HABER AKIŞI

BES - Bireysel Emekliliğin Asıl Hedefi Nedir, Bireysel Emekliliğin Amacı Ne?

 Tarih: 15-02-2018 12:17:37
Ülkemiz çerçevesinde birçok vatandaşımız elinde olan küçük veya çeşitli yüksek oranlardaki meblağları nasıl değerlendirebilecekleri açısından bilgi sahibi değiller. Yine vatandaşlarımızın nasıl bir çeşit yatırım ve birikim yapabilecekleri konusunda bilgi sahibi olup olmadıkları gibi aynı oranda çeşitli bankaları veya yine çeşitli finans kuruluşlarını da nasıl kullanabilecekleri konusunda çok profesyonel değiller.

Ülkemiz çerçevesinde birçok vatandaşımız elinde olan küçük veya çeşitli yüksek oranlardaki meblağları nasıl değerlendirebilecekleri açısından bilgi sahibi değiller. Yine vatandaşlarımızın nasıl bir çeşit yatırım ve birikim yapabilecekleri konusunda bilgi sahibi olup olmadıkları gibi aynı oranda çeşitli bankaları veya yine çeşitli finans kuruluşlarını da nasıl kullanabilecekleri konusunda çok profesyonel değiller. Yine bununda en büyük nedenine gelirsek çeşitli finans kuruluşlarına güvenin son derece az olmasından dolayı oluşmaktadır.

 

Yatırım aracı olarak da sık bir şekilde kullanılmakta olan bireysel emeklilik sistemi, çeşitli yatırım araçlarından daha farklı olarak 2013 senesinde yapılmış olunan çeşitli değişiklikler beraberinde devlet güncesine alındı.

Bireysel Emekliliğin Amacı Ne?

Yatırım yapmayı hedefleyen vatandaşlar artık çok daha güvenli bir biçimde bireysel emeklilik yolunu kullanabilme hakkına sahipler. Yapılmış olan son değişiklik beraberinde vatandaşlar birikimleri finans kuruluşları ve bazı bankalar içerisinde devlet güvencesinde tutabiliyorlar. Bunlara ek olarak BES’e para yatırmakta olan bazı müşterilerin yatırmış oldukları her miktarın %25’i kadarına devlet desteği eklenir. Her ay sisteme yine 100 TL yatırmakta olan BES müşterisine 25 devlet desteği veriliyor ve toplam olarak 125 TL elde edilmektedir.

Bireysel Emekliliğin Avantajı

Bireysel emeklilik sisteminin amacını soranlar için sistemin bazı avantajlarından bahsetmek gerekiyor. Yatırım fonksiyonları genel anlamıyla insanların çalışma hayatları boyunca elde etmiş oldukları hayat standartlarının yine emeklilik hayatlarında devam ettirilebilmesini hedefler. Bireysel olarak emeklilik sistemi yine bu biçime hizmet sunmakta olarak müşterilerinin emeklilik hayatları süresince çok daha raht bir çeşit yaşam sürebilmelerini hedefliyor. Bu sistem bunlara ek olarak yine devletin hedeflemiş olduğu doğrultu çerçevesinde bütün vatandaşların sosyal güvenlik sistemine tam anlamıyla dahil olmasına olanak tanımaktadır. Emekliliğe yönelik olarak az da olsa birikim yapılır ve çok daha kaliteli bir çeşit yaşam sürülebilmesine olanak tanınmaktadır. Bunlara ek olarak çalışmakta olduğu zaman zarfı çerçevesinde kazanılan çeşitli standartların da kaybolmalarının önüne geçmektedir. Yine alınmakta olan emeklilik maaşlarına yönelik olarak da ek gelir sunulmasına katkı sağlıyor. Ekonomik olarak da ülkenin kalkınmasına fayda sağlamaktadır. Özellikle de yine paranın oldukça az 10 sene süresince bazı kurumlarda ve yine devlet bünyesinde kalması sebebiyle ülke anlamıyla ekonomik refah seviyesine ulaşılmaktadır.

  DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
İkizler Burcunun Günlük Burç Yorumu - İkizler Burcunun Haftalık Burç Yorumu, İkizler Burcunun Yıllık Burç Yorumu İkizler Burcunun Günlük Burç Yorumu - İkizler Burcunun Haftalık Burç Yorumu, İkizler Burcunun Yıllık Burç Yorumu İkizler Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Bur..
Yengeç Burcunun Günlük Burç Yorumu - Yengeç Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Yengeç Burcunun Yıllık Burç Yorumu Yengeç Burcunun Günlük Burç Yorumu - Yengeç Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Yengeç Burcunun Yıllık Burç Yorumu Yengeç Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Burcu..
Aslan Burcunun Günlük Burç Yorumu - Aslan Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Aslan Burcunun Yıllık Burç Yorumu Aslan Burcunun Günlük Burç Yorumu - Aslan Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Aslan Burcunun Yıllık Burç Yorumu Aslan Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Burcun..
Başak Burcunun Günlük Burç Yorumu - Başak Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Başak Burcunun Yıllık Burç Yorumu Başak Burcunun Günlük Burç Yorumu - Başak Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Başak Burcunun Yıllık Burç Yorumu Başak Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Burcun..
  Kocaeli HABERLERİ
 YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! Günlük burç yorumları Şenay Yangel Rezzan Kiraz sizler için yorumladı. Burcunuz..
resim yok DERİNCE Derince, Cumhuriyet döneminin ortaya çıkardığı yeni yerleşim yeridir. Tarihi çok..
resim yok DONANMA KENTİ GÖLCÜK İzmit Körfezi’nin güney sahilinde yer alır. Gölcük, özgün bir donanma kenti nite..
resim yok GEBZE İş hayatı söz konusu olduğunda adını işitmenin kimseyi şaşırtmadığı Türkiye’nin ..
  Siyaset HABERLERİ
Kemal Kılıçdaroğlu İzmir programını Neden İptal Etti? Kemal Kılıçdaroğlu İzmir programını Neden İptal Etti? Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanları Zirvesi’ne ve İzmir’de düzenlenen ön..
Tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Yazarları, Tüm Suçlamaları Reddetti Tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Yazarları, Tüm Suçlamaları Reddetti Kısa bir süre önce Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik olarak düzenlenen operasyon ka..
Terör soruşturmasında son dakika! Terör soruşturmasında son dakika! Gülten Kışanak ve eş başkan Fırat Anlı; tutuklanmaları istemiyle adliyeye sevk e..
Terör soruşturmasında son dakika! Terör soruşturmasında son dakika! Gülten Kışanak ve eş başkan Fırat Anlı; tutuklanmaları istemiyle adliyeye sevk e..
  Spor HABERLERİ
Fenerbahçeden Mesut Özil ve Ben Arfa Atağı Fenerbahçeden Mesut Özil ve Ben Arfa Atağı Hürriyet Fenerbahçe muhabiri, Fenerbahçe ve Mesut Özil ile ilgili olay yaratacak..
Eurosportun Öncülüğünde Drone Yarışları Düzenlenecek! Eurosportun Öncülüğünde Drone Yarışları Düzenlenecek! Her gün daha da gelişen Droneler’den hiç beklenmedik adımlar. Günümüzde insansız..
CSGO Türk Milli Takımımız Dünya Şampiyonu Oldu CSGO Türk Milli Takımımız Dünya Şampiyonu Oldu Son yıllarda popülerliği artmaya başlayan e-spor oyunların başında gelen CS GO'n..
 YAŞAM KOÇU SİZE NE KATAR? YAŞAM KOÇU SİZE NE KATAR? Yaşam koçluğunu günümüzde koçluk kavramı üzerinde değerlendirilen diğer dallarda..
  Etkinlikler HABERLERİ
YAZ OLİMPİYATLARI ÜLKESİ:BREZİLYA YAZ OLİMPİYATLARI ÜLKESİ:BREZİLYA Yaz olimpiyatlarının gerçekleşeceği ülke olan Brezilya olimpiyatların yapılacağı..
Yazlık Ilıcası Yazlık Ilıcası Yazlık Ilıcası yüzyıllarca buradaki köy insanının yaşamının önemli bir parçası ..
İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi İzmit Belediyesi uzun yıllardan beri atıl vaziyette olan Saat Kulesi ve çevresin..
Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın Eşsiz doğası, mükemmel manzaraları, huzur veren atmosferi ile Sapanca yurt içi t..
  Sosyal HABERLERİ
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? Uzun süredir öğrencilerin heyecanla ve merakla bekledikleri DGS ek yerleştirme t..
DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? Uzun süredir öğrencilerin heyecanla ve merakla bekledikleri DGS ek yerleştirme t..
Ders Çalışmada Süreklilik Ders Çalışmada Süreklilik Ders çalışmak bilindiği üzere sabır ve kararlılık gerektiren bir eylemdir. Bunun..
Gecelere Kadar Ders Çalışılır Mı ? Gecelere Kadar Ders Çalışılır Mı ? Birçoğunuzun sıkça duymuş olduğu cümlelerden bir tanesidir, gecelere kadar ders ..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Mercimek Köftesi Nasıl Yapılır? Mercimek Köftesi Nasıl Yapılır? Özellikle de günlerin vazgeçilmez ikramı arasında yer alan mercimek köftesi ya d..
ELMALI KURABİYE TARİFİ ELMALI KURABİYE TARİFİ Çocuklarımızın ve bayanların günlerinin vazgeçilmezidir elmalı kurabiye. Çok fa..
Perde Pilavı Yapılışı Perde Pilavı Yapılışı Pilav lezzetinin farklı bir yüzüne tanık olmak istiyorsanız perde pilavı uzun za..
Mantarlı Pilavı Yapılışı Mantarlı Pilavı Yapılışı Mantarlı pilav, sağlıklı beslenmeye dikkat edenler için en uygun besin tercihler..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

resmi ilanlar
Yukarı