HABER AKIŞI

Gmail Nasıl Kullanılır? E-posta Nasıl Gönderilir?

 Tarih: 11-01-2019 11:22:26
Google tarafından sağlanan ücretsiz bir web tabanlı e-posta hizmeti olan Gmail (Google posta), kullanıcılar tarafından erişilen, hesap başına 15 GB'dan fazla kullanım sağlayan güvenli bir web postadır. Bir İnternet Servis Sağlayıcıya abone olabilir ve birden fazla e-posta adresi oluşturabilirsiniz. E-postalarınızı göndermek ve almak için Internet Servis Sağlayıcı sorumludur. Bir e-posta göndermek için E-posta yaz'ı tıklayın, alıcının adresini Kime alanına, içeriği e-posta gövdesine girin ve Gönd

Google tarafından sağlanan ücretsiz bir web tabanlı e-posta hizmeti olan Gmail (Google posta), kullanıcılar tarafından erişilen, hesap başına 15 GB'dan fazla kullanım sağlayan güvenli bir web postadır. Bir İnternet Servis Sağlayıcıya abone olabilir ve birden fazla e-posta adresi oluşturabilirsiniz. E-postalarınızı göndermek ve almak için Internet Servis Sağlayıcı sorumludur. Bir e-posta göndermek için E-posta yaz'ı tıklayın, alıcının adresini Kime alanına, içeriği e-posta gövdesine girin ve Gönder'i tıklayın. E-postanıza 25 MB'a kadar dosyalar ekleyebilirsiniz. Alınan tüm postalar Gelen Kutusu'na kaydedilir: Gelen Kutusu'ndaki postalarınızı okumak için Gelen kutusuna tıklayın. Bu web e-postasında ayrıca diğer hesaplardan postalar almak için bir hüküm bulunmaktadır.

Google Mail'e Başlarken

Bir İnternet servis sağlayıcısına abone olan herkes bir veya daha fazla e-posta adresi oluşturabilir. İlk bakışta, ISS'niz mesajlarınızı iletmekle sorumlu olduğundan, e-posta göndermek ve almak için harici bir servis kullanmak gerekli değildir. Bununla birlikte, aşağıdaki nedenlerle başka bir sağlayıcı kullanmanızı önemle tavsiye ederiz:

İSS'nizi değiştiriyorsanız, bir önceki sağlayıcı tarafından tahsis edilmiş e-posta adreslerini saklayamazsınız. Bu nedenle, yeni ADSL hattınızın etkinleştirilmesi sırasında (birkaç hafta sürebilir) erişilebilir durumda kalmak istiyorsanız, herhangi bir İSS'den bağımsız bir e-posta adresi kullanmalısınız.

İşyerinizde veya yalnızca tatilinizde seyahat ederken, istediğiniz zaman bir web sitesi aracılığıyla e-postanızı görüntüleme yeteneğinizi korursunuz. Bununla birlikte, web sitelerinin ergonomisi genellikle Hotmail veya Yahoo gibi sağlayıcılardan daha düşüktür.

İSS'nizin posta sunucularının x nedeniyle başka bir yere ulaşamaması durumunda, ikinci e-posta adresinizle birlikte posta gönderebilir ve alabilirsiniz.

Sonunda, ISS'ler tarafından sunulan işlevsellik, genellikle posta hizmetlerine göre daha az güçlüdür.

Gmail'e Giriş

Rakipleri gibi Google’deGmail (Google Mail) olarak adlandırılan e-postaları almak / göndermek için bir hizmet sunmaktadır. Bu bir web postası, yani basit bir Web tarayıcısı ile bulunabilen bir e-posta hesabıdır. Gmail, 6.5 GB'yi aşan bir depolama kapasitesi, e-posta tartışması yönetimi, e-postaları hızlı bir şekilde sınıflandırmak ve almak için bir etiketleme sistemi, entegre bir arama motoru, gönderilen ve alınan e-postaların antivirüs koruması ve daha pek çok yönü de dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sunmaktadır.

Gmail Web Tarayıcı Uyumluluğu

Gmail, çerezler ve JavaScript barındıran tüm mevcut web tarayıcılarıyla uyumludur. Gelişmiş özelliklerden (daha hızlı yükleme sayfaları, klavye kısayolları, postaların otomatik yedeklenmesi vb.) Yararlanmak için Internet Explorer 6, Chrome, Firefox veya Opera 9 gibi yeni bir tarayıcıya ihtiyacınız var.

Gmail ile e-postalar gönderme

Gmail'deki iletilerin taslak hazırlanması ve istişaresi, geleneksel bir e-posta istemcisinin sunduğu seçeneklerden farklı değildir. Bir e-posta göndermek için, klasör listesinin üzerinde bulunan "Posta Oluştur" u tıklayın. Gmailarayüzünde bir giriş formu görüntülenir. Bununla birlikte, bir mavi kare üzerine eklenmiş bir ok içeren mavi bir kareden oluşan simgeye tıklayarak ayrı bir pencere açmak mümkündür. Bu seçenek, e-posta ekini kesintiye uğratmadan Gmail posta kutusunun tüm işlevlerine erişime izin verme avantajına sahiptir.

Alıcılar

"Kime:" kutusuna yazmak istediğiniz kişinin adresini yazın. Birden fazla alıcı için adresleri virgülle ayırın. Giriş yaparken Gmail, sık kullandığınız adresleri, ardından kişiler listenizdeki (gruplar da dahil olmak üzere) adres önerir. Birden fazla teklif olması durumunda, ilk öneriyi seçmek için [Enter] tuşuna basın veya başka bir adres seçmek için listede ilerleyin. Gmail, istediğiniz adresi önermezse, teklifleri dikkate almadan yazmaya devam edin.

İpucu: Yazmak istediğiniz kişileri doğrudan "Kişiler" klasörüne seçebilirsiniz. İstediğiniz kişilerin adından önce kutuyu işaretleyin, ardından "Yaz" ı tıklayın.

"Cc:" sekmesini görüntülemek için "Cc Ekle" yi tıklayın. Cc, "karbon kopyalama" anlamına gelir, burada iletinin ana alıcıları olmayan kişilerin adreslerini yazın, ancak yine de adresine bir kopyasını göndermek istiyor olabilirsiniz.

"Gizli" sekmesini görüntülemek için "Gizli ekle" yi tıklayın. Bcc, "görünmeyen karbon kopyası" anlamına gelir, burada diğer alıcıları bilmeden, posta kopyasını göndermek istediğiniz kişilerin adreslerini yazın.

Konu

"Subject:" bölümünde e-postanın konusunu girin. Metnin kendisini girin. Varsayılan olarak, Gmail HTML biçiminde bir ileti gönderecektir. Kalınlama, italik, altı çizili, yazı tipi ve boyut seçimi, köprü ekleme, madde işaretli listeler, numaralı listeler vb. Seçenek zenginleştirme ve metin biçimlendirme var.

Alıcılarınızın zengin metinleri okuyup okuyamayacağından emin değilseniz, "Yalnızca metin" seçeneğini tıklayın. Yazım denetiminin her iki giriş modunda da çalıştığını unutmayın. Mesaja eklentiler (resim, video vb.) eklemek de mümkündür. Bu amaçla, "Dosya ekle" yi tıklayın ve ardından sabit diskte bir dosya seçmek için "Gözat" a tıklayın. Yazınızı yazmayı tamamladığınızda derhal göndermek için "Gönder" düğmesini tıklayın veya taslak olarak kaydetmek için "Kaydet" düğmesine tıklayın.

Bilmeniz gerekenler: Gmail, yazdığınız e-postayı düzenli aralıklarla yedekleyecektir. Bu nedenle, kaybolmak için herhangi bir nedenle panik yapmayın. Bir kopyasını "Taslaklar" klasöründe bulacaksınız.

E-postaların gönderilmesinin gerçekten kolay bir süreç olduğunu göreceksiniz.

E-posta Okuma

Aynı istişare için de geçerlidir. Alınan tüm e-postalar gelen kutusunda saklanır. Okunmamış mesajların sayısı "Gelen Kutusu" klasörünün sağındaki köşeli parantez içinde gösterilir. Gmail, yeni iletiler geldiğinde otomatik olarak iki dakikada bir kontrol eder. İstediğiniz zaman, "Güncelle" düğmesini tıklayarak kontrolü zorlayabilirsiniz.

Diğer web posta ve e-posta istemcilerinin aksine, Gmail e-postayı izole edilmiş iletiler şeklinde görüntülemez. Bir mesaja yapılan tüm cevaplar bir tartışma biçiminde gruplandırılır. Bir konuşmanın ipini kaybetmek olanaksızdır.

 

Gelen kutusunda bir tartışmayı tanımak çok kolaydır. Varsayılan olarak, tek bir mesaj, bir dağıtıcıyı, e-postanın konusunu, metnin ilk kelimelerini, gönderilme tarihini (veya saatini) içeren bir satırda toplanır.

Görüşme durumunda, gönderen yerine katılımcıların adlarını ve numaralarını (köşeli parantez içinde) görürsünüz.

E-postayı gönderme

Bir mesajı okumak için başlığını tıklayın. Tam olarak görünür ve "Yanıtla" düğmesine tıklayarak cevap verebilirsiniz. Postayı başka birine yönlendirmek için "İleri" yi tıklayın.

E-posta yanıtlama

"Yanıtla" düğmesinin sağındaki aşağı okunu tıklattığınızda bir menü açılır. İçinde postayla birlikte yazdırmayı, göndereni adres defterine eklemeyi, iletiyi bir kimlik avı denemesi olarak rapor etmeyi vb. Seçebilirsiniz. "Ayrıntıları Göster" bağlantısına yapılan bir tıklama, gönderinin tarih ve saatini, alıcıların adlarını ve adreslerini ve muhtemelen şirketin mesajın nereden gönderildiğini gösterir (örn., Yahoo. Com gmail.com) veya gönderen kullanmışsa Bir webmail). Bu bilgileri ortadan kaldırmak için "ayrıntıları gizle" yi tıklayın.

  DİĞER Teknoloji HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
DÜĞÜN SALONLARI HAKKINDA! DÜĞÜN SALONLARI HAKKINDA! Düğün salonları bizim kendi kültürümüze has bir yapı olup, toplumumuzun önemli b..
AT ÇİFTLİĞİ HAKKINDA! AT ÇİFTLİĞİ HAKKINDA! Hafta sonlarını değerlendirmek adına değişik etkinlik yapmaktan hoşlanan insanla..
ÇİM BİÇME MAKİNESİ HAKKINDA! ÇİM BİÇME MAKİNESİ HAKKINDA! Yeşillik konusunda her zaman insanların bir ilgisinin ve yeşilliklere düşkünlükl..
GÖÇMEN KUŞLAR HAKKINDA! GÖÇMEN KUŞLAR HAKKINDA! Göçmen kuşlar inanılmaz bir şekilde her yıl binlerce kilometre yolu kusursuz bi..
  Kocaeli HABERLERİ
Ucuz Tatil İçin Püf Noktalar ! Ucuz Tatil İçin Püf Noktalar ! İnsan ne kadar kazanırsa kazansın bütçesi kısıtlıdır. Ama yapılacak küçük bir ar..
İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri Bu yazımızın kosunu siz değerli bayanları yakından ilgilendirecek İğne oyası mas..
2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 kısa saç modelleri; Yaz mevsiminde, Sezonun trendi, asimetrik kesimli saçla..
Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Bütün bekar erkek ve kızların rüyalarını süsleyen hayellerini kurdukları hayırlı..
  Siyaset HABERLERİ
ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? Referandum nedir; referandum, halkın siyasi iktidarlarının belirlediği veya deği..
En İyi 10 Bireysel Protesto En İyi 10 Bireysel Protesto Kimliği ve yüzü bilinmeyen bu adam Çin Ordusu'nun tanklarına tek başına direnmiş..
@fuatavni  Fuat avni kimdir ? fuat avni  yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) @fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) Kaynak Holding olayını duyuran Fuat Avni'nin kimliği ortaya çıktı mı? Fuat Avni ..
Aids Hakkında! Aids Hakkında! Kötü ününü oldukça hak eden henüz tedavisi bulunamamış ölümcül hastalıklardan bi..
  Spor HABERLERİ
Türkiye de Sporcu Olmak ! Türkiye de Sporcu Olmak ! Evet sevgili okuyucular. Bugün ülkemizin dinmek bilmeyen sıkıntısından birini si..
Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Vulnerabilities Rewards Program (VRP) adlı programda ise Google ürünlerinde açık..
En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri Marka aslında bir İtalyan markası olmasına rağmen Türkiye'deki satılan ürünlerin..
Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Gözünüze çok basit bir tavsiyeymiş gibi görünse bile, olasılıkları hesaplayamad..
  Etkinlikler HABERLERİ
FESTİVALLER VE YAŞAM TARZI HAKKINDA! FESTİVALLER VE YAŞAM TARZI HAKKINDA! Bazı toplumların hem yöresel hem de toplumsal olarak, hem yaşam tarzları hem de ..
GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER: KAPADOKYA HAKKINDA! GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER: KAPADOKYA HAKKINDA! Hayatınızda bir değişikliğe gitmek veya bir şekilde rahatlamak istiyorsanız, siz..
Yaz Tatilinde Neler Yapılmalı? Yaz Tatilinde Neler Yapılmalı? Bütün bir yılın stresini atmak ve hem bedensel hem de ruhsal anlamda yenilenmek ..
Brezilya'da Eğlence Hayatı: Rio de Janeiro karnavalı Brezilya'da Eğlence Hayatı: Rio de Janeiro karnavalı Sambanın eklem ritmlerini hissetmek, kahvenin inanılmaz kokusunu duymak ve hayat..
  Sosyal HABERLERİ
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
Karne Kıskançlığının Sebebi Aileler! Karne Kıskançlığının Sebebi Aileler! Okul döneminde çok basit olarak adlandırılsa da ‘karne kıskançlığı’ çocuğun iler..
Cumhuriyet Öncesi ve Sonrası Tarih Anlayışı Cumhuriyet Öncesi ve Sonrası Tarih Anlayışı Ulu Önder Atatürk’ün temel politikası, milli duygularımızı ve kültürümüzü kaybet..
DOĞUŞTAN YETENEKLİLER İÇİN GÜZEL SANATLAR AKADEMİSİ DOĞUŞTAN YETENEKLİLER İÇİN GÜZEL SANATLAR AKADEMİSİ Eğitim konusunda insanların çok hassas olmaları ve hayatlarını kazanmak adına bi..
Ygs ve Lys Sistemi Hakkında ! Ygs ve Lys Sistemi Hakkında ! Lisans Yerleştirme Sınavlarında adaylar aldıkları puanlara göre tercih listeleri..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Çökertme Kebabı Tarifi - Yapılışı Çökertme Kebabı Tarifi - Yapılışı Kızarmış patateslerimizin üzerine sarmısaklı yoğurt gezdirelim. Son olarak da ka..
Düdüklü Tencerede Et Haşlama Yemeği Yapılışı - Tarifi Düdüklü Tencerede Et Haşlama Yemeği Yapılışı - Tarifi Bu aşamadan sonra kullanacağınız et, dana eti ise 50 dakika, koyun eti ise 30-40..
Salçalı Sosis Sote Nasıl Yapılır? Salçalı Sosis Sote Nasıl Yapılır? Sosisleri bir parmak enliliğinde yuvarlak yuvarlak doğrayın. Bir tencerede sıvı ..
Tavuk Büryan Tarifi - Yapılışı Tavuk Büryan Tarifi - Yapılışı Öncelikle tavuk bagetlerini üzerini örtecek kadar suda haşlıyoruz. Burada dikkat..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
18.01.2019 20:30 Teleset M. Akhisarspor 1 - 3 Beşiktaş
19.01.2019 19:00 Galatasaray 6 - 0 Ankaragücü
19.01.2019 13:30 Erzurum BB 1 - 2 Atiker Konyaspor
19.01.2019 16:00 Antalyaspor 0 - 0 Kayserispor
19.01.2019 13:30 Evkur Yeni Malatyaspor 3 - 2 Göztepe
20.01.2019 19:00 Trabzonspor 2 - 4 İstanbul Başakşehir
20.01.2019 16:00 Aytemiz Alanyaspor 2 - 0 Demir Grup Sivasspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı