HABER AKIŞI

Burç Yorumu Nedir, Burçların Özellikleri Nelerdir ve Burç Yorumu Nasıl Yapılır?

 Tarih: 14-02-2018 09:26:40
Bazılarının günlük gazetelerde ilk baktıkları yer olan ve çoğu kişinin aslında tam olarak inanmasa da yine de okumayı tercih ettiği burç yorumları aslında bir bilim dalıdır ve astroloji içerisinde yer alır.

Bazılarının günlük gazetelerde ilk baktıkları yer olan ve çoğu kişinin aslında tam olarak inanmasa da yine de okumayı tercih ettiği burç yorumları aslında bir bilim dalıdır ve astroloji içerisinde yer alır.

 

Güneşin, dünyanın ve yıldızların konumlarına bağlı olarak yaşanacak olayları yorumlama sanatı burç yorumu olarak isimlendirilir. Buna göre gökyüzünde yer alan 12 takım yıldızından oluşan Zodyak ve bu takım yıldızlarına göre dünya ile güneşin konumu burçları, burcu belirlenen kişinin doğum saati esnasında bu burçların ufuk çizgisine göre olan durumu yükselen burcu ve yükselen burcu belirlenen kişinin cinsiyeti de ay burcunu belirlemektedir. Yani burçlar buradan da anlaşılacağı üzere rastgele belirlenen olası tahminler değil, ince hesaplamalarla bulunan ve bilimsel olarak verilenen akademik bulgulardır.

 Burç Yorumu Nedir?

Burç yorumları güneş sisteminde yer alan yıldızların güneşe olan etkilerini bilimsel olarak yorumlanmasıdır. Zodyak grubu olarak isimlendirilen 12 takım yıldızını baz olan bu hesaplamada yıldızların kişilerin doğum tarihlerine göre olan konumlarına bağlı olarak tahminlerde bulunulmasına dayanan burç yorumu mutlaka astrolog olarak çalışan ve bu alanda yorumlama yapabilecek düzeyde bilgi birikimine sahip olunması önemlidir. Türkiye’de burç yorumları dini baskılar nedeni ile yeteri kadar ilgi görmemekle beraber yine de bu alanda başarılı çalışmalar yürüten Rezzan Kiraz ve Nuray Sayarı burç yorumları için büyük çıkışların yaşanmasına yardımcı olmuş iki değerli isim olarak öne çıkmaktadır.

Burçlar Nasıl Yorumlanır?

Burçların yorumlanması tamamen yıldızların konumlarına göre yapılmaktadır. Antik Mısır döneminden kazı çalışmaları ile çıkartılan eserlerde bile insanların yıldızlara göre tahminlerde bulunduğu kanıtlanırken bugün gözlemleme konusunda teknolojinin son derece gelişmesi daha başarılı ve doğru tahminlerin yapılmasına yardımcı olmaktadır. Bu gözlemleme sonucu elde edilen veriler üzerinden dünyanın o anda güneş ve yıldızlara olan konumları burç yorumları için en temel veridir ve bu veri yorumlamada kullanılmaktadır. Ateş, su, hava ve toprak grubu içerisinde yer alan 12 burcun yanı sıra aynı zamanda doğum saati baz alınarak belirlenen yükselen burç ve kişinin cinsiyetine bağlı olarak ay burcu belirlenmektedir. Genel burçlar günlük hayatı yorumlarken yükselen burçlar ve ay burçları ise burcu belirlenenlerin kişilik özelliklerini belirlenmesinde kullanılmaktadır.

Burç Yorumlarına İnanılır Mı?

Psikolojiye araştırma konusu olan burç yorumları üzerinde halen yoğun tartışmaların yaşandığı bilimsel bir konudur. Burçların özellikleri baz alındığında büyük çoğunluğun burç özellikleri açısından üyesi olduğu burca yakın özellikler taşıdığı görülürken psikolojik açıdan ise bu durum yapılan tanımlamaların son derece yuvarlak olmasına bağlanmaktadır. Yine Amerika’da yapılan bir araştırmada aslında kendi burçlarının özellikleri olmayan özelliklerin anlatıldığı büyük bir çoğunluğun bu özellikleri taşıdıklarını söylediklerini ortaya koymaktadır. Yani insanların inanma isteği burç yorumları için büyük bir dayanak sağlamaktadır. Burç yorumlarına inanıp inanmamak tamamen kişinin kendisinin vereceği bir karardır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta kesinlikle bu yorumlarla amel edilmemesidir.

Burç Yorumu Nuray Sayarı

Burç yorumuna inanıp inanmamak tamamen kişinin kendi hür iradesi ile verebileceği bir karardır ancak burç yorumu ya da burç özellikleri incelendiğinde pek çok kişinin bu özellikleri birebir taşıdığı ya da bu özelliklere çok yakın olduğu gözlemlenmektedir. Örneğin aslan burcu olan büyük bir çoğunluğun saçları gerçekten aslan yelesi gibi gür olurken yine kişilik özelliği olarak lükse olan düşkünlükleri de birebir tutmaktadır. Burç yorumları mutlaka astrologlar tarafından yapılmalıdır. Ülkemizde burç yorumu denildiğinde akla ilk gelen kişilerden biri de hiç şüphesiz Nuray Sayarı olmaktadır. Burç yorumu Nuray Sayarı tarafından günlük, aylık ve yıllık olarak yapılmaktadır.

Burç Yorumu Rezzan Kiraz

Yıllık burç yorumları daha ziyade yeni yıla girilmeden önce yapılan son derece yüzeysel tahminlerdir. Yıllık burç tahmini yapılacak olan yıldızın o anki konumu ve takip edeceği yol haritası belirlenerek buna göre bu burç grubu içerisinde yer alan kişilerin yeni yılda yaşayacakları önemli gelişmelerin tahmin edilmesine çalışılır. Ünlü burç yorumcuları arasında bir diğer önemli isimde Rezzan Kiraz’dır. Bu alanda aldığı eğitimi, çıkardığı kitapları ve yaptığı çalışmaları ile akademik bir kariyer elde eden Rezzan Kiraz burç yorumu konusunda artık ülkemizde bir otorite olarak kabul edilmektedir.

Burcumu Öğrenmek İstiyorum, Burcumu Nasıl Öğreneceğim?

Burçlar doğum tarihlerine göre belirlenmektedir. Zodyak haritası üzerinde yer alan 12 takımyıldızından her birine denk gelen bu tarih burç olarak isimlendirilir. Burcu hesaplanacak olan kişinin doğum tarihinde dünyanın güneşe doğru olan konumuna bağlı olarak Zodyak takımyıldızlarına doğru bir çizgi çizilir ve çizginin denk geldiği takım yıldızı burcunu belirlemiş olur. Burcunuzu öğrenmek için yapmanız gereken tek şey hangi tarihte doğduğunuzu öğrenmek ve tarih aralığına göre burcunuzu belirlemektir. İlk burç takımyıldızlarına göre Koç Burcu olup 21 Mart – 21 Nisan tarihleri arasında doğanlar bu burca üyedir. Her burcun kişilik özellikleri farklı olup bu özellikler büyük oranda ait oldukları gruba bağlı olarak belirlenmektedir. Ateş, su, hava ve toprak grubu olmak üzere 4 grup bulunurken her grupta 3 burç olmak üzere toplam 12 burç olduğu kabul edilmektedir.

Yükselen Burcumu Öğrenmek İstiyorum

Kişinin doğum tarihi ile burcu belirlenirken doğduğu saate göre ise yükselen burcu bulunmaktadır. Yani yükselen burcunu öğrenmek isteyen kişilerin mutlaka doğum saatlerini doğru olarak bilmeleri gerekmektedir. Kişinin doğduğu tarih, saat ve lokasyon yükselen burcun belirlenmesinde büyük rol oynamaktadır. Bu bilgiler doğrultusunda doğduğunuz saat ve tarih esnasında ufuk çizgisinde hangi burç yer alıyorsa bu sizin yükselen burcunuzu belirlemektedir. Yükselen burç daha detaylı kişilik bilgileri vermesi nedeni ile büyük öneme sahiptir. Ancak yükselen burcun doğru olarak hesaplanması için mutlaka doğum saatinin dakikasına kadar doğru bilinmesi büyük bir önem taşımaktadır.

Ay Burcumu Öğrenmek İstiyorum

Bir başka dikkat çeken burçta ay burcudur. Ay burcu tamamen kişinin karakter özelliklerini ortaya çıkaran bir burç olduğu için tespit edilmesi önemlidir. Ay burcu hesaplaması ile yükselen burç hesaplaması arasındaki en önemli fark hesaplamaya kişinin cinsiyetinin de dahil edilmesidir Yani ay burcu hesaplaması için kişinin doğum tarihi, doğum saati, doğduğu yer ve cinsiyeti de hesaplamalarda baz alınmaktadır. Bu hesaplamalar sonucunda ay burcu belirlenir ve burcun denk geldiği gruba ait karakter özellikleri ortaya çıkmaktadır. Bu burcun bu kadar dikkat çekmesinin nedeni ortaya çıkarılan karakter özelliklerinin çoğu zaman birebir tutmasıdır.

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

 Yükselen Burç Nedir?

Burçlar kişilerin doğum tarihleri temel alınarak hesaplanmaktadır. Söz konusu doğum tarihinde dünyadan güneşe doğru hayali bir dik çizgi çizilirken bu çizginin denk geldiği Zodyak grubu içerisinde yer alan yıldızlar burçların belirlenmesinde kullanılmaktadır. Toplam 12 burç bulunmakla beraber her bir burcun özellikleri de büyük farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle burçların belirlenmesinde doğru verilerin kullanıldığından emin olunmalıdır. Yükselen burç hesaplaması için ise normal burç hesaplamasından veri olarak ufuk çizgisi temel alınmaktadır. Her burcu temsil eden yıldız 2 saatte bir düzenli olarak bu ufuk çizgisinden geçerken yükselen burcu hesaplanan kişinin doğduğu saat diliminde hangi burcun ufuk çizgisi üzerinde yer aldığı tespit edilir ve yükseleni bulunmuş olur. Ancak yükselen burç hesaplaması için mutlaka kişinin doğru doğum saatini vermesi önemlidir. Aksi halde yanlış yükselen burç hesaplaması kaçınılmaz olacaktır.

Yükselen Burç Yorumu

Yükselen burçların yorumları daha ziyade yorumlanan kişinin karakteristik özellikleri ile ilgilidir. Örnek vermek gerekirse son derece uyumlu özelliklere sahip olan su burcuna mensup olan bir kişinin daha saldırgan tutumlar gösteren ateş grubu üyesi olan bir yükselene sahip olması onun son derece zorlu bir yaşam tarzı sürmesine neden olmaktadır. Bazen iyimser çoğu zaman karamsar olan kişi bu ani ruh dalgalanmaları sonucunda psikolojik olarak etkilenebilir. Bu nedenle planlı gebe kalan anne adaylarının bebeğin burcu ve yükseleni için seçici olması önemlidir. Özellikle de bebeğin burcunu ayarlamak son derece gereklidir. Daha iyimser ruh özellikleri sergileyen bebeklere sahip olmak her annenin ortak isteğidir.

Yükselen Burcun Önemi Nedir?

Yükselen burçlar tamamen kişilerin karakter özelliklerine odaklıdır. Ülkemizde bu çok yaygın olarak uygulanmasa da yabancı ülkelerde insanlar evlenmeden önce mutlaka karşısındaki kişinin burç özellikleri ve yükselen burçlarını incelemekte, kendi burçları ile olan uyumlarını kontrol etmektedir. Örneğin son derece dağınık bir yapıya sahip olan Aslan burcu ile titizlik hastası olan bir Başağın evlenmesi o evde sürekli tartışma yaşanmasına neden olacak aslan yaşadığı kısıtlamaya dayanamazken başakta yaşanan dağınıklık için kendisini sürekli huzursuz hissedecektir

Koç Burcu Özellikleri, Boğa Burcu Özellikleri, İkizler Burcu Özellikleri, Yengeç Burcu Özellikleri, Aslan Burcu Özellikleri, Başak Burcu Özellikleri, Terazi Burcu Özellikleri, Akrep Burcu Özellikleri, Yay Burcu Özellikleri, Oğlak Burcu Özellikleri, Kova Burcu Özellikleri, Balık Burcu Özellikleri

Burçların Özellikleri

Burçlar belirlenen kişinin doğum tarihi esnasında güneşin Zodyak takım burçlarına olan konumuna göre belirlenmektedir ve her burç farklı kişilik özellikleri taşımaktadır. İşte burçların özellikleri;

Koç Burcu Özellikleri: Koç burcu ateş grubu içerisinde yer alan bir burçtur. Son derece maceracı bir ruha sahip olan koçlar aynı zamanda hazır cevaplardır ve liderlik vasıfları sayesinde bu özelliklerini desteklemektedirler.

Boğa Burcu Özellikleri: Boğa burcu toprak grubunda yer almaktadır. Tam bir boğa gibi inatçı olan bu burçlar değer yargılarına çok bağlıdırlar ve her zaman aldıkları kararlarda duygularına öncelik verirler. Genelde bu burca mensup olan kişilerin maddi durumları iyidir.

İkizler Burcu Özellikleri: İkizler burcu hava grubu içinde bulunur. Son derece değişken bir ruh haline sahip olan ikizler huzursuz ve havai yapılarına rağmen aslında sadık birer arkadaştırlar ve sempatik yapıları sayesinde son derece geniş bir sosyal çevreleri bulunur.

Yengeç Burcu Özellikleri: Bu burç su grubu burçları arasında bulunur. Son derece duygusal bir yapıya sahip olmalarına rağmen dışa züppe bir insan izlenimi veren yengeçler asla vazgeçilemeyecek iyi birer eş ve yine mükemmel anne ve babalar olacak vasıflara sahiptirler.

Aslan Burcu Özellikleri: Ateş grubu içerisinde yer alan aslanlar kesinlikle doğuştan liderdirler. Tüm sürüyü idare etme arzuları dönem dönem arkadaşları ile aralarını açsa da yardımsever olmaları ve arkadaşları için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan yapıları onları vazgeçilmez kılmaktadır. Eğlenceli bir iş ve iyi ebeveynler olurlar.

Başak Burcu Özellikleri: Titizlik denilince akla ilk gelen burç olan Başak Burcu grup olarak toprak grubu içerisinde bulunur. Son derece titiz olmaları beraber aynı ortamda çalıştıkları iş arkadaşlarını son derece zorlasa da alçak gönüllü yapıları onları her zaman affettirir.

Terazi Burcu Özellikleri: Hava grubu içinde yer alan teraziler kesinlikle zarafet ve asillik yönünden her kalabalıkta kendilerini öne çıkaran kişilerdir. Son derece alıngan ve değişken ruh yapılarına rağmen aslında idealist kişilerdir.

Akrep Burcu Özellikleri: Bir başka su grubu üyesi burç olan akrep burcu belki de anlaşması en zor burçlardan biridir. Son derece kinci olan yapıları ve alınganlıkları sürekli olarak sorunlar yaşanmasına neden olurken aslında ketum ve sırdaş yapıları ile çok iyi birer arkadaş olacaklardır.

Yay Burcu Özellikleri: Ateş burcu içinde yer alan yaylar bazen aşırıya kaçan iyimserlikleri ile sizi sinir etse de aslında neşeli ve dışa dönük kişilerdir. Bulundukları her ortama neşe getiren yapıları arkadaşları arasında sevilmelerine neden olur.

Oğlak Burcu Özellikleri: Toprak grubu içinde kendisine yer bulan oğlaklar kararlı yapıları ile hedeflerine varana kadar hiç durmadan çalışacak kadar kararlı ve isteklilerdir. Dik başlı ve inatçı olmalarına rağmen iyi birer eş ve mükemmel anne, baba olma potansiyelleri yüksektir.

Kova Burcu Özellikleri: Hava grubu içinde yer alan kovalar her konuda muhalif olarak görünseler de aslında vefalı ve sadık dostlardır. Tartışmayı seven yapıları onları sık sık düşüncelerini ateşli bir şekilde savunurken görmenize neden olur ancak her zaman dostları için vefalı biridir.

Balık Burcu Özellikleri: Duygusallığın en yoğun olduğu balıklar su grubu içinde yer alan son burçtur. Her zaman sevdikleri için varını yoğunu ortaya koymaktan çekinmeyen, deyim yerindeyse sevdikleri için yaşayan balıkları her daim gözlerinde yaşlarla görmeniz mümkündür.

  DİĞER Güncel HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
İkizler Burcunun Günlük Burç Yorumu - İkizler Burcunun Haftalık Burç Yorumu, İkizler Burcunun Yıllık Burç Yorumu İkizler Burcunun Günlük Burç Yorumu - İkizler Burcunun Haftalık Burç Yorumu, İkizler Burcunun Yıllık Burç Yorumu İkizler Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Bur..
Yengeç Burcunun Günlük Burç Yorumu - Yengeç Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Yengeç Burcunun Yıllık Burç Yorumu Yengeç Burcunun Günlük Burç Yorumu - Yengeç Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Yengeç Burcunun Yıllık Burç Yorumu Yengeç Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Burcu..
Aslan Burcunun Günlük Burç Yorumu - Aslan Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Aslan Burcunun Yıllık Burç Yorumu Aslan Burcunun Günlük Burç Yorumu - Aslan Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Aslan Burcunun Yıllık Burç Yorumu Aslan Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Burcun..
Başak Burcunun Günlük Burç Yorumu - Başak Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Başak Burcunun Yıllık Burç Yorumu Başak Burcunun Günlük Burç Yorumu - Başak Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Başak Burcunun Yıllık Burç Yorumu Başak Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Burcun..
  Kocaeli HABERLERİ
 YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! Günlük burç yorumları Şenay Yangel Rezzan Kiraz sizler için yorumladı. Burcunuz..
resim yok DERİNCE Derince, Cumhuriyet döneminin ortaya çıkardığı yeni yerleşim yeridir. Tarihi çok..
resim yok DONANMA KENTİ GÖLCÜK İzmit Körfezi’nin güney sahilinde yer alır. Gölcük, özgün bir donanma kenti nite..
resim yok GEBZE İş hayatı söz konusu olduğunda adını işitmenin kimseyi şaşırtmadığı Türkiye’nin ..
  Siyaset HABERLERİ
Kemal Kılıçdaroğlu İzmir programını Neden İptal Etti? Kemal Kılıçdaroğlu İzmir programını Neden İptal Etti? Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanları Zirvesi’ne ve İzmir’de düzenlenen ön..
Tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Yazarları, Tüm Suçlamaları Reddetti Tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Yazarları, Tüm Suçlamaları Reddetti Kısa bir süre önce Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik olarak düzenlenen operasyon ka..
Terör soruşturmasında son dakika! Terör soruşturmasında son dakika! Gülten Kışanak ve eş başkan Fırat Anlı; tutuklanmaları istemiyle adliyeye sevk e..
Terör soruşturmasında son dakika! Terör soruşturmasında son dakika! Gülten Kışanak ve eş başkan Fırat Anlı; tutuklanmaları istemiyle adliyeye sevk e..
  Spor HABERLERİ
Fenerbahçeden Mesut Özil ve Ben Arfa Atağı Fenerbahçeden Mesut Özil ve Ben Arfa Atağı Hürriyet Fenerbahçe muhabiri, Fenerbahçe ve Mesut Özil ile ilgili olay yaratacak..
Eurosportun Öncülüğünde Drone Yarışları Düzenlenecek! Eurosportun Öncülüğünde Drone Yarışları Düzenlenecek! Her gün daha da gelişen Droneler’den hiç beklenmedik adımlar. Günümüzde insansız..
CSGO Türk Milli Takımımız Dünya Şampiyonu Oldu CSGO Türk Milli Takımımız Dünya Şampiyonu Oldu Son yıllarda popülerliği artmaya başlayan e-spor oyunların başında gelen CS GO'n..
 YAŞAM KOÇU SİZE NE KATAR? YAŞAM KOÇU SİZE NE KATAR? Yaşam koçluğunu günümüzde koçluk kavramı üzerinde değerlendirilen diğer dallarda..
  Etkinlikler HABERLERİ
YAZ OLİMPİYATLARI ÜLKESİ:BREZİLYA YAZ OLİMPİYATLARI ÜLKESİ:BREZİLYA Yaz olimpiyatlarının gerçekleşeceği ülke olan Brezilya olimpiyatların yapılacağı..
Yazlık Ilıcası Yazlık Ilıcası Yazlık Ilıcası yüzyıllarca buradaki köy insanının yaşamının önemli bir parçası ..
İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi İzmit Belediyesi uzun yıllardan beri atıl vaziyette olan Saat Kulesi ve çevresin..
Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın Eşsiz doğası, mükemmel manzaraları, huzur veren atmosferi ile Sapanca yurt içi t..
  Sosyal HABERLERİ
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? Uzun süredir öğrencilerin heyecanla ve merakla bekledikleri DGS ek yerleştirme t..
DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? Uzun süredir öğrencilerin heyecanla ve merakla bekledikleri DGS ek yerleştirme t..
Ders Çalışmada Süreklilik Ders Çalışmada Süreklilik Ders çalışmak bilindiği üzere sabır ve kararlılık gerektiren bir eylemdir. Bunun..
Gecelere Kadar Ders Çalışılır Mı ? Gecelere Kadar Ders Çalışılır Mı ? Birçoğunuzun sıkça duymuş olduğu cümlelerden bir tanesidir, gecelere kadar ders ..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Mercimek Köftesi Nasıl Yapılır? Mercimek Köftesi Nasıl Yapılır? Özellikle de günlerin vazgeçilmez ikramı arasında yer alan mercimek köftesi ya d..
ELMALI KURABİYE TARİFİ ELMALI KURABİYE TARİFİ Çocuklarımızın ve bayanların günlerinin vazgeçilmezidir elmalı kurabiye. Çok fa..
Perde Pilavı Yapılışı Perde Pilavı Yapılışı Pilav lezzetinin farklı bir yüzüne tanık olmak istiyorsanız perde pilavı uzun za..
Mantarlı Pilavı Yapılışı Mantarlı Pilavı Yapılışı Mantarlı pilav, sağlıklı beslenmeye dikkat edenler için en uygun besin tercihler..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 22 14 4 4 41 21 46 +20
2 Galatasaray 21 14 5 2 46 25 44 +21
3 Fenerbahçe 22 12 2 8 44 24 44 +20
4 Beşiktaş 22 11 3 8 41 21 41 +20
5 Kayserispor 22 9 5 8 30 25 35 +5
6 Sivasspor 22 10 8 4 30 33 34 -3
7 Trabzonspor 22 8 5 9 36 32 33 +4
8 Göztepe 21 9 6 6 35 32 33 +3
9 Yeni Malatyaspor 22 7 8 7 24 28 28 -4
10 Bursaspor 22 7 9 6 31 28 27 +3
11 Akhisarspor 22 7 9 6 28 34 27 -6
12 Kasımpaşa 21 7 9 5 32 36 26 -4
13 Antalyaspor 22 6 10 6 26 39 24 -13
14 Gençlerbirliği 21 5 9 7 26 35 22 -9
15 Atiker Konyaspor 22 5 11 6 23 30 21 -7
16 Aytemiz Alanyaspor 22 6 13 3 34 43 21 -9
17 Osmanlıspor FK 22 5 13 4 31 43 19 -12
18 Karabükspor 22 3 16 3 15 44 12 -29
Takım O G M B A Y P AV
1 Ümraniyespor 22 12 5 5 36 20 41 +16
2 Çaykur Rizespor 22 12 5 5 44 30 41 +14
3 MKE Ankaragücü 22 11 5 6 31 21 39 +10
4 Gazişehir Gaziantep FK 22 9 5 8 35 17 35 +18
5 İstanbulspor 22 10 7 5 25 22 35 +3
6 Altınordu 22 9 7 6 34 28 33 +6
7 Elazığspor 22 8 7 7 28 25 31 +3
8 Giresunspor 22 8 7 7 27 24 31 +3
9 Boluspor 21 9 9 3 26 20 30 +6
10 Balıkesirspor Baltok 22 9 7 6 39 34 30 +5
11 Adanaspor 22 8 8 6 26 34 30 -8
12 BB Erzurumspor 22 7 7 8 26 25 29 +1
13 Eskişehirspor 22 8 8 6 40 33 27 +7
14 Samsunspor 22 6 7 9 21 27 27 -6
15 Adana Demirspor 21 6 9 6 27 30 24 -3
16 Denizlispor 22 5 12 5 22 33 20 -11
17 Manisaspor 22 7 13 2 25 38 14 -13
18 Gaziantepspor 22 1 17 4 9 60 4 -51
Takım O G M B A Y P AV
1 Menemen Belediyespor 23 17 4 2 48 15 53 +33
2 Afjet Afyonspor 23 15 2 6 46 19 51 +27
3 Hatayspor 23 15 4 4 36 11 49 +25
4 Sivas Belediyespor 23 13 3 7 37 17 46 +20
5 Keçiörengücü 23 13 6 4 55 25 43 +30
6 İnegölspor 23 12 4 7 36 27 43 +9
7 Sancaktepe Belediyespor 23 11 4 8 33 19 41 +14
8 Sarıyer 23 11 9 3 34 27 36 +7
9 Kastamonuspor 1966 23 10 10 3 35 28 33 +7
10 Tokatspor 23 8 8 7 25 31 31 -6
11 Etimesgut Belediyespor 23 8 10 5 24 28 29 -4
12 Eyüpspor 23 7 12 4 32 44 25 -12
13 Amed Sportif 23 7 10 6 29 31 24 -2
14 Bucaspor 23 6 12 5 28 39 20 -11
15 Tuzlaspor 23 5 14 4 26 42 19 -16
16 Bodrumspor 23 4 13 6 17 35 18 -18
17 Kocaeli Birlikspor 23 2 18 3 17 49 6 -32
18 Mersin İdmanyurdu 23 1 22 0 11 82 9 -71
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 23 16 2 5 41 12 53 +29
2 Bayrampaşa 23 11 4 8 27 18 41 +9
3 Düzcespor 23 11 6 6 24 22 39 +2
4 Bayburt Grup Özel İdare 23 10 5 8 30 21 38 +9
5 Kemerspor 2003 23 9 5 9 39 30 36 +9
6 Halide Edip Adıvar SK 23 8 4 11 31 22 35 +9
7 Batman Petrolspor 23 8 5 10 27 18 34 +9
8 Erbaaspor 23 8 6 9 29 24 33 +5
9 Ofspor 22 9 8 5 27 20 32 +7
10 Kozan Belediyespor 23 8 10 5 28 31 29 -3
11 Yomraspor 23 7 10 6 17 29 27 -12
12 Yeni Altındağ Bld. 23 6 11 6 24 32 24 -8
13 Bergama Belediyespor 22 7 12 3 22 34 24 -12
14 Çanakkale Dardanel SK 23 5 10 8 26 33 23 -7
15 12 Bingölspor 23 5 10 8 20 30 23 -10
16 Çatalcaspor 23 5 11 7 18 27 22 -9
17 Erzin Belediyespor 23 6 13 4 17 32 22 -15
18 Orhangazi Belediyespor 23 3 10 10 20 32 19 -12
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
16.02.2018 20:00 Atiker Konyaspor 1 - 1 Beşiktaş
17.02.2018 16:00 Demir Grup Sivasspor 3 - 2 Osmanlispor FK
17.02.2018 13:30 Antalyaspor 2 - 1 Kayserispor
17.02.2018 19:00 Fenerbahçe 3 - 0 Aytemiz Alanyaspor
18.02.2018 13:30 Bursaspor 0 - 0 Evkur Yeni Malatyaspor
18.02.2018 13:30 Kardemir Karabükspor 0 - 3 Teleset M. Akhisarspor
18.02.2018 16:00 Trabzonspor 0 - 1 İstanbul Başakşehir
18.02.2018 19:00 Kasımpaşa 0 - 0 Galatasaray
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
16.02.2018 18:00 Altınordu 1 - 1 Samsunspor
16.02.2018 18:00 Ankaragücü 2 - 4 Ç.Rizespor
17.02.2018 15:30 Giresunspor 0 - 2 Denizlispor
17.02.2018 13:00 Balıkesirspor 1 - 1 Elazığspor
17.02.2018 15:30 Manisaspor 1 - 2 Adanaspor
17.02.2018 13:00 Erzurum BB 5 - 1 Gaziantepspor
18.02.2018 15:30 Gaziantep Bykşhr Bld. 2 - 0 İstanbulspor
18.02.2018 13:00 Umraniyespor 0 - 1 Eskişehirspor
18.02.2018 18:00 Adana D.Spor 0 - 2 Boluspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
18.02.2018 12:00 Eyüpspor 0 - 0 Sancaktepespor
18.02.2018 13:30 Mersin İ.Y. 0 - 4 Tokatspor
18.02.2018 13:00 4 Eylül Bld. 2 - 2 Hatayspor
18.02.2018 13:30 Bodrumspor 0 - 0 Kastamonuspor
18.02.2018 13:30 Etimesgut Belediyespor 1 - 0 Amed Sportif
18.02.2018 13:30 Menemen Bld. 2 - 0 Afjet Afyonspor
18.02.2018 13:30 Tuzlaspor 1 - 0 Keçiörengücü
18.02.2018 13:30 Kocaeli Birlik Spor 0 - 0 İnegölspor
18.02.2018 13:30 Bucaspor 1 - 3 Sarıyer
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
18.02.2018 13:30 Duzcespor 0 - 0 Batman Pet.
18.02.2018 13:30 Orhangazispor 1 - 3 Bayrampaşa
18.02.2018 13:30 Yeni Altindag Belediyespor 2 - 0 Kozan Belediyespor
18.02.2018 13:30 Dardanelspor 0 - 2 Manisa Büyükşehir Belediyespor
18.02.2018 13:30 Erbaaspor 1 - 1 Bayburt Genclikspor
18.02.2018 13:30 Tekirova Bld. 3 - 0 Yomraspor
18.02.2018 13:30 12 Bingolspor 1 - 3 Halide Edip Adivar Spor
18.02.2018 13:30 Erzin Belediyespor 1 - 3 Catalcaspor
19.02.2018 13:30 Ofspor - Bergama Belediyespor
resmi ilanlar
Yukarı