HABER AKIŞI

FIFA Dünya sırlaması açıklandı ! İşte son yapılan güncellemeden sonra UEFA Kulüpler sıralaması

 Tarih: 05-03-2018 20:24:37
FIFA’nın düzenli olarak güncellediği en iyi futbol takımları listesi belli oldu. Son yıllarda giderek ilgi çeken bu listede yer alan 25 takımı sizler için açıklıyoruz.

FIFA’nın düzenli olarak güncellediği en iyi futbol takımları listesi belli oldu. Son yıllarda giderek ilgi çeken bu listede yer alan 25 takımı sizler için açıklıyoruz.

Dünya’nın en futbol kulüpleri listesinde yer alan kulüpler ve aldığı puanların güncel listesini yakından takip eden okuyucularımıza açıklıyoruz.

25. AC Milan

Son yıllarda büyük bir düşüş yaşayan Milan bu sezon başında yaptığı transferler ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösterdi. Özellikle kulübün satılmasından sonra yaptığı flaş transferler ile kendisine yer bulan Milan listeye 67.087 puan ile 25. Sıradan girme başarısı gösterdi.

25__Milan.jpg

 

24. Olympiacos FC

Yunan takımı Olympiacos FC ekonomik olarak büyük krizin eşiğinde olan ezeli rakibi Panathikanos’un elinden liderliği aldıktan sonra büyük bir yükseliş gerçekleştirdi ve kendisine 24. Sırada yer bularak büyük bir başarının altına imza atma başarısı gösterdi.

Olympiacos FC_24.jpg

 

23. A. Bilbao

İspanya futbolunun en köklü kulüplerinden olan ve uzun zamandır sadece kendi yetiştirdiği futbolcular ile bu ligde tutunma başarısı gösteren A. Bilbao özelikle son yıllarda aldığı başarılı sonuçlar ile adından sıkça söz ettiren kulüplerin başında gelmektedir. Son yıllarda Avrupa Kupalarına katılma başarısı gösteren ve burada topladığı puanlar ile dikkatleri üzerine çeken A. Bilbao’nun aldığı 72,371 puan listenin 23. Sırasında kendisine yer bulmasına yaradı.

24_A. Bilbao.jpg

22. Tottenham Hotspur

Son yıllarda futbol anlamında ciddi bir yükselişe geçen Tottenham Hotspur özellikle geçen sezon kaptırdığı şampiyonluktan sonra bu sezon oldukça iddialı başladı. Şampiyonlar Liginde ve Lig bu sezona aldığı başarılı sonuçlar ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteren Tottenham Hotspur’un 22. Sırada bulunması dikkatleri üzerine çekmesine neden oldu. Topladığı 74.056 puan ile Tottenham Hotspur listenin 22. Sırasında bulunuyor.

21__tottenham.jpg

21. Shakhtar Donetsk

Mircea Lucescu’nun uzun yıllar çalıştırdığı Shakhtar Donetsk bu sezon oldukça kötü bir performans gösteriyor. Ancak buna rağmen yapılan güncel listenin 21. Sırasında bulunan Ukrayna ekibinin özellikle Avrupa maçlarında başarılı bir performans göstermesi listenin burasında olmasına neden oldu. Shakhtar Donetsk’in topladığı puan ise 77.816.

23__shakhtarr.jpg

20. Manchester United

Ferguson’un takımı bırakmasından sonra bir türlü istediği başarıyı yakalamayan ve bu sezon takımın başına Dünya’nın sayılı teknik adamlarından Mourinho’yu getiren Manchester United listenin 20. Sırasında kendisine yer buldu. Özellikle son yıllarda şampiyonluk yolunun çok uzağında kalan Kırmızı şeytanlar bir zamanlar listenin ilk 5 sırasında arasında kendisine yer bulurken bu sefer kendisine 20. Sırada yer bulma başarısı gösterdi. Manchester United’in topladığı puan ise 82.056

20__Manchester United.jpg

 

19. FC Basel 1893

Listenin belki de en dikkat çeken takımlarının başında gelen FC Basel 1893 topladığı 87.755 puan ile 19. Sırada yer alıyor. Son yıllarda liginde gösterdiği başarılı performans ile şampiyonluklar yaşayan ve Avrupa Arenasında da zorlu rakiplerden aldığı puanlar ile dikkat çeken FC Basel 1893’in hızlı yükselişi son sıralamadan sonra devam ediyor.

18__fFC Basel 1893.jpg

18. Sevilla

İspanya’nın köklü kulüplerinin başında gelen Sevilla’nın son yıllarda en dikkat çeken başarıları arka arkaya aldığı UEFA Kupaları olarak dikkat çekiyor. Kulüp olarak ligde her zaman ilk 5 sırada kendisine yer bulan ve Avrupa kupalarında UEFA Kupası Fatihi olarak bilinen Sevilla’nın topladığı 87.871 puan 18. Sırada olmasına neden oldu.

19__Sevilla.jpg

17. Bayer 04 Leverkusen

Alman devi Bayer 04 Leverkusen topladığı 88.921 ile Ligin 17. Sırasında kendisine yer buldu. Son yıllarda büyük çıkış yakalayan Bayer 04 Leverkusen’in Şampiyonlar Liginde gösterdiği performans bu sıralara kadar yükselmesine neden oldu.

17__Bayer 04 Leverkusen.jpg

16. Napoli

İtalyan kulüpleri arasında İnter ve Milan’ı son yıllarda geride bırakan Napoli özellikle Juventus’un arkadasın da ikinci takım olarak dikkat çekiyor. Geçen sezon harika bir performansı geride bırakan ve takımın en önemli kozlarından olan Higuan’i satan Napoli topladığı 90.087 puan ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösterdi. Ve listenin 16. Sırasında kendisine yer buldu.

16__napoli.jpg

15. Porto

Portekiz devi Porto’nun her zaman listenin ilk 15 sırasında bulunduğu her zaman dikkatleri çekmiştir. Dünya futboluna kazandırdığı başarılı futbolcular ile her zaman bir oyuncu fabrikası olan Porto topladığı 92,583 puan ile 15. Sırada liste de yer almaktadır.

13__Porto.jpg

14. FC Zenit

Rus ekibi FC Zenit Rusya futboluna son 5 yıldır damga vurmaya devam ediyor. Transfer ettiği oyuncular ile her zaman dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteren FC Zenit’in bu sezon takımın başına getirdiği Lucescu ile oldukça başarılı performans göstermesi Listede yükselişe geçmesine neden oldu ve kendisine 14. Sırada yer buldu. FC Zenit 93.216 puan ile başarılı yükselişine hızlı bir şekilde devam ediyor.

12__FC Zenit.jpg

 

13. Schalke 04

Geçen sezon Almanya Ligine fırtına gibi başlayan ve ülkesini Avrupa kupalarında temsil etme başarısı gösteren Schalke 04 bu sezona son derece kötü başlangıç yapmasına rağmen Avrupa kupalarında yoluna dolu dizgin devam ediyor. Alman devi topladığı 95.921 puan ile son derece başarılı bir takım olduğunu bir kez daha gösterdi.

11__schalk.jpg

12. Valencia

İspanyol devi Valencia yıllar öncesinde İspanya Liginde gösterdiği başarılı performansın çok uzağında bir görüntü çizse de özellikle son yıllarda eski formunu yakalamaya yakın bir ekip olarak dikkat çekiyor. Valencia bu sezon ve geçen sezon topladığı puanlar ile UEFA kulüpler sıralamasında kendisine 12. Sırada yer buldu ve 96.371 puan toplama başarısı gösterdi.

10__valencia.jpg

11. Manchester City FC

İngiliz devi Manchester City geçen sezon kaçırdığı şampiyonluğa rağmen başarılı bir performans göstermeye devam ediyor. Özellikle geçen sezon son haftalara kadar şampiyonluk mücadelesi verdiği İngiltere Liginde son anda kaybettiği şampiyonluğa bu sezon ulaşmak istiyor.  Sezon başında Guardiola’yı takımın başına getiren Manchester City’nin yoluna dolu dizgin devam etmesinden sonra topladığı 97.056 puan 11. Sırada olmasına neden oldu.

11__Manchester City FC.jpg

10. Arsenal

Arsen Wenger ile geride 20 yıla yakın bir süre bırakan İngiliz devi Arsenal her ne kadar şampiyon olamasa da Avrupa Kupalarında ve Ligde her zaman üst sıraları zorlayan bir takım olma başarısı gösteriyor. Özellikle kadro kalitesi bakımından sonra derece genç oyuncuları elinde barındıran Arsenal topladığı 105.056 puan ile ilk 10 kulüp arasında kendisine yer buluyor.

9__Arsenal.jpg

9. Juventus

Şike düştükten sonra çıktığı İtalya Liginin tozunu attıran Juventus özellikle son yıllarda şampiyonluğu kimseye kaptırmıyor. Ancak bu başarısı bir türlü Avrupa Kupalarında gösteremeyen Juventus’un buna rağmen topladığı 107.087 puanı ilk 9 arasında kendisine yer bulmasına neden oldu.

8__juventus.jpg

8. Borussia Dortmund

Alman kulüplerinin listede ilk sıralarda bulunması her zaman dikkatleri çekme başarısı gösterdi. Özellikle bu sezon ve geçen sezon harika işler çıkartan Borussia Dortmund’un topladığı 109.921 puan 8. Sırada olmasına neden oldu.

10__Borussia Dortmund.jpg

7. Paris Saint-Germain

Arapların satın almasından sonra harika futbolcuları kadrosuna katan Paris Saint-Germain’in bu sezon başında takımdan İbrahimovic’i takımdan göndermesine rağmen halen ligde başarılı performans göstermesi puanları toplamasına neden oluyor. Özellikle Cavani’nin olağanüstü bir performans göstermesinden sonra üst sıralara tırmanan Paris Saint-Germain 112.459 puan ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteriyor.

7__Paris Saint-Germain.jpg

6. Benfica

Portekiz devi Porto’nun uzun zamandır süren egomansına son veren Benfica listenin 6. Sırasında bulunarak dikkatleri üzerine çekmesine neden oldu. Topladığı 116.583 puan ne kadar başarılı bir takım olduğunu göstergesi.

6__Benfica.jpg

5. Chelsea

İngiliz devi Chelsea geçen sezon kötü performans göstermesine rağmen Avrupa’da topladığı başarılı puanlar ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösterdi. Ancak bu sezon Conte’nin takımın başına gelmesinden sonra başarılı bir grafik çizen Chelsea topladığı 136.056 puan ile ilk 5 sırada kendisine yer buldu.

4__chelsea.jpg

4. Atletico Madrid

İspanya Liginde Siemone’nin gelmesinden sonra damga vuran Atletico Madrid özellikle son 5 yıldır Real Madrid ve Barcelona takımlarına kafa tutan tek takım olma başarısı gösteriyor. Ancak geçen sezon son anda kaybettiği şampiyonluğa rağmen bu sezona yine yanı parola ile başlayan Atletico Madrid’in listenin 4. Sırasında bulunduğunu açıklamak istiyoruz. Topladığı puan ise 138.371

5_Atletico Madrid.jpg

3. Barcelona

Dünya’nın en önemli yıldızlarını bir arada bulunduran Barcelona liderlik koltuğundan düştü. İspanya Ligini geçen sezon kazanmasına rağmen Avrupa kupalarında erken veda eden Barcelona’nın topladığı 158.371 puan ilk 3’e girmesi için yeterli oldu.

3__barcelona.jpg

2. Bayern Münih

Alman devi Bayern Münih son yıllarda gösterdiği başarılı performans ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösterdi.  Ancak bir türlü Avrupa kupalarında finale çıkma başarısı gösteremeyen Bayern Münih’in topladığı 159.921 puan 2. Sırada yer almasına neden oldu.

2__Bayern Münih.jpg

1. Real Madrid

İspanya Liginin her zaman en dikkat çeken iki takımından birisi olan Real Madrid listenin ilk sırasında bulunuyor. Topladığı 169.371 puan ile listenin ilk sırasında bulunan Real Madrid uzun zamandır bu listenin ilk sırasını kimseye kaptırmıyor.

.

  DİĞER Spor HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Doğru Makyaj Nasıl Yapılır? Doğru Makyaj Nasıl Yapılır? Doğru makyaj yapmak için ilk önce düzgün, sağlıklı kozmetik ürünlerden faydalanm..
Yün ve El Örgüsü Atkı Modası Yün ve El Örgüsü Atkı Modası Beyaz, bej, yeşil ve pembe gibi pek çok farklı renk, model ve uzunluktaki atkıla..
Terazi Burcu 2019 Yorumları Terazi Burcu 2019 Yorumları 2019 yılı özellikle çalışan Terazi burçları için çok olumlu geçecek. Satış ve pa..
Koç Burcu 2019 Yorumları Koç Burcu 2019 Yorumları Koçların karakteristiklerinin söylediği gibi fiziksel olarak olduğu kadar zihins..
  Kocaeli HABERLERİ
İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri Bu yazımızın kosunu siz değerli bayanları yakından ilgilendirecek İğne oyası mas..
2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 kısa saç modelleri; Yaz mevsiminde, Sezonun trendi, asimetrik kesimli saçla..
Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Bütün bekar erkek ve kızların rüyalarını süsleyen hayellerini kurdukları hayırlı..
CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) Ticaret, sanayi, kültür ve turizm şehri Kocaeli’nin ünlü kayak merkezine ev sahi..
  Siyaset HABERLERİ
ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? Referandum nedir; referandum, halkın siyasi iktidarlarının belirlediği veya deği..
En İyi 10 Bireysel Protesto En İyi 10 Bireysel Protesto Kimliği ve yüzü bilinmeyen bu adam Çin Ordusu'nun tanklarına tek başına direnmiş..
@fuatavni  Fuat avni kimdir ? fuat avni  yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) @fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) Kaynak Holding olayını duyuran Fuat Avni'nin kimliği ortaya çıktı mı? Fuat Avni ..
Aids Hakkında! Aids Hakkında! Kötü ününü oldukça hak eden henüz tedavisi bulunamamış ölümcül hastalıklardan bi..
  Spor HABERLERİ
Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Vulnerabilities Rewards Program (VRP) adlı programda ise Google ürünlerinde açık..
En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri Marka aslında bir İtalyan markası olmasına rağmen Türkiye'deki satılan ürünlerin..
Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Gözünüze çok basit bir tavsiyeymiş gibi görünse bile, olasılıkları hesaplayamad..
En İyi 6 İçki Oyunu En İyi 6 İçki Oyunu Bunda oyuncuların önlerinde birer küçük bardak ve ortaya büyük bir bardak konul..
  Etkinlikler HABERLERİ
Yozgat Gezilecek Turistik Yerler Yozgat Gezilecek Turistik Yerler Yozgat, İç Anadolu’nun merkezinde bulunan bir ildir. Anadolu’nun eski yerleşim m..
Yalova Gezilecek Turistik Yerler Yalova Gezilecek Turistik Yerler Yalova, Türkiye’nin Marmara bölgesinde yer alan illerinden birisidir. Marmara De..
Van Gezilecek Turistik Yerler Van Gezilecek Turistik Yerler Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesinde olan bir ili olan Van nüfus bakımın bölgenin..
Uşak Gezilecek Turistik Yerler Uşak Gezilecek Turistik Yerler Uşak Ege Bölgesinin İç Ege Bölgesinde yer alır. Türkiye'nin diğer tüm şehirlerin..
  Sosyal HABERLERİ
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
Çocuklarda Kavramsal Gelişim Süreci Nasıl İşler ? Çocuklarda Kavramsal Gelişim Süreci Nasıl İşler ? Çocuklarda kavramsal Gelişim (Kavram Oluşturma) durumu incelendiğinde çocuk iki ..
Çocuklarda Temel Duygusal İhtiyaçlar Nelerdir ? Çocuklarda Temel Duygusal İhtiyaçlar Nelerdir ? Çocuk gelişim süreci sadece fiziksel olarak düşünülmemeli, çocuğun kendi ruhsal ..
Sınav İçin Yarış Atı Gibi Yarışan Öğrenciler! Sınav İçin Yarış Atı Gibi Yarışan Öğrenciler! Benim çocuğum teog sınavında 400 puan aldı. Hadi ya benim ki 380 puan aldı. Dur..
Oğlum Neden Ders Çalışmıyor Sebebi Ne? Oğlum Neden Ders Çalışmıyor Sebebi Ne? Oğlum neden ders çalışmıyor? Bu soruyu soran binlerce milyonlarca anne ve babaya..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Limonlu Kek Tarifi Limonlu Kek Tarifi Limon ile hazırlanan tüm tatlılar oldukça lezzetli olur. Bu tarifimiz de istisna..
LG G6 İncelemesi Hakkında! LG G6 İncelemesi Hakkında! LG'nin bu yıl ki tepe modeli olacak olan LG G6 modeliyle ilgili birçok sızıntı m..
ÇİKOLATA KAPLI KURABİYE TARİFİ ÇİKOLATA KAPLI KURABİYE TARİFİ Pastahanelerde görmeye alıştığımız o eşsiz kurabiyler artık evimizde! Çok fazla ..
ÇÖKERTME KEBABI TARİFİ ÇÖKERTME KEBABI TARİFİ Sultan Çökertme olarak da bilinen kebap cinsimiz, oldukça lezzetli ve doyurucu b..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
07.12.2018 20:00 Aytemiz Alanyaspor 0 - 0 Beşiktaş
08.12.2018 13:30 Demir Grup Sivasspor 2 - 0 Göztepe
08.12.2018 16:00 Trabzonspor 3 - 0 Atiker Konyaspor
08.12.2018 19:00 Galatasaray 2 - 2 Ç.Rizespor
09.12.2018 19:00 Teleset M. Akhisarspor 3 - 0 Fenerbahçe
09.12.2018 13:30 Erzurum BB 1 - 3 Evkur Yeni Malatyaspor
09.12.2018 16:05 Bursaspor 0 - 2 Antalyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı