HABER AKIŞI

iphone IOS 10 hızlandırmanın yolları

 Tarih: 30-11-2018 21:42:32
IOS 10 piyasaya çıktığında Apple kullanıcıları derhal iPhone 6 ve iPad Air'de en yeni iOS'u indirip yüklemişlerdir. En yeni iOS 10'un yeni bildirim sistemi, daha iyi Mesajlar uygulaması, daha kolay Müzik uygulaması ve daha akıllı Siri gibi yüzlerce yeni özellik ile dolması gerçekten çok zor bir durum halini aldı. Bununla birlikte, pil ömrü ve cihazların yavaşlaması gibi daha da kötüleşen bazı konular var söz konusu oldu.

IOS 10 piyasaya çıktığında Apple kullanıcıları derhal iPhone 6 ve iPad Air'de en yeni iOS'u indirip yüklemişlerdir. En yeni iOS 10'un yeni bildirim sistemi, daha iyi Mesajlar uygulaması, daha kolay Müzik uygulaması ve daha akıllı Siri gibi yüzlerce yeni özellik ile dolması gerçekten çok zor bir durum halini aldı. Bununla birlikte, pil ömrü ve cihazların yavaşlaması gibi daha da kötüleşen bazı konular var söz konusu oldu.

Bazı insanlar Apple'ın veya cihazınızın kendisi bu sorunları kesinlikle çözeceğini beklemenizi söyleyebilir. Telefonunuzu veya iPad cihazınızı bekleyip sabırlı olabilmeniz için cihazınız sorunu kendiliğinden çözebilir. IPhone veya iPad cihazınız zaten sıcaksa, bunun nedeni işletim sistemi yazılımının Spotlight ve Fotoğraflar gibi arka planda yoğun bir şekilde çalışmasıdır. Cihazınızın ne kadar çok işe yarayacağına bağlı olarak, birkaç dakika veya saat sürebilir.

En son sürüm olan iOS 10 gibi önemli güncellemeler birkaç saat sonra kendiliğinden düzelir. IOS 10'un yüz tanıma özelliğine sahip yeni ‘’Fotoğraflar’’ uygulaması gibi yüzlerce yeni özelliği olduğundan biraz daha uzun sürebilir. Yavaş performans ve sıcak cihaz normalden daha uzun sürebilir, böylece cihazınızın işini yapmasına izin verebilirsiniz.

 

IOS 10 Çok Yavaş – iPhone Cihazınızı Hızlandırın

Hâlâ düşük performanstan yakınıyorsanız ve iPhone 6, iPad Air 2 veya daha yeni Apple ürünleri modelinde yavaşlama sorunları yaşıyorsanız ve cihazınızı olması gerektiği kadar sorunsuz çalışmıyorsa cihazınızın performansını artırmak için yapabileceğiniz bazı işlemler olacaktır. Bu işlemler, aşağıda açıklanmıştır.

 

IDevice'inizi Yeniden Başlatın

Basit bir yeniden başlatma, yavaş performans, uygulamaları çökertme ve donma gibi birçok sorunu çözebilir. Bu çözüm, cihazınızı hızlandırmaya da yardımcı olabilir, bu nedenle cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin. IPhone 7 ve iPhone 7 plus sıfırlama veya yeniden başlatmanın yeni bir yoludur. Yeniden başlatmayı gerçekleştirmek için Ev tuşuyla Uyku / Uyandırma düğmesini basılı tutmanız gerektiğinde, en yeni iPhone modelinden farklıdır.

IPhone 7 veya iPhone 7 Plus'ın sağ tarafındaki Uyku / Uyandırma tuşuna basılı tutun.

Uyku / Uyandırma düğmesini basılı tutmaya devam edin ve cihazınızın sol tarafındaki Sesi Kısma tuşuna basın ve basılı tutun.

Ekranda Apple logosu görünene kadar her iki düğmeyi basılı tutun. Cihazınızın yeniden başlamasını bekleyin. Bu işlemden sonra iphone cihazınızın daha hızlı çalışması mümkün olacaktır.

 

Hareket azaltma özelliğini etkinleştir

Hareket Azaltma özelliğinin etkinleştirilmesi kullanıcı arayüzünün hareketini ve simgeler paralaks efektini azaltabilir. Bu çözüm, performansı yavaş performans sorunu yaşayan kullanıcılar için de etkili oldu, böylece aşağıdaki denemeleri yaparak cihazınızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Ayarlar'ı Başlat

Genel dokunun

Erişilebilirlik'e gidin ve Hareket Azalt seçeneğine dokunun.

Azalt hareketini değiştirmek için hafifçe ekrana dokunun. Bu, cihazınızın efektlerini devre dışı bırakır, ancak cihazınızın daha hızlı performans gösterdiği sürece bu efektlerin devre dışı kalması pekte önemli değildir.

 

Şeffaflığı azaltmayı etkinleştir

Farkında olmayabileceğiniz bir diğer özellik şeffaflıktır. Bu, cihazınızı geliştirmede yardımcı olabilecek görsel efektleri azaltmanıza olanak tanır. Açmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

Ayarlar uygulamasını başlatın.

Genel sekmesine dokunun,

Kontrastı Artır seçeneğine dokunun ve ‘’Şeffaflığı Azaltma’’ alanının üzerine dokunun.

 

Konum servislerini etkisiz hale getir

Konum servisleri, etkinleştirildiğinde arka planda çalışır ve bu da cihazınızın performansını düşürür. Buna ihtiyacınız yoksa, kapatmanız ve gerektiğinde tekrar etkinleştirmeniz yeterlidir.

Ayarlar'a dokunun

Konum Hizmetleri'ne dokunun ve kapatın.

 

Arka plan uygulaması yenilemeyi kapat

Arka Planda Uygulama Yenileme, cihazınızın uygulamaları arka planda çalıştırmasını sağlayan bir özelliktir. Bu, cihazınızı her zaman meşgul eder, böylece kapatmak çok daha iyi bir performansa neden olabilir.

Ayarlar uygulamasını açın ve Genel'e dokunun.

Arka Planda Uygulama Yenile'ye hafifçe dokunun ve kapatın.

 

Depolama alanını boşalt

IPhone cihazınızın performansının düşük olmasının nedenlerinden biri de depolama alanıdır. Kullanılan depolama alanı %75'in üzerindeyse, cihazınızın daha yavaş çalışması eğilimi vardır. Cihazınızı sorunsuz çalışmasını sağlamak için cihazınızı temizlemek için zaman ayırmanız önemlidir. Bazıları, diğerlerinin en az 1GB tutmanın yeterli olacağını söylediği halde, saklama alanınızın en az %25'inin ücretsiz olmasının hile yapacağını söylüyorlar. Cihazınız zaten %75'ten fazla depolama alanıyla dolu değilse, bu zaten temizlemeye başlamanız için bir ipucudur.

Depolama alanınızı kontrol etmek için Ayarlar'a gidin, Genel'e dokunun ve Depolama ve iCloud kullanımına dokunun. Orada hangi uygulamanın depolama alanınızın çoğunu tükettiğini görebilirsiniz.

 

Fotoğrafları ve videoları bilgisayara taşı

Muhtemelen iPhone ve iPad cihazınızda tonlarca fotoğraf ve video bulunmaktadır. Böyle bir durumda, cihazınız kesinlikle daha yavaş çalışacaktır. Cihazınızın performansını artırmanın bir yolu, resimlerinizi ve videolarınızı bilgisayarınıza kopyalamanız ve yeterli alanı oluşturmak için iPhone veya iPad cihazınızda silmenizdir. Apple cihazları neredeyse dolmadığında daha hızlı çalışıyor gibi görünüyor. Cihazınızın en iyi performansını alabildiğinizden emin olmak için, fotoğraflarınızı ve videolarınızı düzenli olarak bilgisayarınıza taşıdığınızdan emin olun. Ekstra depolama için iCloud'a da kayıt olabilirsiniz.

 

Kullanılmayan uygulamaları ve oyunları sil

Özellikle büyük boyutlu uygulamaları olan çok sayıda uygulamanız varsa, depolama alanı pek çok uygulama ile dolduğu için cihazınız kesinlikle az çalışır. Gerçekten ihtiyacınız olmayan uygulamalara sahipseniz ve gerçekte oynamadığınız oyunlar varsa, onları silmek en çözüm olacaktır. Bu çözüm ekstra alan sağlayacak ve cihazınız size daha iyi performans sağlayarak size teşekkür edecektir.

 

Standart tanımlı videolar kullanın

En yüksek kaliteyi kullanmak yerine, her zaman fark yaratmayan Standart Tanımlamalı Videolar'a razı olabilirsiniz. Ayrıca daha fazla depolama alanından tasarruf etmenizi sağlayabilir. ITunes'daki ayarları değiştirebilirsiniz. Cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes'u başlatın. Seçenekler alanındaki, "Standart Tanımlamalı Videoları Tercih et" in yanındaki kutuyu işaretlemeniz yeterlidir.

 

Bütün ayarları sıfırlamak

IPhone cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Yukarıdaki çözümlerin hiçbirinin iyileştirilmemesi durumunda, tüm ayarları sıfırlamak, son çare olarak gözükebilir. Bunu yapmadan önce, herhangi bir veri kaybını önlemek için önce tüm dosyalarınızı yedeklemeniz en iyisidir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Ayarları aç

Genel'e dokunun.

Sıfırla'ya dokunun ve Tüm Ayarları Sıfırla'yı seçin.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, bütün ayarları sıfırlama işlemi son çareniz olmalıdır ve tekrar belirtmek gerekir ki, bu işlemi yapmadan önce yedekleme yapmayı sakın unutmayın.

  DİĞER Teknoloji HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Neden Kullanmayacağımız Giysileri Satın Alırız? Neden Kullanmayacağımız Giysileri Satın Alırız? Belki de her birinizin dolabında mağazadan eve getirdiği, ama bir kez bile giyme..
Doğru Makyaj Nasıl Yapılır? Doğru Makyaj Nasıl Yapılır? Doğru makyaj yapmak için ilk önce düzgün, sağlıklı kozmetik ürünlerden faydalanm..
Yün ve El Örgüsü Atkı Modası Yün ve El Örgüsü Atkı Modası Beyaz, bej, yeşil ve pembe gibi pek çok farklı renk, model ve uzunluktaki atkıla..
Terazi Burcu 2019 Yorumları Terazi Burcu 2019 Yorumları 2019 yılı özellikle çalışan Terazi burçları için çok olumlu geçecek. Satış ve pa..
  Kocaeli HABERLERİ
İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri Bu yazımızın kosunu siz değerli bayanları yakından ilgilendirecek İğne oyası mas..
2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 kısa saç modelleri; Yaz mevsiminde, Sezonun trendi, asimetrik kesimli saçla..
Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Bütün bekar erkek ve kızların rüyalarını süsleyen hayellerini kurdukları hayırlı..
CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) Ticaret, sanayi, kültür ve turizm şehri Kocaeli’nin ünlü kayak merkezine ev sahi..
  Siyaset HABERLERİ
ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? Referandum nedir; referandum, halkın siyasi iktidarlarının belirlediği veya deği..
En İyi 10 Bireysel Protesto En İyi 10 Bireysel Protesto Kimliği ve yüzü bilinmeyen bu adam Çin Ordusu'nun tanklarına tek başına direnmiş..
@fuatavni  Fuat avni kimdir ? fuat avni  yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) @fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) Kaynak Holding olayını duyuran Fuat Avni'nin kimliği ortaya çıktı mı? Fuat Avni ..
Aids Hakkında! Aids Hakkında! Kötü ününü oldukça hak eden henüz tedavisi bulunamamış ölümcül hastalıklardan bi..
  Spor HABERLERİ
Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Vulnerabilities Rewards Program (VRP) adlı programda ise Google ürünlerinde açık..
En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri Marka aslında bir İtalyan markası olmasına rağmen Türkiye'deki satılan ürünlerin..
Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Gözünüze çok basit bir tavsiyeymiş gibi görünse bile, olasılıkları hesaplayamad..
En İyi 6 İçki Oyunu En İyi 6 İçki Oyunu Bunda oyuncuların önlerinde birer küçük bardak ve ortaya büyük bir bardak konul..
  Etkinlikler HABERLERİ
Brezilya'da Eğlence Hayatı: Rio de Janeiro karnavalı Brezilya'da Eğlence Hayatı: Rio de Janeiro karnavalı Sambanın eklem ritmlerini hissetmek, kahvenin inanılmaz kokusunu duymak ve hayat..
Şarap Denildiğinde Arjantin.. Şarap Denildiğinde Arjantin.. Avrupa Asya ve Afrika ülkeleri artık size cazip gelmiyor mu? O zaman Amerika kıt..
Yozgat Gezilecek Turistik Yerler Yozgat Gezilecek Turistik Yerler Yozgat, İç Anadolu’nun merkezinde bulunan bir ildir. Anadolu’nun eski yerleşim m..
Yalova Gezilecek Turistik Yerler Yalova Gezilecek Turistik Yerler Yalova, Türkiye’nin Marmara bölgesinde yer alan illerinden birisidir. Marmara De..
  Sosyal HABERLERİ
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
Aile ve Bencillik (Aile içi sorunlar) Aile ve Bencillik (Aile içi sorunlar) Aile toplum değerleri içinde kendi yerini tutmuş küçük bir kütledir. Bu kütle ai..
Kardeşler arasında yaş farkı ne kadar olmalı? Kardeşler arasında yaş farkı ne kadar olmalı? Ebeveynler çocuk dünyaya getirmeyi planlarken onlar arasındaki yaş farkını çoğu ..
Çocuklarda Kavramsal Gelişim Süreci Nasıl İşler ? Çocuklarda Kavramsal Gelişim Süreci Nasıl İşler ? Çocuklarda kavramsal Gelişim (Kavram Oluşturma) durumu incelendiğinde çocuk iki ..
Çocuklarda Temel Duygusal İhtiyaçlar Nelerdir ? Çocuklarda Temel Duygusal İhtiyaçlar Nelerdir ? Çocuk gelişim süreci sadece fiziksel olarak düşünülmemeli, çocuğun kendi ruhsal ..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Limonlu Kek Tarifi Limonlu Kek Tarifi Limon ile hazırlanan tüm tatlılar oldukça lezzetli olur. Bu tarifimiz de istisna..
LG G6 İncelemesi Hakkında! LG G6 İncelemesi Hakkında! LG'nin bu yıl ki tepe modeli olacak olan LG G6 modeliyle ilgili birçok sızıntı m..
ÇİKOLATA KAPLI KURABİYE TARİFİ ÇİKOLATA KAPLI KURABİYE TARİFİ Pastahanelerde görmeye alıştığımız o eşsiz kurabiyler artık evimizde! Çok fazla ..
ÇÖKERTME KEBABI TARİFİ ÇÖKERTME KEBABI TARİFİ Sultan Çökertme olarak da bilinen kebap cinsimiz, oldukça lezzetli ve doyurucu b..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
07.12.2018 20:00 Aytemiz Alanyaspor 0 - 0 Beşiktaş
08.12.2018 13:30 Demir Grup Sivasspor 2 - 0 Göztepe
08.12.2018 16:00 Trabzonspor 3 - 0 Atiker Konyaspor
08.12.2018 19:00 Galatasaray 2 - 2 Ç.Rizespor
09.12.2018 19:00 Teleset M. Akhisarspor 3 - 0 Fenerbahçe
09.12.2018 13:30 Erzurum BB 1 - 3 Evkur Yeni Malatyaspor
09.12.2018 16:05 Bursaspor 0 - 2 Antalyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı