HABER AKIŞI

Hamileliğin 16. Haftası

 Tarih: 12-07-2018 12:52:48
Hamileliğin ikinci yarısına henüz dört hafta var. Çok yakında hamileliğinizin en heyecanlı anlarından birine tanıklık edeceksiniz. Bebeğinizin hareketlerini artık her an hissedebilirsiniz.

Hamileliğin ikinci yarısına henüz dört hafta var. Çok yakında hamileliğinizin en heyecanlı anlarından birine tanıklık edeceksiniz. Bebeğinizin hareketlerini artık her an hissedebilirsiniz.

Bu sizin ilk gebeliğinizse ilk hareketleri hissetmeniz birkaç hafta daha sürebilir. Birçok anne adayı ilk hareketleri gaz sıkışması veya diğer başka duyularla karıştırmaktadır fakat kısa bir süre sonra hareketler daha belirgin hâle gelecek ve siz de artık bebeğinizin hareketlerini daha net bir şekilde ayırt edebileceksiniz.

Vücudunuz

Hamileliğin bu noktasında ayna karşısına geçtiğinizde belirginleşen karnınız ve büyüyen göğüsleriniz dikkatinizi çekmeye başlayacaktır. Süt bezleriniz şimdiden çalışmaya ve salgılamaya başlamıştır. Bu durumla birlikte artan kan hacmi de göğüslerdeki damarları daha görünür hâle getirebilir.

Rahminizdeki amniyotik sıvının miktarı da büyük oranda artmıştır, böylece bebeğiniz rahminizin içinde güvenli bir şekilde barınmaya devam eder.

Hamileliğin ikinci trimester dönemine genelde “balayı dönemi” denir. Geçen aylara göre çok daha rahat ve huzurlu uyuyor olabilirsiniz. Yana doğru yatmaya da alışmış olmalısınız. Doktorunuz düz yatmamanızı önerebilir, bu da vücudunuzu desteklemek için ekstra yastıklara ihtiyaç duyacağınız anlamına gelir. Uyumanıza yardımcı olan veya dinlenirken ya da televizyon izlerken size biraz daha fazla konfor sunan, özel olarak dizayn edilmiş hamilelik yastıkları vardır. Bütçenize uyanı tercihiniz doğrultusunda satın alabilirsiniz.

Daha iyi ve uzun uyku da gün içerisinde daha fazla enerji anlamına gelir. Dolayısıyla kendinizi daha iyi hissediyor olacaksınız ancak ruh hâlinizde arada bir değişiklik yaşarsanız endişelenmeyin, bu gayet normaldir. Kendinizi hazır enerjik ve iyi hissediyorken bir süredir ilgilenmediğiniz hobilerinize yönelmek isteyebilirsiniz.

Bebeğiniz

Hamileliğin 16. haftasında bebeğinizin dolaşım ve boşaltım sistemi daha hızlı bir şekilde çalışır. Bebeğinizin gözleri ve kulakları son hâllerini alacak yerlere yaklaştıkça kafası daha “normal” görünmeye başlar. Aynı zamanda kafası ilk bir iki ayda olduğu gibi eğik konumdan ziyade daha dik hâle gelecektir.

Bebeğinizin bacakları da hızlı bir şekilde gelişmektedir. Bir kız bebeği bekliyorsanız bebeğinizin yumurtalıklarında binlerce yumurta oluşmaktadır. Aynı zamanda bebeğinizin minik kalbi her gün neredeyse 25 ml kan pompalamaktadır. İdrar yolu ise daha komplike görevleri yerine getirebilmektedir.

Hamileliğin bu haftasında birçok bebek 11 santimetre uzunluğunda, yaklaşık 1 kilo ağırlığındadır. Bu, bir avokado boyu kadardır.

Hamileliğin 16. Haftasında Görülen Semptomlar

Birçok anne adayı hamileliklerinin bu noktasında sabah bulantısı yaşamaz. Ancak bu dönemde hatırlamakta zorlanabilir veya konsantre olmakta güçlük çekebilirsiniz.

Önceki haftalarda yaşadığınız hamilelik semptomlarının çoğunu bu hafta yaşamıyor olacaksınız. Örneğin, göğüs hassasiyetiniz eskisi gibi olmayacak. Karşılaşabileceğiniz diğer semptomlar aşağıdaki gibidir:

·         Daha parlak bir cilt (artan kan akışı sebebiyle)

·         Yağlı veya daha parlak bir cilt (hormonlar sebebiyle)

·         Kabızlık

·         Mide yanması

·         Burun kanaması

·         Tıkanıklık

·         Kilo artışı

·         Hemoroit

·         Unutkanlık

·         Konsantre olmada zorluk

Kendinizi gergin hissediyorsanız benzer süreçlerden geçmiş arkadaşlarınız veya doktorunuzla konuşmanız faydalı olacaktır.

Hamilelik Işıltısı

Vücudunuzdaki artan kan akışı yüzünüzün daha aydınlık görünmesini sağlayabilir. Aynı zamanda artan aktif hormonlar da cildinizin daha yağlı ve parlak olmasına neden olur. Buna genelde “hamilelik ışıltısı” denir ancak her anne adayı bu durumu yaşamayabilir. Cildiniz çok yağlandıysa yağsız bir cilt temizleyicisi kullanabilirsiniz.

Kabızlık

Şiddetli bir kabızlık sorunu yaşıyorsanız taze ve kurutulmuş meyve, sebze, fasulye, badem, kepekli tahıllar ve diğer tam tahıllı ürünler gibi lif zengini besinlerden tüketin. Peynir ve işlenmiş et gibi yağlı ve lif oranı düşük yiyecekleri dikkatli tüketin çünkü bu yiyecekler kabızlığı daha kötü hâle getirebilir.

Mide Yanması

Mide yanması sorunuyla karşı karşıyaysanız bu durumu tetikleme olasılığı yüksek yiyeceklere dikkat edin. Örneğin, kızarmış veya baharatlı yiyecekleri çok sık tüketmekten kaçınmasınız. Öncesinde problemsiz bir şekilde tükettiğiniz yiyecekler hamilelik boyunca bu tarz problemlere öncülük edebilir.

Sağlıklı besleniyorsanız hamileliğin bu dönemine kadar 5 – 7 kilo arası almış olmalısınız. Ancak bu oran hamilelik öncesindeki kilonuza göre değişiklik gösterecektir.

Burun Kanaması

Sizi tedirgin edebilecek diğer semptomlar arasında burun veya diş eti kanamaları gelebilir. Burun kanamaları genelde zararsızdır ve burnunuzdaki ince kan damarlarına giden artan kan akışı sebebiyle meydana gelir. Burun kanamanızı durdurmak için aşağıdaki adımları takip edin:

1-      Oturun ve başınızı dik tutun.

2-      Başınızı arkaya doğru tutmayın, aksi hâlde kan yutma ihtimali söz konusu olabilir.

3-      Burnunuzu baş ve işaret parmağınızla en azından 5 dakika kadar sıkın.

4-      Burnunuzun üzerine koyacağınız buz paketi de kan damarlarının kasılmasına yardımcı olarak kanamayı hızlı bir şekilde durdurabilir.

Tıkanıklık

Tıkanıklık veya sindirim sorunları ya da diğer sağlık konularıyla ilgili reçetesiz satılan ilaçlara yönelmeden önce doktorunuzla konuşun. Doktorunuz sizi hangi ilaçların kullanımının hamilelikte güvenilir olduğu konusunda bilgilendirecektir.

Sağlıklı Bir Hamilelik İçin Yapılması Gerekenler

Mide bulantılarınız tamamen gittiğine veya en azından hafiflediğine göre artık sağlıklı beslenme ve egzersize gerçek anlamda odaklanabilirsiniz.

Canınız tatlı bir şeyler çekiyorsa şeker yerine meyve veya meyveli yoğurt tüketin. Gözünüz tuzlu bir şeyler arıyorsa tel peynir atıştırabilirsiniz. Vücudunuzun ve bebeğinizin protein ve kalsiyuma ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Doktorunuz aksini söylemediği sürece her gün 30 dakika kadar egzersiz yapmayı hedefleyin. Yüzme ve yürüyüş hamilelik için en uygun egzersizlerdendir. Ancak herhangi bir egzersize başlamadan önce mutlaka doktorunuzla görüşün.

Hamileliğin bu döneminde yavaştan bebek koltukları, beşik, bebek dinleme telsizleri gibi ürünleri araştırmaya başlayabilirsiniz. Piyasada her bir ürün için çok fazla opsiyon olması sebebiyle karar aşaması zaman alabilir.

Doktorumu Ne Zaman Aramalıyım?

Bebeğinizin hareketlerini düzenli olarak hissedebiliyorken en az 12 saattir herhangi bir hareket hissetmediğinizi fark ederseniz doktorunuzu arayın. Bunun sebebi bebeğiniz hareket edebiliyorken siz onun hareketlerini hissedememiş olmanız da olabilir ancak yine de temkinli olmakta fayda var.

Hamileliğin bu haftasında bebeğinizin herhangi bir hareketini hissetmediyseniz üzülmeyin. Birçok anne adayı hamileliğin 20. haftasına kadar herhangi bir hareketlilik hissetmez.

İkinci trimester döneminde düşük riski birinci trimester dönemine göre oldukça azalmaktadır ancak siz yine de lekelenme, kanama veya şiddetli karın ağrısını önemsememezlik etmeyin.

Haftanın Tüyoları

·         Doktorunuz tarama testleri yaptırmanızı öneriyorsa bu testler hakkında kendisinden detaylı bilgi alın ve kararınızı ona göre verin. Kararınızı ne kadar kısa sürede verirseniz o kadar az sürede endişe içinde kalmış olursunuz.

·         Karnınız belirgin olmaya başladığı için bu hafta itibariyle her hafta aynı pozisyonda ve aynı yerde olacak şekilde karnınızın fotoğrafını çekip ilerisi için güzel bir albüm hazırlayabilirsiniz.

·         Bağışıklık sisteminiz yeterince güçlü olmayacağı için doktorunuzdan size bağışıklık sisteminizi kuvvetlendiren güvenilir yollar önermesini isteyin.

 

 

İkiz Gebeliklerde 16. Hafta

Karnınızda herhangi bir hareketlilik hissediyor musunuz? Bazı anne adayları hamileliklerinin yaklaşık 16. haftasında ilk hareketleri hissetmeye başlar ancak bu durum ilk kez anne olanlar için biraz daha zaman alabilir. Dolayısıyla henüz hiçbir şey hissetmediyseniz endişelenmeyin.

Fetal hareketleri bebeklerinizin gelişmekte olan kaslarına egzersiz yaptıklarını gösteren harika bir işarettir. Bu hafif itmeler ve dürtmeler zamanla tekme ve dönme hâlini alacaktır.  

  DİĞER Sağlık HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Yangına Karşı Alınabilecek Önlemler Yangına Karşı Alınabilecek Önlemler Eğer hem kendi can güvenliğiniz hem de en önemlisi olan aile can güvenliğiniz sa..
Gümüş Eşyalarınızı Takılarınızı Nasıl Parlatabilirsiniz Gümüş Eşyalarınızı Takılarınızı Nasıl Parlatabilirsiniz Gümüş neredeyse hayatımızın her köşesinde kullandığımız değerli ve oldukça hoş d..
Ruj Lekeleri Nasıl Çıkarılır? Ruj Lekeleri Nasıl Çıkarılır? Bildiğimiz gibi bayanların vazgeçilmez makyaj malzemesi rujdur.Ruj yağ esaslı sa..
Çocuk Odasına Halı - Kilim Seçimi Nasıl Yapılır? Çocuk Odasına Halı - Kilim Seçimi Nasıl Yapılır? Kesinlikle çocuk sahibi olmanın en güzel yanlarından biri çocuğunuza renkli,aydı..
  Kocaeli HABERLERİ
İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri Bu yazımızın kosunu siz değerli bayanları yakından ilgilendirecek İğne oyası mas..
2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 kısa saç modelleri; Yaz mevsiminde, Sezonun trendi, asimetrik kesimli saçla..
Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Bütün bekar erkek ve kızların rüyalarını süsleyen hayellerini kurdukları hayırlı..
CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) Ticaret, sanayi, kültür ve turizm şehri Kocaeli’nin ünlü kayak merkezine ev sahi..
  Siyaset HABERLERİ
@fuatavni  Fuat avni kimdir ? fuat avni  yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) @fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) Kaynak Holding olayını duyuran Fuat Avni'nin kimliği ortaya çıktı mı? Fuat Avni ..
Aids Hakkında! Aids Hakkında! Kötü ününü oldukça hak eden henüz tedavisi bulunamamış ölümcül hastalıklardan bi..
Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Yılbaşı gecesinde Ortaköy’de ünlü gece kulübü Reina’da yaşanan terör saldırısı i..
Başkan Donald Trump Kürtlere Hayran ve Erdoğana Güveniyormuş ! Başkan Donald Trump Kürtlere Hayran ve Erdoğana Güveniyormuş ! Başkanlık yarışını göğüsleyen isim olan Donald Trump'ın Türkiye ile ikili ilişki..
  Spor HABERLERİ
Evde Yapılabilecek Spor Hareketleri Evde Yapılabilecek Spor Hareketleri Özellikle bayanların her kış olduğu gibi ev de tıkılıp kalmasından soğuk hava ko..
Greyder Yazlık Erkek Ayakkabı Modelleri Greyder Yazlık Erkek Ayakkabı Modelleri Uzun geçen kış aylarının ardından yavaş yavaş bahar yüzünü göstermeye başlamasıy..
Seiko Saat Modelleri Seiko Saat Modelleri Bugün sizlere kalitenin, şıklığın ve hoşluğun en yoğun hissedildiği saat modelle..
Bayan Spor Ayakkabı Modeli Bayan Spor Ayakkabı Modeli Bayanlar için fırsat olan ve tarz anlamında da gerçekten harika şekilde trend o..
  Etkinlikler HABERLERİ
Belgrad Tanıtımı Belgrad Tanıtımı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizesiz ziyaret edebildiği ülkelerden birisi..
Barselona Yılın Her Mevsimi Gidilebilen Bir Şehir Barselona Yılın Her Mevsimi Gidilebilen Bir Şehir Katalonya bölgesinin en büyük şehri olan Barselona ispanyanın ikinci büyük şehri..
KERPE - ( 3 ) KERPE - ( 3 ) Kocaeli Yaşam alanlarından en güzel yerlerinden biride , Kocaeli’nin Kandıra ilç..
  Sosyal HABERLERİ
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
Neden Neden "HAYIR" Diyemiyoruz ? Hayır diyememek aslında insanlarla kurulan bağın, bozulacağını düşünmektir. Bunu..
En Komik öğrenci sözleri - Komik öğrenci mesajları En Komik öğrenci sözleri - Komik öğrenci mesajları Çok Komik öğrenci mesajları ve esprili öğrenci sözleri, En Komik öğrenci sözle..
İslamda Aile Sevgisi İslamda Aile Sevgisi Aile;  Sevinçte ve kederde, varlıkta ve darlıkta Sağlıkta ve hastalıkta hemhal o..
Verimli ders çalışma yöntemleri nelerdir?  ( maddeler halinde ) Verimli ders çalışma yöntemleri nelerdir? ( maddeler halinde ) Verimli ders çalışma yollarını öğrenmek isteyen öğrencinin, önce bu yönde olumlu..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Ev Yapımı 3 Farklı Basit Kurabiye Tarifi Ev Yapımı 3 Farklı Basit Kurabiye Tarifi Bu makalemizde sizlere ev yapımı 3 farklı kurabiye tarifleri vereceğiz. Hepsi bi..
Kolay Yaş Pasta Tarifi Kolay Yaş Pasta Tarifi Maharetli hanımlar birçok işi kendileri yapmayı severler, Ki bunlardan en çok ya..
Ev Yapımı Basit Pizza Tarifi Ev Yapımı Basit Pizza Tarifi Evet hanımlar ve beyler hazır olun. Daha önce hiç bir yerde bulamayacağınız basi..
Ev Yapımı Kumpir Tarifi (Basit) Ev Yapımı Kumpir Tarifi (Basit) Hemen herkesin en sevdiği yiyeceklerden birisidir kumpir. Bizde burdan yola çıka..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:45 İstanbul Başakşehir 1 - 0 Bursaspor
12.08.2017 20:00 Teleset M. Akhisarspor 1 - 0 Demir Grup Sivasspor
12.08.2017 21:50 Aytemiz Alanyaspor 1 - 3 Kasımpaşa
12.08.2017 20:00 Gençlerbirliği 1 - 1 Kardemir Karabükspor
12.08.2017 21:45 Göztepe 2 - 2 Fenerbahçe
13.08.2017 21:45 Beşiktaş 2 - 0 Antalyaspor
13.08.2017 20:00 Evkur Yeni Malatyaspor 3 - 1 Osmanlispor FK
13.08.2017 20:00 Trabzonspor 2 - 1 Atiker Konyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 20:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 21:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 21:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 19:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 19:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 21:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 19:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 21:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 16:30 Kocaeli Birlik Spor 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 16:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 16:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 16:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 16:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 15:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 16:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 16:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı