HABER AKIŞI

FIFA Dünya sırlaması açıklandı ! İşte son yapılan güncellemeden sonra UEFA Kulüpler sıralaması

 Tarih: 05-03-2018 20:24:37
FIFA’nın düzenli olarak güncellediği en iyi futbol takımları listesi belli oldu. Son yıllarda giderek ilgi çeken bu listede yer alan 25 takımı sizler için açıklıyoruz.

FIFA’nın düzenli olarak güncellediği en iyi futbol takımları listesi belli oldu. Son yıllarda giderek ilgi çeken bu listede yer alan 25 takımı sizler için açıklıyoruz.

Dünya’nın en futbol kulüpleri listesinde yer alan kulüpler ve aldığı puanların güncel listesini yakından takip eden okuyucularımıza açıklıyoruz.

25. AC Milan

Son yıllarda büyük bir düşüş yaşayan Milan bu sezon başında yaptığı transferler ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösterdi. Özellikle kulübün satılmasından sonra yaptığı flaş transferler ile kendisine yer bulan Milan listeye 67.087 puan ile 25. Sıradan girme başarısı gösterdi.

25__Milan.jpg

 

24. Olympiacos FC

Yunan takımı Olympiacos FC ekonomik olarak büyük krizin eşiğinde olan ezeli rakibi Panathikanos’un elinden liderliği aldıktan sonra büyük bir yükseliş gerçekleştirdi ve kendisine 24. Sırada yer bularak büyük bir başarının altına imza atma başarısı gösterdi.

Olympiacos FC_24.jpg

 

23. A. Bilbao

İspanya futbolunun en köklü kulüplerinden olan ve uzun zamandır sadece kendi yetiştirdiği futbolcular ile bu ligde tutunma başarısı gösteren A. Bilbao özelikle son yıllarda aldığı başarılı sonuçlar ile adından sıkça söz ettiren kulüplerin başında gelmektedir. Son yıllarda Avrupa Kupalarına katılma başarısı gösteren ve burada topladığı puanlar ile dikkatleri üzerine çeken A. Bilbao’nun aldığı 72,371 puan listenin 23. Sırasında kendisine yer bulmasına yaradı.

24_A. Bilbao.jpg

22. Tottenham Hotspur

Son yıllarda futbol anlamında ciddi bir yükselişe geçen Tottenham Hotspur özellikle geçen sezon kaptırdığı şampiyonluktan sonra bu sezon oldukça iddialı başladı. Şampiyonlar Liginde ve Lig bu sezona aldığı başarılı sonuçlar ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteren Tottenham Hotspur’un 22. Sırada bulunması dikkatleri üzerine çekmesine neden oldu. Topladığı 74.056 puan ile Tottenham Hotspur listenin 22. Sırasında bulunuyor.

21__tottenham.jpg

21. Shakhtar Donetsk

Mircea Lucescu’nun uzun yıllar çalıştırdığı Shakhtar Donetsk bu sezon oldukça kötü bir performans gösteriyor. Ancak buna rağmen yapılan güncel listenin 21. Sırasında bulunan Ukrayna ekibinin özellikle Avrupa maçlarında başarılı bir performans göstermesi listenin burasında olmasına neden oldu. Shakhtar Donetsk’in topladığı puan ise 77.816.

23__shakhtarr.jpg

20. Manchester United

Ferguson’un takımı bırakmasından sonra bir türlü istediği başarıyı yakalamayan ve bu sezon takımın başına Dünya’nın sayılı teknik adamlarından Mourinho’yu getiren Manchester United listenin 20. Sırasında kendisine yer buldu. Özellikle son yıllarda şampiyonluk yolunun çok uzağında kalan Kırmızı şeytanlar bir zamanlar listenin ilk 5 sırasında arasında kendisine yer bulurken bu sefer kendisine 20. Sırada yer bulma başarısı gösterdi. Manchester United’in topladığı puan ise 82.056

20__Manchester United.jpg

 

19. FC Basel 1893

Listenin belki de en dikkat çeken takımlarının başında gelen FC Basel 1893 topladığı 87.755 puan ile 19. Sırada yer alıyor. Son yıllarda liginde gösterdiği başarılı performans ile şampiyonluklar yaşayan ve Avrupa Arenasında da zorlu rakiplerden aldığı puanlar ile dikkat çeken FC Basel 1893’in hızlı yükselişi son sıralamadan sonra devam ediyor.

18__fFC Basel 1893.jpg

18. Sevilla

İspanya’nın köklü kulüplerinin başında gelen Sevilla’nın son yıllarda en dikkat çeken başarıları arka arkaya aldığı UEFA Kupaları olarak dikkat çekiyor. Kulüp olarak ligde her zaman ilk 5 sırada kendisine yer bulan ve Avrupa kupalarında UEFA Kupası Fatihi olarak bilinen Sevilla’nın topladığı 87.871 puan 18. Sırada olmasına neden oldu.

19__Sevilla.jpg

17. Bayer 04 Leverkusen

Alman devi Bayer 04 Leverkusen topladığı 88.921 ile Ligin 17. Sırasında kendisine yer buldu. Son yıllarda büyük çıkış yakalayan Bayer 04 Leverkusen’in Şampiyonlar Liginde gösterdiği performans bu sıralara kadar yükselmesine neden oldu.

17__Bayer 04 Leverkusen.jpg

16. Napoli

İtalyan kulüpleri arasında İnter ve Milan’ı son yıllarda geride bırakan Napoli özellikle Juventus’un arkadasın da ikinci takım olarak dikkat çekiyor. Geçen sezon harika bir performansı geride bırakan ve takımın en önemli kozlarından olan Higuan’i satan Napoli topladığı 90.087 puan ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösterdi. Ve listenin 16. Sırasında kendisine yer buldu.

16__napoli.jpg

15. Porto

Portekiz devi Porto’nun her zaman listenin ilk 15 sırasında bulunduğu her zaman dikkatleri çekmiştir. Dünya futboluna kazandırdığı başarılı futbolcular ile her zaman bir oyuncu fabrikası olan Porto topladığı 92,583 puan ile 15. Sırada liste de yer almaktadır.

13__Porto.jpg

14. FC Zenit

Rus ekibi FC Zenit Rusya futboluna son 5 yıldır damga vurmaya devam ediyor. Transfer ettiği oyuncular ile her zaman dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteren FC Zenit’in bu sezon takımın başına getirdiği Lucescu ile oldukça başarılı performans göstermesi Listede yükselişe geçmesine neden oldu ve kendisine 14. Sırada yer buldu. FC Zenit 93.216 puan ile başarılı yükselişine hızlı bir şekilde devam ediyor.

12__FC Zenit.jpg

 

13. Schalke 04

Geçen sezon Almanya Ligine fırtına gibi başlayan ve ülkesini Avrupa kupalarında temsil etme başarısı gösteren Schalke 04 bu sezona son derece kötü başlangıç yapmasına rağmen Avrupa kupalarında yoluna dolu dizgin devam ediyor. Alman devi topladığı 95.921 puan ile son derece başarılı bir takım olduğunu bir kez daha gösterdi.

11__schalk.jpg

12. Valencia

İspanyol devi Valencia yıllar öncesinde İspanya Liginde gösterdiği başarılı performansın çok uzağında bir görüntü çizse de özellikle son yıllarda eski formunu yakalamaya yakın bir ekip olarak dikkat çekiyor. Valencia bu sezon ve geçen sezon topladığı puanlar ile UEFA kulüpler sıralamasında kendisine 12. Sırada yer buldu ve 96.371 puan toplama başarısı gösterdi.

10__valencia.jpg

11. Manchester City FC

İngiliz devi Manchester City geçen sezon kaçırdığı şampiyonluğa rağmen başarılı bir performans göstermeye devam ediyor. Özellikle geçen sezon son haftalara kadar şampiyonluk mücadelesi verdiği İngiltere Liginde son anda kaybettiği şampiyonluğa bu sezon ulaşmak istiyor.  Sezon başında Guardiola’yı takımın başına getiren Manchester City’nin yoluna dolu dizgin devam etmesinden sonra topladığı 97.056 puan 11. Sırada olmasına neden oldu.

11__Manchester City FC.jpg

10. Arsenal

Arsen Wenger ile geride 20 yıla yakın bir süre bırakan İngiliz devi Arsenal her ne kadar şampiyon olamasa da Avrupa Kupalarında ve Ligde her zaman üst sıraları zorlayan bir takım olma başarısı gösteriyor. Özellikle kadro kalitesi bakımından sonra derece genç oyuncuları elinde barındıran Arsenal topladığı 105.056 puan ile ilk 10 kulüp arasında kendisine yer buluyor.

9__Arsenal.jpg

9. Juventus

Şike düştükten sonra çıktığı İtalya Liginin tozunu attıran Juventus özellikle son yıllarda şampiyonluğu kimseye kaptırmıyor. Ancak bu başarısı bir türlü Avrupa Kupalarında gösteremeyen Juventus’un buna rağmen topladığı 107.087 puanı ilk 9 arasında kendisine yer bulmasına neden oldu.

8__juventus.jpg

8. Borussia Dortmund

Alman kulüplerinin listede ilk sıralarda bulunması her zaman dikkatleri çekme başarısı gösterdi. Özellikle bu sezon ve geçen sezon harika işler çıkartan Borussia Dortmund’un topladığı 109.921 puan 8. Sırada olmasına neden oldu.

10__Borussia Dortmund.jpg

7. Paris Saint-Germain

Arapların satın almasından sonra harika futbolcuları kadrosuna katan Paris Saint-Germain’in bu sezon başında takımdan İbrahimovic’i takımdan göndermesine rağmen halen ligde başarılı performans göstermesi puanları toplamasına neden oluyor. Özellikle Cavani’nin olağanüstü bir performans göstermesinden sonra üst sıralara tırmanan Paris Saint-Germain 112.459 puan ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteriyor.

7__Paris Saint-Germain.jpg

6. Benfica

Portekiz devi Porto’nun uzun zamandır süren egomansına son veren Benfica listenin 6. Sırasında bulunarak dikkatleri üzerine çekmesine neden oldu. Topladığı 116.583 puan ne kadar başarılı bir takım olduğunu göstergesi.

6__Benfica.jpg

5. Chelsea

İngiliz devi Chelsea geçen sezon kötü performans göstermesine rağmen Avrupa’da topladığı başarılı puanlar ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösterdi. Ancak bu sezon Conte’nin takımın başına gelmesinden sonra başarılı bir grafik çizen Chelsea topladığı 136.056 puan ile ilk 5 sırada kendisine yer buldu.

4__chelsea.jpg

4. Atletico Madrid

İspanya Liginde Siemone’nin gelmesinden sonra damga vuran Atletico Madrid özellikle son 5 yıldır Real Madrid ve Barcelona takımlarına kafa tutan tek takım olma başarısı gösteriyor. Ancak geçen sezon son anda kaybettiği şampiyonluğa rağmen bu sezona yine yanı parola ile başlayan Atletico Madrid’in listenin 4. Sırasında bulunduğunu açıklamak istiyoruz. Topladığı puan ise 138.371

5_Atletico Madrid.jpg

3. Barcelona

Dünya’nın en önemli yıldızlarını bir arada bulunduran Barcelona liderlik koltuğundan düştü. İspanya Ligini geçen sezon kazanmasına rağmen Avrupa kupalarında erken veda eden Barcelona’nın topladığı 158.371 puan ilk 3’e girmesi için yeterli oldu.

3__barcelona.jpg

2. Bayern Münih

Alman devi Bayern Münih son yıllarda gösterdiği başarılı performans ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösterdi.  Ancak bir türlü Avrupa kupalarında finale çıkma başarısı gösteremeyen Bayern Münih’in topladığı 159.921 puan 2. Sırada yer almasına neden oldu.

2__Bayern Münih.jpg

1. Real Madrid

İspanya Liginin her zaman en dikkat çeken iki takımından birisi olan Real Madrid listenin ilk sırasında bulunuyor. Topladığı 169.371 puan ile listenin ilk sırasında bulunan Real Madrid uzun zamandır bu listenin ilk sırasını kimseye kaptırmıyor.

.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Spor HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
resim yok DİNİ BAYRAMLARIMIZ HAKKINDA! Toplumsal kültürümüzün önemli bir yansıması olarak kabul edilen dini bayramlar, ..
resim yok MOBESE KAMERALARI HAKKINDA! Sokaklarımızın caddelerimizi ve yaşam alanlarımızın daha emniyetli bir ortama dö..
resim yok JIMMY CHOO MARJİNAL SEÇİMİ HAKKINDA! Fantazi ayakkabı modasında en uçlarda tasarımları ile her zaman için insanları ..
resim yok DÜĞÜN DAVETİYELERİ HAKKINDA! Düğün heyecanı her zaman için düğün sahipleri tarafından daha çok yaşanırken, ö..
  Kocaeli HABERLERİ
 KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) Balıkesir ile özdeşleşen, Çanakkale’de de çokça sevilen ama Kocaeli’de bir başka..
Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Özellikle Kocaeli bölgesinden birçok mantar türü yetişmektedir.Birçok mantar tür..
Yöresel Lezzet - ( 1 ) Yöresel Lezzet - ( 1 ) Kocaeli denilince akla gelen ilk tariflerden biri dartı. Her sabah kahvaltısının..
KURU HELVA TARİFİ - ( 1 ) KURU HELVA TARİFİ - ( 1 ) Özellikle soğuk havalarda içi ısıtan tatlılar denildiğinde akla ilk helva gelir...
  Siyaset HABERLERİ
CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) Hain örgüt üyelerinin planladıkları darbe gecesinde yaşanılan olaylardan sonra t..
ERDOĞAN İLE PUTİN BULUŞMASI SONUÇLARI - ( 1 ) ERDOĞAN İLE PUTİN BULUŞMASI SONUÇLARI - ( 1 ) Geçen sene Suriye ordusu ile beraber işid terör örgütüne operasyon yapan rus ask..
ABD Eski Başkanı Obama'ya ilginç iş teklifi! ABD Eski Başkanı Obama'ya ilginç iş teklifi! Obama’nın hikayesi şudur: Bir gün köydeki obasına gitmek ister ama izin vermezle..
ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? Referandum nedir; referandum, halkın siyasi iktidarlarının belirlediği veya deği..
  Spor HABERLERİ
Twitter düzenle butonunda ŞOK detaylar ! Twitter düzenle butonunda ŞOK detaylar ! Sosyal medya devi twitter gönderilen twitler üzerinde düzenle butonu yapacaktı ..
resim yok KANO SPORU HAKKINDA! Su sporları son derece zevkli ve eğlenceli bir etkinlik olurken, bu tür sporlar ..
resim yok SPOR ÇANTALARI HAKKINDA! Spor etkinliklerine katılmak her anlamda ve her yaş grubunda özel manalar taşır...
Türkiye de Sporcu Olmak ! Türkiye de Sporcu Olmak ! Evet sevgili okuyucular. Bugün ülkemizin dinmek bilmeyen sıkıntısından birini si..
  Etkinlikler HABERLERİ
Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası yüzyıllarca buradaki köy insanının yaşamının önemli bir parçası ..
İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit Belediyesi uzun yıllardan beri atıl vaziyette olan Saat Kulesi ve çevresin..
Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Eşsiz doğası, mükemmel manzaraları, huzur veren atmosferi ile Sapanca yurt içi t..
GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) Gölkay Park’a ev sahipliği yapan Kocaeli, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine ba..
  Sosyal HABERLERİ
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
  Eğitim HABERLERİ
resim yok HİPERAKTİF ÇOCUKLAR HAKKINDA! Çok hareketli olması ve ele avuca sığmaz olması ile bilinen çocuklar ebeveynler ..
LAVUZDAN ÇIKARILAN ÜNİVERSİTELERDEKİ ÖĞRENCİLER NEREDE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDECEK - ( 1 ) LAVUZDAN ÇIKARILAN ÜNİVERSİTELERDEKİ ÖĞRENCİLER NEREDE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDECEK - ( 1 ) üniversite tercih kılavuzlarında bazı değerlendirilmelere gidildi.Bu değişiklikl..
KYK YURT ÖDEMELERİVE BAŞVURULARI/BURS BAŞVURU SONUÇLARI - ( 1 ) KYK YURT ÖDEMELERİVE BAŞVURULARI/BURS BAŞVURU SONUÇLARI - ( 1 ) Öğrencilerin üniversitelere gittiklerin de kalmak için başvuru yapacakları Kred..
ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERİN ACI SONLARI - ( 1 ) ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERİN ACI SONLARI - ( 1 ) Üniversitelerin belli bölümlerinden mezun olup hala iş bulamayan yada atamayan m..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Kolay Kat Kat Pasta Tarifi ve Yapılışı! Kolay Kat Kat Pasta Tarifi ve Yapılışı! Tatlı yemek tatlı yapmak için kendimize bahaneler yaratırız. Her özel gün, her k..
Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi Hiç tatmamış hatta adını bile duymamış çocuklarımız olabilir. O zaman kerevizi ç..
Tartolet Kremasının hazırlanışı - Meyveli Tartolet Nasıl Yapılır? Tartolet Kremasının hazırlanışı - Meyveli Tartolet Nasıl Yapılır? Bugün size hem çocuklarınıza hem de evinize gelen özel misafirlerinize ikram ede..
Ev Baklavası Tarifi ve Yapılışı Ev Baklavası Tarifi ve Yapılışı Güzel bir tatlı yapmak istediğinizde biraz emek vererek bu tatlı tarifini yapabi..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
22.02.2019 20:30 Göztepe 1 - 3 Trabzonspor
22.02.2019 20:30 Ç.Rizespor 3 - 0 Evkur Yeni Malatyaspor
23.02.2019 16:00 Aytemiz Alanyaspor 3 - 0 Kasımpaşa
23.02.2019 13:30 Demir Grup Sivasspor 1 - 2 Antalyaspor
23.02.2019 19:00 İstanbul Başakşehir - Bursaspor
24.02.2019 13:30 Ankaragücü - Erzurum BB
24.02.2019 19:00 Galatasaray - Teleset M. Akhisarspor
24.02.2019 16:00 Atiker Konyaspor - Kayserispor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı