HABER AKIŞI

Güncel Bilgisayar Oyunları İnceleme ! - ( 8 )

 Tarih: 15-03-2018 16:05:00
Akıl Okuma Oyunu, Bad Piggies Oyunu, 2 kişilik Mario Oyunu, Çatlak Yumurtalar Oyunu, Altın Eldiven Oyunu, Cami boyama Oyunu, Çılgın ATV yarışı, Candy Crush Oyunu adlı oyunlar haberler detayında...

Akıl Okuma Oyunu, Bad Piggies Oyunu, 2 kişilik Mario Oyunu, Çatlak Yumurtalar Oyunu, Altın Eldiven Oyunu, Cami boyama Oyunu, Çılgın ATV yarışı, Candy Crush Oyunu adlı oyunlar haberler detayında...

 

Akıl Okuma Oyunu 

Zihninize siz de güveniyor musunuz? Eğer zihninize yeteri kadar güveniyorsanız en popüler eğitsel oyunlar arasında yer alan akıl okuma oyununu size öneriyoruz. Akıl okuma oyunu meydan okumak için birebir. Akıl okuma eğitsel oyunu oynadıktan sonra karşınıza çıkan sonuç gerçekten inanılmaz olacak.

Akıl okuma oyunu oldukça zeki insanlar tarafından tasarlanmış. Oyunun sonucuyla karşı karşıya kaldığımızda ne olduğunu anlamıyor ve neye uğradığımızı şaşırıyoruz. Son zamanlarda eğitsel oyunlara yönelik artan bir ilginiz varsa akıl okuma eğitsel oyunu da incelemeniz gereken önemli içerikler arasında yer alıyor.

Akıl okuma oyunu oynarken öncelikle kafamızdan iki basamaklı bir tane sayı tutmamız gerekiyor. Öncelikle tuttuğunuz sayıyı kesinlikle unutmayın. Ardından da tuttuğumuz sayının birler basamağını ve onlar basamağını topluyoruz. Her iki basamağın toplamını ilk başta tuttuğumuz çift basamaklı sayıdan çıkartıyoruz. Çıkarma işleminin sonucunun yanında bir simge yer alacak. Simgeyi dikkatli bir şekilde inceleyin ve ardından da ekranda bulunan daireye bakın. Eğer işlemlerinizde herhangi bir hata yoksa bu simge, aynı şekilde dairede de karşınıza çıkacaktır. 

 

Bad Piggies Oyunu

Eğitsel oyunların yeni fenomenleri arasında yer alan “Bad Piggies” yani kötü domuzlar Angry Birds oynayanlara tanıdık gelecektir. Kızgın kuşların baş düşmanı olarak tanıdığımız Bad Piggies ailesi bu oyunda da karşımıza çıkıyor. Amacımız kızgın kuşları kullanarak kötü domuzları parçalamaktı. Bu sefer tam aksi bir amaç içerisindeyiz. Onlara zarar vermiyor tam aksine onların kurtulması için yardım ediyoruz.

Bad Piggies ailesi adaya esir düşmüş durumda. Buradan nasıl kurtulacakları konusunda en ufak bir fikre bile sahip değiller. Bu yüzden senin yardımına ihtiyaç duyuyorlar. Eğitsel oyunlar konusunda becerini konuştur ve Bad Piggies oynayarak adada zor durumda kalan kötü aileyi kurtar. Her ne kadar kötü olsalar da zorda kalan herkese yardım etmek gerekir. Burada hem şefkatini hem de becerini ortaya koyman gerekiyor.

Bad Piggies eğitsel oyunu oynarken zorluk düzeyi bölüm geçtikçe artmaya devam ediyor. İlk başlarda aileyi kolay bir şekilde kurtaracağız. Fakat zaman geçtikçe adada yaşanan şartlar zorlaşmaya başlayacak ve aileyi kurtarmak oldukça zor bir hal almaya başlayacak.

 

2 kişilik Mario Oyunu

2 kişilik Mario oynamak hemen hemen herkesin eğlenceli bulduğu bir kavramdır. Üstelik Mario oyunu geliştirici etkisiyle birlikte eğitsel oyunlar arasında kendi yerini almayı başarmıştır. Yıllar önce insanoğlunun hayatına giren 2 kişilik Mario oyunu günümüzde de hayatımızdaki yerini korumaya devam ediyor.

Geçmiş yıllarda 2 kişilik Mario oynamak için atariye sahip olmamız gerekirdi. Zamanla gelişen teknoloji sayesinde atari gereksinimi ortadan kalktı. Çünkü kendisinin yerini almayı başaran daha işlevsel cihazlar üretildi. Bu demek oluyor ki günümüzde istediğimiz her an en iyi eğitsel oyunlar arasında yer alan 2 kişilik Mario oyununu oynayabiliyoruz.

2 kişilik Mario oynarken en önemli avantajımız oyunumuza başka bir arkadaşımızın da katılabilmesi. Eğer tek başınıza eğitsel oyun oynamaktan sıkılıyor ve arkadaşınızın da size katılmasını istiyorsanız 2 kişilik mario oyununu oynamayı deneyin.

Mario hem eğlenceli hem de zor bir oyundur. Zorluğun oyunu daha eğlenceli hale getirdiğini düşünmekteyiz. Hem karşınıza çıkan canavarlara karşı mücadele etmeli hem de sonsuz boşluğa düşmekten kendinizi sakınmalısınız. Eğer karakterinizi her iki tehlikeden de korumayı başaramazsanız oyunu kaybetmiş olursunuz.

 

Çatlak Yumurtalar Oyunu 

Çatlak yumurtalar oyunları kendi arasında kapsamlı bir çeşitliliğe sahip. Yani yalnızca bir tane değil birçok çatlak yumurta oyunu var. Oyunda Limon ile Zeytin karakterleri ön plana çıkıyor. Genelde karşı karşıya mücadele eden bu karakterler yeri geldiğinde de bir arada oluyor. Bu yüzden Limon’la rakip olmaya ve zaman zaman onunla birlikte mücadele etmeye hazır olmanız gerekiyor.

Zeytin’le Limon karakterine yön vermeli ve bu oyunda kazanan taraf olmak için elinizden gelenin en iyisini ortaya koymalısınız. Elinizden gelenin en iyisini ortaya koymadan çatlak yumurtalar oyununda kazanmak mümkün değil. Çatlak yumurtalar söylemi sizi yanıltmasın. Yumurtalarımız görünüşte oldukça sağlam, sağlıklı. Fakat çılgın bir ruha sahip oldukları için onları çatlak yumurtalar olarak tanımlamaktayız. Bu yüzden Limon ve Zeytin’i birçok sıra dışı maceranın içerisinde görecek, hepsinde büyük bir heyecan yaşayacağız.

En eğlenceli eğitsel oyunlar kategorisinde yer alan Çatlak yumurtalar oyunu çeşitliliği sebebiyle herkesin eğleneceği bir yapım. Bilgisayar başında sıkılmaya başlayan, daha iyi vakit geçirmek isteyen herkese çatlak yumurtalar oynamasını öneriyoruz.

 

Altın Eldiven Oyunu

Çocukluğundan bu yana altın eldiven yani iyi bir kaleci olduğunu mu düşünüyorsun? Eğer böyle düşünüyorsan altın eldiven oyununu oynayarak kendini kanıtlama vaktin geldi. Eğitsel oyunlar kategorisinde yer alan bu oyun oldukça eğlendirici bir yapıya sahip.

Altın eldiven oynarken amaç kaleyi korumak. Karşımızda duran topların ustası haline gelmiş bir oyuncu var. Kalemize çektiği şutlar bizleri tahmin edemeyeceğimiz ölçüde zorlayacak. Üstelik topların inanılmaz bir falso aldığını da söyleyebiliriz. Bu yüzden elimiz tetikte olmalı ve pratik bir şekilde topu ellerimize alabilmeliyiz. Birkaç kez topu elimizden kaçırma hakkımız var. Fakat haklarımızı iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Eğer haklarımızı değerlendirmeyi başaramazsak altın eldiven oynarken kaybetmiş olacağız.

Altın eldiven eğitsel oyununda amaç pratik hamle becerisi kazanmaktır. Kişi aynı an içerisinde hem tahmin yeteneğini kullanması hem de tahmin sonucuna göre anlık uygulama yapması gerekir. Başarılı futbolcunun kullandığı duran topları kurtarmak ancak bu şekilde mümkün olacaktır. Mouse kullanmak benim işim, bu konuda üstüme yok diyorsanız bunu altın eldiven eğitsel oyun oynayarak kanıtlamanız gerekiyor.

 

Cami boyama Oyunu 

Cami boyama eğitsel oyunu sanatsal etkinliklere yatkın yeteneği bulunan çocuklar için oldukça uygun bir yapıya sahip. Bu eğitsel oyun çocukların sanatsal yeteneklerinin gelişmesine katkıda bulunurken aynı zamanda İslam dinine bakış açısının değişmesini de sağlıyor.

Eğitsel oyunlar, gelişim döneminde olan çocuklar üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Eğitsel oyunları değerlendirmeli, çocukların gelişimine katkıda bulunmalarını sağlamalıyız.

Caminin boyanması gerekiyor. Hangi renkleri kullanacağınızı iyi düşünmeli ve mantıklı seçimler yaparak resmi boyamalısınız. Cami boyama oyunu görsel düşünce yeteneğinin gelişmesine katkıda bulunmakta.

İslami oyunlar kategorisinde yer alan cami boyama eğitsel oyununu çocuklarınıza oynatmalısınız. Çocuklarınızın İslam dinine karşı iyi bir bakış açısına sahip olmasını ve bu durumu oyunlarla desteklemek istiyorsanız eğlendirici, eğitici ve diğer katkı unsurlarıyla birlikte cami boyama oyununu öneriyoruz.

Bu oyunda renkleri dillendirin. Amaç renklerin konuşmuş halini ortaya koyabilmek. Resim boyama yeteneğinizi kullanın ve cami boyama oyununda karşınıza çıkan görseli eşsiz renklerle süsleyin. En iyi resim boyama oyunları arasında yer alan cami boyama oyunundan sitemizi ziyaret ederek yararlanabilirsiniz.

 

Çılgın ATV yarışı

Çılgın ATV yarışı her bilgisayar oyuncusunu asla son bulmayan bir maceraya davet ediyor. Eğer çılgın ATV yarışı oynamak istiyorsanız doğru adrese geldiğiniz. En yeni ATV oyunları bu adreste yer alıyor. ATV’nizi çalıştırın ve aşılması imkansız olduğu düşünülen yokuşlarda yarışın.

ATV, macera oyunları kategorisinden hoşlanan oyuncuların ilgisini çekmektedir. Eğer macera oyunlarından hoşlanıyorsanız ATV’yi çalıştırmalı ve engelleri aşarak tüm rakiplerinizi arkada bırakmalısınız. ATV yarışları engelsiz, sıradan parkurlarda düzenlenmiyor. Çünkü bu oyun yalnızca profesyonellerin işi. Eğer profesyonel olduğunuzu düşünüyorsanız Çılgın ATV yarışı oynamayı deneyebilirsiniz. Aksi halde Çılgın ATV yarışı oynamak sizin için yalnızca bir hayal olarak kalacak.

ATV motorun seni bekliyor. Macera benim işim diyen herkes çılgın ATV yarışında kendi yerini almalı. Oyunu çalıştır ve yarışa başla. Çılgın ATV yarışı sana bitmek tükenmek bilmeyen macera ve heyecan dolu saatler sunmak için çoktan hazırlandı bile. Birbirinden güzel ATV oyunları en güncel sürümleri, farklı modelleriyle birlikte macera oyunu tutkunlarını bekliyor. Kontağı çevirim ve çılgın ATV ile yarışmaya başlayın.

 

Candy Crush Oyunu

Candy Crush; oyun sitelerinde, sosyal ağ ortamlarında ve mobil işletim platformlarında popüler hale gelmeyi başarmış bir eğitsel oyundur. Candy crush olarak tanınan bu eğitsel oyunun Türkçe karşılığı “şeker ezme” olarak bilinir.

Oyunda mantık aynı renkten toplam 3 şekeri yan yana getirmek. Dört şekeri yan yana getirmeyi başardığınızda aynı renkten bonuslu bir şeker daha kazanıyoruz. Candy Crush oynarken kazandığımız bonuslu şekeri patlatmayı başardığımızda ise tüm şeritte yer alan şekerler patlıyor. Candy Crush oynarken karşımıza çıkan başka bir bonus daha var. Bu bonusta karşımıza çıkan şeker çikolata görünümünde olacak. Aynı renkten toplam 5 şekeri yan yana getirdiğimiz zaman bu bonusu kazanıyoruz. Avantajı ise temas ettiği şekerle aynı renkteki tüm şekerlerin patlamasını sağlamak. Bu yüzden hangi renkteki şekerden daha çok bulunuyorsa fazla avantaj sağlamak adına çikolatayı ona temas ettirmek gerekiyor.

Candy Crush oyununda hamle yaparken dikkatli olmalıyız. Boş hamleler yapmaktan kaçınmak gerekiyor. Çünkü hamle yapma hakkımız sınırlı. Hamle yapma hakkımız bitmeden Candy Crush oyununun bize verdiği görevi bitirmeliyiz.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Teknoloji HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
resim yok HİDROFOR HAKKINDA! Apartmanlarda sitelerde ve özellikle yüksek mahallelerde musluğundan akan suyun ..
resim yok YÖNETİCİLİK VASIFLARI HAKKINDA! İlk olarak okullarda karşımıza çıkan ve sınıf başkanı olarak tanıdığımız yönetic..
resim yok KAMELYALAR HAKKINDA! Apartman ve sitelerde özellikle park ve yeşilliklerin oluşturulması ve çevre düz..
resim yok İLKBAHARDA PİKNİK ATEŞİNE DİKKAT ! Toplumumuzun kültürel eğlencelerinden piknik ve barbekü şenlikleri aile arasında..
  Kocaeli HABERLERİ
resim yok HAFTA SONU TATİLİ HAKKINDA! Beş gün aynı saatte kalkıp deli gibi koşturmacanın içine katılarak iş hayatının ..
resim yok RESTORASYON VE TARİHİ ESERLER Türkiye konumu itibariyle en başta kendi geçmişimiz olmak üzere çok sayıda uygar..
 KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) Balıkesir ile özdeşleşen, Çanakkale’de de çokça sevilen ama Kocaeli’de bir başka..
Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Özellikle Kocaeli bölgesinden birçok mantar türü yetişmektedir.Birçok mantar tür..
  Siyaset HABERLERİ
resim yok TERÖR ÇARE DEĞİL PEKİ ÇARE NE? İnsanlarla diyalog iletişim ya da kişisel bireylik hakları ile elde edemedikler..
Cumhurbaşkanı Erdoğanın Açıklamalarından Sonra Doların Yükselmesi Balon Gibi Söndü! Cumhurbaşkanı Erdoğanın Açıklamalarından Sonra Doların Yükselmesi Balon Gibi Söndü! Doların bugünkü alış kuru 5,3094 TL, satış kuru 5,3185 TL'dir. Dolar kuru en son..
resim yok BATI HAYRANLIĞI NEDİR? Özellikle son yüzyılla beraber toplumumuzun çok büyük bir kesiminde şiddetli der..
resim yok SEÇİM ANKETLERİ HAKKINDA! Konu ne olursa olsun ki başta seçimler olmak üzere insanların nabzını yoklamak v..
  Spor HABERLERİ
Canlı Bahis Oyununda Nasıl Kazanılır? Canlı Bahis Oyununda Nasıl Kazanılır? Kısa vadede kazanç elde edebileceğiniz bir bahis türü olan canlı bahisde dikkat ..
Twitter düzenle butonunda ŞOK detaylar ! Twitter düzenle butonunda ŞOK detaylar ! Sosyal medya devi twitter gönderilen twitler üzerinde düzenle butonu yapacaktı ..
resim yok KANO SPORU HAKKINDA! Su sporları son derece zevkli ve eğlenceli bir etkinlik olurken, bu tür sporlar ..
resim yok SPOR ÇANTALARI HAKKINDA! Spor etkinliklerine katılmak her anlamda ve her yaş grubunda özel manalar taşır...
  Etkinlikler HABERLERİ
Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası yüzyıllarca buradaki köy insanının yaşamının önemli bir parçası ..
İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit Belediyesi uzun yıllardan beri atıl vaziyette olan Saat Kulesi ve çevresin..
Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Eşsiz doğası, mükemmel manzaraları, huzur veren atmosferi ile Sapanca yurt içi t..
GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) Gölkay Park’a ev sahipliği yapan Kocaeli, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine ba..
  Sosyal HABERLERİ
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
  Eğitim HABERLERİ
resim yok YENİ OKUL FORMALARI HAKKINDA! Uzun yıllar boyunca okul kıyafetlerinde resmiyet göze çarparken, son derece iç k..
resim yok Elveda Haziran Roman Özeti Hakkında! Sarah Jio eserlerinden Elveda Haziran Arkadya Yayınları’ndan Duygu Parsadan çevi..
resim yok Anna Karenina Kitap Özeti Hakkında! Bir dünya edebiyatı klasiği olan Tolstoy eseri Anna Karenina İletişim Yayıncılık..
resim yok Kroyçer Sonat Roman Özeti Hakkında! Tolstoy eserlerinden Kroçyer Sonat, tarihi bir aşk romanıdır. Dünya edebiyatının..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
resim yok REÇEL İLE DAHA GÜZEL KAHVALTI SOFRASI HAKKINDA! Sofralarının vazgeçilmez tadı olan reçeller, kahvaltımızda bize hem enerji hem d..
Bayram Çorbaları ve Bayram Tatlıları Tarifi - Yapılışı ! Bayram Çorbaları ve Bayram Tatlıları Tarifi - Yapılışı ! Ramazan Bayramı’na sayılı gün kaldı ve birkaç ay sonra da Kurban Bayramı gelecek..
Dünya Mutfaklarında Patlıcanın Yeri ! Dünya Mutfaklarında Patlıcanın Yeri ! Fas mutfağına özel dondurulmuş patlıcan özel bir yemektir. Patlıcan, pirinç, kuş..
Danimarka Çöreği Tarifi ve Yapılışı! Danimarka Çöreği Tarifi ve Yapılışı! Danimarka soğuk ve mesafeli bir ülke de olsa mutfağı çok çeşitli ve zengindir. L..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
05.04.2019 21:30 Trabzonspor - Antalyaspor
06.04.2019 17:00 Demir Grup Sivasspor - Kayserispor
06.04.2019 17:00 Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor
06.04.2019 20:00 Galatasaray - Evkur Yeni Malatyaspor
07.04.2019 14:30 Kasımpaşa - Erzurum BB
07.04.2019 17:00 Göztepe - Teleset M. Akhisarspor
07.04.2019 20:00 İstanbul Başakşehir - Atiker Konyaspor
07.04.2019 17:00 Ankaragücü - Fenerbahçe
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı