HABER AKIŞI

FIFA Dünya sırlaması açıklandı ! İşte son yapılan güncellemeden sonra UEFA Kulüpler sıralaması

 Tarih: 05-03-2018 20:24:37
FIFA’nın düzenli olarak güncellediği en iyi futbol takımları listesi belli oldu. Son yıllarda giderek ilgi çeken bu listede yer alan 25 takımı sizler için açıklıyoruz.

FIFA’nın düzenli olarak güncellediği en iyi futbol takımları listesi belli oldu. Son yıllarda giderek ilgi çeken bu listede yer alan 25 takımı sizler için açıklıyoruz.

Dünya’nın en futbol kulüpleri listesinde yer alan kulüpler ve aldığı puanların güncel listesini yakından takip eden okuyucularımıza açıklıyoruz.

25. AC Milan

Son yıllarda büyük bir düşüş yaşayan Milan bu sezon başında yaptığı transferler ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösterdi. Özellikle kulübün satılmasından sonra yaptığı flaş transferler ile kendisine yer bulan Milan listeye 67.087 puan ile 25. Sıradan girme başarısı gösterdi.

25__Milan.jpg

 

24. Olympiacos FC

Yunan takımı Olympiacos FC ekonomik olarak büyük krizin eşiğinde olan ezeli rakibi Panathikanos’un elinden liderliği aldıktan sonra büyük bir yükseliş gerçekleştirdi ve kendisine 24. Sırada yer bularak büyük bir başarının altına imza atma başarısı gösterdi.

Olympiacos FC_24.jpg

 

23. A. Bilbao

İspanya futbolunun en köklü kulüplerinden olan ve uzun zamandır sadece kendi yetiştirdiği futbolcular ile bu ligde tutunma başarısı gösteren A. Bilbao özelikle son yıllarda aldığı başarılı sonuçlar ile adından sıkça söz ettiren kulüplerin başında gelmektedir. Son yıllarda Avrupa Kupalarına katılma başarısı gösteren ve burada topladığı puanlar ile dikkatleri üzerine çeken A. Bilbao’nun aldığı 72,371 puan listenin 23. Sırasında kendisine yer bulmasına yaradı.

24_A. Bilbao.jpg

22. Tottenham Hotspur

Son yıllarda futbol anlamında ciddi bir yükselişe geçen Tottenham Hotspur özellikle geçen sezon kaptırdığı şampiyonluktan sonra bu sezon oldukça iddialı başladı. Şampiyonlar Liginde ve Lig bu sezona aldığı başarılı sonuçlar ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteren Tottenham Hotspur’un 22. Sırada bulunması dikkatleri üzerine çekmesine neden oldu. Topladığı 74.056 puan ile Tottenham Hotspur listenin 22. Sırasında bulunuyor.

21__tottenham.jpg

21. Shakhtar Donetsk

Mircea Lucescu’nun uzun yıllar çalıştırdığı Shakhtar Donetsk bu sezon oldukça kötü bir performans gösteriyor. Ancak buna rağmen yapılan güncel listenin 21. Sırasında bulunan Ukrayna ekibinin özellikle Avrupa maçlarında başarılı bir performans göstermesi listenin burasında olmasına neden oldu. Shakhtar Donetsk’in topladığı puan ise 77.816.

23__shakhtarr.jpg

20. Manchester United

Ferguson’un takımı bırakmasından sonra bir türlü istediği başarıyı yakalamayan ve bu sezon takımın başına Dünya’nın sayılı teknik adamlarından Mourinho’yu getiren Manchester United listenin 20. Sırasında kendisine yer buldu. Özellikle son yıllarda şampiyonluk yolunun çok uzağında kalan Kırmızı şeytanlar bir zamanlar listenin ilk 5 sırasında arasında kendisine yer bulurken bu sefer kendisine 20. Sırada yer bulma başarısı gösterdi. Manchester United’in topladığı puan ise 82.056

20__Manchester United.jpg

 

19. FC Basel 1893

Listenin belki de en dikkat çeken takımlarının başında gelen FC Basel 1893 topladığı 87.755 puan ile 19. Sırada yer alıyor. Son yıllarda liginde gösterdiği başarılı performans ile şampiyonluklar yaşayan ve Avrupa Arenasında da zorlu rakiplerden aldığı puanlar ile dikkat çeken FC Basel 1893’in hızlı yükselişi son sıralamadan sonra devam ediyor.

18__fFC Basel 1893.jpg

18. Sevilla

İspanya’nın köklü kulüplerinin başında gelen Sevilla’nın son yıllarda en dikkat çeken başarıları arka arkaya aldığı UEFA Kupaları olarak dikkat çekiyor. Kulüp olarak ligde her zaman ilk 5 sırada kendisine yer bulan ve Avrupa kupalarında UEFA Kupası Fatihi olarak bilinen Sevilla’nın topladığı 87.871 puan 18. Sırada olmasına neden oldu.

19__Sevilla.jpg

17. Bayer 04 Leverkusen

Alman devi Bayer 04 Leverkusen topladığı 88.921 ile Ligin 17. Sırasında kendisine yer buldu. Son yıllarda büyük çıkış yakalayan Bayer 04 Leverkusen’in Şampiyonlar Liginde gösterdiği performans bu sıralara kadar yükselmesine neden oldu.

17__Bayer 04 Leverkusen.jpg

16. Napoli

İtalyan kulüpleri arasında İnter ve Milan’ı son yıllarda geride bırakan Napoli özellikle Juventus’un arkadasın da ikinci takım olarak dikkat çekiyor. Geçen sezon harika bir performansı geride bırakan ve takımın en önemli kozlarından olan Higuan’i satan Napoli topladığı 90.087 puan ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösterdi. Ve listenin 16. Sırasında kendisine yer buldu.

16__napoli.jpg

15. Porto

Portekiz devi Porto’nun her zaman listenin ilk 15 sırasında bulunduğu her zaman dikkatleri çekmiştir. Dünya futboluna kazandırdığı başarılı futbolcular ile her zaman bir oyuncu fabrikası olan Porto topladığı 92,583 puan ile 15. Sırada liste de yer almaktadır.

13__Porto.jpg

14. FC Zenit

Rus ekibi FC Zenit Rusya futboluna son 5 yıldır damga vurmaya devam ediyor. Transfer ettiği oyuncular ile her zaman dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteren FC Zenit’in bu sezon takımın başına getirdiği Lucescu ile oldukça başarılı performans göstermesi Listede yükselişe geçmesine neden oldu ve kendisine 14. Sırada yer buldu. FC Zenit 93.216 puan ile başarılı yükselişine hızlı bir şekilde devam ediyor.

12__FC Zenit.jpg

 

13. Schalke 04

Geçen sezon Almanya Ligine fırtına gibi başlayan ve ülkesini Avrupa kupalarında temsil etme başarısı gösteren Schalke 04 bu sezona son derece kötü başlangıç yapmasına rağmen Avrupa kupalarında yoluna dolu dizgin devam ediyor. Alman devi topladığı 95.921 puan ile son derece başarılı bir takım olduğunu bir kez daha gösterdi.

11__schalk.jpg

12. Valencia

İspanyol devi Valencia yıllar öncesinde İspanya Liginde gösterdiği başarılı performansın çok uzağında bir görüntü çizse de özellikle son yıllarda eski formunu yakalamaya yakın bir ekip olarak dikkat çekiyor. Valencia bu sezon ve geçen sezon topladığı puanlar ile UEFA kulüpler sıralamasında kendisine 12. Sırada yer buldu ve 96.371 puan toplama başarısı gösterdi.

10__valencia.jpg

11. Manchester City FC

İngiliz devi Manchester City geçen sezon kaçırdığı şampiyonluğa rağmen başarılı bir performans göstermeye devam ediyor. Özellikle geçen sezon son haftalara kadar şampiyonluk mücadelesi verdiği İngiltere Liginde son anda kaybettiği şampiyonluğa bu sezon ulaşmak istiyor.  Sezon başında Guardiola’yı takımın başına getiren Manchester City’nin yoluna dolu dizgin devam etmesinden sonra topladığı 97.056 puan 11. Sırada olmasına neden oldu.

11__Manchester City FC.jpg

10. Arsenal

Arsen Wenger ile geride 20 yıla yakın bir süre bırakan İngiliz devi Arsenal her ne kadar şampiyon olamasa da Avrupa Kupalarında ve Ligde her zaman üst sıraları zorlayan bir takım olma başarısı gösteriyor. Özellikle kadro kalitesi bakımından sonra derece genç oyuncuları elinde barındıran Arsenal topladığı 105.056 puan ile ilk 10 kulüp arasında kendisine yer buluyor.

9__Arsenal.jpg

9. Juventus

Şike düştükten sonra çıktığı İtalya Liginin tozunu attıran Juventus özellikle son yıllarda şampiyonluğu kimseye kaptırmıyor. Ancak bu başarısı bir türlü Avrupa Kupalarında gösteremeyen Juventus’un buna rağmen topladığı 107.087 puanı ilk 9 arasında kendisine yer bulmasına neden oldu.

8__juventus.jpg

8. Borussia Dortmund

Alman kulüplerinin listede ilk sıralarda bulunması her zaman dikkatleri çekme başarısı gösterdi. Özellikle bu sezon ve geçen sezon harika işler çıkartan Borussia Dortmund’un topladığı 109.921 puan 8. Sırada olmasına neden oldu.

10__Borussia Dortmund.jpg

7. Paris Saint-Germain

Arapların satın almasından sonra harika futbolcuları kadrosuna katan Paris Saint-Germain’in bu sezon başında takımdan İbrahimovic’i takımdan göndermesine rağmen halen ligde başarılı performans göstermesi puanları toplamasına neden oluyor. Özellikle Cavani’nin olağanüstü bir performans göstermesinden sonra üst sıralara tırmanan Paris Saint-Germain 112.459 puan ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteriyor.

7__Paris Saint-Germain.jpg

6. Benfica

Portekiz devi Porto’nun uzun zamandır süren egomansına son veren Benfica listenin 6. Sırasında bulunarak dikkatleri üzerine çekmesine neden oldu. Topladığı 116.583 puan ne kadar başarılı bir takım olduğunu göstergesi.

6__Benfica.jpg

5. Chelsea

İngiliz devi Chelsea geçen sezon kötü performans göstermesine rağmen Avrupa’da topladığı başarılı puanlar ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösterdi. Ancak bu sezon Conte’nin takımın başına gelmesinden sonra başarılı bir grafik çizen Chelsea topladığı 136.056 puan ile ilk 5 sırada kendisine yer buldu.

4__chelsea.jpg

4. Atletico Madrid

İspanya Liginde Siemone’nin gelmesinden sonra damga vuran Atletico Madrid özellikle son 5 yıldır Real Madrid ve Barcelona takımlarına kafa tutan tek takım olma başarısı gösteriyor. Ancak geçen sezon son anda kaybettiği şampiyonluğa rağmen bu sezona yine yanı parola ile başlayan Atletico Madrid’in listenin 4. Sırasında bulunduğunu açıklamak istiyoruz. Topladığı puan ise 138.371

5_Atletico Madrid.jpg

3. Barcelona

Dünya’nın en önemli yıldızlarını bir arada bulunduran Barcelona liderlik koltuğundan düştü. İspanya Ligini geçen sezon kazanmasına rağmen Avrupa kupalarında erken veda eden Barcelona’nın topladığı 158.371 puan ilk 3’e girmesi için yeterli oldu.

3__barcelona.jpg

2. Bayern Münih

Alman devi Bayern Münih son yıllarda gösterdiği başarılı performans ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösterdi.  Ancak bir türlü Avrupa kupalarında finale çıkma başarısı gösteremeyen Bayern Münih’in topladığı 159.921 puan 2. Sırada yer almasına neden oldu.

2__Bayern Münih.jpg

1. Real Madrid

İspanya Liginin her zaman en dikkat çeken iki takımından birisi olan Real Madrid listenin ilk sırasında bulunuyor. Topladığı 169.371 puan ile listenin ilk sırasında bulunan Real Madrid uzun zamandır bu listenin ilk sırasını kimseye kaptırmıyor.

.

  DİĞER Spor HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları ve Badem Yağı ve Faydaları Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları ve Badem Yağı ve Faydaları Bugünkü yazı başlığımız Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları olacak vücudun deği..
Yazlık Bebek Ayakkabısı Modelleri Yazlık Bebek Ayakkabısı Modelleri Değerli anne ve babalar bugün sizlere çok hoşunuza gidecek ama sizler için olmay..
Baharlık Bayan Elbise Modelleri Baharlık Bayan Elbise Modelleri Siz kıymetli bayanlar için birbirinden güzel yazılar ve görsellerle karşınızda o..
Kilim Mobiyla Oturma Grupları Kilim Mobiyla Oturma Grupları Size özel konularla yine sizlerin karşısındayız. Konumuz bugün yeni ev düzecekle..
  Kocaeli HABERLERİ
CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) Ticaret, sanayi, kültür ve turizm şehri Kocaeli’nin ünlü kayak merkezine ev sahi..
KANDIRA ( 3 ) KANDIRA ( 3 ) Sanayi, bilim, kültür ve turizm kenti olan Kocaeli’nin bir ilçesi olan Kandıra t..
 NARKÖY EKOLOJİK YAŞAM ( 3 ) NARKÖY EKOLOJİK YAŞAM ( 3 ) Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal hayatlar, şehir insanlarını farklı arayışla..
 YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! Günlük burç yorumları Şenay Yangel Rezzan Kiraz sizler için yorumladı. Burcunuz..
  Siyaset HABERLERİ
@fuatavni  Fuat avni kimdir ? fuat avni  yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) @fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) Kaynak Holding olayını duyuran Fuat Avni'nin kimliği ortaya çıktı mı? Fuat Avni ..
Aids Hakkında! Aids Hakkında! Kötü ününü oldukça hak eden henüz tedavisi bulunamamış ölümcül hastalıklardan bi..
Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Yılbaşı gecesinde Ortaköy’de ünlü gece kulübü Reina’da yaşanan terör saldırısı i..
Başkan Donald Trump Kürtlere Hayran ve Erdoğana Güveniyormuş ! Başkan Donald Trump Kürtlere Hayran ve Erdoğana Güveniyormuş ! Başkanlık yarışını göğüsleyen isim olan Donald Trump'ın Türkiye ile ikili ilişki..
  Spor HABERLERİ
Seiko Saat Modelleri Seiko Saat Modelleri Bugün sizlere kalitenin, şıklığın ve hoşluğun en yoğun hissedildiği saat modelle..
Bayan Spor Ayakkabı Modeli Bayan Spor Ayakkabı Modeli Bayanlar için fırsat olan ve tarz anlamında da gerçekten harika şekilde trend o..
Digitürk Play Promosyon Kodu kullanma ! Bedava digitürk play promosyon kodu ! - ( 7 ) Digitürk Play Promosyon Kodu kullanma ! Bedava digitürk play promosyon kodu ! - ( 7 ) Cep Şubesi’ne wap.garanti.com.tr, iPhone, Android telefon ve tablet, iPad, Black..
Maç sonuçları Canlı Maç Sonuçları Sahadan Maçkolik- Canlı Skorlar. Live Skor - ( 7 ) Maç sonuçları Canlı Maç Sonuçları Sahadan Maçkolik- Canlı Skorlar. Live Skor - ( 7 ) Canlı maç sonuçları. Canlı Skorlar. Hangi maç kaç kaç bitti. Sahadan ve Mackolik..
  Etkinlikler HABERLERİ
Belgrad Tanıtımı Belgrad Tanıtımı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizesiz ziyaret edebildiği ülkelerden birisi..
Barselona Yılın Her Mevsimi Gidilebilen Bir Şehir Barselona Yılın Her Mevsimi Gidilebilen Bir Şehir Katalonya bölgesinin en büyük şehri olan Barselona ispanyanın ikinci büyük şehri..
KERPE - ( 3 ) KERPE - ( 3 ) Kocaeli Yaşam alanlarından en güzel yerlerinden biride , Kocaeli’nin Kandıra ilç..
  Sosyal HABERLERİ
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
 Nasıl Verimli Ders Çalışırım? Nasıl Verimli Ders Çalışırım? Bugün siz değerli okurlarımız için birçok arkadaşımızın korkulu rüyası haline ge..
Çoğunuzu Dinleyin! Çoğunuzu Dinleyin! Eğer çocuğunuzun sizi dinlemediğinden şikayetçi iseniz çocuğunuzun sizi dinlemes..
Devlet Okullarındaki Problemler Devlet Okullarındaki Problemler Bu yazımızda çocuğu olan yediden yetmişe herkesi ilgilendireceğini düşündüğümüz ..
Savaş ve Barış Kitap Özeti 22 Mart 2018 Perşembe  Savaş ve Barış Kitap Özeti 22 Mart 2018 Perşembe Dünyaca ünlü Rus yazar Tolstoy’un klasiklerinden Savaş ve Barış, Napolyon savaşl..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Fırında Mücver Tarifi Fırında Mücver Tarifi Bazılarımız mücveri çok sever fakat mücver kızartma şeklinde pişirildiğinden dol..
Milföy hamurundan sosisli parmak börek Milföy hamurundan sosisli parmak börek Hem kolay börek tarifi arıyorsanız, hem milföy böreği arıyorsanız bu tarif tam s..
Zebra kek tarifi Zebra kek tarifi Kek tarifleri içinde baş tacı bir tarif olan zebra kek tarifi ile karşınızdayız ..
Çikolatalı Sufle Tarifi Çikolatalı Sufle Tarifi Pastane ve cafelere taş çıkartan çikolatalı sufle tarifini mutlaka özel günlerin..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
resmi ilanlar
Yukarı