HABER AKIŞI

Hamileliğin 13. Haftası

 Tarih: 12-07-2018 12:54:38
Hamileliğin 13. haftası tek çocuk bekleyen hamileler için önemli bir haftadır çünkü bu hafta itibariyle düşük riski büyük oranda azalır. İkiz gebeliklerde ise bu durum 20. hafta itibariyle geçerlidir.

Hamileliğin 13. haftası ile birlikte birinci trimester döneminin sonlarına gelmiş bulunuyorsunuz. Artık derin bir nefes alabilirsiniz çünkü düşük riski birinci trimester sonrasında büyük oranda azalır. Aslına bakarsanız, düşüklerin neredeyse yüzde 80’inden fazlası 12. haftaya ulaşmadan gerçekleşir. Bu hafta da vücudunuzda ve bebeğinizde büyük değişimler olmaya devam edecek.  

Bebeğiniz

Hamileliğin 13. haftasında bebeğiniz yaklaşık bir bezelye kabuğu boyutundadır. Son birkaç haftadır göbek kordonunda gelişen bağırsakları karın bölgesine geçmektedir. Bebeğinizin başında, kollarında ve bacaklarındaki dokular yavaşça kemik hâlini almaya başlayacaktır. Bebeğiniz artık amniyotik sıvısına idrarını yapmaya başladı bile. Bu kulağa korkunç gelebilir ama bu sıvının büyük bir çoğunluğu şuandan itibaren hamileliğinizin sonuna kadar bebeğinizin idrarından oluşmaktadır.

Bebeğinizin minik parmaklarında parmak izi şekilleri oluşmaya başlar, damarları ve organları şeffaf cildinden görülebilir ve vücut ölçüleri daha dengeli hâle gelmeye başlar. Kız çocuğuna hamileyseniz bebeğinizin yumurtalıklarında 2 milyondan fazla yumurta vardır.

İlerleyen haftalarda (genelde hamileliğin 17. ila 20. haftalarında) bebeğinizin cinsiyetini ultrason eşliğinde görebiliyor olacaksınız. Yakın zamanda muayeneniz varsa bebeğinizin kalp atışlarını Doppler cihazı yardımıyla kolayca duyabilirsiniz.

Genel hatlarıyla bu hafta itibariyle yaşanan diğer değişimler şu şekildedir:

·         Bebeğiniz artık minik bir insanı andırır. Birçok özelliği gelişmiş ve olması gereken yerlerdedir.

·         Cildinin altında henüz yağ birikimi yoktur. Dolayısıyla organları cildinden görünür hâldedir.

·         Böbrek ve idrar yolu tamamen çalışabilir hâldedir. Bebeğiniz öncesinde amniyotik sıvısını yutarken, şimdi ise boşaltım yoluyla onu vücudundan çıkarabilir durumdadır.

·         Bebeğinizin ses telleri de gelişmiştir.

·         Göz kapakları kaynaşık hâldedir.

·         Bebeğinizin beyninden kas ve sinirlere mesaj gönderen tüm bağlar oluşmuştur. Dolayısıyla bebeğiniz artık özgürce hareket edebilir, kaslarını itebilir ve kendisini farklı pozisyonlara sokabilir. Birkaç hafta içinde bebeğinizin ilk hareketlerini de hissedebiliyor olacaksınız.

·         Vücut proporsiyonu hâlâ olması gereken düzeyde değildir ancak hızlı gelişimi sayesinde çok yakında daha dengeli bir görünüme ulaşacaktır.

·         Bebeğiniz bu aşamada esneyebilir veya kendisini hıçkırık tutabilir. Baş parmağını artık ağzına götürebilir ancak parmağını emmesi sonraki aşamalarda olacaktır.

Vücudunuz

Karnınız genişlemeye devam eder. Henüz hamilelik elbiseleri giymeye başlamadıysanız yakın zamanda yeni kıyafetlere ihtiyaç duyabilirsiniz.

Birinci trimester döneminin sonuna geldiğiniz bu dönemde sağlıklı bir gebelik için bu süreç zarfında 500 gram ile 2 kg. arasında almak normaldir. Örneğin, hamile kaldığınızda kilonuz 65 ise bu hafta itibariyle 66 ila 67 kg aranızda olmanız beklenir.

Plasenta hormon üretimini devralmasıyla birlikte bu hafta itibariyle kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz. Hamileliğiniz boyunca belli başlı kokulara ve yiyeceklere karşı hassasiyetiniz devam edebilir ancak istifra ve mide bulantılarınız hafifleyecektir.

Genel hatlarıyla bu hafta görülen semptomlar şu şekildedir:

·         Azalan mide bulantısı ve yorgunluk hissi

·         Yuvarlak bağ ağrısı

·         Göğüslerde akıntı

Aynı zamanda aşağıdaki durumlar da bu hafta itibariyle görülür:

·         Belirginleşen damarlar: Artan kan akışı sebebiyle cildinizden mavi renkli damarlar görünür hâle gelebilir.

·         Enerjide artış: İkinci trimester dönemi en az sempton içeren ve en enerjik dönem olarak bilinir. Artık eskisi gibi hissetmeye başladığınız için birçok işinizi halletmek isteyebilirsiniz. Ailenizin yeni bireyi için gerekli hazırlıkları yapmak adına ikinci trimester dönemi en uygun zamandır. Son birkaç aydır kendinizi devamlı yorgun ve hasta hissettiyseniz doktor kontrolü eşliğinde egzersiz yapmaya başlayabilirsiniz. Egzersiz sadece sizin ve bebeğiniz için faydalı olmakla kalmaz, aynı zamanda doğumu da daha kolay hâle getirir. 

·         Libido artışı: Bu durum tüm hamileliklerde geçerli değildir ancak siz şanslılar arasındaysanız bunun tadını çıkarın! Hamileliğin 13. haftasında ilişki sonrasında akıntı meydana gelebilir. Hafif lekelenme normaldir çünkü rahim ağzı artık daha hassastır. Ancak akıntı şiddetliyse veya şiddetli kanamanız varsa doktorunuz arayın. 

Bu Hafta Yapılması Gerekenler

Hamileliğinizin bu dönemine kadar kendinizi hasta hissettiyseniz üzülmeyin. Vücudunuzu ve bebeğinizi besleyecek sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmak için hiçbir zaman geç değildir. Bol vitamin, mineral ve sağlıklı yağlar içeren yiyeceklere odaklanın. Tam tahıllı ekmekten yaptığınız tostun üzerine fıstık ezmesi sürmek güne iyi bir şekilde başlamanıza yardımcı olacaktır. Çilek veya böğürtlen gibi antioksidan oranı yüksek meyveler de harika bir atıştırmalıktır. Fasulye, yumurta ve yağlı balıklardaki proteini de beslenme programınıza eklemeye çalışın. Ancak aşağıdaki durumlardan ve yiyeceklerden kaçının:

·         Cıva oranı yüksek balıklar

·         Sushi de dahil olmak üzere çiğ balıklar

·         Her türlü çiğ et

·         Birçok yumuşak peynir de dahil olmak üzere pastörize edilmemiş yiyecekler

·         Yıkanmamış meyve ve sebzeler

·         Çiğ yumurta

·         Kafein ve alkol

·         Bazı bitki çayları

Kendinizi artık daha iyi hissediyorsanız doktorunuzun tavsiyesi ile birlikte egzersiz yapmaya başlayabilirsiniz. Hafif tempolu yürüyüşler, yüzme veya hamile yogası deneyebilirsiniz.  

 

Doktorumu Ne Zaman Aramalıyım?

Herhangi bir pelvik veya karın kramplarında, lekelenme veya kanamada doktorunuzu arayın çünkü bunlar düşük belirtisi olabilir. Benzer şekilde, kendinizi depresyonda, endişeli veya aşırı stresli hissediyorsanız gecikmeden doktorunuzdan yardım almanız önemlidir. Kontrol altına alınmadığında bunlar erken doğum, doğum sonrası depresyon veya düşük doğum kilosuna öncülük edebilir.

Erken hamilelik belirtileri yavaştan kaybolmaya başlar. Kendinizi bu hafta itibariyle muhtemelen daha iyi ve daha enerjik hissediyor olacaksınız.

Haftanın Tüyoları

·         İnsanlar size “hamilelikte iki kişilik yenir” diyebilir ancak bu doğru değildir. İki kişilik yerseniz aldığınız tüm kilolar doğum sonrasında sizinle birlikte kalır. Birçok kadın vücut şeklindeki bozukluğu hamileliğe bağlar ancak sağlıklı ve dengeli beslenildiğinde hamilelik öncesi kilolara kolay geçilir.

·         Hamilelik boyunca 10 – 12 kilodan daha fazla almamaya çalışın. Almanız gereken yiyecek miktarı değil, besin değerleridir. Hamilelikte kilo takibinizi yapmayı unutmayın çünkü bu aynı zamanda bebeğinizin sağlığını da etkileyecektir.  Hamile kalmadan önce aşırı kilolu veya normalinden daha zayıfsanız almanız gereken kilo oranı değişkenlik gösterecektir. Doktorunuz sizi bu konuda muhtemelen bilgilendirecektir.

·         Bebeğiniz ve sizin ihtiyacınız olan proteinleri almaya çalışın. Bunun için her gün yaklaşık 71 gram proteine ihtiyaç duyarsınız. Az yağlı et, yumurta, süt ve süt ürünleri, fındık, fasulye veya tofu gibi soya ürünlerini beslenme programınıza ekleyin çünkü bu yiyecekler protein zenginidir.

·         Çantanızda, yatağınızın yanı başında, çalışma masanızda peçete bulundurmayı unutmayın. Vücudunuzda yaşanan değişimler sebebiyle burun akıntısı veya burun kanaması gibi durumlarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Mukoza zarına daha fazla kan akışı gittiği için kulaklarda tıkanıklık da yaşanabilir.

·         Son birkaç hafta boyunca hamilelik semptomlarıyla mücadele ettiğiniz ve artık kendinizi daha iyi hissettiğiniz için hobilerinizle ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Mutlu bir hamilelik, mutlu bir anne ve rahim içinde büyüyen mutlu bir bebek demektir.

İkiz Gebeliklerde 13. Hafta

Bu haftanın sonunda ikinci trimester’a ulaşmış olacaksınız! Bu hafta bebekleriniz yaklaşık 10 cm boyunda ve 28 gram ağırlığındadır. İlerleyen dönemlerde kemik hâline gelecek olan bebeklerinizin başlarında, kollarında ve bacaklarındaki dokular bu hafta oluşmaya başlar. Bebekleriniz aynı zamanda onları çevreleyen amniyotik sıvıya idrarını yapmaya başladılar bile.

Hamileliğin 13. haftası tek çocuk bekleyen hamileler için önemli bir haftadır çünkü bu hafta itibariyle düşük riski büyük oranda azalır. İkiz gebeliklerde ise bu durum 20. hafta itibariyle geçerlidir.

  DİĞER Sağlık HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Suriye'linin Fotoğrafı Facebook’a İş Açtı! Suriye'linin Fotoğrafı Facebook’a İş Açtı! Suriyeli Anas Modamani’nin Almanya Başbakanı Merkel ile çekindiği fotoğraf Faceb..
31.08.2018 Facebook ve Twitter neden yavaş, siber saldırı mı var? 31.08.2018 Facebook ve Twitter neden yavaş, siber saldırı mı var? Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya siteleri Facebook ve Twitter neden yavaş..
31.08.2018 Hotmail e-mail giriş! Outlook e posta girişi hotmail mail aç! 31.08.2018 Hotmail e-mail giriş! Outlook e posta girişi hotmail mail aç! Outlook ve Hotmail adresi almak istiyor ya da hesabınıza giriş yapmak istiyorsa..
31.08.2018 Hotmail Oturum Aç ! 31.08.2018 Hotmail Oturum Aç ! Mail devi hotmail ülkemizde herne kadar dönemin msn messenger programı olarak bi..
  Kocaeli HABERLERİ
İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri Bu yazımızın kosunu siz değerli bayanları yakından ilgilendirecek İğne oyası mas..
2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 kısa saç modelleri; Yaz mevsiminde, Sezonun trendi, asimetrik kesimli saçla..
Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Bütün bekar erkek ve kızların rüyalarını süsleyen hayellerini kurdukları hayırlı..
CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) Ticaret, sanayi, kültür ve turizm şehri Kocaeli’nin ünlü kayak merkezine ev sahi..
  Siyaset HABERLERİ
En İyi 10 Bireysel Protesto En İyi 10 Bireysel Protesto Kimliği ve yüzü bilinmeyen bu adam Çin Ordusu'nun tanklarına tek başına direnmiş..
@fuatavni  Fuat avni kimdir ? fuat avni  yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) @fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) Kaynak Holding olayını duyuran Fuat Avni'nin kimliği ortaya çıktı mı? Fuat Avni ..
Aids Hakkında! Aids Hakkında! Kötü ününü oldukça hak eden henüz tedavisi bulunamamış ölümcül hastalıklardan bi..
Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Yılbaşı gecesinde Ortaköy’de ünlü gece kulübü Reina’da yaşanan terör saldırısı i..
  Spor HABERLERİ
Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Vulnerabilities Rewards Program (VRP) adlı programda ise Google ürünlerinde açık..
En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri Marka aslında bir İtalyan markası olmasına rağmen Türkiye'deki satılan ürünlerin..
Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Gözünüze çok basit bir tavsiyeymiş gibi görünse bile, olasılıkları hesaplayamad..
En İyi 6 İçki Oyunu En İyi 6 İçki Oyunu Bunda oyuncuların önlerinde birer küçük bardak ve ortaya büyük bir bardak konul..
  Etkinlikler HABERLERİ
Yozgat Gezilecek Turistik Yerler Yozgat Gezilecek Turistik Yerler Yozgat, İç Anadolu’nun merkezinde bulunan bir ildir. Anadolu’nun eski yerleşim m..
Yalova Gezilecek Turistik Yerler Yalova Gezilecek Turistik Yerler Yalova, Türkiye’nin Marmara bölgesinde yer alan illerinden birisidir. Marmara De..
Van Gezilecek Turistik Yerler Van Gezilecek Turistik Yerler Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesinde olan bir ili olan Van nüfus bakımın bölgenin..
Uşak Gezilecek Turistik Yerler Uşak Gezilecek Turistik Yerler Uşak Ege Bölgesinin İç Ege Bölgesinde yer alır. Türkiye'nin diğer tüm şehirlerin..
  Sosyal HABERLERİ
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
Biz Neden Başarılı Değiliz? Biz Neden Başarılı Değiliz? Biz neden başarılı değiliz? Bir eğitimci baba olarak bu sorunun cevabını siz değ..
Eğitimde Kaynak Kitap Sorunu Eğitimde Kaynak Kitap Sorunu Eğitim öğretim faaliyeti içinde başarının arttırılması adına birçok öğretmenimiz..
Evleri Eğitim Yuvasına Dönüştürün ! Evleri Eğitim Yuvasına Dönüştürün ! Benim evladım neden başarısız? Sorusuna çözüm bulmak isteyen anne ve babalara se..
Kıyaslama mı Kıyım Mı? Kıyaslama mı Kıyım Mı? Ahmet’in oğlu matematikte 13 net yapmış benim ki 10 net yapmış dur bunun hesabın..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
LG G6 İncelemesi Hakkında! LG G6 İncelemesi Hakkında! LG'nin bu yıl ki tepe modeli olacak olan LG G6 modeliyle ilgili birçok sızıntı m..
ÇİKOLATA KAPLI KURABİYE TARİFİ ÇİKOLATA KAPLI KURABİYE TARİFİ Pastahanelerde görmeye alıştığımız o eşsiz kurabiyler artık evimizde! Çok fazla ..
ÇÖKERTME KEBABI TARİFİ ÇÖKERTME KEBABI TARİFİ Sultan Çökertme olarak da bilinen kebap cinsimiz, oldukça lezzetli ve doyurucu b..
ELMALI KURABİYE TARİFİ ELMALI KURABİYE TARİFİ Hepimizin çocukluğundan bu yana aklında kalan nadir tatlardan biri elmalı kurabi..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
14.09.2018 21:00 Galatasaray 4 - 1 Kasımpaşa
15.09.2018 17:00 Ankaragücü 1 - 0 Teleset M. Akhisarspor
15.09.2018 20:00 Göztepe 2 - 0 Kayserispor
15.09.2018 20:00 Beşiktaş 2 - 1 Evkur Yeni Malatyaspor
16.09.2018 17:00 Demir Grup Sivasspor 2 - 2 Erzurum BB
16.09.2018 17:00 İstanbul Başakşehir 4 - 0 Antalyaspor
16.09.2018 20:00 Ç.Rizespor 1 - 1 Bursaspor
16.09.2018 20:00 Atiker Konyaspor 0 - 1 Fenerbahçe
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 20:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 21:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 21:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 19:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 19:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 21:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 19:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 21:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 16:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 16:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 16:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 16:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 16:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 15:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 16:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 16:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı