HABER AKIŞI

Hızlı Zayıflama İçin 5 Kolay Egzersiz

 Tarih: 03-09-2018 14:32:21
Ramazan ayı geldiğinde, insanlar zayıflama için büyük bir çaba gösteriyor. Sahurda ve iftarda yediklerine oldukça dikkat ediyorlar. Fakat ramazanda zayıflamanın gereksinimleri sadece bunlar değil. Her ne kadar gün içerisinde yorgun düşülse de ramazanda da belirli egzersizler yapmalısınız. Boş bir mideyle yapılan hareketler, daha çabuk zayıflamanıza yardımcı olur.

Ramazan ayı geldiğinde, insanlar zayıflama için büyük bir çaba gösteriyor. Sahurda ve iftarda yediklerine oldukça dikkat ediyorlar. Fakat ramazanda zayıflamanın gereksinimleri sadece bunlar değil. Her ne kadar gün içerisinde yorgun düşülse de ramazanda da belirli egzersizler yapmalısınız. Boş bir mideyle yapılan hareketler, daha çabuk zayıflamanıza yardımcı olur.

 

Şimdi ramazanda zayıflama için hazırlanan 5 kolay egzersiz listesine göz atabilirsiniz.

 

ramazanda zayıflama

 

1. Yer silmek

 

Ramazanda zayıflama için yapılabilecek egzersizler, pek tabi bu kadar kolay olmak zorunda. Spor salonlarında yapılan egzersizler, ramazanda oruçluyken yapılınca pek sağlıklı olmayabilir. Dolayısıyla eğilmenizi sağlayacak bu egzersiz sayesinde hem evinizin bir köşesini temizlersiniz, hem de zayıflama için ufak da olsa bir adım atmış olursunuz.

 

2. Zıplamak

 

Fırsat buldukça zıplayın. En basit egzersizlerden birisi olsa da zıplamanın faydaları saymakla bitmez. Gün içerisinde dik durabilmeyi sağlar. Dayanıklılığınızı arttırır. Odanızdan çıkarken, odanıza girerken veya ayakta olduğunuz herhangi bir durumdayken zıplamayı ihmal etmeyin. Çok zor değil birkaç saniyenizi ayırarak zıplamanız yeterli.

 

3. Yürüyüş yapmak

 

İftarda hazırlanacak olan yemekler için belirli malzemeler gerekli. Bu malzemeleri almak için markete gitmeyi bahane ederek yürüyüş yapın. Veya ofiste çalışırken mola saatiniz geldiğinde dışarı çıkıp yürüyün. Kemik sağlığınız için çok faydalı olan bu egzersiz, ayrıca kolesterol problemi olanların da büyük yardımcısıdır.

 

4. Gerinme hareketleri

 

Yoğurt, süt ve süt ürünlerini tükettiğiniz takdirde vücudunuzda laktik asit birikir. İftarda ve sahurda en çok alınması gereken besin gruplarından birisi olan yoğurt, biriken laktik asitle beraber vücudu belirli bir yorgunluk durumuna sokar. Bu laktik asit vücuttan atılırsa, yorgunluk hissi ortadan kalkar. Kollarınızı havaya iyice kaldırmak, kafanızı sağa sola yatırmak, sırtınızı iyice germek gibi egzersizler sayesinde laktik asidi vücuttan atabilirsiniz. Bu yorgunluk hissinin ortadan kaldırılması, ramazanda zayıflama için önünüzdeki engellerden birini ortadan kaldırmak anlamına gelir.

 

5. Bisiklet sürmek

 

Pedal çevirme sayesinde bacak kaslarının büyük bir kısmını çalıştıran bu egzersiz, eğer uygularsanız sizin için en faydalı olabilecek egzersizlerden birisidir. Terleyip vücuttaki zararlı maddeleri dışarı atmanızı sağlar. Bu zararlı maddeler zayıflamanızı engelleyen maddeler olabilir. Ayrıca normal bir tempoyla sürülen bisiklet, kalori yakmanızı da sağlar. İşe veya okula giderken bisiklet sürerek gitmek, en doğru karar olacaktır.

 

Ramazana girmenin verdiği mutlulukla her aile, evlerinde iftar sofrası kurup birilerini davet etmeyi büyük bir sabırsızlıkla bekliyor. Misafirperverliğin dünya üzerindeki en büyük temsilcisi olan Türkiye, ramazanda iftar sofrasının hazırlanışı ile ilgili birçok alternatif barındırıyor. Bu yazımızda sizlere sağlıklı, güzel bir iftar sofrasının nasıl hazırlanması gerektiği ile ilgili 5 püf noktasını aktaracağız.

 

İftar Sofrası

 

1. Çorba seçimine dikkat edin

 

Hem düşük kalorili hem de sağlıklı besinlerden birisi olan çorba, şüphesiz ki ramazan ayının vazgeçilmezlerinden biri. Peki iftar sofrasında nasıl bir çorba bulunmalı? Gün boyunca aç kalan mideyi zorlamamak için yağlı çorbaları kesinlikle unutun. Bunun yerine sağlıklı bir şekilde hazırlanmış tarhana, ezogelin ve mercimek çorbalarını tercih etmeye çalışın.

 

2. Kepek ekmeği bulundurun

 

Sizin veya misafirlerden birisinin bağırsak problemleri olabilir. Bu problemlere karşı kepek ekmeği, en ideal ekmek türüdür. Zaten bağırsak problemleri olmayanlar için de kepek ekmeği oldukça sağlıklıdır. Bu yüzden ramazanda iftar sofrasında kesinlikle kepek ekmeğini eksik etmeyin.

 

3. Ağır tatlılardan kaçının

 

Yemekten sonra tüketilecek olan hafif bir tatlı, kilo almanızı engeller. Ayrıca her misafir, ağır tatlıları tüketemez. Bu yüzden her insana hitap edebilecek, hafif bir tatlı seçin. Ağır tatlıları servis etmekten kaçının.

 

4. Etin yanında sebze de servis edin

 

Genellikle ramazan sofralarının vazgeçilmezi olan et, müthiş bir protein kaynağıdır. Bu protein kaynağı, tek başına servis edildiğinde hem sağlıklı hem de lezzetli olamayabilir. Bu yüzden ramazanda et yemeği yaptığınızda, kesinlikle bu yemeği sebzelerle süsleyin. Haşlanmış patates ve tatlı kırmızı biber gibi sebzeler, et yemeğinin lezzetine lezzet katacaktır.

 

5. Hurma barındırmayı ihmal etmeyin

 

Yıllardan beri Türk kültüründe önemli bir yer edinmiş, hemen hemen her iftar sofrasında görmeye alışkın olduğumuz hurma, ramazanda iftar sofrasından ayrılmaması gereken bir bitkidir. Uzun süre aç kalmanın ardından hurma tüketmek, stres ve gerginliği giderir. Bu açlığın sebep olduğu insanlarla iletişim bozukluğu, kızgınlık gibi problemler hurma ile son bulabilir. Bu yüzden ramazanda iftar sofrasından hurmayı kesinlikle eksik etmeyin. Genellikle misafirlerin çoğu da uygun bir iftar sofrasında hurmaya dikkat eder.

 

Güzellikleriyle öve öve bitiremediğimiz, mutluluğu temsil eden bu ramazan ayında da yakınlarınızla birlikte mutlu iftar sofralarında buluşmanız dileğiyle; hayırlı ramazanlar!

 

Bol güneşli ve denizli bir yazın öncesinde insanlar, ramazana girmenin mutluluğuyla beraber 30 gün sürecek olan ibadetlerini gerçekleştiriyorlar. Bu 30 günün ardından çoğu tatile gidecek olan insanlar, ramazanda nasıl zayıflanır sorusunu kafasına takmış bulunuyor. Aslında bu çok iyi çünkü tatile girmeden önce fazla kilolarından arınıp istedikleri bir vücuda sahip olmaları, insanlara daha keyifli bir tatil deneyimi yaşatabilir. İstediğiniz kiloları verip ramazanda zayıflamanız için bu makaleye bir göz atabilirsiniz.

 

Ramazanda Nasıl Zayıflanır?

 

İftara kadar uyanık kalın

 

Çoğu insan sabah uyandığında saate bakar, iftara kadar tekrar uyumaya karar verir. Bunu kesinlikle yapmayın. Çünkü yaklaşık 18 saat boyunca vücudunuza herhangi bir kalori girmiyor ve bunu uyuyarak değil de uyumayarak değerlendirmelisiniz. Canınız mı sıkılıyor? Basit, vücudunuzu zora sokmayacak hareketler yapın. Evde yapılması gereken işler hala yapılmadı mı? Gün içerisindeki boş zamanınızı değerlendirin ve bu işleri yapmaya koyulun. Bunların ramazanda zayıflama ile ne ilgisi var diye soracak olursanız; bu tür eylemleri gerçekleştirdiğiniz takdirde vücudunuz ek olarak kalori yakar. Ne kadar fazla kalori yakarsanız, ramazan ayının sonuna doğru o kadar kilo vermiş olursunuz.

 

Yemekten sonra sahura kadar bol su için

 

İftarı yaptıktan sonra insanların geneli sahura kadar uyumaz. Eğer sizde bu insanlardan birisiyseniz; sahura kadar sürekli mutfağa gidin ve bir bardak su için. Aklınıza her geldiğinde bunu yapın. Bunu bir alışkanlık haline getirin ki oruç tuttuğunuz esnada susuzluk çekmeyin. Oruç esnasında bu gibi problemlerle karşılaşmaz iseniz; iftarda daha az yer ve daha çabuk zayıflarsınız.

 

Zayıflamak için sahurda dikkatli beslenin

 

Sahurda doğru besinleri seçmek, vücuda yeteri kadar enerjinin girebilmesi demektir. Eğer doğru besinleri yeterli miktarda tüketirseniz, gün içerisinde kendinizi dinç hissedersiniz. Ramazanın ilk haftasını atlattıktan sonra ise ne açlık ne susuzluk hiçbirisini hissetmezsiniz. Ama bu yazılanları düzenli olarak uygulamalısınız.

 

Yemek yedikten sonra hemen uyumayın

 

Sahur veya iftardan sonra üzerinize yapışan uykusuzluk hissine aldanmayın. Yemek yedikten sonra 1 veya 2 saat uyumadan bekleyin. Hatta mümkünse dışarı çıkıp biraz yürüyüş yapın. Mideniz rahatladıktan sonra uyuyabilirsiniz. Eğer vücut yediklerini tam sindiremeden uyursanız, hazımsızlık gibi problemlerle ramazan ayında da karşılaşabilirsiniz. Bu gibi problemler, kilo vermenizi oldukça zorlaştırır.

  DİĞER Sağlık HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Suriye'linin Fotoğrafı Facebook’a İş Açtı! Suriye'linin Fotoğrafı Facebook’a İş Açtı! Suriyeli Anas Modamani’nin Almanya Başbakanı Merkel ile çekindiği fotoğraf Faceb..
31.08.2018 Facebook ve Twitter neden yavaş, siber saldırı mı var? 31.08.2018 Facebook ve Twitter neden yavaş, siber saldırı mı var? Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya siteleri Facebook ve Twitter neden yavaş..
31.08.2018 Hotmail e-mail giriş! Outlook e posta girişi hotmail mail aç! 31.08.2018 Hotmail e-mail giriş! Outlook e posta girişi hotmail mail aç! Outlook ve Hotmail adresi almak istiyor ya da hesabınıza giriş yapmak istiyorsa..
31.08.2018 Hotmail Oturum Aç ! 31.08.2018 Hotmail Oturum Aç ! Mail devi hotmail ülkemizde herne kadar dönemin msn messenger programı olarak bi..
  Kocaeli HABERLERİ
İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri Bu yazımızın kosunu siz değerli bayanları yakından ilgilendirecek İğne oyası mas..
2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 kısa saç modelleri; Yaz mevsiminde, Sezonun trendi, asimetrik kesimli saçla..
Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Bütün bekar erkek ve kızların rüyalarını süsleyen hayellerini kurdukları hayırlı..
CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) Ticaret, sanayi, kültür ve turizm şehri Kocaeli’nin ünlü kayak merkezine ev sahi..
  Siyaset HABERLERİ
En İyi 10 Bireysel Protesto En İyi 10 Bireysel Protesto Kimliği ve yüzü bilinmeyen bu adam Çin Ordusu'nun tanklarına tek başına direnmiş..
@fuatavni  Fuat avni kimdir ? fuat avni  yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) @fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) Kaynak Holding olayını duyuran Fuat Avni'nin kimliği ortaya çıktı mı? Fuat Avni ..
Aids Hakkında! Aids Hakkında! Kötü ününü oldukça hak eden henüz tedavisi bulunamamış ölümcül hastalıklardan bi..
Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Yılbaşı gecesinde Ortaköy’de ünlü gece kulübü Reina’da yaşanan terör saldırısı i..
  Spor HABERLERİ
Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Vulnerabilities Rewards Program (VRP) adlı programda ise Google ürünlerinde açık..
En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri Marka aslında bir İtalyan markası olmasına rağmen Türkiye'deki satılan ürünlerin..
Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Gözünüze çok basit bir tavsiyeymiş gibi görünse bile, olasılıkları hesaplayamad..
En İyi 6 İçki Oyunu En İyi 6 İçki Oyunu Bunda oyuncuların önlerinde birer küçük bardak ve ortaya büyük bir bardak konul..
  Etkinlikler HABERLERİ
Yozgat Gezilecek Turistik Yerler Yozgat Gezilecek Turistik Yerler Yozgat, İç Anadolu’nun merkezinde bulunan bir ildir. Anadolu’nun eski yerleşim m..
Yalova Gezilecek Turistik Yerler Yalova Gezilecek Turistik Yerler Yalova, Türkiye’nin Marmara bölgesinde yer alan illerinden birisidir. Marmara De..
Van Gezilecek Turistik Yerler Van Gezilecek Turistik Yerler Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesinde olan bir ili olan Van nüfus bakımın bölgenin..
Uşak Gezilecek Turistik Yerler Uşak Gezilecek Turistik Yerler Uşak Ege Bölgesinin İç Ege Bölgesinde yer alır. Türkiye'nin diğer tüm şehirlerin..
  Sosyal HABERLERİ
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
Biz Neden Başarılı Değiliz? Biz Neden Başarılı Değiliz? Biz neden başarılı değiliz? Bir eğitimci baba olarak bu sorunun cevabını siz değ..
Eğitimde Kaynak Kitap Sorunu Eğitimde Kaynak Kitap Sorunu Eğitim öğretim faaliyeti içinde başarının arttırılması adına birçok öğretmenimiz..
Evleri Eğitim Yuvasına Dönüştürün ! Evleri Eğitim Yuvasına Dönüştürün ! Benim evladım neden başarısız? Sorusuna çözüm bulmak isteyen anne ve babalara se..
Kıyaslama mı Kıyım Mı? Kıyaslama mı Kıyım Mı? Ahmet’in oğlu matematikte 13 net yapmış benim ki 10 net yapmış dur bunun hesabın..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
LG G6 İncelemesi Hakkında! LG G6 İncelemesi Hakkında! LG'nin bu yıl ki tepe modeli olacak olan LG G6 modeliyle ilgili birçok sızıntı m..
ÇİKOLATA KAPLI KURABİYE TARİFİ ÇİKOLATA KAPLI KURABİYE TARİFİ Pastahanelerde görmeye alıştığımız o eşsiz kurabiyler artık evimizde! Çok fazla ..
ÇÖKERTME KEBABI TARİFİ ÇÖKERTME KEBABI TARİFİ Sultan Çökertme olarak da bilinen kebap cinsimiz, oldukça lezzetli ve doyurucu b..
ELMALI KURABİYE TARİFİ ELMALI KURABİYE TARİFİ Hepimizin çocukluğundan bu yana aklında kalan nadir tatlardan biri elmalı kurabi..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
21.09.2018 20:00 Erzurum BB 0 - 1 Ankaragücü
21.09.2018 20:00 Bursaspor 0 - 0 İstanbul Başakşehir
22.09.2018 19:00 Trabzonspor - Göztepe
22.09.2018 13:30 Evkur Yeni Malatyaspor - Ç.Rizespor
22.09.2018 16:00 Kayserispor - Atiker Konyaspor
23.09.2018 16:00 Kasımpaşa - Aytemiz Alanyaspor
23.09.2018 19:00 Antalyaspor - Demir Grup Sivasspor
23.09.2018 19:00 Teleset M. Akhisarspor - Galatasaray
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 20:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 21:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 21:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 19:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 19:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 21:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 19:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 21:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 16:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 16:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 16:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 16:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 16:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 15:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 16:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 16:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı