HABER AKIŞI

Burç Yorumu Nedir, Burçların Özellikleri Nelerdir ve Burç Yorumu Nasıl Yapılır? - ( 8 )

 Tarih: 15-02-2018 14:44:00  -   Güncelleme: 15-03-2018 12:04:26
Bazılarının günlük gazetelerde ilk baktıkları yer olan ve çoğu kişinin aslında tam olarak inanmasa da yine de okumayı tercih ettiği burç yorumları aslında bir bilim dalıdır ve astroloji içerisinde yer alır.

Bazılarının günlük gazetelerde ilk baktıkları yer olan ve çoğu kişinin aslında tam olarak inanmasa da yine de okumayı tercih ettiği burç yorumları aslında bir bilim dalıdır ve astroloji içerisinde yer alır.

 

Güneşin, dünyanın ve yıldızların konumlarına bağlı olarak yaşanacak olayları yorumlama sanatı burç yorumu olarak isimlendirilir. Buna göre gökyüzünde yer alan 12 takım yıldızından oluşan Zodyak ve bu takım yıldızlarına göre dünya ile güneşin konumu burçları, burcu belirlenen kişinin doğum saati esnasında bu burçların ufuk çizgisine göre olan durumu yükselen burcu ve yükselen burcu belirlenen kişinin cinsiyeti de ay burcunu belirlemektedir. Yani burçlar buradan da anlaşılacağı üzere rastgele belirlenen olası tahminler değil, ince hesaplamalarla bulunan ve bilimsel olarak verilenen akademik bulgulardır.

 Burç Yorumu Nedir?

Burç yorumları güneş sisteminde yer alan yıldızların güneşe olan etkilerini bilimsel olarak yorumlanmasıdır. Zodyak grubu olarak isimlendirilen 12 takım yıldızını baz olan bu hesaplamada yıldızların kişilerin doğum tarihlerine göre olan konumlarına bağlı olarak tahminlerde bulunulmasına dayanan burç yorumu mutlaka astrolog olarak çalışan ve bu alanda yorumlama yapabilecek düzeyde bilgi birikimine sahip olunması önemlidir. Türkiye’de burç yorumları dini baskılar nedeni ile yeteri kadar ilgi görmemekle beraber yine de bu alanda başarılı çalışmalar yürüten Rezzan Kiraz ve Nuray Sayarı burç yorumları için büyük çıkışların yaşanmasına yardımcı olmuş iki değerli isim olarak öne çıkmaktadır.

Burçlar Nasıl Yorumlanır?

Burçların yorumlanması tamamen yıldızların konumlarına göre yapılmaktadır. Antik Mısır döneminden kazı çalışmaları ile çıkartılan eserlerde bile insanların yıldızlara göre tahminlerde bulunduğu kanıtlanırken bugün gözlemleme konusunda teknolojinin son derece gelişmesi daha başarılı ve doğru tahminlerin yapılmasına yardımcı olmaktadır. Bu gözlemleme sonucu elde edilen veriler üzerinden dünyanın o anda güneş ve yıldızlara olan konumları burç yorumları için en temel veridir ve bu veri yorumlamada kullanılmaktadır. Ateş, su, hava ve toprak grubu içerisinde yer alan 12 burcun yanı sıra aynı zamanda doğum saati baz alınarak belirlenen yükselen burç ve kişinin cinsiyetine bağlı olarak ay burcu belirlenmektedir. Genel burçlar günlük hayatı yorumlarken yükselen burçlar ve ay burçları ise burcu belirlenenlerin kişilik özelliklerini belirlenmesinde kullanılmaktadır.

Burç Yorumlarına İnanılır Mı?

Psikolojiye araştırma konusu olan burç yorumları üzerinde halen yoğun tartışmaların yaşandığı bilimsel bir konudur. Burçların özellikleri baz alındığında büyük çoğunluğun burç özellikleri açısından üyesi olduğu burca yakın özellikler taşıdığı görülürken psikolojik açıdan ise bu durum yapılan tanımlamaların son derece yuvarlak olmasına bağlanmaktadır. Yine Amerika’da yapılan bir araştırmada aslında kendi burçlarının özellikleri olmayan özelliklerin anlatıldığı büyük bir çoğunluğun bu özellikleri taşıdıklarını söylediklerini ortaya koymaktadır. Yani insanların inanma isteği burç yorumları için büyük bir dayanak sağlamaktadır. Burç yorumlarına inanıp inanmamak tamamen kişinin kendisinin vereceği bir karardır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta kesinlikle bu yorumlarla amel edilmemesidir.

Burç Yorumu Nuray Sayarı

Burç yorumuna inanıp inanmamak tamamen kişinin kendi hür iradesi ile verebileceği bir karardır ancak burç yorumu ya da burç özellikleri incelendiğinde pek çok kişinin bu özellikleri birebir taşıdığı ya da bu özelliklere çok yakın olduğu gözlemlenmektedir. Örneğin aslan burcu olan büyük bir çoğunluğun saçları gerçekten aslan yelesi gibi gür olurken yine kişilik özelliği olarak lükse olan düşkünlükleri de birebir tutmaktadır. Burç yorumları mutlaka astrologlar tarafından yapılmalıdır. Ülkemizde burç yorumu denildiğinde akla ilk gelen kişilerden biri de hiç şüphesiz Nuray Sayarı olmaktadır. Burç yorumu Nuray Sayarı tarafından günlük, aylık ve yıllık olarak yapılmaktadır.

Burç Yorumu Rezzan Kiraz

Yıllık burç yorumları daha ziyade yeni yıla girilmeden önce yapılan son derece yüzeysel tahminlerdir. Yıllık burç tahmini yapılacak olan yıldızın o anki konumu ve takip edeceği yol haritası belirlenerek buna göre bu burç grubu içerisinde yer alan kişilerin yeni yılda yaşayacakları önemli gelişmelerin tahmin edilmesine çalışılır. Ünlü burç yorumcuları arasında bir diğer önemli isimde Rezzan Kiraz’dır. Bu alanda aldığı eğitimi, çıkardığı kitapları ve yaptığı çalışmaları ile akademik bir kariyer elde eden Rezzan Kiraz burç yorumu konusunda artık ülkemizde bir otorite olarak kabul edilmektedir.

Burcumu Öğrenmek İstiyorum, Burcumu Nasıl Öğreneceğim?

Burçlar doğum tarihlerine göre belirlenmektedir. Zodyak haritası üzerinde yer alan 12 takımyıldızından her birine denk gelen bu tarih burç olarak isimlendirilir. Burcu hesaplanacak olan kişinin doğum tarihinde dünyanın güneşe doğru olan konumuna bağlı olarak Zodyak takımyıldızlarına doğru bir çizgi çizilir ve çizginin denk geldiği takım yıldızı burcunu belirlemiş olur. Burcunuzu öğrenmek için yapmanız gereken tek şey hangi tarihte doğduğunuzu öğrenmek ve tarih aralığına göre burcunuzu belirlemektir. İlk burç takımyıldızlarına göre Koç Burcu olup 21 Mart – 21 Nisan tarihleri arasında doğanlar bu burca üyedir. Her burcun kişilik özellikleri farklı olup bu özellikler büyük oranda ait oldukları gruba bağlı olarak belirlenmektedir. Ateş, su, hava ve toprak grubu olmak üzere 4 grup bulunurken her grupta 3 burç olmak üzere toplam 12 burç olduğu kabul edilmektedir.

Yükselen Burcumu Öğrenmek İstiyorum

Kişinin doğum tarihi ile burcu belirlenirken doğduğu saate göre ise yükselen burcu bulunmaktadır. Yani yükselen burcunu öğrenmek isteyen kişilerin mutlaka doğum saatlerini doğru olarak bilmeleri gerekmektedir. Kişinin doğduğu tarih, saat ve lokasyon yükselen burcun belirlenmesinde büyük rol oynamaktadır. Bu bilgiler doğrultusunda doğduğunuz saat ve tarih esnasında ufuk çizgisinde hangi burç yer alıyorsa bu sizin yükselen burcunuzu belirlemektedir. Yükselen burç daha detaylı kişilik bilgileri vermesi nedeni ile büyük öneme sahiptir. Ancak yükselen burcun doğru olarak hesaplanması için mutlaka doğum saatinin dakikasına kadar doğru bilinmesi büyük bir önem taşımaktadır.

Ay Burcumu Öğrenmek İstiyorum

Bir başka dikkat çeken burçta ay burcudur. Ay burcu tamamen kişinin karakter özelliklerini ortaya çıkaran bir burç olduğu için tespit edilmesi önemlidir. Ay burcu hesaplaması ile yükselen burç hesaplaması arasındaki en önemli fark hesaplamaya kişinin cinsiyetinin de dahil edilmesidir Yani ay burcu hesaplaması için kişinin doğum tarihi, doğum saati, doğduğu yer ve cinsiyeti de hesaplamalarda baz alınmaktadır. Bu hesaplamalar sonucunda ay burcu belirlenir ve burcun denk geldiği gruba ait karakter özellikleri ortaya çıkmaktadır. Bu burcun bu kadar dikkat çekmesinin nedeni ortaya çıkarılan karakter özelliklerinin çoğu zaman birebir tutmasıdır.

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

 Yükselen Burç Nedir?

Burçlar kişilerin doğum tarihleri temel alınarak hesaplanmaktadır. Söz konusu doğum tarihinde dünyadan güneşe doğru hayali bir dik çizgi çizilirken bu çizginin denk geldiği Zodyak grubu içerisinde yer alan yıldızlar burçların belirlenmesinde kullanılmaktadır. Toplam 12 burç bulunmakla beraber her bir burcun özellikleri de büyük farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle burçların belirlenmesinde doğru verilerin kullanıldığından emin olunmalıdır. Yükselen burç hesaplaması için ise normal burç hesaplamasından veri olarak ufuk çizgisi temel alınmaktadır. Her burcu temsil eden yıldız 2 saatte bir düzenli olarak bu ufuk çizgisinden geçerken yükselen burcu hesaplanan kişinin doğduğu saat diliminde hangi burcun ufuk çizgisi üzerinde yer aldığı tespit edilir ve yükseleni bulunmuş olur. Ancak yükselen burç hesaplaması için mutlaka kişinin doğru doğum saatini vermesi önemlidir. Aksi halde yanlış yükselen burç hesaplaması kaçınılmaz olacaktır.

Yükselen Burç Yorumu

Yükselen burçların yorumları daha ziyade yorumlanan kişinin karakteristik özellikleri ile ilgilidir. Örnek vermek gerekirse son derece uyumlu özelliklere sahip olan su burcuna mensup olan bir kişinin daha saldırgan tutumlar gösteren ateş grubu üyesi olan bir yükselene sahip olması onun son derece zorlu bir yaşam tarzı sürmesine neden olmaktadır. Bazen iyimser çoğu zaman karamsar olan kişi bu ani ruh dalgalanmaları sonucunda psikolojik olarak etkilenebilir. Bu nedenle planlı gebe kalan anne adaylarının bebeğin burcu ve yükseleni için seçici olması önemlidir. Özellikle de bebeğin burcunu ayarlamak son derece gereklidir. Daha iyimser ruh özellikleri sergileyen bebeklere sahip olmak her annenin ortak isteğidir.

Yükselen Burcun Önemi Nedir?

Yükselen burçlar tamamen kişilerin karakter özelliklerine odaklıdır. Ülkemizde bu çok yaygın olarak uygulanmasa da yabancı ülkelerde insanlar evlenmeden önce mutlaka karşısındaki kişinin burç özellikleri ve yükselen burçlarını incelemekte, kendi burçları ile olan uyumlarını kontrol etmektedir. Örneğin son derece dağınık bir yapıya sahip olan Aslan burcu ile titizlik hastası olan bir Başağın evlenmesi o evde sürekli tartışma yaşanmasına neden olacak aslan yaşadığı kısıtlamaya dayanamazken başakta yaşanan dağınıklık için kendisini sürekli huzursuz hissedecektir

Koç Burcu Özellikleri, Boğa Burcu Özellikleri, İkizler Burcu Özellikleri, Yengeç Burcu Özellikleri, Aslan Burcu Özellikleri, Başak Burcu Özellikleri, Terazi Burcu Özellikleri, Akrep Burcu Özellikleri, Yay Burcu Özellikleri, Oğlak Burcu Özellikleri, Kova Burcu Özellikleri, Balık Burcu Özellikleri

Burçların Özellikleri

Burçlar belirlenen kişinin doğum tarihi esnasında güneşin Zodyak takım burçlarına olan konumuna göre belirlenmektedir ve her burç farklı kişilik özellikleri taşımaktadır. İşte burçların özellikleri;

Koç Burcu Özellikleri: Koç burcu ateş grubu içerisinde yer alan bir burçtur. Son derece maceracı bir ruha sahip olan koçlar aynı zamanda hazır cevaplardır ve liderlik vasıfları sayesinde bu özelliklerini desteklemektedirler.

Boğa Burcu Özellikleri: Boğa burcu toprak grubunda yer almaktadır. Tam bir boğa gibi inatçı olan bu burçlar değer yargılarına çok bağlıdırlar ve her zaman aldıkları kararlarda duygularına öncelik verirler. Genelde bu burca mensup olan kişilerin maddi durumları iyidir.

İkizler Burcu Özellikleri: İkizler burcu hava grubu içinde bulunur. Son derece değişken bir ruh haline sahip olan ikizler huzursuz ve havai yapılarına rağmen aslında sadık birer arkadaştırlar ve sempatik yapıları sayesinde son derece geniş bir sosyal çevreleri bulunur.

Yengeç Burcu Özellikleri: Bu burç su grubu burçları arasında bulunur. Son derece duygusal bir yapıya sahip olmalarına rağmen dışa züppe bir insan izlenimi veren yengeçler asla vazgeçilemeyecek iyi birer eş ve yine mükemmel anne ve babalar olacak vasıflara sahiptirler.

Aslan Burcu Özellikleri: Ateş grubu içerisinde yer alan aslanlar kesinlikle doğuştan liderdirler. Tüm sürüyü idare etme arzuları dönem dönem arkadaşları ile aralarını açsa da yardımsever olmaları ve arkadaşları için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan yapıları onları vazgeçilmez kılmaktadır. Eğlenceli bir iş ve iyi ebeveynler olurlar.

Başak Burcu Özellikleri: Titizlik denilince akla ilk gelen burç olan Başak Burcu grup olarak toprak grubu içerisinde bulunur. Son derece titiz olmaları beraber aynı ortamda çalıştıkları iş arkadaşlarını son derece zorlasa da alçak gönüllü yapıları onları her zaman affettirir.

Terazi Burcu Özellikleri: Hava grubu içinde yer alan teraziler kesinlikle zarafet ve asillik yönünden her kalabalıkta kendilerini öne çıkaran kişilerdir. Son derece alıngan ve değişken ruh yapılarına rağmen aslında idealist kişilerdir.

Akrep Burcu Özellikleri: Bir başka su grubu üyesi burç olan akrep burcu belki de anlaşması en zor burçlardan biridir. Son derece kinci olan yapıları ve alınganlıkları sürekli olarak sorunlar yaşanmasına neden olurken aslında ketum ve sırdaş yapıları ile çok iyi birer arkadaş olacaklardır.

Yay Burcu Özellikleri: Ateş burcu içinde yer alan yaylar bazen aşırıya kaçan iyimserlikleri ile sizi sinir etse de aslında neşeli ve dışa dönük kişilerdir. Bulundukları her ortama neşe getiren yapıları arkadaşları arasında sevilmelerine neden olur.

Oğlak Burcu Özellikleri: Toprak grubu içinde kendisine yer bulan oğlaklar kararlı yapıları ile hedeflerine varana kadar hiç durmadan çalışacak kadar kararlı ve isteklilerdir. Dik başlı ve inatçı olmalarına rağmen iyi birer eş ve mükemmel anne, baba olma potansiyelleri yüksektir.

Kova Burcu Özellikleri: Hava grubu içinde yer alan kovalar her konuda muhalif olarak görünseler de aslında vefalı ve sadık dostlardır. Tartışmayı seven yapıları onları sık sık düşüncelerini ateşli bir şekilde savunurken görmenize neden olur ancak her zaman dostları için vefalı biridir.

Balık Burcu Özellikleri: Duygusallığın en yoğun olduğu balıklar su grubu içinde yer alan son burçtur. Her zaman sevdikleri için varını yoğunu ortaya koymaktan çekinmeyen, deyim yerindeyse sevdikleri için yaşayan balıkları her daim gözlerinde yaşlarla görmeniz mümkündür.

  DİĞER Güncel HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Güvenli İnstagram Takipçi Arttırma ! Güvenli İnstagram Takipçi Arttırma ! İnstagram yaklaşık 500 milyon kullanıcısı ile dünya çapında kullanılan sosyal pa..
Özel İnstagram Takipçi Arttırma ! Özel İnstagram Takipçi Arttırma ! Son yıllarda birçok kişi sosyal hesaplarını kullanarak daha fazla kişiye ulaşara..
İnstagram Ağında Takipçilerinizi Arttırın! İnstagram Ağında Takipçilerinizi Arttırın! İnstagram takipçi hilesi ürün veya hizmetlerinizin tanıtılmasında aktif olarak r..
  Kocaeli HABERLERİ
İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri Bu yazımızın kosunu siz değerli bayanları yakından ilgilendirecek İğne oyası mas..
2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 kısa saç modelleri; Yaz mevsiminde, Sezonun trendi, asimetrik kesimli saçla..
Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Bütün bekar erkek ve kızların rüyalarını süsleyen hayellerini kurdukları hayırlı..
CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) Ticaret, sanayi, kültür ve turizm şehri Kocaeli’nin ünlü kayak merkezine ev sahi..
  Siyaset HABERLERİ
ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? Referandum nedir; referandum, halkın siyasi iktidarlarının belirlediği veya deği..
En İyi 10 Bireysel Protesto En İyi 10 Bireysel Protesto Kimliği ve yüzü bilinmeyen bu adam Çin Ordusu'nun tanklarına tek başına direnmiş..
@fuatavni  Fuat avni kimdir ? fuat avni  yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) @fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) Kaynak Holding olayını duyuran Fuat Avni'nin kimliği ortaya çıktı mı? Fuat Avni ..
Aids Hakkında! Aids Hakkında! Kötü ününü oldukça hak eden henüz tedavisi bulunamamış ölümcül hastalıklardan bi..
  Spor HABERLERİ
Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Vulnerabilities Rewards Program (VRP) adlı programda ise Google ürünlerinde açık..
En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri Marka aslında bir İtalyan markası olmasına rağmen Türkiye'deki satılan ürünlerin..
Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Gözünüze çok basit bir tavsiyeymiş gibi görünse bile, olasılıkları hesaplayamad..
En İyi 6 İçki Oyunu En İyi 6 İçki Oyunu Bunda oyuncuların önlerinde birer küçük bardak ve ortaya büyük bir bardak konul..
  Etkinlikler HABERLERİ
Yozgat Gezilecek Turistik Yerler Yozgat Gezilecek Turistik Yerler Yozgat, İç Anadolu’nun merkezinde bulunan bir ildir. Anadolu’nun eski yerleşim m..
Yalova Gezilecek Turistik Yerler Yalova Gezilecek Turistik Yerler Yalova, Türkiye’nin Marmara bölgesinde yer alan illerinden birisidir. Marmara De..
Van Gezilecek Turistik Yerler Van Gezilecek Turistik Yerler Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesinde olan bir ili olan Van nüfus bakımın bölgenin..
Uşak Gezilecek Turistik Yerler Uşak Gezilecek Turistik Yerler Uşak Ege Bölgesinin İç Ege Bölgesinde yer alır. Türkiye'nin diğer tüm şehirlerin..
  Sosyal HABERLERİ
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
Sınav İçin Yarış Atı Gibi Yarışan Öğrenciler! Sınav İçin Yarış Atı Gibi Yarışan Öğrenciler! Benim çocuğum teog sınavında 400 puan aldı. Hadi ya benim ki 380 puan aldı. Dur..
Oğlum Neden Ders Çalışmıyor Sebebi Ne? Oğlum Neden Ders Çalışmıyor Sebebi Ne? Oğlum neden ders çalışmıyor? Bu soruyu soran binlerce milyonlarca anne ve babaya..
Eğitimde Sınıf Tekrarı Gerekli midir? Eğitimde Sınıf Tekrarı Gerekli midir? Eğitim sistemimizde büyük çatlaklar var. Bunun en temel nedenlerinden birisi sis..
Biz Neden Başarılı Değiliz? Biz Neden Başarılı Değiliz? Biz neden başarılı değiliz? Bir eğitimci baba olarak bu sorunun cevabını siz değ..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
LG G6 İncelemesi Hakkında! LG G6 İncelemesi Hakkında! LG'nin bu yıl ki tepe modeli olacak olan LG G6 modeliyle ilgili birçok sızıntı m..
ÇİKOLATA KAPLI KURABİYE TARİFİ ÇİKOLATA KAPLI KURABİYE TARİFİ Pastahanelerde görmeye alıştığımız o eşsiz kurabiyler artık evimizde! Çok fazla ..
ÇÖKERTME KEBABI TARİFİ ÇÖKERTME KEBABI TARİFİ Sultan Çökertme olarak da bilinen kebap cinsimiz, oldukça lezzetli ve doyurucu b..
ELMALI KURABİYE TARİFİ ELMALI KURABİYE TARİFİ Hepimizin çocukluğundan bu yana aklında kalan nadir tatlardan biri elmalı kurabi..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
19.10.2018 20:30 Galatasaray 1 - 1 Bursaspor
20.10.2018 16:00 İstanbul Başakşehir 1 - 0 Kayserispor
20.10.2018 13:30 Kasımpaşa 5 - 0 Teleset M. Akhisarspor
20.10.2018 19:00 Demir Grup Sivasspor 0 - 0 Fenerbahçe
21.10.2018 16:00 Ankaragücü 1 - 0 Evkur Yeni Malatyaspor
21.10.2018 13:30 Ç.Rizespor 1 - 1 Atiker Konyaspor
21.10.2018 16:00 Aytemiz Alanyaspor 0 - 1 Antalyaspor
21.10.2018 19:00 Göztepe 2 - 0 Beşiktaş
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 20:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 21:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 21:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 19:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 19:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 21:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 19:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 21:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 16:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 16:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 16:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 16:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 16:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 15:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 16:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 16:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı