HABER AKIŞI

Aşık Olmanız Bazı Gerçekleri Değiştirmez!

 Tarih: 14-03-2018 12:41:04
Çoğu kadın aşık olduklarında bazı unsurların değişeceğini düşünür ki bu çok yanlıştır. Zira bazı duygular ve istekler her zaman için sabit kalır. Bu nedenle aşıkta olsanız, evlenseniz de hayatınız boyunca bazı önemli gerçekler ile her zaman karşılaşacak, yapmam deseniz de bazı ufak hatalar yapacaksınız. Peki, nedir bu gerçekler? İşte, sizler için ilişkiniz süresince karşılaşabileceğiniz önemli ve zorlu gerçekleri bir araya getirdik.

Çoğu kadın aşık olduklarında bazı unsurların değişeceğini düşünür ki bu çok yanlıştır. Zira bazı duygular ve istekler her zaman için sabit kalır. Bu nedenle aşıkta olsanız, evlenseniz de hayatınız boyunca bazı önemli gerçekler ile her zaman karşılaşacak, yapmam deseniz de bazı ufak hatalar yapacaksınız. Peki, nedir bu gerçekler? İşte, sizler için ilişkiniz süresince karşılaşabileceğiniz önemli ve zorlu gerçekleri bir araya getirdik. Aşağıda yer alan temel 20 maddeyi dikkate alarak sizlerde ilişki konusunda daha net ve ciddi bir bilgi birikimine sahip olabilirsiniz. 


Bu Gerçekler Aşık Olsanız da Değişmiyor

1) Diğer yakışıklı erkekler her zaman size uygun gelmeyebilir. Ama bu sürekli tek bir erkeği yani sevdiğiniz kişiyi arzulayacağınız anlamına gelmez. Ne kadar aşık olursanız olun bazı anlar bazı erkekleri de arzulamanız kaçınılmaz olacaktır.

2) İlişkinizin uzun vadeli olması için cinsel açıdan uygun olmak yeterli değildir. Fiziksel ve biyolojik açıdan ne kadar yeterli, uygun olursanız olun; duygusal anlamda, anlayış anlamında uygun olmazsanız mutlaka sorunlar söz konusu olacaktır.

3) Özellikle ilk altı aylık süreç sizin için mükemmel geçecektir, her şeyin bu heyecan ve düzen içerisinde gideceğini düşünmeniz kaçınılmaz olacaktır. Fakat sonrasında sorunların ve hatta bazı durumlardan sıkılmanın dahi söz konusu olduğunu açıkça göreceksiniz.

4) Birlikteliğinizin öncesinde devam ettirdiğiniz hayatınızdan, çocukluğunuzdan bazı temel sorunlar hayatınızda yer etmiş olacak. Bu sorunları bir çoğu gibi yeni sorun gibi hissedecek, bunu karşınızda ki kişiye yani partnerinize suçlayarak çözmeye çalışacaksınız. Bunu asla yapmayın, zira erken boşanmaların en temel sebebidir.

5) İlişkiniz uzun süre devam ettikçe birbirinize daha rahat güven duyacaksınız. Fakat bu güveni devam ettirme noktasında her ay dahada zorluk çekeceksiniz. Zira mühim olan bir süre sonra güvenmek değil, güvendikten sonra bu güvenin kalıcı olmasını sağlamaktır.

6) Hiç bir ilişki sonsuza kadar devam edecek diye bir kaide yoktur. Bu nedenle ne kadar aşık olursanız olun, çocuk yaparken ve geleceğe yönelik plânlar içerisinde olurken mutlaka ayrılık durumunu da her halükarda bir B plânı olarak "ayrılırsak ne olabilir?" Sorusu ile hayatınızda tutun.

7) Çok aşıksınız ve partneriniz de sizi çok seviyor. Peki, bu durum eşinizin sizi hiç bir zaman aldatmayacağı konusunda bir garanti mi? Tabii ki hayır. Bir süre sonra yaşanılacak genel sorunlar, cinsel problemler ya da stres, maddiyat gibi bir çok sebep sizin aldatılmanız ile sonuçlanabilir. Bu tür konularda asla "aşk" kavramının arkasına saklanarak "asla olmaz" dememelisiniz.

8) Düğün bitecek, ilk 6 aylık süreç çok hoş ve anlayışlı geçecek. İşte, asıl evlilik bu süreçlerden sonra başlayacak. İki kişilik bir gelecek plânı ve hatta varsa çocukların dahil olduğu bir gelecek... Akabinde maddi sorunlar, iş hayatında ki uyuşmazlıklar gibi bir çok sorunla karşı karşıya kalacak, gerçek evlilik süresince nasıl bir çift olabileceğinizi daha net görme şansına sahip olacaksınız.

9) Çok aşık olsanız da hiç bir zaman "aşığız, gerisini beraber hallederiz" demeyin. Zira hayat uzun ve bu uzun süreçte bir çok maddi sorunda sizinle birlikte olacak. Aşkınızın yeteceği süre ise bir hayli kısıtlı olacak. Bu nedenle atacağınız adımlarda her ne kadar ikinci plânda yer almasını önersek de maddi durumları da mutlaka göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

10) Aşık olmanız, karşı tarafında sizi aşık olduğunu bilmeniz sonunda evlilik olacağı anlamına gelmez. Bu nedenle sadece aşık olduğunuz için kendi iç dünyanızda hemen evlilik plânları yapmayın. Aksi halde üzülen ve kırılan taraf siz olabilirsiniz.

11) Aşk, karşı tarafın size karşı değişim göstermesine yeterli değildir. Bu nedenle karşınızda ki kişiye yani eşinize karşı uyumlu olmanız ve sizinde ona göre hareket ederek kendinizi ona daha uyumlu bir hale getirmeniz gerekecek.

12) Cinselliği asla ikinci plâna atmayın. Zira aşk ve sevgi başlı başına insanı doyurmaz. Yeterli ve sağlıklı bir cinsel hayatınız mutlaka olmalıdır. Aksi halde uyumsuz, cinsel sorunları genele vuran ve haliyle genel problemler ile karşı karşıya kalan bir çift olmaktan öteye gidemezsiniz.

13) Çok aşık olmak, hatta evlenmek karşınızda ki kişiyi garanti olarak elde etmek anlamına gelmez. Hayat devam eder ve ilerleyen süreçte çok farklı bir son ile karşılaşmak söz konusu olabilir. Bu nedenle sorgusuz bir şekilde sadece aşk odaklı olarak karşınızda ki kişiye bağlanmayın.

14) Aile kavramını dilediğiniz kadar aşık olun asla hayatınızdan atamazsınız. Bu nedenle aşkı ayrı tutmanız ve aileleri farklı bir pencerede kontrol etmeniz gerekir. Zira bir çok evlilikte ailelerin uyumsuzluğu sebebi ile çok ciddi sorunlar söz konusu olmaktadır.

15) Eğer ilişki de sırlar varsa, ne kadar aşık olursanız olun bir noktadan sonra çeşitli sorunlar mutlaka söz konusu olacaktır. Bu nedenle aşık olmanın sır saklamak için yeterli bir sebep olduğunu asla düşünmeyin. "Biz çok aşığız, üstesinden geliriz" gibi yaklaşımlar sadece yanıltıcı olmaktadır.

16) Aşk, karşınızda ki kişiyi dilediğiniz gibi değiştirebileceğiniz ya da onun sizin için değişeceği anlamına gelmez. Zira değişim söz konusu olsa dahi devamlılık arz etmez. Bu nedenle aşkı kullanarak eşinizi değiştirmek yerine, onu olduğu gibi kabullenmeyi denemelisiniz.

17) Maddi konularda asla kendi içinizde hesaplar yapan biri olmayın. Çünkü karşınızda ki kişi yani eşiniz ne kadar sizi seviyor olursa olsun, aşk maddi konuların önüne geçmez ve tek taraflı hesaplar yapmayı doğru kılmaz. Bu nedenle maddi açıdan her zaman şeffaf olan ve bu doğrultuda hareket eden bir çift olmaya gayret gösterin.

18) Aşık olmak, sizi her türlü şekilde kabul edeceği anlamına gelmez eşinizin. Bu nedenle temizlik, hijyen gibi konularda asla taviz vermeyin. İlk sevgililik günlerinde nasılsanız, bundan sonra ki dönemde de aynı şekilde hareket edin ve bunu karşı taraftan da isteyin.

19) Herhangi bir istemediğiniz durum varsa eşinizde bunu açıkça dile getirin. Zira aşk uyumlu bir çift olmanız için yeterli değildir. En aşık çiftte olsanız, sorunları, istemediklerinizi net bir şekilde ifade etmez ve bu şekilde uyum sağlamaz iseniz ciddi sorunlar yaşarsınız. 

20) Aşık olmanız karşı tarafa baskı kuracağınız anlamına gelmez. Aksine baskı kurmanız bir çok yeni soruna neden olur ve bu sorunla bir noktadan sonra aşkın önüne geçer. Size düşen, aşkı bir noktada ayırmak ve baskı kurmak yerine daha uyumlu bir yapı içerisinde karşınızda ki kişiyi kabullenmek olmalıdır. 


Evlilik/İlişki Terapileri Hep Seçenekler Arasında Yer Alsın

Yukarıda ki temel maddeler ve bu maddelerin dışında daha onlarca farklı madde vardır ilişkiler de. Bu maddeleri göz önünde bulundurarak asla "aşk yeter" demenin mümkün olmadığını anlayın. Hayatınızın her aşamasında bir terapi seçeneği joker olarak yer alsın. Eğer yeteri kadar çözüm üretemeyen, sorunlar nedeni ile ilişkisi zarar gören bir konuma gelirseniz anında gerekli profesyonel desteği çift olarak almaya gayret gösterin. Bu sayede var olan sorunları aşk ile örtmek yerine kısa süre içerisinde çözme şansına sahip olursunuz. Buda ilişkide aşkın yerinin ayrı, sorunların yerinin ayrı olmasına yardımcı olur. Aksi halde sorunlar ile boğuşmak, sorunları aşk ile örtmek, bir noktadan sonra aranızda ki aşkın zarar görmesine neden olacaktır. 

  DİĞER Magazin HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Neden Kullanmayacağımız Giysileri Satın Alırız? Neden Kullanmayacağımız Giysileri Satın Alırız? Belki de her birinizin dolabında mağazadan eve getirdiği, ama bir kez bile giyme..
Doğru Makyaj Nasıl Yapılır? Doğru Makyaj Nasıl Yapılır? Doğru makyaj yapmak için ilk önce düzgün, sağlıklı kozmetik ürünlerden faydalanm..
Yün ve El Örgüsü Atkı Modası Yün ve El Örgüsü Atkı Modası Beyaz, bej, yeşil ve pembe gibi pek çok farklı renk, model ve uzunluktaki atkıla..
Terazi Burcu 2019 Yorumları Terazi Burcu 2019 Yorumları 2019 yılı özellikle çalışan Terazi burçları için çok olumlu geçecek. Satış ve pa..
  Kocaeli HABERLERİ
İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri Bu yazımızın kosunu siz değerli bayanları yakından ilgilendirecek İğne oyası mas..
2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 kısa saç modelleri; Yaz mevsiminde, Sezonun trendi, asimetrik kesimli saçla..
Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Bütün bekar erkek ve kızların rüyalarını süsleyen hayellerini kurdukları hayırlı..
CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) Ticaret, sanayi, kültür ve turizm şehri Kocaeli’nin ünlü kayak merkezine ev sahi..
  Siyaset HABERLERİ
ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? Referandum nedir; referandum, halkın siyasi iktidarlarının belirlediği veya deği..
En İyi 10 Bireysel Protesto En İyi 10 Bireysel Protesto Kimliği ve yüzü bilinmeyen bu adam Çin Ordusu'nun tanklarına tek başına direnmiş..
@fuatavni  Fuat avni kimdir ? fuat avni  yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) @fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) Kaynak Holding olayını duyuran Fuat Avni'nin kimliği ortaya çıktı mı? Fuat Avni ..
Aids Hakkında! Aids Hakkında! Kötü ününü oldukça hak eden henüz tedavisi bulunamamış ölümcül hastalıklardan bi..
  Spor HABERLERİ
Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Vulnerabilities Rewards Program (VRP) adlı programda ise Google ürünlerinde açık..
En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri Marka aslında bir İtalyan markası olmasına rağmen Türkiye'deki satılan ürünlerin..
Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Gözünüze çok basit bir tavsiyeymiş gibi görünse bile, olasılıkları hesaplayamad..
En İyi 6 İçki Oyunu En İyi 6 İçki Oyunu Bunda oyuncuların önlerinde birer küçük bardak ve ortaya büyük bir bardak konul..
  Etkinlikler HABERLERİ
Brezilya'da Eğlence Hayatı: Rio de Janeiro karnavalı Brezilya'da Eğlence Hayatı: Rio de Janeiro karnavalı Sambanın eklem ritmlerini hissetmek, kahvenin inanılmaz kokusunu duymak ve hayat..
Şarap Denildiğinde Arjantin.. Şarap Denildiğinde Arjantin.. Avrupa Asya ve Afrika ülkeleri artık size cazip gelmiyor mu? O zaman Amerika kıt..
Yozgat Gezilecek Turistik Yerler Yozgat Gezilecek Turistik Yerler Yozgat, İç Anadolu’nun merkezinde bulunan bir ildir. Anadolu’nun eski yerleşim m..
Yalova Gezilecek Turistik Yerler Yalova Gezilecek Turistik Yerler Yalova, Türkiye’nin Marmara bölgesinde yer alan illerinden birisidir. Marmara De..
  Sosyal HABERLERİ
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
Aile ve Bencillik (Aile içi sorunlar) Aile ve Bencillik (Aile içi sorunlar) Aile toplum değerleri içinde kendi yerini tutmuş küçük bir kütledir. Bu kütle ai..
Kardeşler arasında yaş farkı ne kadar olmalı? Kardeşler arasında yaş farkı ne kadar olmalı? Ebeveynler çocuk dünyaya getirmeyi planlarken onlar arasındaki yaş farkını çoğu ..
Çocuklarda Kavramsal Gelişim Süreci Nasıl İşler ? Çocuklarda Kavramsal Gelişim Süreci Nasıl İşler ? Çocuklarda kavramsal Gelişim (Kavram Oluşturma) durumu incelendiğinde çocuk iki ..
Çocuklarda Temel Duygusal İhtiyaçlar Nelerdir ? Çocuklarda Temel Duygusal İhtiyaçlar Nelerdir ? Çocuk gelişim süreci sadece fiziksel olarak düşünülmemeli, çocuğun kendi ruhsal ..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Limonlu Kek Tarifi Limonlu Kek Tarifi Limon ile hazırlanan tüm tatlılar oldukça lezzetli olur. Bu tarifimiz de istisna..
LG G6 İncelemesi Hakkında! LG G6 İncelemesi Hakkında! LG'nin bu yıl ki tepe modeli olacak olan LG G6 modeliyle ilgili birçok sızıntı m..
ÇİKOLATA KAPLI KURABİYE TARİFİ ÇİKOLATA KAPLI KURABİYE TARİFİ Pastahanelerde görmeye alıştığımız o eşsiz kurabiyler artık evimizde! Çok fazla ..
ÇÖKERTME KEBABI TARİFİ ÇÖKERTME KEBABI TARİFİ Sultan Çökertme olarak da bilinen kebap cinsimiz, oldukça lezzetli ve doyurucu b..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
07.12.2018 20:00 Aytemiz Alanyaspor 0 - 0 Beşiktaş
08.12.2018 13:30 Demir Grup Sivasspor 2 - 0 Göztepe
08.12.2018 16:00 Trabzonspor 3 - 0 Atiker Konyaspor
08.12.2018 19:00 Galatasaray 2 - 2 Ç.Rizespor
09.12.2018 19:00 Teleset M. Akhisarspor 3 - 0 Fenerbahçe
09.12.2018 13:30 Erzurum BB 1 - 3 Evkur Yeni Malatyaspor
09.12.2018 16:05 Bursaspor 0 - 2 Antalyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı