HABER AKIŞI

İa Yatak odası takımı modelleri - Evli çiftler yatak odası takımı seçerken genellikle nelere dikkat ediliyor

 Tarih: 05-08-2018 08:57:50
Yatak odası takımı evli çiftler için mühim(önemli) bir tercihtir. İster yeni evlensin isterse yatak odası takımı eskimiş yenilemeyi düşünen çiftler olsun hemen hemen hepsi yatak odasına koyacakları oda takımları için ön araştırma yaparlar.

Yatak odası takımı evli çiftler için mühim(önemli) bir tercihtir. İster yeni evlensin isterse yatak odası takımı eskimiş yenilemeyi düşünen çiftler olsun hemen hemen hepsi yatak odasına koyacakları oda takımları için ön araştırma yaparlar.

Evli çiftler yatak odası takımı seçerken genellikle nelere dikkat ediliyor?

Yatak odası takımını ilk defa alacak olanlar ya da önceden almışlar ve yenilemeyi düşünenler geldiklerinde ilk dikkat ettikleri “yatak odası takımlarında bu sene hangi modeller moda ”dır.  Her sene farklı dizaynlar moda olabilmektedir.  Bazen bir stil üst üste birden çok yıl tercih edilir olmaktadır. Bu tamamen insanların yatak odası takımından beklentilerinden kaynaklanmaktadır.  O sene moda olanın gelecek senede moda olarak kalmasında firmaların etkileri olduğu gibi alıp kullanan ve de memnun kalan kullanıcılar etkendir. Bir dönem kare yataklar moda idi. İnsanlar kare yatak alıyordu. Bir dönem yeni evlenen çiftler arasında yuvarlak yataklar rağbet gördü. Şimdilerde ise eskiye dönüş tekrar başladı. Dikdörtgen boyutlarında yataklar tercih ediliyor.

Yatak odası takımı modelleri dersek eğer ne söylemek istersiniz? Her sene farklı farklı şeyler ürünün sunumunda ön plana çıkarılmaktadır. Moda birazda kişilere göre farklılık göstermektedir. Klasik takımlar her zaman için geçerliliğini korumaktadır. Ayrıca fonksiyonel, kullanımı kolay, gardrop, çekmece, yatak, kullanılan malzemenin cinsi, yatak odası takımı seçiminde öncelik olmalı.

Yatak odası seçimi nasıl yapılmalı

Yatak odası evli çiftler için çok önem arz eden konuların başındadır. Haliyle o odanın dizayn edilmesi, döşenmesi de çok önem arz etmektedir. Mobilya seçimi özelliklede yatak odası seçimi düğün hazırlıklarına başlandığı andan itibaren hem gelin tarafının hem de damat tarafının kafasını meşgul eden konuların başında gelmektedir.

Bu şekilde olmasının nedenleri farklı farklıdır. En önemli nedeni ise evin diğer malzemelerinin yatak odasını seçiminden sonra şekillenecek olmasıdır.

Yatak odası takımı nasıl seçilmeli?

Dikkat edilecek ilk ve en önemli konu her iki taraf hem damat hem de gelinin ortak kanaati sonucunda karar verilmelidir. Bir tarafın istediği ama diğer tarafın tasvip etmediği bir seçim evlilik açısından sakıncalıdır. Yatak odasının rengine, modeline, vb her şeyine eşler birlikte karar vermelidir.

 Yatak odası seçiminde dikkat edilecek hususlardan diğer bir konu ise; yatak odasının ölçüleri olacaktır. Odanın büyüklüğü, küçüklüğü alınacak yatak odasının seçiminde önemli bir kriter olarak duracaktır. Yatak odası takımları her zevke hitap etsin diye her çeşit ve büyüklükte üretilmektedir. Bu nedenle odamıza koyduğumuzda ne odamızı tamamen dolduracak şekilde büyük olmalıdır. Nede oda da bir köşede emanet gibi duruyormuş gibi küçük olmalıdır.  Burada şöyle bir soru akla gelebilir “gün gelir bu evden taşınırız” böyle bir durum olabilir. Eğer taşınma olasılığı varsa standartları göz önünde bulundurarak yatak odası takımını ona göre seçmeliyiz.

Yatak odası seçiminde dikkat edilecek hususlardan olmazsa olmazlardan birisi ise, “nasıl bir yatak odası istiyoruz” dur.  Yatak odası üreten firmalar her zevke hitap eden ürün tasarlayıp ürettikleri için yatak odası satan firmalarda çeşit çoktur. Alış verişinizi oldu bittiye getirmemelisiniz. Öncesinde araştırma yapmak hangi model klasik mi, modern mi olacak bu tip soruları önceden halletmenizi sağlayacaktır.  Bu aşamada karar vermeniz gereken ise estetik, şık ve kullanışlı modelleri tercih etmenizdir. Aldığınız ürün içinize sinmeli. “İyi ki bunu almışız” diyebilmeliyiz. İçinize sinmeyen bir ürünü sırf “şık ve ağır duruyor” diye almanız ilerde sizi “keşke” girdabına itecektir. O nedenle içinizin sindiği model ve renkleri tercih edip kararınızı öyle vermelisiniz.

İa Yatak odası takımı neden önemli

Yatak odası evli çiftler için mahremiyetinin yanı sıra dinlenme yeri, günün yorgunluğunun atıldığı yer,  yeni güne dinç ve dinlenmiş başlama noktasıdır.

Yatak odası içindeki her şey ile orayı kullanan için ferah, rahat ve huzur vermelidir. Bu yatağından perdesine, aynasından, şifonyerine kadar her şeyi ile olmalıdır. İşte bu noktada yatak odasının içini dolduran yatak odası takımı ön plana çıkmaktadır.  Yatak odası takımının birkaç noktada irdelemek gerekmektedir.

Yatak odası takımı seçimi hangi konularda önemlidir?

Sağlık: Sağlık açısından çok önemlidir.  Gece yatılıp sabah yorgun olarak kalkılan yataktan hiç kimse hoşlanmaz. O nedenle yatağın sizi dinlendirmesi, rahatlatması, günün yorgunluğunu alması gerekmektedir. Bunun içinde yatak kısmının kaliteli ve sağlığı destekleyici olanlarından seçilmiş olması gerekir. Yatak odalarında üzerinde durulması gereken en önemli ürün yataktır. Yatak, yorgan, yastık seçimi çok önemlidir. Seçim yapılırken alerji, koku, nem,  yapmayan, bakteri barındırmayan ürünlerin olmasına azami önem verilmelidir.

Psikoloji: Bir diğer konu ise yatak odası takımının renginin oda rengi ile uyum içerisinde olmasıdır. Duvar mobilya uyumu insanın psikolojisi üzerinde olumlu etkilerinin olduğunun tespit edilmiş olması dolayısıyla uyumlu renk seçilmelidir. İnsanı dinlendiren ve rahatlatan renk tonları tercih edilmelidir. Bazı renklerin insanların tavır davranışları üzerinde etkili olduğu kanıtlanmıştır. Örneğin kırmızı rengin enerjisi yüksektir. Sıcak bir renktir. Tutku ve heyecan uyandırır. Sarı renk ise umut aşılamaktadır. Güneş rengi olduğu için insanları hep maceraya çağırır. Bazen kasveti çağrıştırdığı algılanabilmektedir. O neden yatak odalarında kullanılması önerilmez. Onun yerine turuncu rengin tonları kullanılabilir. Turuncuyu da tek başına değil de kombine şeklinde kullanmak daha akıllıca olacaktır.

Kalite: Bir başka konu ise mobilyalarda kullanılan ağaç malzemesinin, kullanılan boyanın, kullanılan aksesuarların sağlık açısından zararsız olanlarından seçilmiş olması önem arz etmektedir. Marka olsun, ya da bu yılın modası olsun diye kaliteden ödün vermemek gerekir. Kalitesine güvenerek alınan bir ürün sizin kullanımınıza bağlı olarak uzun yıllar kullanılabilecektir.

Son olarak yatak odası ne kadar önemli ise yatak odası takımı seçimi de o derece önemlidir. Her zaman ihtiyaca cevap veren ürünler tercih edilmelidir.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Güncel HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
resim yok DİNİ BAYRAMLARIMIZ HAKKINDA! Toplumsal kültürümüzün önemli bir yansıması olarak kabul edilen dini bayramlar, ..
resim yok MOBESE KAMERALARI HAKKINDA! Sokaklarımızın caddelerimizi ve yaşam alanlarımızın daha emniyetli bir ortama dö..
resim yok JIMMY CHOO MARJİNAL SEÇİMİ HAKKINDA! Fantazi ayakkabı modasında en uçlarda tasarımları ile her zaman için insanları ..
resim yok DÜĞÜN DAVETİYELERİ HAKKINDA! Düğün heyecanı her zaman için düğün sahipleri tarafından daha çok yaşanırken, ö..
  Kocaeli HABERLERİ
 KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) Balıkesir ile özdeşleşen, Çanakkale’de de çokça sevilen ama Kocaeli’de bir başka..
Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Özellikle Kocaeli bölgesinden birçok mantar türü yetişmektedir.Birçok mantar tür..
Yöresel Lezzet - ( 1 ) Yöresel Lezzet - ( 1 ) Kocaeli denilince akla gelen ilk tariflerden biri dartı. Her sabah kahvaltısının..
KURU HELVA TARİFİ - ( 1 ) KURU HELVA TARİFİ - ( 1 ) Özellikle soğuk havalarda içi ısıtan tatlılar denildiğinde akla ilk helva gelir...
  Siyaset HABERLERİ
CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) Hain örgüt üyelerinin planladıkları darbe gecesinde yaşanılan olaylardan sonra t..
ERDOĞAN İLE PUTİN BULUŞMASI SONUÇLARI - ( 1 ) ERDOĞAN İLE PUTİN BULUŞMASI SONUÇLARI - ( 1 ) Geçen sene Suriye ordusu ile beraber işid terör örgütüne operasyon yapan rus ask..
ABD Eski Başkanı Obama'ya ilginç iş teklifi! ABD Eski Başkanı Obama'ya ilginç iş teklifi! Obama’nın hikayesi şudur: Bir gün köydeki obasına gitmek ister ama izin vermezle..
ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? Referandum nedir; referandum, halkın siyasi iktidarlarının belirlediği veya deği..
  Spor HABERLERİ
Twitter düzenle butonunda ŞOK detaylar ! Twitter düzenle butonunda ŞOK detaylar ! Sosyal medya devi twitter gönderilen twitler üzerinde düzenle butonu yapacaktı ..
resim yok KANO SPORU HAKKINDA! Su sporları son derece zevkli ve eğlenceli bir etkinlik olurken, bu tür sporlar ..
resim yok SPOR ÇANTALARI HAKKINDA! Spor etkinliklerine katılmak her anlamda ve her yaş grubunda özel manalar taşır...
Türkiye de Sporcu Olmak ! Türkiye de Sporcu Olmak ! Evet sevgili okuyucular. Bugün ülkemizin dinmek bilmeyen sıkıntısından birini si..
  Etkinlikler HABERLERİ
Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası yüzyıllarca buradaki köy insanının yaşamının önemli bir parçası ..
İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit Belediyesi uzun yıllardan beri atıl vaziyette olan Saat Kulesi ve çevresin..
Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Eşsiz doğası, mükemmel manzaraları, huzur veren atmosferi ile Sapanca yurt içi t..
GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) Gölkay Park’a ev sahipliği yapan Kocaeli, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine ba..
  Sosyal HABERLERİ
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
  Eğitim HABERLERİ
resim yok HİPERAKTİF ÇOCUKLAR HAKKINDA! Çok hareketli olması ve ele avuca sığmaz olması ile bilinen çocuklar ebeveynler ..
LAVUZDAN ÇIKARILAN ÜNİVERSİTELERDEKİ ÖĞRENCİLER NEREDE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDECEK - ( 1 ) LAVUZDAN ÇIKARILAN ÜNİVERSİTELERDEKİ ÖĞRENCİLER NEREDE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDECEK - ( 1 ) üniversite tercih kılavuzlarında bazı değerlendirilmelere gidildi.Bu değişiklikl..
KYK YURT ÖDEMELERİVE BAŞVURULARI/BURS BAŞVURU SONUÇLARI - ( 1 ) KYK YURT ÖDEMELERİVE BAŞVURULARI/BURS BAŞVURU SONUÇLARI - ( 1 ) Öğrencilerin üniversitelere gittiklerin de kalmak için başvuru yapacakları Kred..
ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERİN ACI SONLARI - ( 1 ) ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERİN ACI SONLARI - ( 1 ) Üniversitelerin belli bölümlerinden mezun olup hala iş bulamayan yada atamayan m..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Kolay Kat Kat Pasta Tarifi ve Yapılışı! Kolay Kat Kat Pasta Tarifi ve Yapılışı! Tatlı yemek tatlı yapmak için kendimize bahaneler yaratırız. Her özel gün, her k..
Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi Hiç tatmamış hatta adını bile duymamış çocuklarımız olabilir. O zaman kerevizi ç..
Tartolet Kremasının hazırlanışı - Meyveli Tartolet Nasıl Yapılır? Tartolet Kremasının hazırlanışı - Meyveli Tartolet Nasıl Yapılır? Bugün size hem çocuklarınıza hem de evinize gelen özel misafirlerinize ikram ede..
Ev Baklavası Tarifi ve Yapılışı Ev Baklavası Tarifi ve Yapılışı Güzel bir tatlı yapmak istediğinizde biraz emek vererek bu tatlı tarifini yapabi..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
15.02.2019 20:30 Evkur Yeni Malatyaspor 1 - 2 Beşiktaş
16.02.2019 13:30 Teleset M. Akhisarspor 0 - 0 Ankaragücü
16.02.2019 16:00 Bursaspor 0 - 2 Ç.Rizespor
16.02.2019 19:00 Fenerbahçe 1 - 1 Atiker Konyaspor
17.02.2019 16:05 Trabzonspor 0 - 2 Aytemiz Alanyaspor
17.02.2019 19:00 Kasımpaşa 1 - 4 Galatasaray
17.02.2019 16:00 Kayserispor 2 - 1 Göztepe
17.02.2019 13:30 Erzurum BB 4 - 2 Demir Grup Sivasspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı