HABER AKIŞI

BANKALARIN EN GÜNCEL KONUT / EV KREDİSİ VE İHTİYAÇ KREDİSİ ŞARTLARI - ( 8 )

 Tarih: 15-03-2018 18:30:00
En uygun kredi veren bankanın hangisi olduğu kredi arayışında olan kredi kullanmak isteyen herkesin ilk aklına gelen sorudur. Fakat banka kredi faiz oranları haftalık olmayı geçtim günlük olarak bile değişkenlik göstermektedir. Bu aşamada kredi kullanmak istediğimiz zaman diliminde en uygun krediyi hangi bankanın verdiği asıl cevaplanması gereken sorudur.

En uygun kredi veren bankanın hangisi olduğu kredi arayışında olan kredi kullanmak isteyen  herkesin ilk aklına gelen sorudur. Fakat banka kredi faiz oranları haftalık olmayı geçtim günlük olarak bile değişkenlik göstermektedir. Bu aşamada kredi kullanmak istediğimiz zaman diliminde en uygun krediyi hangi bankanın verdiği asıl cevaplanması gereken sorudur.

Bankaları karşılaştıran sitelerden en uygun kredi veren bankayı bulabiliriz

Sanal alemde artık yapmadığımız şey kalmıyor. Her şeyi internet üzerinden alıp karşılaştırma yapabiliyoruz. Bize en uygun gelen ürünü satın alabildiğimiz bir düzen içerisinde yaşıyoruz. İnternet üzerinden yaptığımız alışverişlerde rekabet çok ciddi boyuta ulaştığından doğru araştırmalar yaparak karlı bir sonuca ulaşabiliriz. İnternet üzerinde ki pazarın bu kadar büyüyerek ciddi boyuta ulaşmasıyla bankalar kendi internet siteleri aracılığıyla kredi işlemlerini bu siteler üzerinden yapmaya başladılar. Üstelik sadece internet sitelerinde değil bankaları kıyaslamak için özel yatırımcı şirketlerin kurduğu sitelerde bu Pazar içerisinde yer almaya başladı. Bu sitelerde işleyiş şu şekilde gerçekleşiyor; Konutun bulunduğu il ve çekilmek istenen kredi miktarını giriyorsunuz ardından site üzerinden 20 adet banka arasından sizin için uygun olan bankalar bulunuyor, eğer başvuru işleminizi gerçekleştirirseniz hiç bankalara gidip hiçbir işlemle uğraşmadan ücretsiz olarak kredi işleminizi başlatabilirsiniz. Bu uygulamanın ücretsiz olmasının da sebebi son derece ortada aslında. Sonuçta site aracılığıyla bankaya müşteri yönlendirmiş olunuyor. Bunun sonucunda da bankaya bağlı olarak bankanın reklam bütçesinden pay alınmış oluyor. Gayet basit işleyen bir düzen aslında. Bankanın reklamını yap, müşteriyi yönlendir, reklam payından kendi payını al. Tabi bu durumdan aslında müşteride aslında son derece memnun. Tek bir sayfaya bakıp en uygun kredi veren bankanın hangisi olduğunu görebiliyor müşteri.

En uygun krediye götüren yollar

İnternet üzerinden en uygun konut kredisi, en uygun ihtiyaç kredisi, en ucuza kredi veren banka olarak arama yapmak sizi bir sonuca ulaştırmaz. Aksi durumda her bankayı tek tek ziyaret edip tüm bilgileri toplayıp, kredi oranlarını hesaplatmak banka sayılarının fazlalığı da göz önünde bulundurursak oldukça zor bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Sanal alemin güzelliklerinden yararlanmak gerek. İyi bir araştırma yapıp en uygun kredi veren banka ya ulaşmak sizin lehinize olacaktır. Her bankanın kendi şubeleri içinde bile farklı faiz oranları olduğunu, hatta banka müdürleriyle yapacağınız pazarlıkta bile bu faiz oranında bir indirim payının söz konusu olduğunu unutmayın. Ve bir diğer nokta ise faizlerin günlük olarak değişim gösterdiği.

GARANTİ BANKASI KONUT KREDİSİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Hayattaki en temel ihtiyaçlarımızdan biri barınmadır. Ancak hepimiz bu ihtiyacımızı peşin parayla sağlayabilecek durumda değiliz. Neyse ki Garanti Kredi bu konuda da yardımımıza koşuyor.

Mortgage Uzmanı olduğunu kanıtlayan Garanti Bankası, kredilerinin büyük bölümünü konut piyasası için ayırmış durumda.  Bankanın belli dönemlerde sunduğu kampanyalarla düşük faizli kredi almanız mümkün olabilir.

Garanti Bankası internet sitesi üzerinden konut kredisi hesaplaması yaparak hem ihtiyacınızı karşılayabilir hem de bütçenize uygun geri ödeme koşullarını gözden geçirebilirsiniz. Farklı vadelerle değişen faiz oranlarını ve geri ödeme seçeneklerini aynı anda birbiriyle karşılaştırabilirsiniz.

Kira vermek yerine kendi evinize ödeme yapmak istiyorsanız Garanti Kredi ile konut kredisi koşullarını mutlaka değerlendirmelisiniz. İster toplu konut projelerine katılın ister büyük yatırımlı sitelerin koşullarından yararlanın, bir şekilde ev sahibi olmayı düşünüyorsanız Garanti Kredi’nin konut kredisi koşullarına bir bakmalısınız.

Garanti Bankası’nın resmi internet sitesinde, aylık ödeme tutarınızın ne olacağı, toplam ödemenizin ne kadar olacağı, istenen kefil sayıları, ne kadar kredi kullanabileceğiniz, dosya ve diğer masraflar gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Garanti Bankası KOBİ müşterileri için 120 ay, bireysel müşterileri için 240 ay maksimum vade vermektedir.  Kullanacağınız kredi miktarını ve ödeme gücünüze bakarak en uygun vadeyi ve ödeme planını çıkarabilirsiniz.

Size en yakın Garanti şubesine giderek ya da Garanti İnternet Şubesi’ne üyeliğiniz varsa online olarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Olan Evraklar (Şirketler İçin)

 • Alınacak konuta ilişkin tapu, Yapı Kullanım İzin Belgesi ya da İnşaatın Ruhsat Fotokopisi
 • Vergi Levhası ya da Son yıla ait vergi beyannamesi
 • Şirketin kuruluşu ve son durumuyla ilgili bilgileri içeren sicil kayıt belgeleri
 • Şirket imza sirküleri
 • Şirketle ilgili işleyiş defterlerinin fotokopisi
 • Ortakların Kimlik Fotokopileri

Bireysel Başvuru İçin Gereken Gerekli Olan Evraklar

 • Kimlik fotokopisi
 • Maaş bordrosu
 • Alınacak evin tapusu

 

Garanti Kredi’den faydalandığınızda size uygun olan ödeme planını kendiniz belirleyebilirsiniz.  Satın aldığınız evin ipoteğini teminat olarak gösterebilirsiniz.  Kredi alırken genelde kefil göstermek şart koşulmaz ama gerekli görüldüğünde bu şart da ileri sürülebilir. Satın alacağınız konut ekspertizle kontrol edilerek bir değer biçilir.  Krediniz bu değerin en fazla % 75’i kadar olacaktır.

Konut kredisi alma konusunda kararlıysanız, size en yakın Garanti Şubesi’nde bir müşteri temsilcisiyle görüşerek merak ettiğiniz konuları daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Nasıl Alınır

Teknolojik gelişmeler olsun, etrafımızdaki eş dostun yaptığı harcamalara ve aldığı ürünlere özenmek olsun bir çok tetikleyici unsurlar vardır bizi harcamaya yönelten. Çünkü insanlar artık bir birleriyle harcama yarışına girmiş durumdalar neredeyse. Ama harcamak için de ya birikim olmalı ya da kredi veya kredi kartınız olmalı. Giderek artan kredi kullanımlarına bakacak olursa dur durak bilmeyecek ihtiyaçlar ve harcamalar. Ülkemizde önde gelen özel bankalardan Garanti Bankası kişilere ihtiyaçlarına uygun kredi sağlamaktadırlar. Kredilere başvurmak için bir çok başvuru şekli mevcut artık günümüzde.

İnternet kullanımının gidere artmasıyla artık kredi başvuruları da internetten yapılıyor genelde. Garanti kredi için garanti bankın internet adresine girerek üst menüden bireysel sekmesine tıklayıp, onun altından da krediler sekmesine tıklayıp birçok kredi seçeneğinden size uygun olanı seçip başvur butonuna tıklamanız yeterli. En uygun krediyi seçip kredi hesaplaması yaptıktan sonra kredi başvurusu bölümünden hemen online olarak krediye müracaat edebilirsiniz garanti müşterisi olun olmayın fark etmez. Hatta garantinin facebook sayfasından da kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Kredi onayınız kısa bir sürede cep telefonunuza gönderilmekte ve bankaya istenen belgelerle birlikte gitmeniz gerektiği size bildirilmektedir.

Sms Ve ATM Kullanılarak Kredi Almak

Diğer bir seçenekse şubeye gitmekten telefon bankacılığı ile garanti kredi başvurusu yapabilmek. Garanti Bankası’nın hattı olan 444 0 335 no lu telefondan garanti müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz ve kredi işlemlerinizi  yaparak notunuz ve şartlar uygunsa onayınızı alabilirsiniz. Yani şubeye kadar gitmekten ve zaman kaybetmekten kurtulabilirsiniz. Onayı aldıktan sonra da tek yapmanız gereken en yakın garanti bankası şubesine sizden istenen belgeleriniz ile birlikte gitmek.

Başka bir seçenekte sms ile başvurudur. Garanti bankası müşterisi olmasanız bile T.C. kimlik numaranızı, istediğiniz kredi tutarını,  kredi vadesini ve aylık belgelenebilir net gelirinizi TL cinsinden aralarında birer boşluk bırakarak yazın garantinin 3390 numarasına kısa mesaj göndererek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Garanti bankasının ATM lerinden de başvuru yapmak mümkün. Garanti müşterisi olmayan kişilere de uygun olan bir diğer kredi başvuru kanalı ise paramatik başvurusudur. 5 dakika içinde sonuç alabileceğiniz garanti kredisi için garanti bankası kartınız olmasa dahi yeşil giriş tuşuna basarak açılan sayfada görüntüleyebileceğiniz bireysel destek kredisi başvurusumenüsünde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu seçenek internet başvuru yapamayan veya o an internet elinin altında olmayıp ta bankamatiğe yakın olanlar ve de güven konusunda sıkıntı yaşayan ATM den güvenilir işlem yapmak isteyenler için harika seçenektir.ATM den kredi başvurusu işlemi yaptıktan sonra başvuruda  girdiğiniz telefon numarasına SMS ile onay mesajı yada red mesajı durumu bildirilecektir. Onay alınca da evraklarla birlikte şubeye gitmek kalacaktır. Kredi işlemleri sonucunda ödeme anında  hesabınıza yapılacaktır.

Tüm isteklerinize kolayca ulaşıp kolayca kavuşun diye kişiye özel ödeme planı kolaylığı ile Garanti bank  olarak her zaman siz değerli müşterilerimizin yanındayız. En uygun ihtiyaç kredisi seçenekleri ile isterseniz düğün masraflarınızı karşılarsanız, isterseniz evinizde ki eşyalarınız yenilersiniz, ya da o an nakite sıkıştıysanız acil ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Acil nakit ihtiyaçlarınız için en uygun faiz oranlarıyla ve size özel sunulan uzun vade şartlarıyla hayatınızı kolaylaştırmaya geliyoruz. Üstelik bu imkanlardan yararlanmak için Garanti bank müşterisi olmanıza da gerek yok. Size özel hazırlanan en uygun kredi ve kredi faiz oranlarıyla hayalleriniz gerçekleştirmenin tadını ve keyfini çıkarın.  İhtiyaç kredisi hesaplama işlemlerini gözünüzde büyütmeyin. Kullanacağınız kredi  ile ilgili kredi faizi ve kredi ödeme tutarını  ya da kredi vade ödeme tutarı gibi bilgileri öğrenmek ya da örnek ödeme planınızı oluşturmak için sitemiz üzerinde yer alan kredi hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Krediye başvurmak için ya da kredi çekme işleminiz için birçok başvuru yolunuz bulunmaktadır. Artık her şeyin sanal alem de hallolduğu bir düzende kredi başvurunuzu da bir tıkla web üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Cep telefonunuzdan ya da size en yakın Garanti bank şubelerinden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Garanti bankası direkt ile internetinizin olduğu her yerden hiç beklemeden anında kredi başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkün.

Garanti bankası ayrıcalığına davetlisiniz

Acil nakit ihtiyaçlarınız için en uygun faiz oranlarıyla ve size özel sunulan uzun vade şartlarıyla hayatınızı kolaylaştırmaya geliyoruz. Üstelik bu imkanlardan yararlanmak için Garanti bank müşterisi olmanıza da gerek yok.  İstediğiniz her şeye kolayca ulaşıp kolayca kavuşup mutlu olun diye kişiye özel ödeme planı kolaylığı ile Garanti bank olarak her zaman siz değerli müşterilerimizin yanındayız. En uygun ihtiyaç kredisi seçenekleri ile isterseniz düğün masraflarınızı karşılarsanız, isterseniz evinizde ki eşyalarınız yenilersiniz, ya da o an nakite sıkıştıysanız acil ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Size özel hazırlanan en uygun kredi ve kredi faiz oranlarıyla hayalleriniz gerçekleştirmenin tadını ve keyfini çıkarın.  İhtiyaç kredisi işlemlerini hiç abartmanıza gerek yok. Kullanacağınız kredi ile ilgili kredi faizi ve kredi ödeme tutarını ya da kredi vade ödeme tutarı gibi bilgileri öğrenmek ya da örnek ödeme planınızı oluşturmak için sitemiz üzerinde yer alan kredi hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Krediye başvurmak için ya da kredi çekme işleminiz için birçok başvuru yolunuz bulunmaktadır. Artık her şeyin sanal alem de hallolduğu bir düzende kredi başvurunuzu da bir tıkla web üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Cep telefonunuzdan ya da size en yakın Garanti bank şubelerinden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Garanti bankası direkt ile internetinizin olduğu her yerden hiç beklemeden anında kredi başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkün.

Garanti bankasından kredi almak için şartlar;

Kredi çekebilmek için ilk koşul reşit olmaktır. Yani eğer 18 yaşından küçükseniz hiç başvuruda bulunmanıza bile gerek yok. Geçmiş dönem banka işlemlerinde ki olumsuzluk da kredi çekerken bankanın dikkat ettiği hususların başında gelir. Aylık olarak ede edilen gelirin bir belgesini banka görmek ister. Kredinin ödeme koşulu, evde yaşayan hane halkının % 50 gelirini geçmemelidir. Aksi durumda bankanın başvurunuzu onaylaması da söz konusu olmaz zaten. Ve krediniz için hayat sigortası yaptırma şartı vardır. Buraya kadar tüm şartlar uyuyorsa bundan sonra ki süreçte gerekli olan belgeleri ele alabiliriz. Şimdi bunun için öncelikli TC numaramızın olduğu  kimlik fotokopisi, ehliyet ya da pasaport fotokopisi olmalıdır. Eğer gerekli görülürse adres teyidi için belge talep edilecektir. Gelir durumunu gösterir belge de bu dosya içinde yer almalıdır. Gelir durumundan kasıt; ücretli çalışanlar için maaş bordrosu, serbest ticaret sahipleri için vergi levhası fotokopisi, Şirket ortakları için vergi levhası ya da ticaret sicil gazetesin de yer alan kuruş sicil fotokopisi gereklidir.

Kredi çekmek için 18 yaşından büyük olunması şartı vardır. Yani reşit olmak ilk basamak.  Risk ya da istihbaratta olumsuzluk da kredi çekerken bankanın dikkat ettiği hususların başında gelir. Aylık olarak ede edilen gelirin bir belgesini banka görmek ister. Kredinin ödeme koşulu, evde yaşayan hane halkının % 50 gelirini geçmemelidir. Aksi durumda bankanın başvurunuzu onaylaması da söz konusu olmaz zaten. Ve krediniz için hayat sigortası yaptırma şartı vardır. Buraya kadar tüm şartlar uyuyorsa bundan sonra ki süreçte gerekli olan belgeleri ele alabiliriz. Şimdi bunun için öncelikli TC numaramızın yazılı olduğu nüfus cüzdan fotokopisi, ehliyet ya da pasaport fotokopisi olmalıdır. Eğer gerekli görülürse adres teyidi için belge talep edilecektir. Gelir durumunu gösterir belge de bu dosya içinde yer almalıdır. Gelir durumundan kasıt; ücretli çalışanlar için maaş bordrosu, serbest ticaret sahipleri için vergi levhası fotokopisi, Şirket ortakları için vergi levhası ya da ticaret sicil gazetesin de yer alan kuruş sicil fotokopisi gereklidir. Gayrimenkul gelirini gelir olarak beyan edenler için tapu aslı ya da fotokopisi gereklidir.  Eğer emekliyseniz sadece banka hesap cüzdanınız yeterlidir.

Bankalar arasında kıyas yapan sitelerden uygun krediyi bulabilirsiniz

İnternet dünyası üzerinden artık yapmadığımız işlem yok gibi neredeyse. Her şeyi internet üzerinden alıp ürünler üzerinden karşılaştırma yapabiliyoruz. Artık günümüzde bize en uygun gelen ürünü satın alabildiğimiz bir düzen içerisinde yaşıyoruz. İnternet üzerinden yaptığımız alışverişlerde seçenek çok olduğu için rekabette çok ciddi boyuta ulaştığından doğru araştırmalar yaparak karlı bir sonuca ulaşabiliriz ancak. İnternet üzerinde ki pazarın bu kadar büyüyerek ciddi boyuta ulaşmasıyla bankalar kendi internet siteleri aracılığıyla kredi işlemlerini bu siteler üzerinden yapmaya başladılar. Üstelik sadece internet sitelerinde değil bankaları kıyaslamak için özel yatırımcı şirketlerin kurduğu sitelerde bu Pazar içerisinde yer almaya başladı. Bu sitelerde işleyiş şu şekilde gerçekleşiyor; Konutun bulunduğu il ve çekilmek istenen kredi miktarını giriyorsunuz ardından site üzerinden 20 adet banka arasından sizin için uygun olan bankalar bulunuyor, eğer başvuru işleminizi gerçekleştirirseniz hiç bankalara gidip hiçbir işlemle uğraşmadan ücretsiz olarak kredi işleminizi başlatabilirsiniz. Bu uygulamanın ücretsiz olmasının da sebebi son derece ortada aslında. Sonuçta site aracılığıyla bankaya müşteri yönlendirmiş olunuyor. Bunun sonucunda da bankaya bağlı olarak bankanın reklam bütçesinden pay alınmış oluyor. Gayet basit işleyen bir düzen aslında. Bankanın reklamını yap, müşteriyi yönlendir, reklam payından kendi payını al. Tabi bu durumdan aslında müşteride aslında son derece memnun. Tek bir sayfaya bakıp en uygun kredi veren bankanın hangisi olduğunu görebiliyor müşteri.

En uygun krediye götüren yollar

İnternet üzerinden en uygun konut kredisi, en uygun ihtiyaç kredisi, en ucuza kredi veren banka olarak arama yapmak sizi bir sonuca ulaştırmaz. Aksi durumda her bankayı tek tek ziyaret edip tüm bilgileri toplayıp, kredi oranlarını hesaplatmak banka sayılarının fazlalığı da göz önünde bulundurursak oldukça zor bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Sanal alemin güzelliklerinden yararlanmak gerek. İyi bir araştırma yapıp en uygun kredi veren banka ya ulaşmak sizin lehinize olacaktır. Her bankanın kendi şubeleri içinde bile farklı faiz oranları olduğunu, hatta banka müdürleriyle yapacağınız pazarlıkta bile bu faiz oranında bir indirim payının söz konusu olduğunu unutmayın.

Konut kredisi için gerekli şartlar

En uygun kredi veren bankanın hangisi olduğu kredi arayışında olan kredi kullanmak isteyen herkesin ilk aklına gelen sorudur. Fakat banka kredi faiz oranları haftalık olmayı geçtim günlük olarak bile değişkenlik göstermektedir. Bu aşamada kredi kullanmak istediğimiz zaman diliminde en uygun krediyi hangi bankanın verdiği asıl cevaplanması gereken sorudur.

En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar

Düşük faizli kredi veren banka ve finans kuruluşları, finans açısından piyasamızın hızla geliştiği şu zamanlarda bulunması bakımından en zor ürünler olan konut kredisi tüketicilerine sunuluyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu yani diğer adıyla  BDDK tarafından hazırlanan değerlere göre, ülkemizde faaliyet gösteren 50 ye banka ya da finans kuruluşu bulunuyor. Bu 50 banka arasından da neredeyse 30 tanesi ile günlük yaşantımızda her gün karşılaşıyor, mevduat hesabını kullanma kredi kartı başvurusunda bulunup alma ya da kredi çekme işlemleri ile bu bankalarla görüşmüş oluyoruz. Zaten genellikle sizin de görmüş olduğunuz üzere, televizyon kanallarında reklamlarını izlediğimiz gördüğümüz bankalar da bu 30 bankanın içerisinde yer alıyor. Durum böyle olunca kredi çekmek söz konusu olduğunda, televizyonda ya da sanal ortamda veya gazetelerde kredi reklamını yapan bankalardan hangileri, az faizli kredi veren bankaların içerisinde yer alıyor? Gelelim asıl konumuza bir kredinin faizinin az olması, o krediyi en uygun en cazip kredi yapar mı? Bu soruya vereceğimiz cevabımız hayır olacaktır ne yazık ki.

Konut kredisi alma şartları

Konut finansman kredilerini değişik aşamalarda kullanabilirsiniz. Sabit faizli olarak değişken faizli olarak ya da hem sabit olan hem değişken faizli olan olarak kullanabilirsiniz.

 

 • Değişken faizli olan ev kredinizin faiz oranında değişiklik olduğunda, banka bu değişikliği inceleyip uygulamaya başlamadan önce, size, yazılı olarak bir belge sunar ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığıyla bilgilendirme yapar. Banka bilgilendirme yaparken, yeni belirlenmiş olan faiz oranı kullanılarak onun üzerinden hazırlanmış ödeme planı tablosunu da sizinle paylaşır.

 

 • Ev kredilerinde, kredinin ödenmemesi ihtimalinde öncelikle kredi borçlusu aleyhine icra takibi başlatılıp adli süreç işlemeye başlar. Eğer kredi borçlusundan bu borç alınmazsa tahsilat yapılamazsa, kefilden bu borcu ödemesi istenir.

 

 • Bankadan istemeniz ve bankanın da bu krediyi uygun görmesi halinde; konut kredinizin belirlenen faiz oranında, kredinin türün de ve para biriminde değişikliğe giderek, ev kredinizi yeniden yapılandırabilirsiniz. Benzer yollarla, aynı teminatı göstererek kullandığınız ev kredilerinizi bir araya toplayarak birleştirerek de konut kredinizi yeniden uygun bir yapılandırma altında toplamanız mümkün.

 

 • Ev finansmanı kredilerinde, Kredi akitlerinin imzalanmasından itibaren 15 gün içinde, herhangi bir sebep göstermeksizin ve ceza şartı ödemeden vazgeçme hakkınız yoktur.

 

 • Ev finansmanı kredilerinde kredinin faiz oranı/kâr payı sabit tutar olarak belirlenmişse, bir ya da birden fazla daha fazla ödemenin taksidinden önce yapılması durumunda, banka aracılığıyla erken ödeme tazminatı karşı taraftan talep edilebilir.

 

 • Erken ödeme tazminatı ise, uygun görülen faiz indirimi uygulanarak hesaplanan ve bankaya erken yatırılan anapara tutarının kalan taksidi 36 ayı geçmeyen kredilerde %1’ini, kalan taksidi 36 ayı aşan kredilerde ise %2’sini oranını geçemez. Erken yatırılıp ödenen tazminat tutarı, toplam olarak indirim tutarını aşamaz. Oranların değişken olarak saptanması hâlinde erken ödeme tazminatı hakkı olmayacağından talep edilemez.

 

 • Ev kredisi gibi belirli bir süreyi kapsayan kredi akitlerinde, birbirini takip eden 2 taksiti ödememeniz durumunda, size en az 30 gün müddet verilerek, taksitlerin yatırılması için size ihtarda bulunulur. Verilen süre içinde de ödeme yapmamanız durumunda, banka kalan kredi borcunuzun tamamını sizden talep edebilir, sonrasında ise yasal işlemlere başvurup, adli yollardan hakkını arayabilir.

 

 • Ödeme yapmamanız veya geç ödeme durumunuzda, sözleşmenizde belirtilen yer alan akdi faiz oranı üzerinden yüzde 25 fazlası oranında gecikme faizi alınır. Bu faiz oranı, ana para borcunuzun üzerinden hesaplanır.
  DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Şortlu Bikini Modelleri Şortlu Bikini Modelleri Modanın etkisini her türlü giyecek ve aksesuarda görmemiz mümkün.
Zayıf Bayanlar İçin Giyim Önerileri Zayıf Bayanlar İçin Giyim Önerileri Zayıf bayanların en büyük şikâyetleri kendilerine uygun giysiler bulamadıklarını..
Gotik Makyaj Uygulaması ! Hızlı Makyaj Yapma Teknikleri Gotik Makyaj Uygulaması ! Hızlı Makyaj Yapma Teknikleri Bu makyaj türünde özellikle siyah renkler kullanılmaktadır. Gotik makyaj, kırmız..
Monokrom Nasıl Giyilir? Monokrom Nasıl Giyilir? Monokrom giyim denildiği zaman tek renk ve aynı desenlerden oluşan giyim tarzı a..
  Kocaeli HABERLERİ
CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) Ticaret, sanayi, kültür ve turizm şehri Kocaeli’nin ünlü kayak merkezine ev sahi..
KANDIRA ( 3 ) KANDIRA ( 3 ) Sanayi, bilim, kültür ve turizm kenti olan Kocaeli’nin bir ilçesi olan Kandıra t..
 NARKÖY EKOLOJİK YAŞAM ( 3 ) NARKÖY EKOLOJİK YAŞAM ( 3 ) Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal hayatlar, şehir insanlarını farklı arayışla..
 YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! Günlük burç yorumları Şenay Yangel Rezzan Kiraz sizler için yorumladı. Burcunuz..
  Siyaset HABERLERİ
@fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) @fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) Kaynak Holding olayını duyuran Fuat Avni'nin kimliği ortaya çıktı mı? Fuat Avni ..
Aids Hakkında! Aids Hakkında! Kötü ününü oldukça hak eden henüz tedavisi bulunamamış ölümcül hastalıklardan bi..
Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Yılbaşı gecesinde Ortaköy’de ünlü gece kulübü Reina’da yaşanan terör saldırısı i..
Başkan Donald Trump Kürtlere Hayran ve Erdoğana Güveniyormuş ! Başkan Donald Trump Kürtlere Hayran ve Erdoğana Güveniyormuş ! Başkanlık yarışını göğüsleyen isim olan Donald Trump'ın Türkiye ile ikili ilişki..
  Spor HABERLERİ
Digitürk Play Promosyon Kodu kullanma ! Bedava digitürk play promosyon kodu ! - ( 7 ) Digitürk Play Promosyon Kodu kullanma ! Bedava digitürk play promosyon kodu ! - ( 7 ) Cep Şubesi’ne wap.garanti.com.tr, iPhone, Android telefon ve tablet, iPad, Black..
Maç sonuçları Canlı Maç Sonuçları Sahadan Maçkolik- Canlı Skorlar. Live Skor - ( 7 ) Maç sonuçları Canlı Maç Sonuçları Sahadan Maçkolik- Canlı Skorlar. Live Skor - ( 7 ) Canlı maç sonuçları. Canlı Skorlar. Hangi maç kaç kaç bitti. Sahadan ve Mackolik..
Sahadan Mobil giriş için Canlı Skor Programı! Maçkolik ve sahadan mobil canlı skor uygulaması indir - ( 7 ) Sahadan Mobil giriş için Canlı Skor Programı! Maçkolik ve sahadan mobil canlı skor uygulaması indir - ( 7 ) Liglere verilen aradan sonra futbol dolü günlere geri dönen sporseverler canlı s..
Büyük Derbi Kaç Kaç? Fenerbahçe Galatasaray Maçı Büyük Derbi Kaç Kaç? Fenerbahçe Galatasaray Maçı Fenerbahçe Galatasaray derbisine saatler kala linkler haberimizde. İddaa oranlar..
  Etkinlikler HABERLERİ
Barselona Yılın Her Mevsimi Gidilebilen Bir Şehir Barselona Yılın Her Mevsimi Gidilebilen Bir Şehir Katalonya bölgesinin en büyük şehri olan Barselona ispanyanın ikinci büyük şehri..
KERPE - ( 3 ) KERPE - ( 3 ) Kocaeli Yaşam alanlarından en güzel yerlerinden biride , Kocaeli’nin Kandıra ilç..
Mavi Turla Türkiye Tatili Mavi Turla Türkiye Tatili Gelin bu yaz kendinize bir iyilik yapın.Türkiye'nin turkuvaz renkli denizinde mu..
  Sosyal HABERLERİ
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
Çocukların Gelişiminde Oyuncağın Önemi Çocukların Gelişiminde Oyuncağın Önemi Çocuğun gelişim süreci içinde onun bedensel, zihinsel, psiko - sosyal gelişimle..
Çocuklara Tuvalet Eğitimini Vermeye Hazır Mısınız? Çocuklara Tuvalet Eğitimini Vermeye Hazır Mısınız? Yazın gelmesiyle birlikte, çocuklara tuvalet eğitimini vermenin zamanı da gelmiş..
Gelişim Nedir ? Gelişim Nedir ? Gelişim, bireyin duygusal, zihinsel, sosyal ve bedensel yönden değişimini sürdü..
KHK İle FETÖ Kapsamında Görevden İhraç ve Göreve İade Edilen Öğretmen Listesi ! - ( 8 ) KHK İle FETÖ Kapsamında Görevden İhraç ve Göreve İade Edilen Öğretmen Listesi ! - ( 8 ) 679 sayılı KHK ile iade edilen 277 kişi. Yeni bir KHK çıkar mı diye beklenirken ..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Zebra kek tarifi Zebra kek tarifi Kek tarifleri içinde baş tacı bir tarif olan zebra kek tarifi ile karşınızdayız ..
Çikolatalı Sufle Tarifi Çikolatalı Sufle Tarifi Pastane ve cafelere taş çıkartan çikolatalı sufle tarifini mutlaka özel günlerin..
Akdeniz Mutfağından Sakız Reçeli Tarifi Akdeniz Mutfağından Sakız Reçeli Tarifi Ege ve Akdeniz’in özellikle tatlı tariflerinde bolca yer edinen sakızı siz de mu..
Akdeniz Mutfağından Dübari Çorbası Tarifi Akdeniz Mutfağından Dübari Çorbası Tarifi Fransız usulü muhteşem bir Akdeniz mutfağı tarifi her sofranın olmazsa olmazı aç..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 26 17 6 3 61 28 54 +33
2 Medipol Başakşehir 26 16 5 5 46 26 53 +20
3 Beşiktaş 26 14 4 8 47 23 50 +24
4 Fenerbahçe 26 13 4 9 49 30 48 +19
5 Trabzonspor 26 11 6 9 45 37 42 +8
6 Kayserispor 26 11 7 8 36 32 41 +4
7 Göztepe 26 11 8 7 39 39 40 0
8 Sivasspor 26 11 10 5 36 38 38 -2
9 Akhisarspor 26 9 10 7 36 40 34 -4
10 Yeni Malatyaspor 26 9 10 7 29 35 34 -6
11 Bursaspor 26 9 11 6 34 35 33 -1
12 Kasımpaşa 26 8 11 7 41 46 31 -5
13 Aytemiz Alanyaspor 26 8 14 4 41 47 28 -6
14 Antalyaspor 26 7 12 7 31 47 28 -16
15 Osmanlıspor FK 26 7 13 6 38 45 27 -7
16 Gençlerbirliği 26 6 11 9 31 39 27 -8
17 Atiker Konyaspor 26 6 14 6 26 36 24 -10
18 Karabükspor 26 3 20 3 18 61 12 -43
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 28 15 5 8 55 33 53 +22
2 MKE Ankaragücü 28 15 6 7 42 27 52 +15
3 Ümraniyespor 28 15 8 5 40 27 50 +13
4 Altınordu 28 14 8 6 48 38 48 +10
5 Gazişehir Gaziantep FK 28 13 7 8 50 25 47 +25
6 Boluspor 28 13 10 5 40 25 44 +15
7 İstanbulspor 28 12 10 6 32 31 42 +1
8 Elazığspor 28 11 9 8 38 31 41 +7
9 BB Erzurumspor 28 10 8 10 39 36 40 +3
10 Balıkesirspor Baltok 28 12 10 6 45 41 39 +4
11 Giresunspor 28 10 11 7 40 35 37 +5
12 Adana Demirspor 28 9 12 7 37 39 34 -2
13 Adanaspor 28 9 12 7 31 43 34 -12
14 Samsunspor 28 7 9 12 25 32 33 -7
15 Eskişehirspor 28 9 12 7 47 46 31 +1
16 Denizlispor 28 8 14 6 32 41 30 -9
17 Manisaspor 28 7 18 3 27 54 15 -27
18 Gaziantepspor 28 2 22 4 13 77 7 -64
Takım O G M B A Y P AV
1 Menemen Belediyespor 27 19 4 4 55 18 61 +37
2 Hatayspor 27 18 4 5 47 11 59 +36
3 Afjet Afyonspor 27 17 3 7 52 25 58 +27
4 Sivas Belediyespor 27 16 4 7 44 22 55 +22
5 Sancaktepe Belediyespor 27 13 4 10 44 24 49 +20
6 İnegölspor 27 14 6 7 42 33 49 +9
7 Keçiörengücü 27 14 7 6 62 32 48 +30
8 Sarıyer 27 11 12 4 37 33 37 +4
9 Kastamonuspor 1966 27 11 13 3 38 35 36 +3
10 Tokatspor 27 9 10 8 29 37 35 -8
11 Etimesgut Belediyespor 27 9 12 6 28 35 33 -7
12 Eyüpspor 27 9 14 4 39 52 31 -13
13 Amed Sportif 27 9 12 6 34 35 30 -1
14 Bucaspor 27 8 13 6 40 47 27 -7
15 Tuzlaspor 27 7 15 5 33 45 26 -12
16 Bodrumspor 27 5 15 7 25 46 22 -21
17 Kocaeli Birlikspor 27 4 20 3 20 54 12 -34
18 Mersin İdmanyurdu 27 1 26 0 14 99 18 -85
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 27 19 3 5 49 16 62 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 27 13 5 9 39 26 48 +13
3 Bayrampaşa 27 13 5 9 35 24 48 +11
4 Kemerspor 2003 27 12 5 10 50 33 46 +17
5 Düzcespor 27 12 7 8 30 27 44 +3
6 Erbaaspor 27 11 7 9 38 29 42 +9
7 Halide Edip Adıvar SK 27 10 6 11 38 27 41 +11
8 Ofspor 27 11 10 6 29 23 39 +6
9 Batman Petrolspor 27 9 8 10 33 26 37 +7
10 Kozan Belediyespor 27 9 13 5 32 39 32 -7
11 Yeni Altındağ Bld. 27 8 12 7 30 37 31 -7
12 Çatalcaspor 27 8 12 7 22 29 31 -7
13 Yomraspor 26 7 11 8 19 33 29 -14
14 Erzin Belediyespor 27 8 15 4 28 43 28 -15
15 Bergama Belediyespor 27 7 14 6 27 44 27 -17
16 12 Bingölspor 27 5 12 10 22 36 25 -14
17 Çanakkale Dardanel SK 26 5 13 8 30 40 23 -10
18 Orhangazi Belediyespor 27 3 12 12 22 41 21 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
16.03.2018 20:00 Kasımpaşa 2 - 3 Antalyaspor
16.03.2018 20:00 Kardemir Karabükspor 0 - 4 Osmanlispor FK
17.03.2018 13:30 Gençlerbirliği 1 - 1 Teleset M. Akhisarspor
17.03.2018 19:00 Fenerbahçe 0 - 0 Galatasaray
17.03.2018 16:00 Bursaspor 1 - 0 Demir Grup Sivasspor
18.03.2018 13:30 Atiker Konyaspor 2 - 0 Kayserispor
18.03.2018 16:00 Trabzonspor 4 - 1 Evkur Yeni Malatyaspor
18.03.2018 19:00 İstanbul Başakşehir 1 - 0 Beşiktaş
18.03.2018 13:30 Aytemiz Alanyaspor 1 - 1 Göztepe
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
16.03.2018 18:00 Adana D.Spor 0 - 1 Umraniyespor
17.03.2018 13:00 Gaziantepspor 0 - 3 Elazığspor
17.03.2018 13:00 Ç.Rizespor 1 - 1 Adanaspor
17.03.2018 15:30 Manisaspor 0 - 6 Gaziantep Bykşhr Bld.
17.03.2018 15:30 Altınordu 2 - 1 Denizlispor
18.03.2018 13:00 Erzurum BB 5 - 4 Giresunspor
18.03.2018 13:00 Balıkesirspor 0 - 1 İstanbulspor
18.03.2018 15:30 Samsunspor 0 - 0 Boluspor
18.03.2018 18:00 Ankaragücü 1 - 0 Eskişehirspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
17.03.2018 15:00 Sarıyer 1 - 2 Afjet Afyonspor
17.03.2018 15:00 Kocaeli Birlik Spor 2 - 0 Kastamonuspor
18.03.2018 15:00 Etimesgut Belediyespor 0 - 3 Hatayspor
18.03.2018 15:00 Bodrumspor 5 - 2 Mersin İ.Y.
18.03.2018 15:00 Tuzlaspor 2 - 0 4 Eylül Bld.
18.03.2018 15:00 Bucaspor 3 - 3 Sancaktepespor
18.03.2018 15:00 İnegölspor 2 - 0 Amed Sportif
18.03.2018 13:30 Eyüpspor 2 - 1 Keçiörengücü
18.03.2018 19:00 Menemen Bld. 2 - 0 Tokatspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
17.03.2018 15:00 Yeni Altindag Belediyespor 0 - 0 Bayrampaşa
17.03.2018 15:00 Halide Edip Adivar Spor 1 - 2 Manisa Büyükşehir Belediyespor
17.03.2018 14:30 Ofspor 1 - 0 Catalcaspor
17.03.2018 15:00 Erzin Belediyespor 5 - 1 Orhangazispor
18.03.2018 15:00 Bayburt Genclikspor 3 - 2 Kozan Belediyespor
18.03.2018 15:00 12 Bingolspor 0 - 0 Bergama Belediyespor
18.03.2018 15:00 Erbaaspor 2 - 1 Batman Pet.
18.03.2018 15:00 Duzcespor 2 - 2 Tekirova Bld.
20.03.2018 15:00 Dardanelspor - Yomraspor
resmi ilanlar
Yukarı