HABER AKIŞI

Hamileliğin Erken Belirtileri

 Tarih: 12-07-2018 12:55:33
Hamile olabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Adetinizin geciktiği dönemlerde veya sonraki birkaç hafta içinde bazı erken belirtileri görmeniz olasıdır. Hamile kadınların yaklaşık yüzde 60’ı 6. haftalarına kadar, neredeyse yüzde 90’ı ise 8. haftalarına kadar hamileliğin erken belirtilerini görmektedir.

Hamile olabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Adetinizin geciktiği dönemlerde veya sonraki birkaç hafta içinde bazı erken belirtileri görmeniz olasıdır. Hamile kadınların yaklaşık yüzde 60’ı 6. haftalarına kadar, neredeyse yüzde 90’ı ise 8. haftalarına kadar hamileliğin erken belirtilerini görmektedir.

Adet döngünüzü düzenli olarak takip etmiyorsanız veya adetleriniz düzensizse bir sonraki adetinizin ne zaman başlayacağını bilmiyor olabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle paylaştığımız hamileliğin erken belirtilerinden bazılarını yaşıyorsanız ve adetinizin neden hâlâ gelmediğini merak ediyorsanız, hamile kalmış olabilirsiniz. Böyle bir durumda evde gebelik testi yapmak isteyebilirsiniz.

Genel hatlarıyla hamileliğin erken belirtileri şu şekildedir:

Yemeklerden tiksinmek

Henüz yeni hamileyseniz kahve veya sucuk kokusunun eskisi gibi cazip gelmesi pek de olası değildir. Üstelik bazı aromalar öğürme refleksinizi tetikleyebilir. Buna neyin sebep olduğu henüz tam olarak kimse bilmemekle birlikte, vücudunuzda hızla artan östrojen miktarı bu durumu etkiliyor olabilir. Bir zamanlar keyifle yediğiniz yiyecekler de artık itici gelebilir.

Ruh hâlinde gelgitler

Hamilelik boyunca ruh hâlinde gelgitlerin yaşanması normaldir. Bunun en büyük sebebi hormonal değişimlerin nörotransmitterleri (beyindeki kimyasal iletkenleri) etkilemesidir. Herkes bu değişimlere farklı cevap verir. Bazı anne adaylarında hem iyi, hem de kötü duygular yükselirken, bazıları da kendini daha depresif veya endişeli hissedebilir.

Bir süredir kendinizi mutsuz, umutsuz veya günlük sorumluluklarınıza cevap veremeyecek şekilde ya da kendinize zarar verecekmişsiniz gibi hissediyorsanız derhal uzman desteği alın.

Karında şişlik

Hormonal değişimler hamileliğin erken dönemlerinde regl öncesine benzer şişkinliği yaşamanıza sebep olabilir. Kıyafetlerinizin bel bölgesinde normalinden daha fazla sıkmasının sebebi budur. Henüz rahminiz oldukça küçük olmasına rağmen bu şişliği ve genişlemeyi hamileliğin ilk dönemlerinde hissedebilirsiniz.

Baş ağrısı

Hormonlarda yaşanan değişimler sonucunda baş ağrısı gibi erken belirtiler yaşamanız olasıdır. Henüz hamile olduğunuzdan emin olmayabilirsiniz ancak ağrı kesici kullanmak isterseniz ibuprofen yerine parasetamol gibi hamilelikte kullanımı güvenli ilaçları tercih edebilirsiniz.

Bel ağrısı

Bel ağrısı mı yaşıyorsunuz? Normalde bel ağrınız olmazsa bu durum bağlarınızın gevşediği anlamına gelebilir. Ne yazık ki kilo artışıyla birlikte ve vücut ağırlık merkezinizin değişmesi sebebiyle bel ağrısı hamilelik boyunca devam eder.

 

Nefes darlığı

Merdivenlerden çıkarken birdenbire nefesiniz mi kesiliyor? Bu, hamile olduğunuz anlamına geliyor olabilir. Gelişmekte olan fetüsün oksijene ihtiyacı var, bu da sizde nefes darlığına sebep olur. Bu belirti özellikle hamileliğin ilerleyen dönemlerinde, bebeğiniz ciğerlerinize ve diyaframınıza baskı yapmaya başladıkça hamilelik boyunca devam edebilir.

Sık idrara çıkma

Hamile kaldıktan çok kısa bir süre sonra hormonal değişimler böbreklerinizden daha fazla kan akışının geçmesine sebep olan bir zincir olayların oluşmasına öncülük eder. Bu durum mesanenizin daha hızlı dolmasına, dolayısıyla daha sık idrara çıkmanıza neden olur.

Hamileliğin ilerleyen dönemlerinde sık idrara çıkmanız devam edecek veya sıklığı artacaktır. Hamilelikte kan hacminiz büyük oranda artar, bu da daha fazla sıvının işlenmesine ve mesaneye geçmesine sebep olur. Bu problem bebeğiniz büyüdükçe rahminize daha fazla baskı yapmasıyla birlikte şiddetlenecektir.

Yorgunluk

Birdenbire kendinizi yorgun mu hissetmeye başladınız? Her ne kadar hamileliğin erken belirtilerine nelerin sebep olduğu tam olarak bilinmese de, projesteron hormonundaki hızlı artış uykulu olma hâlinize katkıda bulunur. Sabahları yaşadığınız mide bulantıları ve geceleri sık sık idrara çıktığınız için uykunuzun bölünmesi de yorgunluğunuzu etkiler.

İkinci trimester dönemine girince kendinizi tekrardan enerjik hissedeceksiniz ancak hamileliğin son dönemlerine yakın, taşıdığınız ek kilolar ve bazı hamilelik semptomları sebebiyle yorgunluk tekrar ortaya çıkacaktır.

Göğüslerde hassasiyet

Hormon seviyelerindeki artış sebebiyle göğüslerde şişlik ve hassasiyet meydana gelir. Bu durum en yaygın hamilelik belirtilerinden biridir. Şişlik ve hassasiyet durumu adet döneminiz öncesinde yaşadığınıza benzer ancak hamilelikte bunu genelde daha şiddetli hissedersiniz. Birinci trimester sonrasında biraz daha rahatlayacaksınız çünkü vücudunuz hormonal değişimlere alışacaktır.

Hafif kanama veya lekelenme

Hamile kalmaya çalışıyorsanız vajinal kanama ve lekelenme muhtemelen görmek isteyeceğiniz en son şey olacaktır. Ancak adet döneminiz geçtikten sonra hafif bir lekelenme fark ederseniz, bu implantasyon, yani yerleşme kanaması olabilir ve döllenmiş yumurtanın rahim duvarına yerleşmesiyle birlikte meydana gelir.

Yaklaşık her dört kadından birinde hamileliklerinin birinci trimester dönemlerinde hafif vajinal kanama veya lekelenme görülür ancak bu durum nadiren de olsa düşük veya dış gebelik belirtisi de olabilir. Kanamanız şiddetliyse veya ağrı ya da sersemlikle birlikte eşlik ediyorsa doktorunuzu arayın.

 

 

Mide bulantısı

Aynı zamanda “sabah bulantıları” olarak bilinen mide bulantıları hamilelerin bazılarında döllenmeden bir veya iki ay içerisinde görülmezken, kimisinde ise iki hafta kadar kısa bir süre içinde de yaşanabilir. Hamilelikle bağlantılı olan mide bulantısı sadece sabahları değil, öğlenleri ve akşamları da sizi rahatsız edebilir.

Birçok anne adayında bu durum ikinci trimester döneminin başlangıcıyla birlikte rahatlar. Bazılarının ise bir ay kadar daha bu semptomla mücadele etmeleri gerekebilir.

Kabızlık

Hamilelikte projesteron hormonunun yüksek seviyelerde olması kabızlığa sebep olabilir. Projesteron, yiyeceklerin bağırsaklardan daha yavaş geçmesine neden olur. Bunu hafifletmek için bol su için, egzersiz yapın ve lif oranı yüksek besinler tüketin.

Adet gecikmesi

Normalde adet döngünüz düzenliyse ve henüz son adetiniz gelmediyse bu yazımızda bahsettiğimiz hamileliğin erken belirtilerini fark etmeden önce evde gebelik testi uygulayabilirsiniz. Ancak adetiniz düzenli değilse ve adet döngünüzün takibini yapmıyorsanız mide bulantısı, göğüslerde hassasiyet ve sık idrara çıkma hamile olduğunuzu gösteren belirtiler olabilir.

Temel vücut sıcaklığı

Normalde temel vücut sıcaklığınızı ölçüyorsanız ve iki haftadan uzun bir süredir ölçümleriniz normalinden yüksek çıkıyorsa, muhtemelen hamilesiniz demektir.

Her hamile bu belirtileri yaşar mı?

Her kadın farklıdır, dolayısıyla her hamilelik de farklı olacaktır. Bu durum semptomların farklı şekilde yaşanması anlamına gelir. Hatta bir kadın her hamileliğinde farklı belirtiler de yaşayabilir.

Hamileliğin erken belirtileri adet döngüsü öncesi ve sırasında yaşadıklarınıza benzer olduğu için hamile olduğunuzun farkında olmayabilirsiniz. Bu belirtilerin tek tek ele alınmasının nedeni de budur. Ancak belirtileri farklı şeylerin de tetikleyebileceğini, sadece hamilelikle ilgili olmak zorunda olmadığını hatırlamanız önemlidir.

Hamileliğin ilk dönemlerinde aşerilir mi?

Bu erken dönemde aşermeden ziyade iştahta azalma yaşanır. Ağzınızda metalik bir tat hissedebilir veya belli başlı yiyeceklere karşı hassasiyetiniz oluşabilir. Hamileliğin bu dönemlerinde yemek pişirme de sizin için zor hâle gelebilir.

Bir tür hamilelik hormonu olan projesteron daha fazla aç hissetmenize neden olabilir. Ancak bu, adet öncesinde yaşadığınız duruma benzerdir. Dolayısıyla iştahta hafif artış her zaman hamile olduğunuz anlamına gelmeyebilir.

İştahta azalma daha yaygın olarak görülen bir belirtidir. Bu durum özellikle mide bulantılarının başlamasıyla birlikte şiddetlenir.

Dikkat edilmesi gereken noktalar:

1-      Birinci trimester dönemi hamile olduğunuza işaret eden belirtiler olmadan başlar.

2-      Birinci trimester dönemi vücudunuzun bebek taşıma hâline alışmasıyla son bulur.

3-      Belirtiler genelde hamileliğin dördüncü haftasına kadar fark edilebilir düzeyde değildir. Bu, anne adayının adetinin gecikmesi, hafif kramp veya vajinal kanama ya da lekelenme yaşamasıyla aynı süreçtir.

4-      Sabah bulantıları hamileliğin dördüncü ila altıncı haftaları arasında başlayabilir ancak bu bulantılar günün herhangi bir saatinde yaşanabilir.

  DİĞER Sağlık HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Yangına Karşı Alınabilecek Önlemler Yangına Karşı Alınabilecek Önlemler Eğer hem kendi can güvenliğiniz hem de en önemlisi olan aile can güvenliğiniz sa..
Gümüş Eşyalarınızı Takılarınızı Nasıl Parlatabilirsiniz Gümüş Eşyalarınızı Takılarınızı Nasıl Parlatabilirsiniz Gümüş neredeyse hayatımızın her köşesinde kullandığımız değerli ve oldukça hoş d..
Ruj Lekeleri Nasıl Çıkarılır? Ruj Lekeleri Nasıl Çıkarılır? Bildiğimiz gibi bayanların vazgeçilmez makyaj malzemesi rujdur.Ruj yağ esaslı sa..
Çocuk Odasına Halı - Kilim Seçimi Nasıl Yapılır? Çocuk Odasına Halı - Kilim Seçimi Nasıl Yapılır? Kesinlikle çocuk sahibi olmanın en güzel yanlarından biri çocuğunuza renkli,aydı..
  Kocaeli HABERLERİ
İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri Bu yazımızın kosunu siz değerli bayanları yakından ilgilendirecek İğne oyası mas..
2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 kısa saç modelleri; Yaz mevsiminde, Sezonun trendi, asimetrik kesimli saçla..
Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Bütün bekar erkek ve kızların rüyalarını süsleyen hayellerini kurdukları hayırlı..
CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) Ticaret, sanayi, kültür ve turizm şehri Kocaeli’nin ünlü kayak merkezine ev sahi..
  Siyaset HABERLERİ
@fuatavni  Fuat avni kimdir ? fuat avni  yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) @fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) Kaynak Holding olayını duyuran Fuat Avni'nin kimliği ortaya çıktı mı? Fuat Avni ..
Aids Hakkında! Aids Hakkında! Kötü ününü oldukça hak eden henüz tedavisi bulunamamış ölümcül hastalıklardan bi..
Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Yılbaşı gecesinde Ortaköy’de ünlü gece kulübü Reina’da yaşanan terör saldırısı i..
Başkan Donald Trump Kürtlere Hayran ve Erdoğana Güveniyormuş ! Başkan Donald Trump Kürtlere Hayran ve Erdoğana Güveniyormuş ! Başkanlık yarışını göğüsleyen isim olan Donald Trump'ın Türkiye ile ikili ilişki..
  Spor HABERLERİ
Evde Yapılabilecek Spor Hareketleri Evde Yapılabilecek Spor Hareketleri Özellikle bayanların her kış olduğu gibi ev de tıkılıp kalmasından soğuk hava ko..
Greyder Yazlık Erkek Ayakkabı Modelleri Greyder Yazlık Erkek Ayakkabı Modelleri Uzun geçen kış aylarının ardından yavaş yavaş bahar yüzünü göstermeye başlamasıy..
Seiko Saat Modelleri Seiko Saat Modelleri Bugün sizlere kalitenin, şıklığın ve hoşluğun en yoğun hissedildiği saat modelle..
Bayan Spor Ayakkabı Modeli Bayan Spor Ayakkabı Modeli Bayanlar için fırsat olan ve tarz anlamında da gerçekten harika şekilde trend o..
  Etkinlikler HABERLERİ
Belgrad Tanıtımı Belgrad Tanıtımı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizesiz ziyaret edebildiği ülkelerden birisi..
Barselona Yılın Her Mevsimi Gidilebilen Bir Şehir Barselona Yılın Her Mevsimi Gidilebilen Bir Şehir Katalonya bölgesinin en büyük şehri olan Barselona ispanyanın ikinci büyük şehri..
KERPE - ( 3 ) KERPE - ( 3 ) Kocaeli Yaşam alanlarından en güzel yerlerinden biride , Kocaeli’nin Kandıra ilç..
  Sosyal HABERLERİ
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
Neden Neden "HAYIR" Diyemiyoruz ? Hayır diyememek aslında insanlarla kurulan bağın, bozulacağını düşünmektir. Bunu..
En Komik öğrenci sözleri - Komik öğrenci mesajları En Komik öğrenci sözleri - Komik öğrenci mesajları Çok Komik öğrenci mesajları ve esprili öğrenci sözleri, En Komik öğrenci sözle..
İslamda Aile Sevgisi İslamda Aile Sevgisi Aile;  Sevinçte ve kederde, varlıkta ve darlıkta Sağlıkta ve hastalıkta hemhal o..
Verimli ders çalışma yöntemleri nelerdir?  ( maddeler halinde ) Verimli ders çalışma yöntemleri nelerdir? ( maddeler halinde ) Verimli ders çalışma yollarını öğrenmek isteyen öğrencinin, önce bu yönde olumlu..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Ev Yapımı 3 Farklı Basit Kurabiye Tarifi Ev Yapımı 3 Farklı Basit Kurabiye Tarifi Bu makalemizde sizlere ev yapımı 3 farklı kurabiye tarifleri vereceğiz. Hepsi bi..
Kolay Yaş Pasta Tarifi Kolay Yaş Pasta Tarifi Maharetli hanımlar birçok işi kendileri yapmayı severler, Ki bunlardan en çok ya..
Ev Yapımı Basit Pizza Tarifi Ev Yapımı Basit Pizza Tarifi Evet hanımlar ve beyler hazır olun. Daha önce hiç bir yerde bulamayacağınız basi..
Ev Yapımı Kumpir Tarifi (Basit) Ev Yapımı Kumpir Tarifi (Basit) Hemen herkesin en sevdiği yiyeceklerden birisidir kumpir. Bizde burdan yola çıka..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:45 İstanbul Başakşehir 1 - 0 Bursaspor
12.08.2017 20:00 Teleset M. Akhisarspor 1 - 0 Demir Grup Sivasspor
12.08.2017 21:50 Aytemiz Alanyaspor 1 - 3 Kasımpaşa
12.08.2017 20:00 Gençlerbirliği 1 - 1 Kardemir Karabükspor
12.08.2017 21:45 Göztepe 2 - 2 Fenerbahçe
13.08.2017 21:45 Beşiktaş 2 - 0 Antalyaspor
13.08.2017 20:00 Evkur Yeni Malatyaspor 3 - 1 Osmanlispor FK
13.08.2017 20:00 Trabzonspor 2 - 1 Atiker Konyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 20:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 21:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 21:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 19:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 19:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 21:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 19:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 21:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 16:30 Kocaeli Birlik Spor 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 16:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 16:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 16:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 16:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 15:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 16:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 16:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı