HABER AKIŞI

iphone IOS 10 hızlandırmanın yolları

 Tarih: 30-11-2018 21:42:32
IOS 10 piyasaya çıktığında Apple kullanıcıları derhal iPhone 6 ve iPad Air'de en yeni iOS'u indirip yüklemişlerdir. En yeni iOS 10'un yeni bildirim sistemi, daha iyi Mesajlar uygulaması, daha kolay Müzik uygulaması ve daha akıllı Siri gibi yüzlerce yeni özellik ile dolması gerçekten çok zor bir durum halini aldı. Bununla birlikte, pil ömrü ve cihazların yavaşlaması gibi daha da kötüleşen bazı konular var söz konusu oldu.

IOS 10 piyasaya çıktığında Apple kullanıcıları derhal iPhone 6 ve iPad Air'de en yeni iOS'u indirip yüklemişlerdir. En yeni iOS 10'un yeni bildirim sistemi, daha iyi Mesajlar uygulaması, daha kolay Müzik uygulaması ve daha akıllı Siri gibi yüzlerce yeni özellik ile dolması gerçekten çok zor bir durum halini aldı. Bununla birlikte, pil ömrü ve cihazların yavaşlaması gibi daha da kötüleşen bazı konular var söz konusu oldu.

Bazı insanlar Apple'ın veya cihazınızın kendisi bu sorunları kesinlikle çözeceğini beklemenizi söyleyebilir. Telefonunuzu veya iPad cihazınızı bekleyip sabırlı olabilmeniz için cihazınız sorunu kendiliğinden çözebilir. IPhone veya iPad cihazınız zaten sıcaksa, bunun nedeni işletim sistemi yazılımının Spotlight ve Fotoğraflar gibi arka planda yoğun bir şekilde çalışmasıdır. Cihazınızın ne kadar çok işe yarayacağına bağlı olarak, birkaç dakika veya saat sürebilir.

En son sürüm olan iOS 10 gibi önemli güncellemeler birkaç saat sonra kendiliğinden düzelir. IOS 10'un yüz tanıma özelliğine sahip yeni ‘’Fotoğraflar’’ uygulaması gibi yüzlerce yeni özelliği olduğundan biraz daha uzun sürebilir. Yavaş performans ve sıcak cihaz normalden daha uzun sürebilir, böylece cihazınızın işini yapmasına izin verebilirsiniz.

 

IOS 10 Çok Yavaş – iPhone Cihazınızı Hızlandırın

Hâlâ düşük performanstan yakınıyorsanız ve iPhone 6, iPad Air 2 veya daha yeni Apple ürünleri modelinde yavaşlama sorunları yaşıyorsanız ve cihazınızı olması gerektiği kadar sorunsuz çalışmıyorsa cihazınızın performansını artırmak için yapabileceğiniz bazı işlemler olacaktır. Bu işlemler, aşağıda açıklanmıştır.

 

IDevice'inizi Yeniden Başlatın

Basit bir yeniden başlatma, yavaş performans, uygulamaları çökertme ve donma gibi birçok sorunu çözebilir. Bu çözüm, cihazınızı hızlandırmaya da yardımcı olabilir, bu nedenle cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin. IPhone 7 ve iPhone 7 plus sıfırlama veya yeniden başlatmanın yeni bir yoludur. Yeniden başlatmayı gerçekleştirmek için Ev tuşuyla Uyku / Uyandırma düğmesini basılı tutmanız gerektiğinde, en yeni iPhone modelinden farklıdır.

IPhone 7 veya iPhone 7 Plus'ın sağ tarafındaki Uyku / Uyandırma tuşuna basılı tutun.

Uyku / Uyandırma düğmesini basılı tutmaya devam edin ve cihazınızın sol tarafındaki Sesi Kısma tuşuna basın ve basılı tutun.

Ekranda Apple logosu görünene kadar her iki düğmeyi basılı tutun. Cihazınızın yeniden başlamasını bekleyin. Bu işlemden sonra iphone cihazınızın daha hızlı çalışması mümkün olacaktır.

 

Hareket azaltma özelliğini etkinleştir

Hareket Azaltma özelliğinin etkinleştirilmesi kullanıcı arayüzünün hareketini ve simgeler paralaks efektini azaltabilir. Bu çözüm, performansı yavaş performans sorunu yaşayan kullanıcılar için de etkili oldu, böylece aşağıdaki denemeleri yaparak cihazınızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Ayarlar'ı Başlat

Genel dokunun

Erişilebilirlik'e gidin ve Hareket Azalt seçeneğine dokunun.

Azalt hareketini değiştirmek için hafifçe ekrana dokunun. Bu, cihazınızın efektlerini devre dışı bırakır, ancak cihazınızın daha hızlı performans gösterdiği sürece bu efektlerin devre dışı kalması pekte önemli değildir.

 

Şeffaflığı azaltmayı etkinleştir

Farkında olmayabileceğiniz bir diğer özellik şeffaflıktır. Bu, cihazınızı geliştirmede yardımcı olabilecek görsel efektleri azaltmanıza olanak tanır. Açmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

Ayarlar uygulamasını başlatın.

Genel sekmesine dokunun,

Kontrastı Artır seçeneğine dokunun ve ‘’Şeffaflığı Azaltma’’ alanının üzerine dokunun.

 

Konum servislerini etkisiz hale getir

Konum servisleri, etkinleştirildiğinde arka planda çalışır ve bu da cihazınızın performansını düşürür. Buna ihtiyacınız yoksa, kapatmanız ve gerektiğinde tekrar etkinleştirmeniz yeterlidir.

Ayarlar'a dokunun

Konum Hizmetleri'ne dokunun ve kapatın.

 

Arka plan uygulaması yenilemeyi kapat

Arka Planda Uygulama Yenileme, cihazınızın uygulamaları arka planda çalıştırmasını sağlayan bir özelliktir. Bu, cihazınızı her zaman meşgul eder, böylece kapatmak çok daha iyi bir performansa neden olabilir.

Ayarlar uygulamasını açın ve Genel'e dokunun.

Arka Planda Uygulama Yenile'ye hafifçe dokunun ve kapatın.

 

Depolama alanını boşalt

IPhone cihazınızın performansının düşük olmasının nedenlerinden biri de depolama alanıdır. Kullanılan depolama alanı %75'in üzerindeyse, cihazınızın daha yavaş çalışması eğilimi vardır. Cihazınızı sorunsuz çalışmasını sağlamak için cihazınızı temizlemek için zaman ayırmanız önemlidir. Bazıları, diğerlerinin en az 1GB tutmanın yeterli olacağını söylediği halde, saklama alanınızın en az %25'inin ücretsiz olmasının hile yapacağını söylüyorlar. Cihazınız zaten %75'ten fazla depolama alanıyla dolu değilse, bu zaten temizlemeye başlamanız için bir ipucudur.

Depolama alanınızı kontrol etmek için Ayarlar'a gidin, Genel'e dokunun ve Depolama ve iCloud kullanımına dokunun. Orada hangi uygulamanın depolama alanınızın çoğunu tükettiğini görebilirsiniz.

 

Fotoğrafları ve videoları bilgisayara taşı

Muhtemelen iPhone ve iPad cihazınızda tonlarca fotoğraf ve video bulunmaktadır. Böyle bir durumda, cihazınız kesinlikle daha yavaş çalışacaktır. Cihazınızın performansını artırmanın bir yolu, resimlerinizi ve videolarınızı bilgisayarınıza kopyalamanız ve yeterli alanı oluşturmak için iPhone veya iPad cihazınızda silmenizdir. Apple cihazları neredeyse dolmadığında daha hızlı çalışıyor gibi görünüyor. Cihazınızın en iyi performansını alabildiğinizden emin olmak için, fotoğraflarınızı ve videolarınızı düzenli olarak bilgisayarınıza taşıdığınızdan emin olun. Ekstra depolama için iCloud'a da kayıt olabilirsiniz.

 

Kullanılmayan uygulamaları ve oyunları sil

Özellikle büyük boyutlu uygulamaları olan çok sayıda uygulamanız varsa, depolama alanı pek çok uygulama ile dolduğu için cihazınız kesinlikle az çalışır. Gerçekten ihtiyacınız olmayan uygulamalara sahipseniz ve gerçekte oynamadığınız oyunlar varsa, onları silmek en çözüm olacaktır. Bu çözüm ekstra alan sağlayacak ve cihazınız size daha iyi performans sağlayarak size teşekkür edecektir.

 

Standart tanımlı videolar kullanın

En yüksek kaliteyi kullanmak yerine, her zaman fark yaratmayan Standart Tanımlamalı Videolar'a razı olabilirsiniz. Ayrıca daha fazla depolama alanından tasarruf etmenizi sağlayabilir. ITunes'daki ayarları değiştirebilirsiniz. Cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes'u başlatın. Seçenekler alanındaki, "Standart Tanımlamalı Videoları Tercih et" in yanındaki kutuyu işaretlemeniz yeterlidir.

 

Bütün ayarları sıfırlamak

IPhone cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Yukarıdaki çözümlerin hiçbirinin iyileştirilmemesi durumunda, tüm ayarları sıfırlamak, son çare olarak gözükebilir. Bunu yapmadan önce, herhangi bir veri kaybını önlemek için önce tüm dosyalarınızı yedeklemeniz en iyisidir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Ayarları aç

Genel'e dokunun.

Sıfırla'ya dokunun ve Tüm Ayarları Sıfırla'yı seçin.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, bütün ayarları sıfırlama işlemi son çareniz olmalıdır ve tekrar belirtmek gerekir ki, bu işlemi yapmadan önce yedekleme yapmayı sakın unutmayın.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Teknoloji HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Nasreddin Hoca ve Karagöz'den Hikayeler - ( 1 ) Nasreddin Hoca ve Karagöz'den Hikayeler - ( 1 ) Sabancı Kültür Merkezi çocuklar ve aileler için şahane bir etkinliğe imza atıyor..
2019 Tesettür Doğal Makyaj Önerileri - Dolgun Kirpikler- 2019 makyaj trendleri - ( 1 ) 2019 Tesettür Doğal Makyaj Önerileri - Dolgun Kirpikler- 2019 makyaj trendleri - ( 1 ) 2019 Doğal Makyaj Önerileri ,Dolgun Kirpikler, Ayrıca kirpikleri dolgun gösterme..
PİŞMANİYE ÜRETİMİ VE TARİHÇESİ - ( 1 ) PİŞMANİYE ÜRETİMİ VE TARİHÇESİ - ( 1 ) Geçmişten Günümüz Değişmeyen Lezzet "İzmit Pişmaniyesi" Pişmaniye kelimesi farsç..
  Kocaeli HABERLERİ
 KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) Balıkesir ile özdeşleşen, Çanakkale’de de çokça sevilen ama Kocaeli’de bir başka..
Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Özellikle Kocaeli bölgesinden birçok mantar türü yetişmektedir.Birçok mantar tür..
Yöresel Lezzet - ( 1 ) Yöresel Lezzet - ( 1 ) Kocaeli denilince akla gelen ilk tariflerden biri dartı. Her sabah kahvaltısının..
KURU HELVA TARİFİ - ( 1 ) KURU HELVA TARİFİ - ( 1 ) Özellikle soğuk havalarda içi ısıtan tatlılar denildiğinde akla ilk helva gelir...
  Siyaset HABERLERİ
CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) Hain örgüt üyelerinin planladıkları darbe gecesinde yaşanılan olaylardan sonra t..
ERDOĞAN İLE PUTİN BULUŞMASI SONUÇLARI - ( 1 ) ERDOĞAN İLE PUTİN BULUŞMASI SONUÇLARI - ( 1 ) Geçen sene Suriye ordusu ile beraber işid terör örgütüne operasyon yapan rus ask..
ABD Eski Başkanı Obama'ya ilginç iş teklifi! ABD Eski Başkanı Obama'ya ilginç iş teklifi! Obama’nın hikayesi şudur: Bir gün köydeki obasına gitmek ister ama izin vermezle..
ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? Referandum nedir; referandum, halkın siyasi iktidarlarının belirlediği veya deği..
  Spor HABERLERİ
Türkiye de Sporcu Olmak ! Türkiye de Sporcu Olmak ! Evet sevgili okuyucular. Bugün ülkemizin dinmek bilmeyen sıkıntısından birini si..
Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Vulnerabilities Rewards Program (VRP) adlı programda ise Google ürünlerinde açık..
En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri Marka aslında bir İtalyan markası olmasına rağmen Türkiye'deki satılan ürünlerin..
Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Gözünüze çok basit bir tavsiyeymiş gibi görünse bile, olasılıkları hesaplayamad..
  Etkinlikler HABERLERİ
Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası yüzyıllarca buradaki köy insanının yaşamının önemli bir parçası ..
İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit Belediyesi uzun yıllardan beri atıl vaziyette olan Saat Kulesi ve çevresin..
Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Eşsiz doğası, mükemmel manzaraları, huzur veren atmosferi ile Sapanca yurt içi t..
GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) Gölkay Park’a ev sahipliği yapan Kocaeli, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine ba..
  Sosyal HABERLERİ
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
  Eğitim HABERLERİ
LAVUZDAN ÇIKARILAN ÜNİVERSİTELERDEKİ ÖĞRENCİLER NEREDE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDECEK - ( 1 ) LAVUZDAN ÇIKARILAN ÜNİVERSİTELERDEKİ ÖĞRENCİLER NEREDE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDECEK - ( 1 ) üniversite tercih kılavuzlarında bazı değerlendirilmelere gidildi.Bu değişiklikl..
KYK YURT ÖDEMELERİVE BAŞVURULARI/BURS BAŞVURU SONUÇLARI - ( 1 ) KYK YURT ÖDEMELERİVE BAŞVURULARI/BURS BAŞVURU SONUÇLARI - ( 1 ) Öğrencilerin üniversitelere gittiklerin de kalmak için başvuru yapacakları Kred..
ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERİN ACI SONLARI - ( 1 ) ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERİN ACI SONLARI - ( 1 ) Üniversitelerin belli bölümlerinden mezun olup hala iş bulamayan yada atamayan m..
ÖĞRETMEN ADAYLARI MARTTA ATANACAK MI ? - ( 1 ) ÖĞRETMEN ADAYLARI MARTTA ATANACAK MI ? - ( 1 ) Bu yıl ülkemizde 20 bin öğretmen adayına atama müjdesi.Geçtiğimiz günlerde gerç..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Kolay Kat Kat Pasta Tarifi ve Yapılışı! Kolay Kat Kat Pasta Tarifi ve Yapılışı! Tatlı yemek tatlı yapmak için kendimize bahaneler yaratırız. Her özel gün, her k..
Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi Hiç tatmamış hatta adını bile duymamış çocuklarımız olabilir. O zaman kerevizi ç..
Tartolet Kremasının hazırlanışı - Meyveli Tartolet Nasıl Yapılır? Tartolet Kremasının hazırlanışı - Meyveli Tartolet Nasıl Yapılır? Bugün size hem çocuklarınıza hem de evinize gelen özel misafirlerinize ikram ede..
Ev Baklavası Tarifi ve Yapılışı Ev Baklavası Tarifi ve Yapılışı Güzel bir tatlı yapmak istediğinizde biraz emek vererek bu tatlı tarifini yapabi..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
15.02.2019 20:30 Evkur Yeni Malatyaspor 1 - 2 Beşiktaş
16.02.2019 13:30 Teleset M. Akhisarspor - Ankaragücü
16.02.2019 16:00 Bursaspor - Ç.Rizespor
16.02.2019 19:00 Fenerbahçe - Atiker Konyaspor
17.02.2019 16:00 Trabzonspor - Aytemiz Alanyaspor
17.02.2019 19:00 Kasımpaşa - Galatasaray
17.02.2019 16:00 Kayserispor - Göztepe
17.02.2019 13:30 Erzurum BB - Demir Grup Sivasspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı