HABER AKIŞI

Havale ve EFT Arasında Ne Fark Var? Banka EFT Saatleri

 Tarih: 14-02-2018 09:23:50
EFT ve havale arasında çok büyükçe bir fark yok aslına bakarsak. Çoğu zaman bu iki işlemi bazı insanlar birbirleri ile karıştırıyorlar. İlk olarak havaleden bahsedeceğiz.

EFT ve havale arasında çok büyükçe bir fark yok aslına bakarsak. Çoğu zaman bu iki işlemi bazı insanlar birbirleri ile karıştırıyorlar. İlk olarak havaleden bahsedeceğiz.

 

Havale yine aynı bankada olan farklı hesapların aralarında oluşturulan para transferi işlemlerine denilmektedir. Örneğin A bankasından yine A bankasına havale edilmektedir. Yine başka bir bankaya asla yapılamamaktadır. Bazı bankalarda havale için çeşitli ücretler talep edilmiyor. Yine bazılarında biraz da olsa az bir ücret alınabiliyor. EFT olayına gelirsek bir bankadaki hesaptan yine daha farklı başka bir çeşit banka üzerindeki hesaba yapılan para transferine denilmektedir. B bankasındaki hesaptan A bankasındaki hesaba yapılabiliyor.

EFT ve Havale Ücretleri

EFT ücretleri yine çeşitli bankalarda alınmıyor. Bazı bankalarda ise yine havaleye göre biraz daha yüksek oranlarda ücret alınabiliyor. EFT ve havale arasında olan farklardan bir tanesi yine bu işlemlerin yapılabileceği zaman aralıklarıdır. Havale yine günün her dakikasında yapılabilen bir çeşit işlemdir. EFT yine sadece resmi olan çeşitli tatil günlerine denk gelmemekte olan hafta içi saatleri arasında yapılabilen bir çeşit işlemdir. Yine bu zaman dilimleri de yaklaşık bir şekilde 9.00 ile 17.30 arasında olabilmektedir. Yine EFT işlemlerini gerçekleştirirken veya havale işlemlerini gerçekleştirirken bazı durumlarda çeşitli sorunlar da yaşayabiliyoruz. Bu nedenle EFT yaparken mutlaka, kesinlikle parayı göndereceğiniz kişinin adını ve soyadını doğru bir şekilde yazmalısınız.

Sürekli ödeme yapan bir işiniz var ise, havale ücretleri sizin için önemli bir sorun olarak karşınıza çıkmaktadır. Maliyetlerin şu günlerde yükseldiği, buna bağlı olarak işçi ücretlerinin tavan yaptığı ve gelirinizin dramatik seviyede kaldığı şu günlerde tek kuruş bile kaybetmeye gönlünüz rahat olmuyor. Dişinizi tırnağınıza takarak oluşturduğunuz işin, bankalar arası oluşan fiyat farklılıklarından doğan ücretler neticesinde canınızın sıkılmasına sebep olabilir.

Bankalar havale ücretleri ne kadar sorusuna karşılık, rekabetin hızlı bir değirmen gibi, küçük işletmeleri yuttuğu şu günlerde, ayakta kalabilmeniz için tek bir liranın bile sizin için önemi olduğu bir ekonomik yapıyla karşı karşıyayız. Müşterinize olan ödemeleriniz, işinizin daha iyi gitmesi ve ticari itibarınızın süreklilik arz etmesi için zamanında yapılması gerektiği bir gerçek. İşte durum böyle olunca, bankalar havale ücretleri ne kadar diye araştırmaya başladınız. Size kısacası havalenin ne olduğunu anlatmaya çalışalım.

Havale Nedir

Havale nedir A bankasında bulunan farklı hesaplar arasında yapılan işlemler olarak adlandırabiliriz. Bu işlem EFT farklı olarak, bir takım farklı ayrıntıdan yola çıkarak işlemin gerçekleşmesi ile sonuçlanır. Bankaya gidilerek yapılan bir işlem olarak adlandırabiliriz. Her ne kadar artık bankalar, internet bankacılığı, buna bağlı olarak cep bank gibi farklı enstrümanlardan oluşan ürünler ile hesaplar arasında para transferlerini kolaylaştırmış olsalar da, hala eski yöntem çalışan pek çok müşteri bankaya gidip, elden ödeme gerçekleştirmektedir. Bankalar havale ücretleri ne kadar, bankalar arasında çeşitli farklı fiyatlar söz konusudur. En güncel havale ücretleri fiyatları ile ilgili bilgileri bankanızın müşteri temsilciliğini arayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca bankalar arasında fiyat karşılaştırması yaparak, hangisi uygun ise o bankaya yönelmenizde mümkündür. Bu sayede ücretler arasında farklardan daha az ödeme yapmanız mümkün olacaktır.

Günümüz teknolojilerinde yine her şeyin oldukça hızlı bir şekilde gelişmekte olduğu ve yine insanlığa oldukça büyük hizmetler sunduğunu görüyoruz. Özellikle de bankacılık alanında artık neredeyse yine bankalara gitmeye dahi hiçbir şekilde gerek kalmayarak her türlü çeşit işlemlerimizi, telefon ve bazı atm cihazlar üstünden oldukça kısa vakitler içerisinde gerçekleştirebiliyoruz. Hatta bunlara ek olarak para transferi açısından da oldukça sık bir şekilde kullanılmakta olan EFT ve yine havale işlemlerinde de saniyeler içinde bu işlemlerimizi tamamlarız. Ancak bankacılık da son derece sık duyuyor olduğumuz EFT ve yine havale kavramları ne anlama geliyorlar, farkları nelerdir. Bunları açıklayacağız.

Ticaret yapanlar, farklı ihtiyaçlar için ödeme yapanlar havale ve EFT alışıktırlar. Banka hesabınız içerisinde farklı hesap numaralarına para göndermeniz ve almanıza havale denir. Havale işlemi genellikle mesai saatleri dışında gerçekleştirilebilen bir durumdur. Bunu mesela aynı banka ve farklı hesap numarasına sahipseniz hafta sonları de gerçekleştirmeniz mümkündür.

EFT günleri ve saatleri farklı bankalar ile paranızı yönetiyorsanız, işler değişmektedir. Para hareketleri her ne kadar bankalar kendi içlerinde özerk bir statüye sahip olsalar da, mesai saatleri ve borsanın işlem yapmadığı saatlerde bankalar paralarını merkez bankasına gönderir. Bu bankacılık düzenleme yasasında bulunan bir zorunluluktur. Hal böyle olunca, belli saatler arasında yaptığınız EFT işlemi, sizin bankanızdan farklı bankanın hesaplarına geçer. Ancak yukarıda belirttiğimiz kural doğrultusunda dışarıda kalan zaman diliminde ödemeniz anında başka bankaya geçmez ve borsanın açılması ile birlikte bankaların mesaisine başladığı zaman diliminde otomatikman geçer.

EFT günleri ve saatleri

Bankalar arası EFT günleri ve saatleri daha kolay anlaşılmasına yardımcı olacaktır. Genellikle bankalar saat 09:00 ile 17:00 arasında EFT işlemlerini gerçekleştirmektedirler. Hafta sonları genellikle resmi tatil nedeniyle işlem yapamadıkları için, ödemeniz ilk mesai saatine tekabül eden gün otomatik olarak hesabınıza paranın geçmesi sağlanır.

Özel bankalar genellikle sabah saat 09:00’da mesaiye başlarken, kamu bankaları mesela Ziraat Bankası, Halk Bank ve Vakıf Bank saat 09:30 mesaiye başlarlar. Kamusal ve özel banka olarak ayrım yaptığınızda, işlem ile ilgi sorun yaşamazsınız.

EFT günleri ve saatleri öğrenebilmek için ise, ayrıca sitemizde bulunan banka bölümlerine bakarak, tam anlamıyla günlerini ve saatlerini öğrenmeniz mümkündür. Sizlerde yaptığınız ticarette en iyi verimi almak ve çok kazançlı bir gün geçirmek istiyorsanız, EFT zamanlarını incelemeniz önerilmektedir.

EFT ücreti almayan tüm bankalar araştırdığımızda, bir elin parmağı kadar hizmet veren bankalar olduğunu görebiliriz. EFT ücreti sizin belinizi bükecek ve ay sonu hesap özeti canınızı sıkan gerçekler olarak karşınıza çıkacaktır. Sürekli EFT işlemi yapıyorsanız, bu ücretler belli bir süre sonra canınızı yakacağa benziyor.

Bankalar operasyon maliyetlerinden bir kalemi de şubelerin oluşturduğu giderlerdir. Bu işlemler bankaların zarar bilançocunda en önemli yeri işgal etmektedir. Bankalar böyle bir durum nedeniyle, farklı isimler altında müşterilerinden para kesmektedir. Buna işlem ücreti denir de diyebiliriz. İşlem ücretlerinin en önemlisi ise, EFT olarak adlandırırız. Farklı bankalar arasında gerçekleştirilen para transferi olarak söyleyebiliriz. Eğer çok farklı bankalar ile çalışan müşterileriniz var ise, EFT ücretleri sizin moralinizi bozacak seviyelere ulaşmasına neden olmaktadır. Bunu ortadan kaldırmanın en kolay yolu ise, EFT ücreti ödemeyen bankalar ile çalışmaktır.

EFT ücreti almayan tüm bankalar kısaca değinelim isterseniz. Bu sayede belki de sizin çalıştığınız banka böyle bir özellik olduğunu anlayabilirsiniz.

Türkiye Finans EFT ücretleri sıklıkla başvuruyor iseniz, sürekli EFT ücretleri hakkında merakınız çok olması gayet normaldir. Hesaba EFT ücretleri tutar arttıkça, bankacılık yaparken ödeyeceğiniz tutarda sizin aleyhinize artacaktır. Tutarlar yükseldikçe, ödeyeceğiniz EFT komisyon ücreti de artacaktır.

Faizsiz bankacılık denince aklımıza Türkiye Finans A.Ş. gelmektedir. Ülkemizin en önemli ve güçlü sanayicilerinin ortaklaşa kurdukları bir katılım bankasıdır. Özellikle Boydak gurubu ve Ülker gurubunun güçlerini birleştirerek oluşturdukları sermaye bütünlüğü, güçlü bir faizsiz bankacılık yapılabileceğinin kanıtlarını da bizlere göstermiştir. Son olarak Suudi Arabistan kaynaklı The National Commercial Bank katkısıyla, sermaye miktarı, faizli bankacılık yapan pek çok büyük banka gurupları ile eş değer seviyeye ulaşmıştır.

Bankanın 2013 yılında aldığı karar ile, mükemmel müşteri memnuniyeti düşüncesiyle, teknolojik yenilikler ile, kurumsal, ticari ve bireysel müşterilere en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Böyle bir bankaya Türkiye Finans EFT ücretleri

gerçekleştiriyor olmanız sizin için ayrıcalık demektir. Yapılan işlemler pek çok il ve ilçelerde rahatlıkla EFT göndermeniz mümkündür.

PTT Bank EFT Saatleri

 

               Son yıllarda PTT Bank finansal piyasalarda aktif rol almaya başlamıştır. Sizlere verdiği hizmetler arasında para transfer işlemi çok sık olarak tercih edilmeye başlanmıştır.

 

Size en yakın PTT şubelerine giderek para transferi yapmanız mümkün. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için kimliğinizin yanınızda olması gereklidir. PTT Bank şubelerinde EFT işlemi gerçekleştirmek için düzenlenmiş olan formu doldurduktan sonra istediğiniz kişiye para gönderme işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Size verilecek olan Formu da eksiksiz ve tam olarak doldurmanız gerekmektedir.

 

Birine belli bir miktar ödeme yapmanız gerekiyor ve para göndermek istiyorsunuz. EFT yoluyla bu işlemi gerçekleştirmek günümüzde en pratik ve en tercih edilen yol. Bu işlemi gerçekleştirebileceğiniz en uygun kurumlardan biri olan PTT Bank çok sayıdaki şubeleriyle bu ihtiyacınız için hizmetinize hazır.

 

PTT Bank EFT Saatleri; Hafta içi Pazartesi' den Cuma'ya her gün olup, sabah saat 09.00 ile 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir. Görevlilerimiz hizmetinize hazırdır. Gün ve saatlere dikkat etmeniz önem arz etmektedir.

 

Örneğin bir Cuma günü saat 17.00' den sonraki herhangi bir saatte, birine eft yöntemi ile para transferi yapmak isterseniz maalesef bunu gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Bu işlem için ancak pazartesi sabahı tekrar PTT Bank' ın size en yakın ve en uygun şubesine gitmeniz gerekecektir. O nedenle para transferi yapmanız gerektiği zaman PTT Bank mesai saatlerine dikkat etmeniz gereklidir. Bu işleminiz için PTT Bank ancak hafta içi Pazartesi' den Cuma'ya her gün, sabah saat 09.00 ile 17.00 arasında görevlilerimiz tarafından en hızlı şekilde gerçekleşecektir. Müşterilerimize en iyi hizmeti vermek üzere sizleri en yakın PTT Bank Şubelerimize bekliyoruz. Para transferleriniz için, sizleri hafta içi Pazartesi' den Cuma'ya her gün, sabah saat 09.00 ile 17.00 saatleri arasında bekliyoruz.

 

 

Türkiye Finans EFT ücretleri

Türkiye Finans EFT ücretleri diğer bankalarda olduğu gibi kendi içyapısal politikası nedeniyle değişiklik arz etmektedir. Hepsinin kendine göre bir yapısı olması nedeniyle, EFT ücretleri alımı konusunda tutar farklarını özellikle dikkat etmenizde fayda var. Türkiye Finans bir banka değil bir Katılım Bankacılığı diye adlandırdığımız bir türü gerçekleştirmektedir. O nedenle fiyat farklılıkları gözünüze biraz yüksek gelmesi gayet normaldir. Son yapılan zamlara göre; 5000 TL kadar yapacağınız EFT işlemi için 25 TL kadar bir komisyon ödeyeceksiniz. Bunun dışında, 5000 TL üzeri EFT işlemlerinde ise 350 TL varan komisyon ücretleri alındığı, finans kuruluşundan alınan bilgiler olarak görülmektedir.

Albaraka Türk EFT ücretleri, ülkemizde katılım bankacılığı adı altında hizmet veren kuruluşlardan biriside Albaraka Türk Katılım Bankası. Müşterilerinin dini inançları nedeniyle, faizsiz bankacılık hizmeti vermek için kurulan banka, bünyesinde bulunan ve topladığı mevduatlar ile müşterilerine yüksek kar payı oranları veren bir faizsiz banka olarak hizmetini sürdürmektedir. Oluşturduğu ürünler ile faizli bankacılık yapan bankalar ile aynı oranlarda, kar payı sunan banka bu yolla kazançlarını yüksek seviyelere çıkarmak isteyen müşterilerini beklemektedir.

Albaraka Türk EFT Ücretleri

Her ne kadar bir faizsiz bir bankacılık sitemine sahip olsa da Albaraka Türk EFT yapmanız mümkündür. Diğer faizli bankacılık yapan bankalar gibi, sizde bu işlemi alabilirsiniz. Albaraka Türk EFT Ücretleri bir özel banka olması nedeniyle sabah saat 09.00 mesai başlaması ile gerçekleştirilen ve akşam 17.00 biten bir sürece sahiptir. Bankada gerçekleştirilen EFT işlemi yaklaşık 10 dakika ile 30 dakika arasında süreler doğrultusunda oluşmaktadır. O nedenle eğer Albaraka Türk EFT yapacaksanız, daha önce zamanları değerlendirmeniz daha doğru olacak bir gerçek olarak karşımıza çıkacaktır.

Banka yapılan EFT işlemleri doğrultusunda belli miktarlarda para alması söz konusudur. Her ne kadar bir faizsiz banka türünü işletiyor olsada, diğer bankaların uyguladığı çoğu kural bu bankada da aynen uygulanmaktadır. Albaraka Türk EFT Ücretleri hafta içi yapılan tüm işlemler için geçerli bir konudur. Hafta sonu Alabarak Türk EFT yapmak imkânsız bir durumdur. Alınan ücretler ise paranın miktarına göre değişmektedir. EFT yapılacak paranın miktarı düşük ise 50 TL kadar bir ücret kesilmesi söz konusu iken, paranın miktarı yükselmeye başladığında ise 500 TL kadar bir ücret istenmesi baki olan bir durumdur. Yaklaşık %01 ile yine %0,4 oranları hesaplanır ve ona göre bir tutar size yansıtılır.

Fibabanka EFT ücretleri konu başlıklı makalemizde kısacası size, Fibabanka EFTFibabanka EFT saatleri ile ilgili kısaca bir bilgilendirme vereceğiz. Amacımız farklı bankalar ile çalışan sizin değerli müşterilerinizin işlemlerini hızlandırma konusunda daha fazla yardımda bulunmaktır. Farklı bankalar arası transferler gerçekleştireceğiniz zaman EFT işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ancak EFT ücreti yüksek bir işlem türüdür. Bu işlemin yüksek olmasının en büyük nedenlerinden biride, son zamanlarda ortaya çıkan personel maliyetlerinde yaratılan artıştan kaynaklanmaktadır. Bankalar karlılıklarını en üst seviyede korumak ve zarar etmemek için, ana ürünler dışında, müşterisinden farklı isimler altında farklı ücretler keserek bu giderlerini en minimum seviyeye düşürmeye çalışmaktadırlar. Bu yolla yılsonu bilançoları açık vermeyecek ve karlılık oranlarına bir nebzede olsa katkı sağlayacaktır.

Fibabanka EFT ücretleri ve Saatleri

Fibabanka 2010 yılında Fiba gurup bünyesinde kurulan bir finans şirketidir. Her yıl para sektöründe uygun adımlarla ilerleyen banka ülkemizin pek çok şehrinde şubeleri bulunmaktadır. Her ne kadar ülke genelinin tümüne hizmet veremese de, yaptığı çalışmalar ile ülkenin tüm il ve ilçelerinde olmak için hızlı bir çalışma gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Şu an Trabzon, Kayseri, Tekirdağ, Şanlıurfa, Muğla, Konya, Kocaeli, İzmir, İstanbul, Mersin, Gaziantep, Düzce, Diyarbakır, Denizli, Bursa, Antalya, Ankara, Adana gibi pek çok büyük şehirlerimizde 69 şubesiyle hizmet vermeye devam etmektedir. Genellikle tarım kredisi, kobi desteği ve diğer pek çok finansal kollarda hizmet vermeye devam etmektedir.

Fibabanka EFT Ücretleri

Fibabanka EFT ücretleri her bankada uygulandığı gibi bu bankada da bazı ücretlendirmeler söz konusudur. Eğer Fibabanka ile çalışan bir müşterinize para gönderecekseniz, 15 TL ile 300 TL arasında değişen ücretler karşılığında paralar ödemeniz mümkündür. Göndereceğiniz tutar yükseldikçe, EFT ücreti tutarları da artmaktadır.

Fibabanka EFT saatleri

Her finans kuruluşunda olduğu gibi Fibabanka EFT saatleri genel bankacılık kuralları doğrultusunda sürmektedir. Türkiye’de bulunan tüm finans firmaları, kamu hariç tüm özel finans kuruluşunda olduğu gibi sabah saat 09:00 ile akşam 17:00 arasında gerçekleşmektedir. Lütfen gönderilerinizin zaman aşımı nedeniyle hedefine ulaşmasında sıkıntı yaşamamak için lütfen bu saatlere riayet ediniz.

EFT Ücreti Almayan Tüm Bankalar

Eğer EFT para ödemek bıktıysanız, bu işleminizi bedavaya getirmeniz mümkündür. EFT ücret almayan pek çok banka ve onlara bağlı yan hizmetleri bulunmakta. Kısaca isterseniz onlara bir değinelim.

Enpara.com

Birkaç yıldır finans piyasasında olan ve Finans Bank bir kolu olarak hizmete girmiş bir bankacılık hizmetidir. Ödemelerinizi Finans Bank ATM yapmaktasınız, tüm işlemler internet üzerinden yapıldığı için, çoğu işlem ücretlerinde kurtulmuş oluyorsunuz. Pek çok farklı bankaya ücretsiz EFT yapmanız mümkün.

Sizde EFT gereksiz yere ödeme yapmak istemiyorsanız, bunlar gibi hizmet veren bankalar ve yan ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Artık çoğu işlemler internet üzerinden yapıldığı için, bu işlemlere vakıfsınız, EFT ücreti almayan tüm bankalar ile ilgili tam listeyi, buradan ulaşabilir ve mutlu olabilirsiniz. Hayırlı kazançlar dileğiyle.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
resim yok DİNİ BAYRAMLARIMIZ HAKKINDA! Toplumsal kültürümüzün önemli bir yansıması olarak kabul edilen dini bayramlar, ..
resim yok MOBESE KAMERALARI HAKKINDA! Sokaklarımızın caddelerimizi ve yaşam alanlarımızın daha emniyetli bir ortama dö..
resim yok JIMMY CHOO MARJİNAL SEÇİMİ HAKKINDA! Fantazi ayakkabı modasında en uçlarda tasarımları ile her zaman için insanları ..
resim yok DÜĞÜN DAVETİYELERİ HAKKINDA! Düğün heyecanı her zaman için düğün sahipleri tarafından daha çok yaşanırken, ö..
  Kocaeli HABERLERİ
 KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) Balıkesir ile özdeşleşen, Çanakkale’de de çokça sevilen ama Kocaeli’de bir başka..
Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Özellikle Kocaeli bölgesinden birçok mantar türü yetişmektedir.Birçok mantar tür..
Yöresel Lezzet - ( 1 ) Yöresel Lezzet - ( 1 ) Kocaeli denilince akla gelen ilk tariflerden biri dartı. Her sabah kahvaltısının..
KURU HELVA TARİFİ - ( 1 ) KURU HELVA TARİFİ - ( 1 ) Özellikle soğuk havalarda içi ısıtan tatlılar denildiğinde akla ilk helva gelir...
  Siyaset HABERLERİ
CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) Hain örgüt üyelerinin planladıkları darbe gecesinde yaşanılan olaylardan sonra t..
ERDOĞAN İLE PUTİN BULUŞMASI SONUÇLARI - ( 1 ) ERDOĞAN İLE PUTİN BULUŞMASI SONUÇLARI - ( 1 ) Geçen sene Suriye ordusu ile beraber işid terör örgütüne operasyon yapan rus ask..
ABD Eski Başkanı Obama'ya ilginç iş teklifi! ABD Eski Başkanı Obama'ya ilginç iş teklifi! Obama’nın hikayesi şudur: Bir gün köydeki obasına gitmek ister ama izin vermezle..
ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? Referandum nedir; referandum, halkın siyasi iktidarlarının belirlediği veya deği..
  Spor HABERLERİ
Twitter düzenle butonunda ŞOK detaylar ! Twitter düzenle butonunda ŞOK detaylar ! Sosyal medya devi twitter gönderilen twitler üzerinde düzenle butonu yapacaktı ..
resim yok KANO SPORU HAKKINDA! Su sporları son derece zevkli ve eğlenceli bir etkinlik olurken, bu tür sporlar ..
resim yok SPOR ÇANTALARI HAKKINDA! Spor etkinliklerine katılmak her anlamda ve her yaş grubunda özel manalar taşır...
Türkiye de Sporcu Olmak ! Türkiye de Sporcu Olmak ! Evet sevgili okuyucular. Bugün ülkemizin dinmek bilmeyen sıkıntısından birini si..
  Etkinlikler HABERLERİ
Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası yüzyıllarca buradaki köy insanının yaşamının önemli bir parçası ..
İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit Belediyesi uzun yıllardan beri atıl vaziyette olan Saat Kulesi ve çevresin..
Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Eşsiz doğası, mükemmel manzaraları, huzur veren atmosferi ile Sapanca yurt içi t..
GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) Gölkay Park’a ev sahipliği yapan Kocaeli, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine ba..
  Sosyal HABERLERİ
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
  Eğitim HABERLERİ
resim yok HİPERAKTİF ÇOCUKLAR HAKKINDA! Çok hareketli olması ve ele avuca sığmaz olması ile bilinen çocuklar ebeveynler ..
LAVUZDAN ÇIKARILAN ÜNİVERSİTELERDEKİ ÖĞRENCİLER NEREDE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDECEK - ( 1 ) LAVUZDAN ÇIKARILAN ÜNİVERSİTELERDEKİ ÖĞRENCİLER NEREDE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDECEK - ( 1 ) üniversite tercih kılavuzlarında bazı değerlendirilmelere gidildi.Bu değişiklikl..
KYK YURT ÖDEMELERİVE BAŞVURULARI/BURS BAŞVURU SONUÇLARI - ( 1 ) KYK YURT ÖDEMELERİVE BAŞVURULARI/BURS BAŞVURU SONUÇLARI - ( 1 ) Öğrencilerin üniversitelere gittiklerin de kalmak için başvuru yapacakları Kred..
ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERİN ACI SONLARI - ( 1 ) ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERİN ACI SONLARI - ( 1 ) Üniversitelerin belli bölümlerinden mezun olup hala iş bulamayan yada atamayan m..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Kolay Kat Kat Pasta Tarifi ve Yapılışı! Kolay Kat Kat Pasta Tarifi ve Yapılışı! Tatlı yemek tatlı yapmak için kendimize bahaneler yaratırız. Her özel gün, her k..
Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi Hiç tatmamış hatta adını bile duymamış çocuklarımız olabilir. O zaman kerevizi ç..
Tartolet Kremasının hazırlanışı - Meyveli Tartolet Nasıl Yapılır? Tartolet Kremasının hazırlanışı - Meyveli Tartolet Nasıl Yapılır? Bugün size hem çocuklarınıza hem de evinize gelen özel misafirlerinize ikram ede..
Ev Baklavası Tarifi ve Yapılışı Ev Baklavası Tarifi ve Yapılışı Güzel bir tatlı yapmak istediğinizde biraz emek vererek bu tatlı tarifini yapabi..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
22.02.2019 20:30 Göztepe 1 - 3 Trabzonspor
22.02.2019 20:30 Ç.Rizespor 3 - 0 Evkur Yeni Malatyaspor
23.02.2019 16:00 Aytemiz Alanyaspor - Kasımpaşa
23.02.2019 13:30 Demir Grup Sivasspor - Antalyaspor
23.02.2019 19:00 İstanbul Başakşehir - Bursaspor
24.02.2019 13:30 Ankaragücü - Erzurum BB
24.02.2019 19:00 Galatasaray - Teleset M. Akhisarspor
24.02.2019 16:00 Atiker Konyaspor - Kayserispor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı