HABER AKIŞI

Bayanlar İçin Önemli 10 Egzersiz Yöntemi

 Tarih: 30-09-2018 19:16:48
Konu, fiziğinizin güzelliğine geldiğinde hiçbir şeyden ödün vermezsiniz. Değil mi? Ne kadar meşgul olursanız olun, sağlıklı ve estetik bir vücuda sahip olmalısınız. Bu yüzden meşguliyetlerinizi, sağlıklı olmaya yönelik kriterlere karşı bahane olarak kullanmayın. Apaçık belli ki gün içerisinde herkes kendine birkaç dakika ayırabilir. Bu birkaç dakikayı aylaklık etmek yerine sağlıklı bir vücuda sahip olmak için egzersiz yaparak geçirmeye ne dersiniz?

Konu, fiziğinizin güzelliğine geldiğinde hiçbir şeyden ödün vermezsiniz. Değil mi? Ne kadar meşgul olursanız olun, sağlıklı ve estetik bir vücuda sahip olmalısınız. Bu yüzden meşguliyetlerinizi, sağlıklı olmaya yönelik kriterlere karşı bahane olarak kullanmayın. Apaçık belli ki gün içerisinde herkes kendine birkaç dakika ayırabilir. Bu birkaç dakikayı aylaklık etmek yerine sağlıklı bir vücuda sahip olmak için egzersiz yaparak geçirmeye ne dersiniz? Günün hangi saatlerinde veya kaç saat meşgul olduğunuz önemli değil. Haydi kendinize biraz zaman ayırın ve sağlıklı, güzel bir vücuda sahip olun!

 

1. Side Plank Hareketi

 

Side Plank Yoga

 

Side Plank Hareketi bir yoga egzersizidir ve kollarınızın güçlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda duruş pozisyonundan dolayı bacaklarınızı da güçlendirir.

 

Nasıl Yapılır: Sağ tarafınıza doğru bacaklarınızı düzleştirerek uzanın. Sağ elinizle birlikte kendinizi yukarıya doğru kaldırın. Bu esnada sol elinizi dik bir şekilde yukarıya doğru kaldırın ve sol elinizi kaldırdığınız yöne bakın. 60 saniye boyunca bu hareketi yapın ve 5 dakika dinlenin. Eğer 60 saniye yapamazsanız, 15 saniyeye düşürün.

 

2. Şınav Pozisyonu

 

Şınav Pozisyonu

 

Şınav pozisyonu, bayanlar için olabilecek en ideal egzersizdir. Standart egzersiz programlarınıza kesinlikle şınav pozisyonunu ekleyin. Omuzlarınızı müthiş derecede güçlendirebilirsiniz ve kalorilerinizi yakıp istediğiniz vücuda bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

 

Nasıl Yapılır: Klasik şınav pozisyonunu alın ve göğsünüzü yerden olabildiğince uzak tutun. Bu pozisyonda uzun süre bekleyin ve dinlenin. Dinlenmenin ardından 1 veya 2 tam şınav çekin. Şınavlara her geçen hafta yükseltme uygulayın.

 

3. Merdiven Çıkma (Step-Up)

 

Merdiven Çıkma Step-Up

 

Aslında bu egzersiz, ilk egzersiz gibi bacak kaslarınızı yönlendirmeye yönelik bir egzersizdir. Fakat merdiven çıkmanın, vücudunuzu dengede tutmak için mükemmel bir egzersiz olduğunu da hatırlatalım.

 

Nasıl Yapılır: Eğer imkanınız varsa merdiven çıkın. Yoksa Push-up hareketini uygulayabilirsiniz. 30 santimetre uzunluğunda bir yükseklik oluşturun ve merdiven çıkar gibi bir ayağınızı yukarı atıp diğerini aşağıda tutun. Ardından tam tersi konumunda tekrarlayın.

 

4. Köprü

 

Köprü

 

Bayanların çoğunda sıklıkla görülen bel ağrısı şikayetlerinin çözümü işte bu egzersizde! Bu egzersiz sayesinde aynı zamanda bacaklarınızın arkasını ve vücut kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.

 

Nasıl Yapılır: Bacaklarınızı hafif bir yüksekliğe doğru çapraz olarak koyun ve geriye doğru yaslanın. Omuz bölgesini ve başınızı yerden kaldırmayın. Vücudunuzun geri kalan kısmını yerden yukarıya doğru kaldırırken aynı zamanda bacaklarınızla dayandığınız yere itme kuvveti uygulayın.

 

5. Çift Yönlü Plank Hareketi

 

Çift Yönlü Plank

 

Bu hareket, side plank hareketinin çok fonksiyonlu biçimidir. Side plank hareketinin sağladığı bütün faydaları vücudunuza dengeli bir şekilde yayar fakat zor bir harekettir.

 

Nasıl Yapılır: Side Plank (1. hareket) pozisyonu alınır. Yukarıda kalan el geriye atılır ve ters yönde side plank hareketi gerçekleştirilir. Ardından tekrar başlangıç pozisyonuna dönülür.

 

6. Sandalyeye Tutunma

 

Sandalyeye Tutunma

 

Bu hareket, triceps kaslarını çalıştırmaya yönelik mükemmel bir harekettir. Triceps kaslarının gelişmesi durumunda, vücudunuz istediğiniz şekle daha rahat bürünebilecektir.

 

Nasıl Yapılır: Arka tarafa bir sandalye yerleştirilir ve kollar sandalyenin oturma bölgesinin kenarlarını tutar. Kalçalar oturma bölgesinin aşağısına indirilir ve ayak uçları havaya kaldırılıp topuk üzerinde durulur. Bu hareket esnasında bel dik tutulmalıdır.

 

7. Öne Doğru Hamle Yapma

 

Hamle

 

Kalçalarınızın kusursuz bir görünüm elde etmesini istiyor iseniz, bu hareketi düzenli bir şekilde uygulamalısınız. Öne doğru hamle yapmak, kalçalarınızı mükemmel bir görünüm içerisine sokar.

 

Nasıl Yapılır: Omuzlarınızı geriye doğru atın ve ellerinizi kalçanıza koyun. Öne doğru yavaşça, hamle yaparcasına atım atın. Ardından aynısını diğer bacağınız ile tekrarlayın.

 

8. Çömelme

 

Çömelme

 

Çömelme, bütün egzersizlerin kralıdır. Bütün vücudu çalıştıran bu egzersiz, diğer egzersizlere göre daha fazla hareket etmenizi sağlar ve bu sayede daha etkili bir biçimde kaslarınızı geliştirirsiniz.

 

Nasıl Yapılır: Eller öne doğru uzatılır. Bacaklar dik tutulur ve birbirinden ayrı tutulur. Ellerin pozisyonunu bozmadan kalça geriye doğru atılır ve çömelinir.

 

9. Dirsek Üzeri Şınav Pozisyonu

 

Dirsek Üzeri Şınav Pozisyonu

 

Bu hareketi yaparken bilmeniz gereken en önemli şey; insanların bu hareketi yanlış bilerek uygulayıp haftalarca başarı elde edememesidir. Aslında doğru uygulandığında, vücut şekillendirme için mükemmel bir harekettir.

 

Nasıl Yapılır: Şınav pozisyonuna benzer bir pozisyon alınır fakat göğüs, şınav pozisyonuna nazaran zemine daha yakın tutulur. Eller üzerine değil, dirsekler üzerinde (resimdeki gibi) durulur.

 

10. Kol Çemberi

 

Kol Çemberi

 

Basit bir hareket gibi görülebilir fakat göründüğünden daha etkili, yorucu ve zor bir harekettir. Kasların hareket etmesini sağlayan bu egzersiz, kaslarınızı aktif çalıştırmada yardımcı olur.

 

Nasıl Yapılır: Dik bir vücut pozisyonu elde edilir. Bacaklar birbirinden ayrılır ve her iki kolda yana doğru açılır. Kollar geriye doğru kulaç atar gibi hareket ettirilir. Her 10 saniyede bir çevirme yönü değiştirilir.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Güncel HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
resim yok DİNİ BAYRAMLARIMIZ HAKKINDA! Toplumsal kültürümüzün önemli bir yansıması olarak kabul edilen dini bayramlar, ..
resim yok MOBESE KAMERALARI HAKKINDA! Sokaklarımızın caddelerimizi ve yaşam alanlarımızın daha emniyetli bir ortama dö..
resim yok JIMMY CHOO MARJİNAL SEÇİMİ HAKKINDA! Fantazi ayakkabı modasında en uçlarda tasarımları ile her zaman için insanları ..
resim yok DÜĞÜN DAVETİYELERİ HAKKINDA! Düğün heyecanı her zaman için düğün sahipleri tarafından daha çok yaşanırken, ö..
  Kocaeli HABERLERİ
 KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) Balıkesir ile özdeşleşen, Çanakkale’de de çokça sevilen ama Kocaeli’de bir başka..
Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Özellikle Kocaeli bölgesinden birçok mantar türü yetişmektedir.Birçok mantar tür..
Yöresel Lezzet - ( 1 ) Yöresel Lezzet - ( 1 ) Kocaeli denilince akla gelen ilk tariflerden biri dartı. Her sabah kahvaltısının..
KURU HELVA TARİFİ - ( 1 ) KURU HELVA TARİFİ - ( 1 ) Özellikle soğuk havalarda içi ısıtan tatlılar denildiğinde akla ilk helva gelir...
  Siyaset HABERLERİ
CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) Hain örgüt üyelerinin planladıkları darbe gecesinde yaşanılan olaylardan sonra t..
ERDOĞAN İLE PUTİN BULUŞMASI SONUÇLARI - ( 1 ) ERDOĞAN İLE PUTİN BULUŞMASI SONUÇLARI - ( 1 ) Geçen sene Suriye ordusu ile beraber işid terör örgütüne operasyon yapan rus ask..
ABD Eski Başkanı Obama'ya ilginç iş teklifi! ABD Eski Başkanı Obama'ya ilginç iş teklifi! Obama’nın hikayesi şudur: Bir gün köydeki obasına gitmek ister ama izin vermezle..
ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? Referandum nedir; referandum, halkın siyasi iktidarlarının belirlediği veya deği..
  Spor HABERLERİ
Twitter düzenle butonunda ŞOK detaylar ! Twitter düzenle butonunda ŞOK detaylar ! Sosyal medya devi twitter gönderilen twitler üzerinde düzenle butonu yapacaktı ..
resim yok KANO SPORU HAKKINDA! Su sporları son derece zevkli ve eğlenceli bir etkinlik olurken, bu tür sporlar ..
resim yok SPOR ÇANTALARI HAKKINDA! Spor etkinliklerine katılmak her anlamda ve her yaş grubunda özel manalar taşır...
Türkiye de Sporcu Olmak ! Türkiye de Sporcu Olmak ! Evet sevgili okuyucular. Bugün ülkemizin dinmek bilmeyen sıkıntısından birini si..
  Etkinlikler HABERLERİ
Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası yüzyıllarca buradaki köy insanının yaşamının önemli bir parçası ..
İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit Belediyesi uzun yıllardan beri atıl vaziyette olan Saat Kulesi ve çevresin..
Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Eşsiz doğası, mükemmel manzaraları, huzur veren atmosferi ile Sapanca yurt içi t..
GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) Gölkay Park’a ev sahipliği yapan Kocaeli, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine ba..
  Sosyal HABERLERİ
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
  Eğitim HABERLERİ
resim yok HİPERAKTİF ÇOCUKLAR HAKKINDA! Çok hareketli olması ve ele avuca sığmaz olması ile bilinen çocuklar ebeveynler ..
LAVUZDAN ÇIKARILAN ÜNİVERSİTELERDEKİ ÖĞRENCİLER NEREDE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDECEK - ( 1 ) LAVUZDAN ÇIKARILAN ÜNİVERSİTELERDEKİ ÖĞRENCİLER NEREDE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDECEK - ( 1 ) üniversite tercih kılavuzlarında bazı değerlendirilmelere gidildi.Bu değişiklikl..
KYK YURT ÖDEMELERİVE BAŞVURULARI/BURS BAŞVURU SONUÇLARI - ( 1 ) KYK YURT ÖDEMELERİVE BAŞVURULARI/BURS BAŞVURU SONUÇLARI - ( 1 ) Öğrencilerin üniversitelere gittiklerin de kalmak için başvuru yapacakları Kred..
ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERİN ACI SONLARI - ( 1 ) ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERİN ACI SONLARI - ( 1 ) Üniversitelerin belli bölümlerinden mezun olup hala iş bulamayan yada atamayan m..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Kolay Kat Kat Pasta Tarifi ve Yapılışı! Kolay Kat Kat Pasta Tarifi ve Yapılışı! Tatlı yemek tatlı yapmak için kendimize bahaneler yaratırız. Her özel gün, her k..
Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi Hiç tatmamış hatta adını bile duymamış çocuklarımız olabilir. O zaman kerevizi ç..
Tartolet Kremasının hazırlanışı - Meyveli Tartolet Nasıl Yapılır? Tartolet Kremasının hazırlanışı - Meyveli Tartolet Nasıl Yapılır? Bugün size hem çocuklarınıza hem de evinize gelen özel misafirlerinize ikram ede..
Ev Baklavası Tarifi ve Yapılışı Ev Baklavası Tarifi ve Yapılışı Güzel bir tatlı yapmak istediğinizde biraz emek vererek bu tatlı tarifini yapabi..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
22.02.2019 20:30 Göztepe - Trabzonspor
22.02.2019 20:30 Ç.Rizespor - Evkur Yeni Malatyaspor
23.02.2019 16:00 Aytemiz Alanyaspor - Kasımpaşa
23.02.2019 13:30 Demir Grup Sivasspor - Antalyaspor
23.02.2019 19:00 İstanbul Başakşehir - Bursaspor
24.02.2019 13:30 Ankaragücü - Erzurum BB
24.02.2019 19:00 Galatasaray - Teleset M. Akhisarspor
24.02.2019 16:00 Atiker Konyaspor - Kayserispor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı