HABER AKIŞI

Güncel Bilgisayar Oyunları İnceleme ! - ( 8 )

 Tarih: 15-03-2018 16:05:00
Akıl Okuma Oyunu, Bad Piggies Oyunu, 2 kişilik Mario Oyunu, Çatlak Yumurtalar Oyunu, Altın Eldiven Oyunu, Cami boyama Oyunu, Çılgın ATV yarışı, Candy Crush Oyunu adlı oyunlar haberler detayında...

Akıl Okuma Oyunu, Bad Piggies Oyunu, 2 kişilik Mario Oyunu, Çatlak Yumurtalar Oyunu, Altın Eldiven Oyunu, Cami boyama Oyunu, Çılgın ATV yarışı, Candy Crush Oyunu adlı oyunlar haberler detayında...

 

Akıl Okuma Oyunu 

Zihninize siz de güveniyor musunuz? Eğer zihninize yeteri kadar güveniyorsanız en popüler eğitsel oyunlar arasında yer alan akıl okuma oyununu size öneriyoruz. Akıl okuma oyunu meydan okumak için birebir. Akıl okuma eğitsel oyunu oynadıktan sonra karşınıza çıkan sonuç gerçekten inanılmaz olacak.

Akıl okuma oyunu oldukça zeki insanlar tarafından tasarlanmış. Oyunun sonucuyla karşı karşıya kaldığımızda ne olduğunu anlamıyor ve neye uğradığımızı şaşırıyoruz. Son zamanlarda eğitsel oyunlara yönelik artan bir ilginiz varsa akıl okuma eğitsel oyunu da incelemeniz gereken önemli içerikler arasında yer alıyor.

Akıl okuma oyunu oynarken öncelikle kafamızdan iki basamaklı bir tane sayı tutmamız gerekiyor. Öncelikle tuttuğunuz sayıyı kesinlikle unutmayın. Ardından da tuttuğumuz sayının birler basamağını ve onlar basamağını topluyoruz. Her iki basamağın toplamını ilk başta tuttuğumuz çift basamaklı sayıdan çıkartıyoruz. Çıkarma işleminin sonucunun yanında bir simge yer alacak. Simgeyi dikkatli bir şekilde inceleyin ve ardından da ekranda bulunan daireye bakın. Eğer işlemlerinizde herhangi bir hata yoksa bu simge, aynı şekilde dairede de karşınıza çıkacaktır. 

 

Bad Piggies Oyunu

Eğitsel oyunların yeni fenomenleri arasında yer alan “Bad Piggies” yani kötü domuzlar Angry Birds oynayanlara tanıdık gelecektir. Kızgın kuşların baş düşmanı olarak tanıdığımız Bad Piggies ailesi bu oyunda da karşımıza çıkıyor. Amacımız kızgın kuşları kullanarak kötü domuzları parçalamaktı. Bu sefer tam aksi bir amaç içerisindeyiz. Onlara zarar vermiyor tam aksine onların kurtulması için yardım ediyoruz.

Bad Piggies ailesi adaya esir düşmüş durumda. Buradan nasıl kurtulacakları konusunda en ufak bir fikre bile sahip değiller. Bu yüzden senin yardımına ihtiyaç duyuyorlar. Eğitsel oyunlar konusunda becerini konuştur ve Bad Piggies oynayarak adada zor durumda kalan kötü aileyi kurtar. Her ne kadar kötü olsalar da zorda kalan herkese yardım etmek gerekir. Burada hem şefkatini hem de becerini ortaya koyman gerekiyor.

Bad Piggies eğitsel oyunu oynarken zorluk düzeyi bölüm geçtikçe artmaya devam ediyor. İlk başlarda aileyi kolay bir şekilde kurtaracağız. Fakat zaman geçtikçe adada yaşanan şartlar zorlaşmaya başlayacak ve aileyi kurtarmak oldukça zor bir hal almaya başlayacak.

 

2 kişilik Mario Oyunu

2 kişilik Mario oynamak hemen hemen herkesin eğlenceli bulduğu bir kavramdır. Üstelik Mario oyunu geliştirici etkisiyle birlikte eğitsel oyunlar arasında kendi yerini almayı başarmıştır. Yıllar önce insanoğlunun hayatına giren 2 kişilik Mario oyunu günümüzde de hayatımızdaki yerini korumaya devam ediyor.

Geçmiş yıllarda 2 kişilik Mario oynamak için atariye sahip olmamız gerekirdi. Zamanla gelişen teknoloji sayesinde atari gereksinimi ortadan kalktı. Çünkü kendisinin yerini almayı başaran daha işlevsel cihazlar üretildi. Bu demek oluyor ki günümüzde istediğimiz her an en iyi eğitsel oyunlar arasında yer alan 2 kişilik Mario oyununu oynayabiliyoruz.

2 kişilik Mario oynarken en önemli avantajımız oyunumuza başka bir arkadaşımızın da katılabilmesi. Eğer tek başınıza eğitsel oyun oynamaktan sıkılıyor ve arkadaşınızın da size katılmasını istiyorsanız 2 kişilik mario oyununu oynamayı deneyin.

Mario hem eğlenceli hem de zor bir oyundur. Zorluğun oyunu daha eğlenceli hale getirdiğini düşünmekteyiz. Hem karşınıza çıkan canavarlara karşı mücadele etmeli hem de sonsuz boşluğa düşmekten kendinizi sakınmalısınız. Eğer karakterinizi her iki tehlikeden de korumayı başaramazsanız oyunu kaybetmiş olursunuz.

 

Çatlak Yumurtalar Oyunu 

Çatlak yumurtalar oyunları kendi arasında kapsamlı bir çeşitliliğe sahip. Yani yalnızca bir tane değil birçok çatlak yumurta oyunu var. Oyunda Limon ile Zeytin karakterleri ön plana çıkıyor. Genelde karşı karşıya mücadele eden bu karakterler yeri geldiğinde de bir arada oluyor. Bu yüzden Limon’la rakip olmaya ve zaman zaman onunla birlikte mücadele etmeye hazır olmanız gerekiyor.

Zeytin’le Limon karakterine yön vermeli ve bu oyunda kazanan taraf olmak için elinizden gelenin en iyisini ortaya koymalısınız. Elinizden gelenin en iyisini ortaya koymadan çatlak yumurtalar oyununda kazanmak mümkün değil. Çatlak yumurtalar söylemi sizi yanıltmasın. Yumurtalarımız görünüşte oldukça sağlam, sağlıklı. Fakat çılgın bir ruha sahip oldukları için onları çatlak yumurtalar olarak tanımlamaktayız. Bu yüzden Limon ve Zeytin’i birçok sıra dışı maceranın içerisinde görecek, hepsinde büyük bir heyecan yaşayacağız.

En eğlenceli eğitsel oyunlar kategorisinde yer alan Çatlak yumurtalar oyunu çeşitliliği sebebiyle herkesin eğleneceği bir yapım. Bilgisayar başında sıkılmaya başlayan, daha iyi vakit geçirmek isteyen herkese çatlak yumurtalar oynamasını öneriyoruz.

 

Altın Eldiven Oyunu

Çocukluğundan bu yana altın eldiven yani iyi bir kaleci olduğunu mu düşünüyorsun? Eğer böyle düşünüyorsan altın eldiven oyununu oynayarak kendini kanıtlama vaktin geldi. Eğitsel oyunlar kategorisinde yer alan bu oyun oldukça eğlendirici bir yapıya sahip.

Altın eldiven oynarken amaç kaleyi korumak. Karşımızda duran topların ustası haline gelmiş bir oyuncu var. Kalemize çektiği şutlar bizleri tahmin edemeyeceğimiz ölçüde zorlayacak. Üstelik topların inanılmaz bir falso aldığını da söyleyebiliriz. Bu yüzden elimiz tetikte olmalı ve pratik bir şekilde topu ellerimize alabilmeliyiz. Birkaç kez topu elimizden kaçırma hakkımız var. Fakat haklarımızı iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Eğer haklarımızı değerlendirmeyi başaramazsak altın eldiven oynarken kaybetmiş olacağız.

Altın eldiven eğitsel oyununda amaç pratik hamle becerisi kazanmaktır. Kişi aynı an içerisinde hem tahmin yeteneğini kullanması hem de tahmin sonucuna göre anlık uygulama yapması gerekir. Başarılı futbolcunun kullandığı duran topları kurtarmak ancak bu şekilde mümkün olacaktır. Mouse kullanmak benim işim, bu konuda üstüme yok diyorsanız bunu altın eldiven eğitsel oyun oynayarak kanıtlamanız gerekiyor.

 

Cami boyama Oyunu 

Cami boyama eğitsel oyunu sanatsal etkinliklere yatkın yeteneği bulunan çocuklar için oldukça uygun bir yapıya sahip. Bu eğitsel oyun çocukların sanatsal yeteneklerinin gelişmesine katkıda bulunurken aynı zamanda İslam dinine bakış açısının değişmesini de sağlıyor.

Eğitsel oyunlar, gelişim döneminde olan çocuklar üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Eğitsel oyunları değerlendirmeli, çocukların gelişimine katkıda bulunmalarını sağlamalıyız.

Caminin boyanması gerekiyor. Hangi renkleri kullanacağınızı iyi düşünmeli ve mantıklı seçimler yaparak resmi boyamalısınız. Cami boyama oyunu görsel düşünce yeteneğinin gelişmesine katkıda bulunmakta.

İslami oyunlar kategorisinde yer alan cami boyama eğitsel oyununu çocuklarınıza oynatmalısınız. Çocuklarınızın İslam dinine karşı iyi bir bakış açısına sahip olmasını ve bu durumu oyunlarla desteklemek istiyorsanız eğlendirici, eğitici ve diğer katkı unsurlarıyla birlikte cami boyama oyununu öneriyoruz.

Bu oyunda renkleri dillendirin. Amaç renklerin konuşmuş halini ortaya koyabilmek. Resim boyama yeteneğinizi kullanın ve cami boyama oyununda karşınıza çıkan görseli eşsiz renklerle süsleyin. En iyi resim boyama oyunları arasında yer alan cami boyama oyunundan sitemizi ziyaret ederek yararlanabilirsiniz.

 

Çılgın ATV yarışı

Çılgın ATV yarışı her bilgisayar oyuncusunu asla son bulmayan bir maceraya davet ediyor. Eğer çılgın ATV yarışı oynamak istiyorsanız doğru adrese geldiğiniz. En yeni ATV oyunları bu adreste yer alıyor. ATV’nizi çalıştırın ve aşılması imkansız olduğu düşünülen yokuşlarda yarışın.

ATV, macera oyunları kategorisinden hoşlanan oyuncuların ilgisini çekmektedir. Eğer macera oyunlarından hoşlanıyorsanız ATV’yi çalıştırmalı ve engelleri aşarak tüm rakiplerinizi arkada bırakmalısınız. ATV yarışları engelsiz, sıradan parkurlarda düzenlenmiyor. Çünkü bu oyun yalnızca profesyonellerin işi. Eğer profesyonel olduğunuzu düşünüyorsanız Çılgın ATV yarışı oynamayı deneyebilirsiniz. Aksi halde Çılgın ATV yarışı oynamak sizin için yalnızca bir hayal olarak kalacak.

ATV motorun seni bekliyor. Macera benim işim diyen herkes çılgın ATV yarışında kendi yerini almalı. Oyunu çalıştır ve yarışa başla. Çılgın ATV yarışı sana bitmek tükenmek bilmeyen macera ve heyecan dolu saatler sunmak için çoktan hazırlandı bile. Birbirinden güzel ATV oyunları en güncel sürümleri, farklı modelleriyle birlikte macera oyunu tutkunlarını bekliyor. Kontağı çevirim ve çılgın ATV ile yarışmaya başlayın.

 

Candy Crush Oyunu

Candy Crush; oyun sitelerinde, sosyal ağ ortamlarında ve mobil işletim platformlarında popüler hale gelmeyi başarmış bir eğitsel oyundur. Candy crush olarak tanınan bu eğitsel oyunun Türkçe karşılığı “şeker ezme” olarak bilinir.

Oyunda mantık aynı renkten toplam 3 şekeri yan yana getirmek. Dört şekeri yan yana getirmeyi başardığınızda aynı renkten bonuslu bir şeker daha kazanıyoruz. Candy Crush oynarken kazandığımız bonuslu şekeri patlatmayı başardığımızda ise tüm şeritte yer alan şekerler patlıyor. Candy Crush oynarken karşımıza çıkan başka bir bonus daha var. Bu bonusta karşımıza çıkan şeker çikolata görünümünde olacak. Aynı renkten toplam 5 şekeri yan yana getirdiğimiz zaman bu bonusu kazanıyoruz. Avantajı ise temas ettiği şekerle aynı renkteki tüm şekerlerin patlamasını sağlamak. Bu yüzden hangi renkteki şekerden daha çok bulunuyorsa fazla avantaj sağlamak adına çikolatayı ona temas ettirmek gerekiyor.

Candy Crush oyununda hamle yaparken dikkatli olmalıyız. Boş hamleler yapmaktan kaçınmak gerekiyor. Çünkü hamle yapma hakkımız sınırlı. Hamle yapma hakkımız bitmeden Candy Crush oyununun bize verdiği görevi bitirmeliyiz.

  DİĞER Teknoloji HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Neden Kullanmayacağımız Giysileri Satın Alırız? Neden Kullanmayacağımız Giysileri Satın Alırız? Belki de her birinizin dolabında mağazadan eve getirdiği, ama bir kez bile giyme..
Doğru Makyaj Nasıl Yapılır? Doğru Makyaj Nasıl Yapılır? Doğru makyaj yapmak için ilk önce düzgün, sağlıklı kozmetik ürünlerden faydalanm..
Yün ve El Örgüsü Atkı Modası Yün ve El Örgüsü Atkı Modası Beyaz, bej, yeşil ve pembe gibi pek çok farklı renk, model ve uzunluktaki atkıla..
Terazi Burcu 2019 Yorumları Terazi Burcu 2019 Yorumları 2019 yılı özellikle çalışan Terazi burçları için çok olumlu geçecek. Satış ve pa..
  Kocaeli HABERLERİ
İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri Bu yazımızın kosunu siz değerli bayanları yakından ilgilendirecek İğne oyası mas..
2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 kısa saç modelleri; Yaz mevsiminde, Sezonun trendi, asimetrik kesimli saçla..
Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Bütün bekar erkek ve kızların rüyalarını süsleyen hayellerini kurdukları hayırlı..
CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) Ticaret, sanayi, kültür ve turizm şehri Kocaeli’nin ünlü kayak merkezine ev sahi..
  Siyaset HABERLERİ
ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? Referandum nedir; referandum, halkın siyasi iktidarlarının belirlediği veya deği..
En İyi 10 Bireysel Protesto En İyi 10 Bireysel Protesto Kimliği ve yüzü bilinmeyen bu adam Çin Ordusu'nun tanklarına tek başına direnmiş..
@fuatavni  Fuat avni kimdir ? fuat avni  yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) @fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) Kaynak Holding olayını duyuran Fuat Avni'nin kimliği ortaya çıktı mı? Fuat Avni ..
Aids Hakkında! Aids Hakkında! Kötü ününü oldukça hak eden henüz tedavisi bulunamamış ölümcül hastalıklardan bi..
  Spor HABERLERİ
Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Vulnerabilities Rewards Program (VRP) adlı programda ise Google ürünlerinde açık..
En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri Marka aslında bir İtalyan markası olmasına rağmen Türkiye'deki satılan ürünlerin..
Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Gözünüze çok basit bir tavsiyeymiş gibi görünse bile, olasılıkları hesaplayamad..
En İyi 6 İçki Oyunu En İyi 6 İçki Oyunu Bunda oyuncuların önlerinde birer küçük bardak ve ortaya büyük bir bardak konul..
  Etkinlikler HABERLERİ
Brezilya'da Eğlence Hayatı: Rio de Janeiro karnavalı Brezilya'da Eğlence Hayatı: Rio de Janeiro karnavalı Sambanın eklem ritmlerini hissetmek, kahvenin inanılmaz kokusunu duymak ve hayat..
Şarap Denildiğinde Arjantin.. Şarap Denildiğinde Arjantin.. Avrupa Asya ve Afrika ülkeleri artık size cazip gelmiyor mu? O zaman Amerika kıt..
Yozgat Gezilecek Turistik Yerler Yozgat Gezilecek Turistik Yerler Yozgat, İç Anadolu’nun merkezinde bulunan bir ildir. Anadolu’nun eski yerleşim m..
Yalova Gezilecek Turistik Yerler Yalova Gezilecek Turistik Yerler Yalova, Türkiye’nin Marmara bölgesinde yer alan illerinden birisidir. Marmara De..
  Sosyal HABERLERİ
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
Aile ve Bencillik (Aile içi sorunlar) Aile ve Bencillik (Aile içi sorunlar) Aile toplum değerleri içinde kendi yerini tutmuş küçük bir kütledir. Bu kütle ai..
Kardeşler arasında yaş farkı ne kadar olmalı? Kardeşler arasında yaş farkı ne kadar olmalı? Ebeveynler çocuk dünyaya getirmeyi planlarken onlar arasındaki yaş farkını çoğu ..
Çocuklarda Kavramsal Gelişim Süreci Nasıl İşler ? Çocuklarda Kavramsal Gelişim Süreci Nasıl İşler ? Çocuklarda kavramsal Gelişim (Kavram Oluşturma) durumu incelendiğinde çocuk iki ..
Çocuklarda Temel Duygusal İhtiyaçlar Nelerdir ? Çocuklarda Temel Duygusal İhtiyaçlar Nelerdir ? Çocuk gelişim süreci sadece fiziksel olarak düşünülmemeli, çocuğun kendi ruhsal ..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Limonlu Kek Tarifi Limonlu Kek Tarifi Limon ile hazırlanan tüm tatlılar oldukça lezzetli olur. Bu tarifimiz de istisna..
LG G6 İncelemesi Hakkında! LG G6 İncelemesi Hakkında! LG'nin bu yıl ki tepe modeli olacak olan LG G6 modeliyle ilgili birçok sızıntı m..
ÇİKOLATA KAPLI KURABİYE TARİFİ ÇİKOLATA KAPLI KURABİYE TARİFİ Pastahanelerde görmeye alıştığımız o eşsiz kurabiyler artık evimizde! Çok fazla ..
ÇÖKERTME KEBABI TARİFİ ÇÖKERTME KEBABI TARİFİ Sultan Çökertme olarak da bilinen kebap cinsimiz, oldukça lezzetli ve doyurucu b..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
07.12.2018 20:00 Aytemiz Alanyaspor 0 - 0 Beşiktaş
08.12.2018 13:30 Demir Grup Sivasspor 2 - 0 Göztepe
08.12.2018 16:00 Trabzonspor 3 - 0 Atiker Konyaspor
08.12.2018 19:00 Galatasaray 2 - 2 Ç.Rizespor
09.12.2018 19:00 Teleset M. Akhisarspor 3 - 0 Fenerbahçe
09.12.2018 13:30 Erzurum BB 1 - 3 Evkur Yeni Malatyaspor
09.12.2018 16:05 Bursaspor 0 - 2 Antalyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı