HABER AKIŞI

Barselona Yılın Her Mevsimi Gidilebilen Bir Şehir

 Tarih: 17-03-2018 17:14:46
Katalonya bölgesinin en büyük şehri olan Barselona ispanyanın ikinci büyük şehri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Katalonya bölgesinin en büyük şehri olan Barselona ispanyanın ikinci büyük şehri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kozmopolit bir özelliği sahip olan şehrin nüfusu bir buçuk milyon olmasına rağmen devamlı turist akınına uğradığından her zaman kalabalıktır. Şehir, 2000 yıllık bir tarihe sahip olarak ilk dönemlerde Roma yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Katalan şehri, açık pazarları, restoranları, müzeleri, kafeleri, kiliseleri ve görülmesi gereken yerleri ile ün salmıştır. Şehir, gotik ve modern mimari örnekleri bir arada görebileceğiniz ender yerlerden bir tanesidir.

Barselona şehrinin Neolitik dönemlere kadar uzanan bir geçmişi bulunmaktadır. Barselona, Romalılar tarafından kurulmuştur. Şehirde dönemlere göre Vizigotlar, Fransızlar, Müslümanlar ve Hıristiyanlar gibi farklı topluluklar yaşamlarını sürdürmüştür.

Ne Zaman Gidilmeli?

Şehirde Akdeniz iklimi özelliklerine ait bir iklim görülmektedir. Bu kente gitmek için en uygun zamanlar Nisan, Haziran, Eylül ve Kasım aylarıdır. Bu dönemlerde havalar ne sıcak ne de çok soğuk olmadığından şehri gezmek için en ideal zamanlardır. Normalde şehir uygun hava şartlarından dolayı her mevsim ziyaret edilebilmektedir. Güneş ile özdeşleştirilen bir şehir olan Barselona güneşin en etkin olduğu zaman ağustos ayında ziyaret için pek uygun ay değildir. Bu ayda havaların oldukça sıcak olması ve birçok mağazanın kapalı olmasından dolayı gezi için öbür ayları daha cazip kılmaktadır ama yinede bu ayda turist sayısı fazlaca olmaktadır. Sadece kültür gezileri yapmak ve denize girmek istemiyorsanız sizin için en uygun zaman Ocak ve Şubat ayları diyebiliriz. Bu dönemlerde hava ılımandır. Nisan ile Mayıs, Ekim ile Kasım ayları arasında yağış olma ihtimali oldukça yüksektir. Yalnız gezmek için en çok tercih edilen ay Mayıs ayıdır.

Gezilecek Yerler

Barselona, her yaştan kesime hitap edebilecek bir şehir olarak oldukça zengin bir koleksiyona sahiptir. Müzeleri ve dünya çapında tanınmış mimar Gaudi’nin eserlerini zevkle gezebilirsiniz.

Fundació Antoni Tápies: Kültür merkezi ve müze olarak kullanılan bu yapı ünlü yapı ressamı Antoni Tapies’in çalışmalarına adanmıştır. Müzenin içinde Tapies’e ait resimler bulunmaktadır. Ayrıca burada sempozyum ve film gösterileri gibi çeşitli aktivitelere de katılabilirsiniz.

Hospital De Sant Pau: Bu hastane günümüzde hala hizmet vermektedir. Bu hastaneyi farklı kılan özellik mimari açıdan bir baş yapı olmasıdır. Bazı yenileme çalışmaları yapılmış olsa da hastane önemini yitirmemiştir. Hospital De Sant Pau UNESCO’nun dünya tarihi mirası listesinde yer almaktadır.

Plaça Del Rei: Bu meydanın yapımı 14. yüzyıl tarihine dayanmaktadır. Şehrin en eski meydanlarından bir tanesidir. Bu meydanı ünlü kılan gotik tarzı binaları ve 16. yüzyıldan kalma izleme kulesidir. Meydanda birçok ortaçağ binası yer almaktadır. Bunlar arasında Salo Tinel Salonu, Santa Agatha Şapeli gibi yerleri sayabiliriz. Plaça del rei meydanı daha önceleri Barselona kontlarının yaşadıkları yerler ile sınır komşuluğu da yapmıştır.

Sagrada Familia: Barselona kentinde yer alan kentin simgesi olan bir kilisedir. Yapı, Gaudi’nin harika bir görsel eseridir. Mimar, bu kilisenin inşası için ömrünü harcamıştır. Mimarının zamansız ölümü yapının bir süre durmasına neden olmuştur. Eser, tam olarak tamamlanmamıştır ama şehrin en çok ziyaret edilen en ünlü tarihi eserlerinden biri olmuştur. UNESCO tarafından dünya tarih mirası listesine alınmıştır. Özellikle yapının dış yüzeyinin mimarisi oldukça göz alıcıdır. Yapımı yaklaşık olarak 100 yıl önceye dayanmaktadır. Çevredeki tepelerin yüksekliği ile kilisenin uzunluğu aşağı yukarı birbirine eşittir. Bundan dolayı yapının yüksekliği ve iç kısmı oldukça etkileyicidir. Kilisenin duvarları 360 derece cam ile çevrilidir. Bu camlar üzerinde doğa figürleri bulunmaktadır.

Barselona Katedrali: İnşası 13. ve 15. yüzyıla dayanan katedral, gotik tarzında yapılmıştır. Katedralin büyük bir çoğunluğu 14. yüzyılda tamamlanmıştır. Çevresinde bulunan Roma ve Ortaçağdan kalma eserler hemen dikkat çekmektedir. Katedralin ön yüzünde Neo Gotik stili göze çarpar. Bu özellikle 19. yüzyıl Katalan kiliselerinde oldukça yaygın bir özelliktir. Çatısında hem yerel hem de mitolojik figürler dikkat çekmektedir. Katedral, daha önceden inşa edilen bir şapelin üzerinde bulunmaktadır. Katedralin iki tane şapeli ve beş koridoru bulunuyor. Yapının doğu kısmında 9 tane şapelin bağlantı noktası bulunur. Katedralin koro tarafında şövalyelere ait elbiseler vardır. yapıda bulunan şapellerden bir tanesinde Lepanto savaşında kullanılmış olan gemiden bir haç bulunmaktadır. Yapının geçidinde 13 beyaz renkte geyik figürü bulunmaktadır.

Plaça De Catalunya: Bütün sokakların başladığı bir meydandır. Şehir merkezinde bulunan meydan çeşmeleri ve heykelleri ile ün salmıştır. Meydan 50.000 metrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Ayrıca meydan güvercinleri ile de meşhurdur. Plaça Del Catalunya Meydanı oval şeklindedir ve ağaçlar ile çevrilidir. Heykeller meydana gelişigüzel olarak yerleştirilmiştir. Bu heykellerden en tanınanı ise Katalan hükümetinin eski başkanının heykelidir. Meydan da diğer bir ünlü heykel ise bir kadın heykelidir. Heykel, Enigma Tanrıçası adını taşımaktadır ve meydanda ki havuzun ortasında yer alır.

Santa Maria Del Mar: Barselona’nın gotik tarzında yapılmış bir başka kilisesidir. Yapı, 14. yüzyıldan kalmadır ve deniz kenarında bulunmaktadır. Kilise, renkli camları ile ünlüdür. Bu camlar 15. ve 18. yüzyıllardan kalmadır. Yapının içine dar sokaklardan ulaşılmaktadır. İçi aydınlık ve ferah bir görünüm verir. Tam bir bazilika stilinde yapılmış olan yapının üç adet koridoru bulunuyor.

Picasso Müzesi: Müze, gerek sanat gerek mimarisi açısından görülmesi gereken bir sanat eseridir. Müzede 20. yüzyılın en ünlü sanatçılarından birisi olan Picasso’nun eserleri sergilenmektedir. Sanatçının müze içinde 3500’den fazla eseri sergilenmektedir. Burada sanatçının en değerli eserleri bulunmaktadır. Müzede ki en değerli eserlerden bazıları İlk Arkadaşlık ile Bilim ve Hayırseverlik adlı eserlerdir.

Plaça Reial: La Rambla yanında yer alan meydan 19. yüzyılda yapılmıştır. Meydan, Meksika’da bulunan Plaza Garibaldi baz alınarak yapılmıştır. Bu meydanı buluşma yeri olarak kullanabilirsiniz.

Torre Agbar: Barselona’da bulunan 38 katlı bir gökdelendir. Gökdelenin kapladığı alan 50.693 metrekareyi bulmaktadır. Yapının içinde 30.000’ e yakın ofis vardır. Yapının inşasında ileri teknolojinin nimetlerinden faydalanılmıştır. Şehrin yeni ikonik sembolü sayılan bu gökdelenin yüksekliği 144 metreyi bulmaktadır. Gökdelenin şekli Montserrat Dağı örnek alınarak yapılmıştır. Gökdelen oval şeklindedir ve sütunlar üzerine oturtulmuştur. Gökdelenin dış yapısında farklı renkler bir arada kullanılmıştır.

Kristof Kolomb Heykeli: Yüksekliği 60 metreyi bulunan heykel La Rambla’da yer almaktadır. Kolombus’un Amerika’yı ilk defa ziyaret etmesi şerefine yapılmıştır.

 

Casa Mila: Gaudi’nin diğer bir ünlü yapısı da Casa Mila’dır. Kapladığı alan 100 metrekareyi bulmaktadır. İki tane avlusu bulunur. Bu özelliğinden dolayı yapının her tarafı güneş ışığından yararlanmaktadır. Binada tasarım ya da renk aramayın. Çünkü yapı tamamen doğal taşlardan inşa edilmiştir. Yapının en çok dikkat çeken yeri çatısıdır. Çatıdaki bacalar sürrealist tarzda yapılmıştır. Bacalar, küçük heykeller şeklindedir ve ya tek olarak veya toplu olarak yapılmıştır. Eserin diğer ismi de La Pedrara’dır. İnşa edilen en büyük sivil binalar arasındadır. Yapıda geleneksel mimari özellikler kullanılmamıştır. Tavan ve sütunlarının ağırlıkları birbirinden farklılık gösterir. Avlulardan biri oval bir diğeri ise yuvarlaktır.

Yemek

Zengin yemek seçenekleri ile karşımıza çıkan Barselona şehrinde yeme ve içme kültürün en önemli özelliğidir. Özellikle de dışarıda yenen yemekler her zaman özel bir aktivite olarak değerlendirilmektedir. Barselona mutfağında daha çok Akdeniz esintileri görülmektedir. Sebze, balık, deniz ürünleri, zeytinyağı ve et birçok yemeklerde kullanılır. Şehirde bulunan bazı restoranlar pazar ve pazartesi günleri kapalı olduğu için yemek yeri seçerken bunu dikkate almanızı öneririz. Dünya mutfağının lezzetli yemeklerini Barselona’da kolaylıkla tadabilirsiniz. Yalnız İspanyol ve Katalan kültürüne ait yemeklere öncelik tanımanızı tavsiye ederiz.

Şehirde öğlen yemeği yemeğe karar verdiğinizde menü size fix bir şekilde sunulmaktadır. Yani menü başlangıç, ara sıcak, ana menü ve tatlı şeklinde önünüze gelmektedir. Bu tür menülerden yemek için 14.00 - 16.00 saatlerini seçmeniz gerekmektedir. Barselona şehrinin hemen hemen her köşesinde ağzınızın tadına uygun bir yer bulmanız mümkündür. Şehrin bazı yerleri restoran ve kafeleri ile ün salmıştır. Bunlara birkaç örnek vermek gerekirse; balık çeşitleri ve tapas ile nam salmış Barceloneta, Eixample, Bari Gotic, El Born ve Plaça Catalunya verilebilecek birkaç örnektir.

Dünyanın hemen hemen her yerinde rastlayabileceğiniz bir kahvaltı türü olan kıtasal kahvaltı çeşidine Barselona’da da rastlayabilirsiniz. Kahvaltıda içecek olarak genellikle sütlü ya da sade kahve sunulmaktadır. Şehrin en önemli öğünü öğle yemeğidir. Menüde 3 veya 4 çeşit yemek bulunur. İspanya’nın en ünlü mezeleri tapastır. Birçok farklı türü bulunmaktadır. Şehirde çeşme suyu yerine Aqua Water kullanılmaktadır. Kahve oldukça fazla tüketilmektedir. İçecekler dışında tatlılarda bu yöreye özgü olan Batut veya Batido olarak da bilinen sütlü bir içeceği deneyebilirsiniz.

Akdeniz ve Katalan mutfağına ait bütün lezzetli yemekleri Barselona şehrinde yeme olanağınız mevcuttur. Yemeklerde et, balık, deniz mahsulleri, zeytinyağı ve baklagiller oldukça fazla kullanılmaktadır. En ünlü aperatiflerinin başında Pa Amb Tomaquet gelmektedir. Bu yiyecek dilimlenmiş ekmeğin üzerinde domates, sarımsak, zeytinyağı ve tuz olarak servis edilmektedir.

Alışveriş

Barselona şehri alışveriş konusunda da oldukça zengin seçenekler sunmakta. Şehir, özellikle kadın ve erkek giyimi ile ön plana çıkmaktadır. Çoğu mağaza pazar günleri kapalıdır. İspanyol ve Katalan kültürünü yansıtan birçok hediyelik eşya almak mümkündür. Deri ceketler, kemer, ayakkabı ve çantalar, cüzdan gibi kaliteli eşyaları burada bulabilirsiniz. Tabaklar, kupa, mum ve süs eşyalarının üzerinde Gaudi stilini görebilirsiniz. Ünlü futbol kulübü Barça’ya ait süs eşyaları, sokak sanatçılarının el yapımı ürünleri, şehrin simgesi olan Katalan eşeği örnekli birçok ürün alınabilir. Ramblas çevresinde el yapı hediyelik eşyalar bulunur. Yiyecek ve içecek konusunda dünyanın ilk beşinde yer alan şehirden İspanyol sosisi, peynirlerin tüm çeşitlerini ve Katalan sosisini alabilirsiniz.

Ulaşım

Barselona, ulaşım konusunda oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Metropolitan şehir özelliğinden dolayı ulaşım ağı oldukça fazla gelişmiştir. Şehirde ulaşımda kullanılan birçok bilet bulunmaktadır. İstediğiniz yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. En çok kullanılan ulaşım araçları arasında uçak, araba, tren ve bot bulunmaktadır. Şehir içindeki ulaşımı farklı şirketler tarafından gerçekleştirilmektedir. Yalnız bu şirketlerin bağlı olduğu ana toplu taşıma şirketi bulunmaktadır.

Barselona şehrine hava yolu ile ulaşmak isterseniz aşağı yukarı büyük hava yolu şirketlerin hepsi uçmaktadır. Uçuşlar Barselona’nın uluslar arası havaalanından gerçekleşmektedir. Havaalanı Avrupa’nın en büyük havaalanlarından birisi olarak kabul edilmektedir. Havaalanı, şehrin 13 km güneyinde bulunmaktadır. 2 tane terminali bulunmaktadır. Havaalanına ortalama yılda 30 milyon yolcu gidip gelmektedir. Havaalanından şehre gitmek için birden fazla seçenek mevcuttur ama bunlar arasında en çok tercih edilenleri tren ve Aeurobus havaalanı otobüsleridir.

Şehir içinde de ulaşımda birçok alternatif bulunmaktadır. Barselona, Avrupa’nın ulaşım konusunda ki en zengin şehirlerinin başında gelmektedir. Metro ve tramvay ağı ile şehrin birçok yerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Otobüs ve taksilerde ulaşımda tercih edilebilir. Diğer yandan bütün turistlerin tercih ettikleri bir ulaşım yöntemi olan Barselona Bus Turistic otobüsleri bulunmaktadır. Bu otobüsler ile şehrin bütün turistik yerlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Konaklama

Turistik gezilerde oldukça fazla tercih edilen bir şehir olan Barselona, konaklama açısından da diğer Avrupa şehirlerine göre daha ucuzdur. Metro ağının gelişmiş olmasından dolayı konaklama merkezde toplanmıştır. Metroya yakın yerlerde konaklamanız gideceğiniz yerlere çabuk ulaşmanız açısından daha uygundur.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Etkinlikler HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
resim yok DİNİ BAYRAMLARIMIZ HAKKINDA! Toplumsal kültürümüzün önemli bir yansıması olarak kabul edilen dini bayramlar, ..
resim yok MOBESE KAMERALARI HAKKINDA! Sokaklarımızın caddelerimizi ve yaşam alanlarımızın daha emniyetli bir ortama dö..
resim yok JIMMY CHOO MARJİNAL SEÇİMİ HAKKINDA! Fantazi ayakkabı modasında en uçlarda tasarımları ile her zaman için insanları ..
resim yok DÜĞÜN DAVETİYELERİ HAKKINDA! Düğün heyecanı her zaman için düğün sahipleri tarafından daha çok yaşanırken, ö..
  Kocaeli HABERLERİ
 KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) Balıkesir ile özdeşleşen, Çanakkale’de de çokça sevilen ama Kocaeli’de bir başka..
Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Özellikle Kocaeli bölgesinden birçok mantar türü yetişmektedir.Birçok mantar tür..
Yöresel Lezzet - ( 1 ) Yöresel Lezzet - ( 1 ) Kocaeli denilince akla gelen ilk tariflerden biri dartı. Her sabah kahvaltısının..
KURU HELVA TARİFİ - ( 1 ) KURU HELVA TARİFİ - ( 1 ) Özellikle soğuk havalarda içi ısıtan tatlılar denildiğinde akla ilk helva gelir...
  Siyaset HABERLERİ
CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) Hain örgüt üyelerinin planladıkları darbe gecesinde yaşanılan olaylardan sonra t..
ERDOĞAN İLE PUTİN BULUŞMASI SONUÇLARI - ( 1 ) ERDOĞAN İLE PUTİN BULUŞMASI SONUÇLARI - ( 1 ) Geçen sene Suriye ordusu ile beraber işid terör örgütüne operasyon yapan rus ask..
ABD Eski Başkanı Obama'ya ilginç iş teklifi! ABD Eski Başkanı Obama'ya ilginç iş teklifi! Obama’nın hikayesi şudur: Bir gün köydeki obasına gitmek ister ama izin vermezle..
ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? Referandum nedir; referandum, halkın siyasi iktidarlarının belirlediği veya deği..
  Spor HABERLERİ
Twitter düzenle butonunda ŞOK detaylar ! Twitter düzenle butonunda ŞOK detaylar ! Sosyal medya devi twitter gönderilen twitler üzerinde düzenle butonu yapacaktı ..
resim yok KANO SPORU HAKKINDA! Su sporları son derece zevkli ve eğlenceli bir etkinlik olurken, bu tür sporlar ..
resim yok SPOR ÇANTALARI HAKKINDA! Spor etkinliklerine katılmak her anlamda ve her yaş grubunda özel manalar taşır...
Türkiye de Sporcu Olmak ! Türkiye de Sporcu Olmak ! Evet sevgili okuyucular. Bugün ülkemizin dinmek bilmeyen sıkıntısından birini si..
  Etkinlikler HABERLERİ
Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası yüzyıllarca buradaki köy insanının yaşamının önemli bir parçası ..
İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit Belediyesi uzun yıllardan beri atıl vaziyette olan Saat Kulesi ve çevresin..
Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Eşsiz doğası, mükemmel manzaraları, huzur veren atmosferi ile Sapanca yurt içi t..
GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) Gölkay Park’a ev sahipliği yapan Kocaeli, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine ba..
  Sosyal HABERLERİ
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
  Eğitim HABERLERİ
resim yok HİPERAKTİF ÇOCUKLAR HAKKINDA! Çok hareketli olması ve ele avuca sığmaz olması ile bilinen çocuklar ebeveynler ..
LAVUZDAN ÇIKARILAN ÜNİVERSİTELERDEKİ ÖĞRENCİLER NEREDE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDECEK - ( 1 ) LAVUZDAN ÇIKARILAN ÜNİVERSİTELERDEKİ ÖĞRENCİLER NEREDE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDECEK - ( 1 ) üniversite tercih kılavuzlarında bazı değerlendirilmelere gidildi.Bu değişiklikl..
KYK YURT ÖDEMELERİVE BAŞVURULARI/BURS BAŞVURU SONUÇLARI - ( 1 ) KYK YURT ÖDEMELERİVE BAŞVURULARI/BURS BAŞVURU SONUÇLARI - ( 1 ) Öğrencilerin üniversitelere gittiklerin de kalmak için başvuru yapacakları Kred..
ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERİN ACI SONLARI - ( 1 ) ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERİN ACI SONLARI - ( 1 ) Üniversitelerin belli bölümlerinden mezun olup hala iş bulamayan yada atamayan m..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Kolay Kat Kat Pasta Tarifi ve Yapılışı! Kolay Kat Kat Pasta Tarifi ve Yapılışı! Tatlı yemek tatlı yapmak için kendimize bahaneler yaratırız. Her özel gün, her k..
Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi Hiç tatmamış hatta adını bile duymamış çocuklarımız olabilir. O zaman kerevizi ç..
Tartolet Kremasının hazırlanışı - Meyveli Tartolet Nasıl Yapılır? Tartolet Kremasının hazırlanışı - Meyveli Tartolet Nasıl Yapılır? Bugün size hem çocuklarınıza hem de evinize gelen özel misafirlerinize ikram ede..
Ev Baklavası Tarifi ve Yapılışı Ev Baklavası Tarifi ve Yapılışı Güzel bir tatlı yapmak istediğinizde biraz emek vererek bu tatlı tarifini yapabi..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
15.02.2019 20:30 Evkur Yeni Malatyaspor 1 - 2 Beşiktaş
16.02.2019 13:30 Teleset M. Akhisarspor 0 - 0 Ankaragücü
16.02.2019 16:00 Bursaspor 0 - 2 Ç.Rizespor
16.02.2019 19:00 Fenerbahçe 1 - 1 Atiker Konyaspor
17.02.2019 16:05 Trabzonspor 0 - 2 Aytemiz Alanyaspor
17.02.2019 19:00 Kasımpaşa 1 - 4 Galatasaray
17.02.2019 16:00 Kayserispor 2 - 1 Göztepe
17.02.2019 13:30 Erzurum BB 4 - 2 Demir Grup Sivasspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı