HABER AKIŞI

Hamileliğin 19. Haftası

 Tarih: 10-07-2018 19:53:03
Hamileliğinizin neredeyse yarı dönemindesiniz. Tebrikler! Bu, birkaç farklı sebeplerden ötürü önemli bir hafta çünkü henüz bebeğinizin hareketlerini hissetmediyseniz artık o hafif hareketlenmeyi fark ediyor olacaksınız. İlk başta bunu ayırt etmek zor olabilir ama çok yakında özellikle bebeğiniz büyümeye ve daha hareketli olmaya başladığında hareketleri sizin için daha ayırt edici olacaktır.

Hamileliğinizin neredeyse yarı dönemindesiniz. Tebrikler! Bu, birkaç farklı sebeplerden ötürü önemli bir hafta çünkü henüz bebeğinizin hareketlerini hissetmediyseniz artık o hafif hareketlenmeyi fark ediyor olacaksınız. İlk başta bunu ayırt etmek zor olabilir ama çok yakında özellikle bebeğiniz büyümeye ve daha hareketli olmaya başladığında hareketleri sizin için daha ayırt edici olacaktır.

Aynı zamanda bu hafta ikinci düzey ultrasona girebilirsiniz. Bu görüntülü tarama genelde birinci trimester döneminde uygulanan birinci düzey ultrasona oranla bebeğin organları hakkında daha detaylı görüntüler sunar.

İkinci düzey ultrason hamileliğin bu döneminde standart bir uygulamadır, dolayısıyla endişelenmenize gerek yoktur. Ultrason sonuçları bebeğin temel organlarının ne şekilde geliştiğini ve çalıştığını gösterir. Sonuçlar aynı zamanda bebeğinizin olması gerektiği şekilde büyüyüp büyümediği ile plasentanın yerini de belirleyecektir. Ultrason esnasında bebeğin kalp atışları ve amniyotik sıvı seviyesi de ölçülür. Bebeğinizin cinsiyetini henüz öğrenmediyseniz, bu ultrasonla birlikte beklediğiniz habere kavuşabilirsiniz.

Vücudunuz

Vücudunuz bebeğinize geçici bir yuva olmak için çok çalışmaktadır. Her ne kadar ikinci trimester döneminde kendinizi daha enerjik hissediyor olsanız da arada yorgun hissetmeniz de muhtemeldir.

Hamileliğin bu haftasında kilo almaya devam edersiniz. Göğüs ölçünüz iki numara artmış olabilir. Göbeğinizden başlayıp aşağıya doğru inen kahverengi bir çizgi de oluşmaya başlayabilir. Buna linea nigra denir ve bu çizgi genelde doğumdan sonraki birkaç ay içinde kendiliğinden kaybolur.

Bebeğiniz

Bebeğiniz yaklaşık 18 santimetre boyunda, 200 gram ağırlığındadır. Küçük vücudunun içinde büyük gelişimler meydana gelir.

Böbrekleri idrar üretmektedir. Beynindeki duyusal kısımlar gelişmektedir. Aynı zamanda bebeğinizin başında saç oluşmaya başlar.

Lanugo olarak bilinen ve bebeğinizin vücudunu kaplayan ince tüyler oluşur. Bu tüylerin üzerinde ise bebeğiniz rahimde büyürken onu koruyan yağlı bir madde vardır, buna verniks kazeoza denir.

Bir kız bebeği bekliyorsanız bebeğinizin rahmi oluşmuş ve yumurtalığı yaklaşık 6 milyon yumurta içermektedir.

Diğer değişimler şu şekildedir:

·         Motor becerileri: Bebeğiniz sağlak mı, solak mı olduğu belirlenecektir.

·         Artan bilişsel gelişme: Bebeğinizin beyni sürekli çalışmakta ve milyonlarca motor nöronları üretmektedir. Bu nöronlar beynin kaslarla iletişim kurmasını sağlayan sinirlerdir. Bebeğinizin aynı zamanda dokunma, tatma, kokma, görme ve işitme duyularını geliştirmek için gerekli olan sinir hücrelerinin gelişimini destekleyen kompleks bağlantıları da oluşturmaktadır.

·         Uyku düzeni: Bebeğiniz rahminizde rahat bir şekilde yaklaşık 20 saat kadar uyur ve bu konforu doğumdan sonra bulmakta zorlanabilir. Doğumdan hemen sonra benzer düzende olmasını beklemeyin.

·         Vücutta büyük değişimler: Minik elleri ve ayakları vücut proporsiyonuna uygun hâle gelmeye başlar.

·         Gelişmiş yumurtalıklar: Kız bebekleri yumurtalıklarında üremede büyük bir rol oynayan 6 milyondan fazla yumurtaya sahiptir.

 Hamileliğin 19. Haftasında Görülen Semptomlar

Hamileliğin bu haftasında aşağıdaki semptomlar görülebilir:

·         Yorgunluk

·         Sık idrara çıkma

·         Kilo artışı

·         Göğüste büyüme ve kolostrum üretimi

·         Göbekten aşağı inen koyu renkli çizgi

·         Mide bulantıları veya istifra

·         Yuvarlak bağ ağrısı

·         Uyumada güçlük

·         Parlak ve güçlü saçlar

·         Baş ağrıları

·         Sırt ve bel ağrıları

·         Sersemlik hissi

·         Sıvı tutulumu ve ödem

·         Huzursuz bacak sendromu

·         Dişetlerinde kanama

·         Ağızda metal tadı

·         Libido seviyesinde dalgalanmalar

Yuvarlak bağ ağrısı: Hamileliğin bu döneminde özellikle karın bölgesinde çok sık bu ağrıyı hissedebilirsiniz. Bu ağrı genelde karnın bir bölgesinden veya kalça kısmından başlar. Bazen ağrıyı karnın her iki bölgesinde de hissedebilirsiniz. Yuvarlak bağlar rahmin ön kısmını kasıkla birleştirir ve bu bağlar hamilelik boyunca gerinir. Keskin ağrı genelde birkaç saniye sürer. Ayağa kalkerken veya öksürürken hissedilmesi olasıdır. Böyle bir durumda ayağa kalkarken, pozisyon değiştirirken yavaş hareket etmeye çalışın ve hiçbir şekilde ağır eşya kaldırmayın.

Uyumada güçlük: Yana yatarak uyumaya alıştıysanız geceleri hâlâ rahat uyuyor olabilirsiniz ancak yüz üstü veya sırt üstü uyumaya alışıksanız büyüyen karnınız yüzünden uyumada güçlük çekebilirsiniz. Neyse ki siz de yan yatarak uyumaya alışacaksınız.

Karnınızın etrafına veya bacaklarınızın arasına yastıklar koymak faydalı olabilir. Gün içerisinde egzersiz yapmak ve kafeinden uzak durmak da geceleri daha rahat uyumanıza yardımcı olur. 

Büyüyen rahminiz sebebiyle mesanenize daha fazla baskı olduğu için geceleri de sık idrara çıkma ihtiyacı duyabilirsiniz. Bunun için gece yatmadan hemen önce su içmemeye çalışın.

Bebeğinizi veya diğer konuları düşünmekten de uyuyamıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda stresi azaltan nefes egzersizlerini deneyebilirsiniz.

Saç bakımı: Birkaç hafta önce saç dökülmesi problemi yaşadıysanız bu sorunun muhtemelen artık bitmiş olması gerekir. Saçlarınız eskisine oranla daha parlak ve dolgun olması muhtemeldir. Böyle bir dönemde yeni bir saç kesimi yaptırmak isteyebilirsiniz.

Doktorumu Ne Zaman Aramalıyım?

Ara ara yaşadığınız yuvarlak bağ ağrısı dinlenmenize rağmen geçmiyorsa doktorunuza haber verin. Benzer şekilde birkaç dakikadan fazla süren keskin ağrıların her türlüsünde doktorunuza bilgi vermeniz önemlidir.

Yüksek ateş, istifra, kanama veya vajinal akıntıda değişiklik gibi durumlarda her zaman doktorunuzu derhal aramanız gerekir.

Baş ağrıları hamilelikte sık yaşanan bir durumdur ama ağrılar sık hâle geldiyse veya normalinden daha şiddetliyse doktorunuza bilgi verin. Kendisi size hamilelikte kullanımı güvenilir olan ilaçlardan almanızı önerebilir.

Haftanın Tüyoları

Bu hafta kendinizi şımartmaya odaklanabilirsiniz. Bir süredir ilgilenemediğiniz ve muhtemelen hamileliğin ilerleyen dönemleri de dahil olmak üzere doğumdan sonra da ilgilenemeyeceğiniz eşinizle vakit geçirebilir, kendisini güzel sürprizlerle şaşırtabilirsiniz. Hamileliğin bu döneminde libido artışı söz konusu olabilir. Siz de bu şanslı hamileler arasındaysanız, bu anların tadını çıkarın. Hamilelik hormonları rahminize ve tüm pelvik bölgenize giden kan akışını arttırarak vajinanızın kaygan olmasına ve normalinden daha fazla göğüs hassasiyetine sebep olur. Hormonal değişimler sebebiyle libidonuzda dalgalanmalar da olabilir.

Bazıları hamilelikte cinsel birleşmenin bebeğe zarar vereceği hurafesine inanır. Riskli gebelik söz konusu değilse doktorunuz size cinsellikten kaçınmanızı önermeyecektir. Cinsel birleşme esnasında bebeğinize zarar vermeniz mümkün değildir çünkü amniyotik sıvı ve rahim ağzınız (serviks) bebeğinizi korur. Bu noktada garip ve zorlayıcı pozisyonlardan kaçınmanız yeterli olacaktır.

Gürültülü ortamlardan veya sizi rahatsız eden seslerden kaçının. Bebeğiniz bu seslerden rahatsız olabilir. Mümkün mertebede keyifli bir ortamda bulunmaya çalışın. Bebeğinizin sizi tahmin ettiğinizden daha yoğun bir şekilde hissettiğini unutmayın. Aile bireylerinin bebeğinizle konuşmasına izin verin. Böylece doğumdan sonra bebeğiniz bu sesleri seçecek ve tanıyacaktır. Hamilelikte sakin müzikler dinlemek de faydalıdır.

Hamilelikte Bitki Çayı ve Şifalı Ot Kullanımı

Birçoğumuz tüm bitkilerin, doğal otların veya bitkisel ilaçların tümünün güvenli olduğuna inanıyoruz ancak belli başlı bitkiler ve bitkisel ilaçlar hamilelikte tehlikeli ve zararlı olabilir. Bunların bazılarını hamilelik öncesinde herhangi bir problem yaşamadan kullanıyor olsanız bile hamilelikte kullanımları düşük, erken doğum, rahim kasılmaları veya fetüs sakatlığı gibi ciddi durumlara sebebiyet verebilir. Sinemaki veya biberiyenin ağız yoluyla kullanılması bile düşüğe öncülük edebilir. Bitkiler bazen reçetesiz satılan ilaçlara göre çok daha fazla tehlikeli olabilir. 

Hamilelikte tüketilmesi güvenli olmayan veya muhtemel risk taşıyan bitkiler şu şekildedir:

·         Cüce palmiye

·         Altınmühür

·         Çin melekotu (Angelica sinensis)

·         Efedra

·         Yohimbe

·         Pay D’ Arco

·         Çarkıfelek

·         Karayılan otu

·         Mavi kohoş

·         Roma papatyası

·         Yarpuz

·         Karahindiba

·         Alman papatyası

·         Isırgan otu

·         Aloe bitkisi

·         Amerikan ve Kore ginsengi

·         Çuha çiçeği

·         Gümüşdüğme otu

·         Kava Kava otu

·         Sinameki

  DİĞER Sağlık HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
En Tehlikeli 10 Deniz Hayvanı En Tehlikeli 10 Deniz Hayvanı İnsanlar yaşamları boyunca çeşitli araştırmalar yapmakta ve doğayı tanıma ihtiya..
En Enteresan 10 Canlı En Enteresan 10 Canlı Japonya ve Bering Denizi çevresinde yaşayan bu canlıların boyları 2 metreye kada..
resim yok Dünyayı Sarsan 10 Askeri Hava Saldırısı İspanya İç Savaşı olduğu sırada Bask şehri Guernica'ya düzenlenen, oldukça büyük..
En İyi 10 Elektro Gitar Markası En İyi 10 Elektro Gitar Markası John Suhr tarafından 1997 yılında custom modeller üretmek amacıyla kurulan bir ş..
  Kocaeli HABERLERİ
İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri Bu yazımızın kosunu siz değerli bayanları yakından ilgilendirecek İğne oyası mas..
2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 kısa saç modelleri; Yaz mevsiminde, Sezonun trendi, asimetrik kesimli saçla..
Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Bütün bekar erkek ve kızların rüyalarını süsleyen hayellerini kurdukları hayırlı..
CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) Ticaret, sanayi, kültür ve turizm şehri Kocaeli’nin ünlü kayak merkezine ev sahi..
  Siyaset HABERLERİ
En İyi 10 Bireysel Protesto En İyi 10 Bireysel Protesto Kimliği ve yüzü bilinmeyen bu adam Çin Ordusu'nun tanklarına tek başına direnmiş..
@fuatavni  Fuat avni kimdir ? fuat avni  yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) @fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) Kaynak Holding olayını duyuran Fuat Avni'nin kimliği ortaya çıktı mı? Fuat Avni ..
Aids Hakkında! Aids Hakkında! Kötü ününü oldukça hak eden henüz tedavisi bulunamamış ölümcül hastalıklardan bi..
Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Yılbaşı gecesinde Ortaköy’de ünlü gece kulübü Reina’da yaşanan terör saldırısı i..
  Spor HABERLERİ
En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri Marka aslında bir İtalyan markası olmasına rağmen Türkiye'deki satılan ürünlerin..
Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Gözünüze çok basit bir tavsiyeymiş gibi görünse bile, olasılıkları hesaplayamad..
En İyi 6 İçki Oyunu En İyi 6 İçki Oyunu Bunda oyuncuların önlerinde birer küçük bardak ve ortaya büyük bir bardak konul..
Türkiye’nin Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Futbolcusu Türkiye’nin Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Futbolcusu Yakın zamanda hayatını kaybetmiş bir futbolcudur. Ver Leftere yaz deftere deyimi..
  Etkinlikler HABERLERİ
Aksaray Gezilecek Turistik Yerler Aksaray Gezilecek Turistik Yerler Aksaray, 1989 yılında Niğde'den ayrılarak il olmuştur ve İç Anadolu Bölgesinde y..
resim yok Amasya Gezilecek Turistik Yerler Amasya, Karadeniz Bölgesinin Orta Karadeniz Bölümünde yer alır. Tarihte pek çok ..
resim yok Ardahan Gezilecek Turistik Yerler Ardahan ili, Türkiye de Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgesi sınırlarında Kafkaslar..
Dünyanın En İyi 10 Oteli Dünyanın En İyi 10 Oteli İsviçre'deki Bürgenstock Dağının yükseklerine 1900'lü yıllarda kurulmuştur. Kuru..
  Sosyal HABERLERİ
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
Konuşurken Kaçınılması Gereken 10 Cümle Konuşurken Kaçınılması Gereken 10 Cümle Günlük yaşantımızda ya da genel yapı itibariyle insan ilişkilerinde kullandığımı..
Neden Neden "HAYIR" Diyemiyoruz ? Hayır diyememek aslında insanlarla kurulan bağın, bozulacağını düşünmektir. Bunu..
En Komik öğrenci sözleri - Komik öğrenci mesajları En Komik öğrenci sözleri - Komik öğrenci mesajları Çok Komik öğrenci mesajları ve esprili öğrenci sözleri, En Komik öğrenci sözle..
İslamda Aile Sevgisi İslamda Aile Sevgisi Aile;  Sevinçte ve kederde, varlıkta ve darlıkta Sağlıkta ve hastalıkta hemhal o..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
resim yok Dünyanın En İyi 10 Pasta Okulu 1985'den itibaren açık olan bu okul ABD, Chicago'da yer alıyor ve yalnızca pasta..
En Pahalı 10 İçki En Pahalı 10 İçki Brasserie Caulire tarafından üretilen içkinin şişesi 1.200 dolara satılmaktadır...
10 Adımda İyi Şarabı Anlamanın Yolu 10 Adımda İyi Şarabı Anlamanın Yolu Şarap içilirken ağzı dar, dibi geniş kadehler tercih edilmesi gerekir. Bardak se..
Mantarlı Levrek Yemeği İle Diyet Mantarlı Levrek Yemeği İle Diyet Balık yemekleri günümüzde en çok sevilen, tadı damağımızda kalan gıdalardandır. ..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:45 İstanbul Başakşehir 1 - 0 Bursaspor
12.08.2017 20:00 Teleset M. Akhisarspor 1 - 0 Demir Grup Sivasspor
12.08.2017 21:50 Aytemiz Alanyaspor 1 - 3 Kasımpaşa
12.08.2017 20:00 Gençlerbirliği 1 - 1 Kardemir Karabükspor
12.08.2017 21:45 Göztepe 2 - 2 Fenerbahçe
13.08.2017 21:45 Beşiktaş 2 - 0 Antalyaspor
13.08.2017 20:00 Evkur Yeni Malatyaspor 3 - 1 Osmanlispor FK
13.08.2017 20:00 Trabzonspor 2 - 1 Atiker Konyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 20:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 21:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 21:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 19:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 19:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 21:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 19:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 21:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 16:30 Kocaeli Birlik Spor 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 16:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 16:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 16:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 16:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 15:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 16:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 16:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı