HABER AKIŞI

5 Kolay Sivilce Yok Etme Taktiği

 Tarih: 30-09-2018 19:10:23
İnsanların bazılarında ergenlik dönemi esnasında sivilcelerin ortaya çıkması normal bir durumdur. Fakat bu sivilceler ergenlikten sonra da devam ediyorsa, olay daha sıkıcı hale dönüşebilir. Psikolojik olarak ve fiziksel olarak tamamıyla zararlı olan sivilceleri yok etmek mümkün. Bazı doğal ürünleri kullanarak ve bazı doğal uygulamaları yaparak cildinizi sivilcelerden koruyabilirsiniz.

İnsanların bazılarında ergenlik dönemi esnasında sivilcelerin ortaya çıkması normal bir durumdur. Fakat bu sivilceler ergenlikten sonra da devam ediyorsa, olay daha sıkıcı hale dönüşebilir. Psikolojik olarak ve fiziksel olarak tamamıyla zararlı olan sivilceleri yok etmek mümkün. Bazı doğal ürünleri kullanarak ve bazı doğal uygulamaları yaparak cildinizi sivilcelerden koruyabilirsiniz.

 

Toplumda insanların büyük bir kısmı sivilceleri yok etmek için kimyasal, zararlı maddelerden oluşan ilaçları tavsiye ediyor. Söylediğimizden de anlaşıldığı gibi bu ilaçları kesinlikle önermiyoruz. Çünkü içerdikleri zararlı maddelerle sivilceleri doğal değil, yapay yollarla yok ediyorlar. Dolayısıyla vücuttan yüze gelen iltihap, tekrar doğrudan vücuda gidiyor. Bunun sonucunda ise başka cilt, vücut hastalıkları meydana geliyor.

 

Dilerseniz doğal yöntemlerle hazırlanmış 5 kolay sivilce yok etme taktiği listemizi gözden geçirebilirsiniz.

 

5 Kolay Sivilce Yok Etme Taktiği

 

1. Buz

 

Eğer sivilce henüz yeteri kadar büyüyüp cildin büyük bir kısmını kaplamamış ise, bahsedilen bölgeye buz tutarak ciltteki bakterileri erkenden yok edebilirsiniz. Ciltteki bakterilerin erken yok olması, henüz gelişmemiş bir sivilceyi ortadan kaldırır.

 

Bir parça buz alın ve bahsedilen cilt bölgesine bastırarak 5 saniye boyunca uygulayın.

Birkaç dakika dinlenin ve aynı yöntemi tekrarlayın.

Gün içerisinde birkaç defa buz ile sivilce yok etme yöntemini cildinize uygularsanız, 2 veya 3 gün içerisinde sivilceden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

 

2. Limon

 

Her derde deva olan limon, sivilce yok etmede de bize yardımcı oluyor. Bir adet taze yarım limon, cildinizdeki yağı dengeler ve bakterileri öldürür. Limonu uygulamak için birkaç yöntem mevcut.

 

Temiz bir pamuk alın ve üzerine limon suyu dökün. Daha sonra uyku vaktiniz geldiğinde sivilcenin olduğu bölgeyi pamukla temizleyin ve uyuyun.

Bazı inatçı sivilceler için daha farklı bir karışım mevcut. Tarçın ve limonu karıştırdıktan sonra kür olarak yatmadan önce cildinize uygulayın. Bu yöntem hassas ciltler için kesinlikle önerilmiyor.

3. Bal

 

Hem lezzetli hem faydalı. Maalesef cilt problemlerini gidermek için bal yemek yerine cilde bal sürmek gerekiyor. Ama olsun, doğal ilaç görevi gören bal sayesinde sivilcelere kısa sürede elveda diyeceksiniz.

 

Temiz bir pamuğun üzerine bir miktar bal damlatıp doğrudan sorunlu bölgeye uygulayın. Yarım saat bekleyin ve sıcak su ile durulayın.

Ek olarak, limonla yapılan karışımda olduğu gibi tarçın ile balı karıştırabilirsiniz. Fakat bu uygulamaları gece yatmadan önce yapmalısınız ki karışım, temiz bir ortamda etkisini gösterebilsin.

4. Diş Macunu

 

İnsanların çoğunda başarılı sonuç alınan diş macunu ile sivilce yok etme taktiği, hemen yakınınızda bulunan bir marketten alacağınız diş macunu ile gerçekleştirilebilir. Tıpkı bir krem gibi, diş macununu da sivilce yok etme için kullanabilirsiniz.

 

Bir miktar diş macununu sivilceli bölgeye sürün ve gece boyunca suratınızda kalmasını sağlayın. Gece yastığa bulaşmaması için sırt üstü yatın. Sabah kalktığınızda soğuk su ile o bölgeyi yıkayın.

Eğer herhangi bir yere gitmeniz gerekmiyorsa, gece uyguladığınız yöntemi gündüz boyunca tekrarlayabilirsiniz. Burada önemli olan konu; temiz tutulması gereken bölgenin gün içerisinde farklı ortamlardan bakteri almamasını sağlamak.

5. Buhar

 

Her türlü hastalıkta çözüm kaynağı olan buhar tedavisi, sivilceleri geçirmek için de uygulanabilir. Hem de buhar tedavisini hiç hayal edemeyeceğiniz alternatifler dahilinde uygulayabilirsiniz.

 

Kendinize bir fincan yeşil çay yapın ve bardaktan çıkan buharı mümkün olduğunca cildinize yakın tutun.

Sıcacık bir duş ortamında uzun süre kalın.

Büyük bir kaba sıcak su koyun ve yüzünüzü gelen buhara doğru olabildiğince yakın tutun.

Kötü, sivilceli bir cildi düzeltebilmek için kullanılan sivilce yok etme yöntemlerinden bazıları bunlardır. Hangi çayı içtiğiniz, nasıl beslendiğiniz ve nasıl ortamlarda bulunduğunuz bile sivilce yok etme konusunda faydalı olabilir. Bu yüzden en etkili aracınız olan cildinize iyi bakmalı, iyi ortamlarda bulunmalı ve iyi beslenmelisiniz.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Sağlık HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
resim yok DİNİ BAYRAMLARIMIZ HAKKINDA! Toplumsal kültürümüzün önemli bir yansıması olarak kabul edilen dini bayramlar, ..
resim yok MOBESE KAMERALARI HAKKINDA! Sokaklarımızın caddelerimizi ve yaşam alanlarımızın daha emniyetli bir ortama dö..
resim yok JIMMY CHOO MARJİNAL SEÇİMİ HAKKINDA! Fantazi ayakkabı modasında en uçlarda tasarımları ile her zaman için insanları ..
resim yok DÜĞÜN DAVETİYELERİ HAKKINDA! Düğün heyecanı her zaman için düğün sahipleri tarafından daha çok yaşanırken, ö..
  Kocaeli HABERLERİ
 KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) Balıkesir ile özdeşleşen, Çanakkale’de de çokça sevilen ama Kocaeli’de bir başka..
Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Özellikle Kocaeli bölgesinden birçok mantar türü yetişmektedir.Birçok mantar tür..
Yöresel Lezzet - ( 1 ) Yöresel Lezzet - ( 1 ) Kocaeli denilince akla gelen ilk tariflerden biri dartı. Her sabah kahvaltısının..
KURU HELVA TARİFİ - ( 1 ) KURU HELVA TARİFİ - ( 1 ) Özellikle soğuk havalarda içi ısıtan tatlılar denildiğinde akla ilk helva gelir...
  Siyaset HABERLERİ
CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) Hain örgüt üyelerinin planladıkları darbe gecesinde yaşanılan olaylardan sonra t..
ERDOĞAN İLE PUTİN BULUŞMASI SONUÇLARI - ( 1 ) ERDOĞAN İLE PUTİN BULUŞMASI SONUÇLARI - ( 1 ) Geçen sene Suriye ordusu ile beraber işid terör örgütüne operasyon yapan rus ask..
ABD Eski Başkanı Obama'ya ilginç iş teklifi! ABD Eski Başkanı Obama'ya ilginç iş teklifi! Obama’nın hikayesi şudur: Bir gün köydeki obasına gitmek ister ama izin vermezle..
ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? Referandum nedir; referandum, halkın siyasi iktidarlarının belirlediği veya deği..
  Spor HABERLERİ
Twitter düzenle butonunda ŞOK detaylar ! Twitter düzenle butonunda ŞOK detaylar ! Sosyal medya devi twitter gönderilen twitler üzerinde düzenle butonu yapacaktı ..
resim yok KANO SPORU HAKKINDA! Su sporları son derece zevkli ve eğlenceli bir etkinlik olurken, bu tür sporlar ..
resim yok SPOR ÇANTALARI HAKKINDA! Spor etkinliklerine katılmak her anlamda ve her yaş grubunda özel manalar taşır...
Türkiye de Sporcu Olmak ! Türkiye de Sporcu Olmak ! Evet sevgili okuyucular. Bugün ülkemizin dinmek bilmeyen sıkıntısından birini si..
  Etkinlikler HABERLERİ
Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası yüzyıllarca buradaki köy insanının yaşamının önemli bir parçası ..
İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit Belediyesi uzun yıllardan beri atıl vaziyette olan Saat Kulesi ve çevresin..
Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Eşsiz doğası, mükemmel manzaraları, huzur veren atmosferi ile Sapanca yurt içi t..
GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) Gölkay Park’a ev sahipliği yapan Kocaeli, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine ba..
  Sosyal HABERLERİ
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
  Eğitim HABERLERİ
resim yok HİPERAKTİF ÇOCUKLAR HAKKINDA! Çok hareketli olması ve ele avuca sığmaz olması ile bilinen çocuklar ebeveynler ..
LAVUZDAN ÇIKARILAN ÜNİVERSİTELERDEKİ ÖĞRENCİLER NEREDE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDECEK - ( 1 ) LAVUZDAN ÇIKARILAN ÜNİVERSİTELERDEKİ ÖĞRENCİLER NEREDE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDECEK - ( 1 ) üniversite tercih kılavuzlarında bazı değerlendirilmelere gidildi.Bu değişiklikl..
KYK YURT ÖDEMELERİVE BAŞVURULARI/BURS BAŞVURU SONUÇLARI - ( 1 ) KYK YURT ÖDEMELERİVE BAŞVURULARI/BURS BAŞVURU SONUÇLARI - ( 1 ) Öğrencilerin üniversitelere gittiklerin de kalmak için başvuru yapacakları Kred..
ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERİN ACI SONLARI - ( 1 ) ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERİN ACI SONLARI - ( 1 ) Üniversitelerin belli bölümlerinden mezun olup hala iş bulamayan yada atamayan m..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Kolay Kat Kat Pasta Tarifi ve Yapılışı! Kolay Kat Kat Pasta Tarifi ve Yapılışı! Tatlı yemek tatlı yapmak için kendimize bahaneler yaratırız. Her özel gün, her k..
Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi Hiç tatmamış hatta adını bile duymamış çocuklarımız olabilir. O zaman kerevizi ç..
Tartolet Kremasının hazırlanışı - Meyveli Tartolet Nasıl Yapılır? Tartolet Kremasının hazırlanışı - Meyveli Tartolet Nasıl Yapılır? Bugün size hem çocuklarınıza hem de evinize gelen özel misafirlerinize ikram ede..
Ev Baklavası Tarifi ve Yapılışı Ev Baklavası Tarifi ve Yapılışı Güzel bir tatlı yapmak istediğinizde biraz emek vererek bu tatlı tarifini yapabi..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
22.02.2019 20:30 Göztepe - Trabzonspor
22.02.2019 20:30 Ç.Rizespor - Evkur Yeni Malatyaspor
23.02.2019 16:00 Aytemiz Alanyaspor - Kasımpaşa
23.02.2019 13:30 Demir Grup Sivasspor - Antalyaspor
23.02.2019 19:00 İstanbul Başakşehir - Bursaspor
24.02.2019 13:30 Ankaragücü - Erzurum BB
24.02.2019 19:00 Galatasaray - Teleset M. Akhisarspor
24.02.2019 16:00 Atiker Konyaspor - Kayserispor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı