HABER AKIŞI

Aşık Olmanız Bazı Gerçekleri Değiştirmez!

 Tarih: 14-03-2018 12:41:04
Çoğu kadın aşık olduklarında bazı unsurların değişeceğini düşünür ki bu çok yanlıştır. Zira bazı duygular ve istekler her zaman için sabit kalır. Bu nedenle aşıkta olsanız, evlenseniz de hayatınız boyunca bazı önemli gerçekler ile her zaman karşılaşacak, yapmam deseniz de bazı ufak hatalar yapacaksınız. Peki, nedir bu gerçekler? İşte, sizler için ilişkiniz süresince karşılaşabileceğiniz önemli ve zorlu gerçekleri bir araya getirdik.

Çoğu kadın aşık olduklarında bazı unsurların değişeceğini düşünür ki bu çok yanlıştır. Zira bazı duygular ve istekler her zaman için sabit kalır. Bu nedenle aşıkta olsanız, evlenseniz de hayatınız boyunca bazı önemli gerçekler ile her zaman karşılaşacak, yapmam deseniz de bazı ufak hatalar yapacaksınız. Peki, nedir bu gerçekler? İşte, sizler için ilişkiniz süresince karşılaşabileceğiniz önemli ve zorlu gerçekleri bir araya getirdik. Aşağıda yer alan temel 20 maddeyi dikkate alarak sizlerde ilişki konusunda daha net ve ciddi bir bilgi birikimine sahip olabilirsiniz. 


Bu Gerçekler Aşık Olsanız da Değişmiyor

1) Diğer yakışıklı erkekler her zaman size uygun gelmeyebilir. Ama bu sürekli tek bir erkeği yani sevdiğiniz kişiyi arzulayacağınız anlamına gelmez. Ne kadar aşık olursanız olun bazı anlar bazı erkekleri de arzulamanız kaçınılmaz olacaktır.

2) İlişkinizin uzun vadeli olması için cinsel açıdan uygun olmak yeterli değildir. Fiziksel ve biyolojik açıdan ne kadar yeterli, uygun olursanız olun; duygusal anlamda, anlayış anlamında uygun olmazsanız mutlaka sorunlar söz konusu olacaktır.

3) Özellikle ilk altı aylık süreç sizin için mükemmel geçecektir, her şeyin bu heyecan ve düzen içerisinde gideceğini düşünmeniz kaçınılmaz olacaktır. Fakat sonrasında sorunların ve hatta bazı durumlardan sıkılmanın dahi söz konusu olduğunu açıkça göreceksiniz.

4) Birlikteliğinizin öncesinde devam ettirdiğiniz hayatınızdan, çocukluğunuzdan bazı temel sorunlar hayatınızda yer etmiş olacak. Bu sorunları bir çoğu gibi yeni sorun gibi hissedecek, bunu karşınızda ki kişiye yani partnerinize suçlayarak çözmeye çalışacaksınız. Bunu asla yapmayın, zira erken boşanmaların en temel sebebidir.

5) İlişkiniz uzun süre devam ettikçe birbirinize daha rahat güven duyacaksınız. Fakat bu güveni devam ettirme noktasında her ay dahada zorluk çekeceksiniz. Zira mühim olan bir süre sonra güvenmek değil, güvendikten sonra bu güvenin kalıcı olmasını sağlamaktır.

6) Hiç bir ilişki sonsuza kadar devam edecek diye bir kaide yoktur. Bu nedenle ne kadar aşık olursanız olun, çocuk yaparken ve geleceğe yönelik plânlar içerisinde olurken mutlaka ayrılık durumunu da her halükarda bir B plânı olarak "ayrılırsak ne olabilir?" Sorusu ile hayatınızda tutun.

7) Çok aşıksınız ve partneriniz de sizi çok seviyor. Peki, bu durum eşinizin sizi hiç bir zaman aldatmayacağı konusunda bir garanti mi? Tabii ki hayır. Bir süre sonra yaşanılacak genel sorunlar, cinsel problemler ya da stres, maddiyat gibi bir çok sebep sizin aldatılmanız ile sonuçlanabilir. Bu tür konularda asla "aşk" kavramının arkasına saklanarak "asla olmaz" dememelisiniz.

8) Düğün bitecek, ilk 6 aylık süreç çok hoş ve anlayışlı geçecek. İşte, asıl evlilik bu süreçlerden sonra başlayacak. İki kişilik bir gelecek plânı ve hatta varsa çocukların dahil olduğu bir gelecek... Akabinde maddi sorunlar, iş hayatında ki uyuşmazlıklar gibi bir çok sorunla karşı karşıya kalacak, gerçek evlilik süresince nasıl bir çift olabileceğinizi daha net görme şansına sahip olacaksınız.

9) Çok aşık olsanız da hiç bir zaman "aşığız, gerisini beraber hallederiz" demeyin. Zira hayat uzun ve bu uzun süreçte bir çok maddi sorunda sizinle birlikte olacak. Aşkınızın yeteceği süre ise bir hayli kısıtlı olacak. Bu nedenle atacağınız adımlarda her ne kadar ikinci plânda yer almasını önersek de maddi durumları da mutlaka göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

10) Aşık olmanız, karşı tarafında sizi aşık olduğunu bilmeniz sonunda evlilik olacağı anlamına gelmez. Bu nedenle sadece aşık olduğunuz için kendi iç dünyanızda hemen evlilik plânları yapmayın. Aksi halde üzülen ve kırılan taraf siz olabilirsiniz.

11) Aşk, karşı tarafın size karşı değişim göstermesine yeterli değildir. Bu nedenle karşınızda ki kişiye yani eşinize karşı uyumlu olmanız ve sizinde ona göre hareket ederek kendinizi ona daha uyumlu bir hale getirmeniz gerekecek.

12) Cinselliği asla ikinci plâna atmayın. Zira aşk ve sevgi başlı başına insanı doyurmaz. Yeterli ve sağlıklı bir cinsel hayatınız mutlaka olmalıdır. Aksi halde uyumsuz, cinsel sorunları genele vuran ve haliyle genel problemler ile karşı karşıya kalan bir çift olmaktan öteye gidemezsiniz.

13) Çok aşık olmak, hatta evlenmek karşınızda ki kişiyi garanti olarak elde etmek anlamına gelmez. Hayat devam eder ve ilerleyen süreçte çok farklı bir son ile karşılaşmak söz konusu olabilir. Bu nedenle sorgusuz bir şekilde sadece aşk odaklı olarak karşınızda ki kişiye bağlanmayın.

14) Aile kavramını dilediğiniz kadar aşık olun asla hayatınızdan atamazsınız. Bu nedenle aşkı ayrı tutmanız ve aileleri farklı bir pencerede kontrol etmeniz gerekir. Zira bir çok evlilikte ailelerin uyumsuzluğu sebebi ile çok ciddi sorunlar söz konusu olmaktadır.

15) Eğer ilişki de sırlar varsa, ne kadar aşık olursanız olun bir noktadan sonra çeşitli sorunlar mutlaka söz konusu olacaktır. Bu nedenle aşık olmanın sır saklamak için yeterli bir sebep olduğunu asla düşünmeyin. "Biz çok aşığız, üstesinden geliriz" gibi yaklaşımlar sadece yanıltıcı olmaktadır.

16) Aşk, karşınızda ki kişiyi dilediğiniz gibi değiştirebileceğiniz ya da onun sizin için değişeceği anlamına gelmez. Zira değişim söz konusu olsa dahi devamlılık arz etmez. Bu nedenle aşkı kullanarak eşinizi değiştirmek yerine, onu olduğu gibi kabullenmeyi denemelisiniz.

17) Maddi konularda asla kendi içinizde hesaplar yapan biri olmayın. Çünkü karşınızda ki kişi yani eşiniz ne kadar sizi seviyor olursa olsun, aşk maddi konuların önüne geçmez ve tek taraflı hesaplar yapmayı doğru kılmaz. Bu nedenle maddi açıdan her zaman şeffaf olan ve bu doğrultuda hareket eden bir çift olmaya gayret gösterin.

18) Aşık olmak, sizi her türlü şekilde kabul edeceği anlamına gelmez eşinizin. Bu nedenle temizlik, hijyen gibi konularda asla taviz vermeyin. İlk sevgililik günlerinde nasılsanız, bundan sonra ki dönemde de aynı şekilde hareket edin ve bunu karşı taraftan da isteyin.

19) Herhangi bir istemediğiniz durum varsa eşinizde bunu açıkça dile getirin. Zira aşk uyumlu bir çift olmanız için yeterli değildir. En aşık çiftte olsanız, sorunları, istemediklerinizi net bir şekilde ifade etmez ve bu şekilde uyum sağlamaz iseniz ciddi sorunlar yaşarsınız. 

20) Aşık olmanız karşı tarafa baskı kuracağınız anlamına gelmez. Aksine baskı kurmanız bir çok yeni soruna neden olur ve bu sorunla bir noktadan sonra aşkın önüne geçer. Size düşen, aşkı bir noktada ayırmak ve baskı kurmak yerine daha uyumlu bir yapı içerisinde karşınızda ki kişiyi kabullenmek olmalıdır. 


Evlilik/İlişki Terapileri Hep Seçenekler Arasında Yer Alsın

Yukarıda ki temel maddeler ve bu maddelerin dışında daha onlarca farklı madde vardır ilişkiler de. Bu maddeleri göz önünde bulundurarak asla "aşk yeter" demenin mümkün olmadığını anlayın. Hayatınızın her aşamasında bir terapi seçeneği joker olarak yer alsın. Eğer yeteri kadar çözüm üretemeyen, sorunlar nedeni ile ilişkisi zarar gören bir konuma gelirseniz anında gerekli profesyonel desteği çift olarak almaya gayret gösterin. Bu sayede var olan sorunları aşk ile örtmek yerine kısa süre içerisinde çözme şansına sahip olursunuz. Buda ilişkide aşkın yerinin ayrı, sorunların yerinin ayrı olmasına yardımcı olur. Aksi halde sorunlar ile boğuşmak, sorunları aşk ile örtmek, bir noktadan sonra aranızda ki aşkın zarar görmesine neden olacaktır. 

  DİĞER Magazin HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları ve Badem Yağı ve Faydaları Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları ve Badem Yağı ve Faydaları Bugünkü yazı başlığımız Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları olacak vücudun deği..
Yazlık Bebek Ayakkabısı Modelleri Yazlık Bebek Ayakkabısı Modelleri Değerli anne ve babalar bugün sizlere çok hoşunuza gidecek ama sizler için olmay..
Baharlık Bayan Elbise Modelleri Baharlık Bayan Elbise Modelleri Siz kıymetli bayanlar için birbirinden güzel yazılar ve görsellerle karşınızda o..
Kilim Mobiyla Oturma Grupları Kilim Mobiyla Oturma Grupları Size özel konularla yine sizlerin karşısındayız. Konumuz bugün yeni ev düzecekle..
  Kocaeli HABERLERİ
CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) Ticaret, sanayi, kültür ve turizm şehri Kocaeli’nin ünlü kayak merkezine ev sahi..
KANDIRA ( 3 ) KANDIRA ( 3 ) Sanayi, bilim, kültür ve turizm kenti olan Kocaeli’nin bir ilçesi olan Kandıra t..
 NARKÖY EKOLOJİK YAŞAM ( 3 ) NARKÖY EKOLOJİK YAŞAM ( 3 ) Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal hayatlar, şehir insanlarını farklı arayışla..
 YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! Günlük burç yorumları Şenay Yangel Rezzan Kiraz sizler için yorumladı. Burcunuz..
  Siyaset HABERLERİ
@fuatavni  Fuat avni kimdir ? fuat avni  yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) @fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) Kaynak Holding olayını duyuran Fuat Avni'nin kimliği ortaya çıktı mı? Fuat Avni ..
Aids Hakkında! Aids Hakkında! Kötü ününü oldukça hak eden henüz tedavisi bulunamamış ölümcül hastalıklardan bi..
Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Yılbaşı gecesinde Ortaköy’de ünlü gece kulübü Reina’da yaşanan terör saldırısı i..
Başkan Donald Trump Kürtlere Hayran ve Erdoğana Güveniyormuş ! Başkan Donald Trump Kürtlere Hayran ve Erdoğana Güveniyormuş ! Başkanlık yarışını göğüsleyen isim olan Donald Trump'ın Türkiye ile ikili ilişki..
  Spor HABERLERİ
Seiko Saat Modelleri Seiko Saat Modelleri Bugün sizlere kalitenin, şıklığın ve hoşluğun en yoğun hissedildiği saat modelle..
Bayan Spor Ayakkabı Modeli Bayan Spor Ayakkabı Modeli Bayanlar için fırsat olan ve tarz anlamında da gerçekten harika şekilde trend o..
Digitürk Play Promosyon Kodu kullanma ! Bedava digitürk play promosyon kodu ! - ( 7 ) Digitürk Play Promosyon Kodu kullanma ! Bedava digitürk play promosyon kodu ! - ( 7 ) Cep Şubesi’ne wap.garanti.com.tr, iPhone, Android telefon ve tablet, iPad, Black..
Maç sonuçları Canlı Maç Sonuçları Sahadan Maçkolik- Canlı Skorlar. Live Skor - ( 7 ) Maç sonuçları Canlı Maç Sonuçları Sahadan Maçkolik- Canlı Skorlar. Live Skor - ( 7 ) Canlı maç sonuçları. Canlı Skorlar. Hangi maç kaç kaç bitti. Sahadan ve Mackolik..
  Etkinlikler HABERLERİ
Belgrad Tanıtımı Belgrad Tanıtımı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizesiz ziyaret edebildiği ülkelerden birisi..
Barselona Yılın Her Mevsimi Gidilebilen Bir Şehir Barselona Yılın Her Mevsimi Gidilebilen Bir Şehir Katalonya bölgesinin en büyük şehri olan Barselona ispanyanın ikinci büyük şehri..
KERPE - ( 3 ) KERPE - ( 3 ) Kocaeli Yaşam alanlarından en güzel yerlerinden biride , Kocaeli’nin Kandıra ilç..
  Sosyal HABERLERİ
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
 Nasıl Verimli Ders Çalışırım? Nasıl Verimli Ders Çalışırım? Bugün siz değerli okurlarımız için birçok arkadaşımızın korkulu rüyası haline ge..
Çoğunuzu Dinleyin! Çoğunuzu Dinleyin! Eğer çocuğunuzun sizi dinlemediğinden şikayetçi iseniz çocuğunuzun sizi dinlemes..
Devlet Okullarındaki Problemler Devlet Okullarındaki Problemler Bu yazımızda çocuğu olan yediden yetmişe herkesi ilgilendireceğini düşündüğümüz ..
Savaş ve Barış Kitap Özeti 22 Mart 2018 Perşembe  Savaş ve Barış Kitap Özeti 22 Mart 2018 Perşembe Dünyaca ünlü Rus yazar Tolstoy’un klasiklerinden Savaş ve Barış, Napolyon savaşl..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Fırında Mücver Tarifi Fırında Mücver Tarifi Bazılarımız mücveri çok sever fakat mücver kızartma şeklinde pişirildiğinden dol..
Milföy hamurundan sosisli parmak börek Milföy hamurundan sosisli parmak börek Hem kolay börek tarifi arıyorsanız, hem milföy böreği arıyorsanız bu tarif tam s..
Zebra kek tarifi Zebra kek tarifi Kek tarifleri içinde baş tacı bir tarif olan zebra kek tarifi ile karşınızdayız ..
Çikolatalı Sufle Tarifi Çikolatalı Sufle Tarifi Pastane ve cafelere taş çıkartan çikolatalı sufle tarifini mutlaka özel günlerin..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:45 İstanbul Başakşehir 1 - 0 Bursaspor
12.08.2017 20:00 Teleset M. Akhisarspor 1 - 0 Demir Grup Sivasspor
12.08.2017 21:50 Aytemiz Alanyaspor 1 - 3 Kasımpaşa
12.08.2017 20:00 Gençlerbirliği 1 - 1 Kardemir Karabükspor
12.08.2017 21:45 Göztepe 2 - 2 Fenerbahçe
13.08.2017 21:45 Beşiktaş 2 - 0 Antalyaspor
13.08.2017 20:00 Evkur Yeni Malatyaspor 3 - 1 Osmanlispor FK
13.08.2017 20:00 Trabzonspor 2 - 1 Atiker Konyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 20:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 21:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 21:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 19:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 19:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 21:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 19:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 21:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 16:30 Kocaeli Birlik Spor 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 16:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 16:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 16:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 16:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 15:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 16:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 16:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı