HABER AKIŞI

Hamileliğin 14. Haftası

 Tarih: 12-07-2018 12:54:04
Resmi olarak artık hamileliğin ikinci trimester dönemine girdiniz. Bu dönem hamileliğin en rahat, en enerjik ve en az semptom yaşanan dönemidir.

Resmi olarak artık hamileliğin ikinci trimester dönemine girdiniz. Bu dönem hamileliğin en rahat, en enerjik ve en az semptom yaşanan dönemidir.

Vücudunuz

Karnınız artık belirginleşmeye başlar ancak karnınızın henüz hayal ettiğiniz gibi belirgin olmadığını düşünüyorsanız üzülmeyin. Bu durum anatominiz, vücudunuzun şekli, önceki gebelikleriniz gibi birçok farklı faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Hamile olduğunuzu bugüne kadar yakın çevrenizden saklamayı başardıysanız, bu güzel haberi artık paylaşmaya başlayabilirsiniz. Hamileliğin ilk 12 haftasını geride bıraktınız, düşük riski de büyük oranda azalmıştır. İkinci trimester döneminde de düşük riski söz konusudur ancak risk çok düşüktür.

Sabit bir şekilde kilo almak sağlıklı bir gebelik için önemlidir. İkinci trimester’de haftada 500 gram ile 1 kilo arasında artış beklenir.

Bebeğiniz

Yaklaşık 55 gram ağırlığında, 7 ila 10 santimetre uzunluğunda olan bebeğiniz artık yediğiniz yemeklere tepki verebilir! Siz her ne kadar göremiyor olsanız da bebeğiniz sevdiği veya sevmediği yiyeceklere karşı gözlerini kısmak, kaşlarını çatmak ve hatta yüzünü ekşitmek gibi tepkiler verebilir.

Yakın bir zamanda ultrason planlanıyorsa bebeğinizi baş parmağını ağzında görebilirsiniz.

Bebeğinizin gelişiminden söz etmişken, boyunun hızlı bir şekilde uzamasından bahsetmemek olmaz. Kolları yakında minik vücuduna oranla daha orantılı hâle gelecektir.

Mikroskobunuz olsaydı lanugo denilen, bebeğinizin vücudunu sarmalayan ince kılların oluşmaya başladığını görebilirdiniz.

Hamileliğin 14. Haftası civarında bebeğinizin böbrekleri idrar üretebilir hâle gelir. Bebeğinizin idrarı amniyotik sıvıya salınır ve bebeğinizin ciğerleri de safra üretmeye başlar. Bu gelişmeler bebeğinizin gerçek hayata karşı hazırlandığı anlamına gelir.

Hamileliğin 14. Haftasında Görülen Semptomlar

Hamileliğin 14. haftasında karşılaşabileceğiniz bazı semptomlar şu şekildedir:

·         Göğüslerdeki hassasiyet azalır

·         Sabah bulantıları hafifler

·         Enerjiniz artar

·         Kilo artışı devam eder

·         Ruh hâlindeki gelgitler azalır

Mide bulantısı: Ne yazık ki bazı kadınlar hamilelikleri boyunca mide bulantısı yaşar ancak bu durum birçok anne adayı için ikinci trimester döneminde hafifleyen bir semptomdur. Mideniz bir süredir rahatsa bile arada mide bulantısı ve hatta istifrayı yaşıyor olabilmenizin normal olduğunu hatırlamakta fayda var.

Mide bulantınız şiddetliyse veya midenizde yiyecekleri tutamıyorsanız hiperemezis gravidarum durumu söz konusu olabilir. İstifra ve kilo kaybı bu tehlikeli durumun diğer belirtileri arasında yer alır.

Normalde mide bulantıları bebeğiniz veya sizin için tehlikeli değildir ancak uzun süreli semptomlarda doktorunuzu arayarak hem bebeğinizin, hem sizin yeterli besin öğesi aldığınızdan emin olmanız önemlidir.

Kendinizi hâlâ biraz hasta hissediyorsanız bir takım önlemler alabilirsiniz. İlk olarak, tek seferde çok fazla yememeye özen gösterin. Gün içerisinde az ve sık tüketmek mideyi daha az bulandırır. Aynı zamanda bol sıvı tüketin ve kokulara karşı dikkatli olun. Sirke gibi belli başlı kokular mide bulantınızı tetikliyorsa bundan kaçınmanız faydalı olacaktır.

Manavlardan kolayca bulabileceğiniz zencefili çayınıza veya suyunuza eklemek de mide bulantısına iyi gelir. Dilerseniz zencefilli gazoz içebilir veya zencefilli şeker emebilirsiniz.

Ruh hâlinde gelgitler: Birçok anne adayı için bu semptom oldukça normaldir ancak genelde hamileler ikinci trimester döneminde bu belirtiyi çok fazla yaşamazlar.

Bu gelgitler bir takım faktörlere bağlı olarak gelişir. Bunun ilk sebebi hormonlardır ama stres, yorgunluk ve diğer fiziksel değişimler de ruh hâlindeki değişimlere öncülük edebilir. Vücudunuzun içinde bir insanın büyüdüğünü bilmek büyük bir olaydır ve bir sürü değişimi beraberinde getirir.

Günlük hayatınızda mümkün mertebede dinlenmeye çalışın ve anneliğin bilinmeyen yönleriyle ilgili strese girdiğinizde yakın arkadaşlarınızla konuşun.

Sağlıklı bir haftalık için bu hafta yapmanız gerekenler

Hareket edin: İkinci trimester dönemine girmenizle birlikte mide bulantılarınız hafiflemiş olmalı. Bu, hamileler için uygun egzersizlere başlamanız için en uygun zaman. Bu hafta vücudunuzun sağladığı ekstra enerjiden mümkün mertebede faydalanın. Sabah dinç ve mutlu bir şekilde kalktıysanız 15 dakikalık yürüyüş yapmak faydalı olacaktır. Öğleden sonra veya akşamları kendinizi enerjik hissederseniz hamileler için uygun egzersiz sınıflarından veya kurslarından faydalanabilirsiniz. Yoga ve yüzme en iyi alternatiflerdendir.

Düzenli yapılan egzersizin kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olduğunu siz de göreceksiniz. Bu egzersizleri mümkünse diğer anne adaylarıyla birlikte yapmak daha keyifli olacaktır.

Cinsel hayatınızı es geçmeyin: Mide bulantılarının geçmesinin bir diğer avantajı da yatak odanızı tekrar eğlenceli hâle getirebilecek olmanızdır. Karnınız henüz o kadar büyük değilken, eşinizle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Hamilelik sebebiyle vücudunuzda daha fazla kan akışı olduğu için kendinizi her zamankinden daha fazla hissediyor da olabilirsiniz. Bu, aktif kalmanın bir diğer yöntemidir ve doktorunuz aksini söylemediği sürece kesinlikle güvenilirdir.

Doktorumu Ne Zaman Aramalıyım?

Vajinal kanama, vajinadan sıvı gelmesi, yüksek ateş, şiddetli karın veya baş ağrısı, buğulu görme gibi belirtilerde her zaman doktorunuzu aramalısınız.

Hâlâ mideniz bulanıyorsa veya bu durum daha şiddetli hâle geliyorsa da doktorunuza danışmanız faydalı olacaktır. Böyle bir durumda bebeğinizin ve sizin besin değerlerini alabileceğiniz bazı yöntemler mevcuttur. 

Haftanın Tüyoları

Beslenme şeklinize daha fazla peynir, süt ve süt ürünleri, et ve fındık ekleyin çünkü bunlar protein zengini besinlerdir. Protein, kalsiyumla birlikte bebeğiniz için en gerekli besin değerlerinden biridir.

Bebeğiniz için yapacağınız hazırlıkları yavaştan planlamak isteyebilirsiniz. Bebeğiniz birçok şeye ihtiyaç duyacak ve piyasada da çok çeşitli ürünler bulunmakta. Bu ürünlere bakmak bile modunuzu yükseltecektir. Enerjinizin yüksek olduğu bu dönemde enerjinizi alışveriş için kullanabilirsiniz.

Çalışan bir kadınsanız bu hafta itibariyle hamileliğinizi patronunuz ve iş arkadaşlarınızla paylaşmanız önemlidir. Ardından size gösterilen ilginin ve anlayışın tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. Çalışma ortamının bebeğiniz ve sizin için fiziksel veya ruhen zarar verici olmaması büyük önem taşır. Ağır kaldırma, uzun saatler ayakta kalma, kimyasallara maruz kalma gibi bir durum söz konusuysa çalışma şeklinizle ilgili değişiklik yapmayı değerlendirebilirsiniz.

Çok sık seyahate çıkıyorsanız bu seyahatlerin güvenli olduğundan emin olun. Bebeğinizde istenmeyen travmalara sebep olabilecek engebeli yollardan kaçının.

Sağlığınızı iyi bir hijyen ve besleyici yiyeceklerle koruyun. Bağışıklığınızı kuvvetlendiren besinlerden tüketin. Hasta yakınınızı ziyarete gitmek sizin açınızdan hoş olsa bile hamileliğiniz boyunca hastalarla etkileşimi minimuma indirmek önemlidir. Hiçbir iyi niyet kötü bir enfeksiyonu kapmaya değmez. Enfeksiyon taşıdığından şüpheleniyorsanız eşinize karşı bile temkinli yaklaşın.

Kegel egzersizlerine devam edin çünkü güçlü pelvik kaslarına hamilelik boyunca ihtiyaç duyacaksınız. Henüz başlamadıysanız, evinizin yakınlarında hamilelik yogası yapan yerler araştırın. Doktorunuz aksini söylemediği sürece hamilelik yogası sizin için oldukça faydalı olacaktır. Bu tarz egzersizleri internet üzerinden paylaşılan videolar eşliğinde tek başınıza yapmayın. Hamileyken bir uzman eşliğinde egzersiz yapmak hayati önem taşır.

Bebeğinizle yalnız vakit geçirmeye çalışın. Karnınıza dokunarak onunla konuşun, ona sevdiğiniz şarkıları dinletin. Dilerseniz ona hikaye de okuyabilirsiniz. Bebeğinizle kuracağınız bu iletişim hayatınız boyunca yaşayacağınız en keyif verici deneyimlerden biri olacaktır. Eşinizin de bebeğinizle iletişim kurmasını sağlayın ve onu bu konuda destekleyin. Bebeğiniz hamileliğin ilerleyen dönemlerinde sizin ve eşinizin sesini ayırt edebilecektir.

İkiz Gebeliklerde 14. Hafta

Birçok anne adayı bebeklerinin kalp atışlarını 14. haftaya kadar Doppler yardımıyla duyabilir.

  DİĞER Sağlık HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Yangına Karşı Alınabilecek Önlemler Yangına Karşı Alınabilecek Önlemler Eğer hem kendi can güvenliğiniz hem de en önemlisi olan aile can güvenliğiniz sa..
Gümüş Eşyalarınızı Takılarınızı Nasıl Parlatabilirsiniz Gümüş Eşyalarınızı Takılarınızı Nasıl Parlatabilirsiniz Gümüş neredeyse hayatımızın her köşesinde kullandığımız değerli ve oldukça hoş d..
Ruj Lekeleri Nasıl Çıkarılır? Ruj Lekeleri Nasıl Çıkarılır? Bildiğimiz gibi bayanların vazgeçilmez makyaj malzemesi rujdur.Ruj yağ esaslı sa..
Çocuk Odasına Halı - Kilim Seçimi Nasıl Yapılır? Çocuk Odasına Halı - Kilim Seçimi Nasıl Yapılır? Kesinlikle çocuk sahibi olmanın en güzel yanlarından biri çocuğunuza renkli,aydı..
  Kocaeli HABERLERİ
İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri Bu yazımızın kosunu siz değerli bayanları yakından ilgilendirecek İğne oyası mas..
2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 kısa saç modelleri; Yaz mevsiminde, Sezonun trendi, asimetrik kesimli saçla..
Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Bütün bekar erkek ve kızların rüyalarını süsleyen hayellerini kurdukları hayırlı..
CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) Ticaret, sanayi, kültür ve turizm şehri Kocaeli’nin ünlü kayak merkezine ev sahi..
  Siyaset HABERLERİ
@fuatavni  Fuat avni kimdir ? fuat avni  yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) @fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) Kaynak Holding olayını duyuran Fuat Avni'nin kimliği ortaya çıktı mı? Fuat Avni ..
Aids Hakkında! Aids Hakkında! Kötü ününü oldukça hak eden henüz tedavisi bulunamamış ölümcül hastalıklardan bi..
Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Yılbaşı gecesinde Ortaköy’de ünlü gece kulübü Reina’da yaşanan terör saldırısı i..
Başkan Donald Trump Kürtlere Hayran ve Erdoğana Güveniyormuş ! Başkan Donald Trump Kürtlere Hayran ve Erdoğana Güveniyormuş ! Başkanlık yarışını göğüsleyen isim olan Donald Trump'ın Türkiye ile ikili ilişki..
  Spor HABERLERİ
Evde Yapılabilecek Spor Hareketleri Evde Yapılabilecek Spor Hareketleri Özellikle bayanların her kış olduğu gibi ev de tıkılıp kalmasından soğuk hava ko..
Greyder Yazlık Erkek Ayakkabı Modelleri Greyder Yazlık Erkek Ayakkabı Modelleri Uzun geçen kış aylarının ardından yavaş yavaş bahar yüzünü göstermeye başlamasıy..
Seiko Saat Modelleri Seiko Saat Modelleri Bugün sizlere kalitenin, şıklığın ve hoşluğun en yoğun hissedildiği saat modelle..
Bayan Spor Ayakkabı Modeli Bayan Spor Ayakkabı Modeli Bayanlar için fırsat olan ve tarz anlamında da gerçekten harika şekilde trend o..
  Etkinlikler HABERLERİ
Belgrad Tanıtımı Belgrad Tanıtımı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizesiz ziyaret edebildiği ülkelerden birisi..
Barselona Yılın Her Mevsimi Gidilebilen Bir Şehir Barselona Yılın Her Mevsimi Gidilebilen Bir Şehir Katalonya bölgesinin en büyük şehri olan Barselona ispanyanın ikinci büyük şehri..
KERPE - ( 3 ) KERPE - ( 3 ) Kocaeli Yaşam alanlarından en güzel yerlerinden biride , Kocaeli’nin Kandıra ilç..
  Sosyal HABERLERİ
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
Neden Neden "HAYIR" Diyemiyoruz ? Hayır diyememek aslında insanlarla kurulan bağın, bozulacağını düşünmektir. Bunu..
En Komik öğrenci sözleri - Komik öğrenci mesajları En Komik öğrenci sözleri - Komik öğrenci mesajları Çok Komik öğrenci mesajları ve esprili öğrenci sözleri, En Komik öğrenci sözle..
İslamda Aile Sevgisi İslamda Aile Sevgisi Aile;  Sevinçte ve kederde, varlıkta ve darlıkta Sağlıkta ve hastalıkta hemhal o..
Verimli ders çalışma yöntemleri nelerdir?  ( maddeler halinde ) Verimli ders çalışma yöntemleri nelerdir? ( maddeler halinde ) Verimli ders çalışma yollarını öğrenmek isteyen öğrencinin, önce bu yönde olumlu..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Ev Yapımı 3 Farklı Basit Kurabiye Tarifi Ev Yapımı 3 Farklı Basit Kurabiye Tarifi Bu makalemizde sizlere ev yapımı 3 farklı kurabiye tarifleri vereceğiz. Hepsi bi..
Kolay Yaş Pasta Tarifi Kolay Yaş Pasta Tarifi Maharetli hanımlar birçok işi kendileri yapmayı severler, Ki bunlardan en çok ya..
Ev Yapımı Basit Pizza Tarifi Ev Yapımı Basit Pizza Tarifi Evet hanımlar ve beyler hazır olun. Daha önce hiç bir yerde bulamayacağınız basi..
Ev Yapımı Kumpir Tarifi (Basit) Ev Yapımı Kumpir Tarifi (Basit) Hemen herkesin en sevdiği yiyeceklerden birisidir kumpir. Bizde burdan yola çıka..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:45 İstanbul Başakşehir 1 - 0 Bursaspor
12.08.2017 20:00 Teleset M. Akhisarspor 1 - 0 Demir Grup Sivasspor
12.08.2017 21:50 Aytemiz Alanyaspor 1 - 3 Kasımpaşa
12.08.2017 20:00 Gençlerbirliği 1 - 1 Kardemir Karabükspor
12.08.2017 21:45 Göztepe 2 - 2 Fenerbahçe
13.08.2017 21:45 Beşiktaş 2 - 0 Antalyaspor
13.08.2017 20:00 Evkur Yeni Malatyaspor 3 - 1 Osmanlispor FK
13.08.2017 20:00 Trabzonspor 2 - 1 Atiker Konyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 20:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 21:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 21:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 19:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 19:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 21:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 19:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 21:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 16:30 Kocaeli Birlik Spor 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 16:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 16:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 16:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 16:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 15:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 16:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 16:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı