HABER AKIŞI

Kepekler neden olur ve kepekten kurtulmak için neler yapılmalıdır? Maskeler

 Tarih: 24-12-2018 12:17:00  -   Güncelleme: 24-12-2018 12:41:43
Kepek deride oluşan kabuklanmalardır ve uzun süre sıcak hava ya da soğuk hava akımına maruz kaldığında oluşur. Saçları ne kadar yıkarsak yıkayalım kepekler kötü bir görüntü oluşmasına sebep olur. Kıyafetlerimizin üzerine dökülüp belli olan kepekler itici bir görüntü oluşturur. Kepeklerden kurtulmak artık zor değil. Evde yapılabilecek basit işlerle kepeklerden kurtulabiliriz.

Kepek deride oluşan kabuklanmalardır ve uzun süre sıcak hava ya da soğuk hava akımına maruz kaldığında oluşur. Saçları ne kadar yıkarsak yıkayalım kepekler kötü bir görüntü oluşmasına sebep olur. Kıyafetlerimizin üzerine dökülüp belli olan kepekler itici bir görüntü oluşturur. Kepeklerden kurtulmak artık zor değil. Evde yapılabilecek basit işlerle kepeklerden kurtulabiliriz.

Kepekler neden olur ve kepekten kurtulmak için neler yapılmalıdır?

·         D vitamini kepeğin en büyük düşmanları arasındadır. Bu vitamin güneş ışığı tarafından sağlanmaktadır. Güneşin olduğu saatlerde bir miktar güneş ışığı altında bekleme kepeklerin yok olması için etkili bir  yöntem olacaktır.

·         Beslenme şeklinin bozuk olması da kepeğin en önemli sebepleri arasındadır. Düzensiz yapılan kahvaltılar, düzensiz yenen yemekler eksik vitamin ve mineral alımına sebep olacaktır ve mineral, vitamin eksikliğinde saçta kepeklenme görülmektedir. Özellikle vücutta  çinko eksik olduğunda saçta yoğun kepeklenmeler olmaktadır. Çinko açısından yüksek besinler tüketildiğinde bir miktarda olsa kepeklenmenin önüne geçilmiş olur.

·         Teknolojik aletler kepeğin en iyi dostları arasındadır. Fön yapılması, saçlara maşa yapılması ve saçları düzleştirmek saçı uzun süre yüksek sıcaklığa maruz bıraktığı için kepek oluşumuna yardımcı olur. Daha az fön çekerek, daha az maşa yaparak ve daha az düzleştirerek kepekten kurtulmak mümkündür.

·         Kimyasal içerikli ürünlerde kepeğin dostları arasında yer almaktadır. Jöleler, saç köpükleri ve diğer kimyasal içerikli saç ürünleri saç diplerine zarar vererek saçlarda kepek oluşumunu hızlandırmaktadır. Bu kimyasallar az kullanılarak kepeksiz bir saça kavuşulabilir.

Kepekten korunmak için maskeler

Malzeme

·         Biberiye

·         Su

·         Elma sirkesi

·         Zeytinyağı

Biberiye, su ve elma sirkesi karışımı saç diplerine sürülür ve yaklaşık 20 dakika bekletilir. Saç derisindeki bakterilerin ölmesine yardımcı olduğu için kepek oluşumunu azalttığı görülmüştür. Bu karışım yıkandıktan sonra biraz zeytinyağı ile ovalamak elma sirkesinin deriye vereceği kuruluğu yok edecektir.

Malzeme

·         Badem yağı

·         Zeytinyağı

·         Tuz

Badem yağı, zeytinyağı ve tuzdan oluşan karışım kepek oluşumunu engellemek için kullanılan en etkili maskelerden biridir. Karışım saç diplerine sürülerek ovalanır ve sonrasında iyice durulanmalıdır.

Dökülen Saçlara Çözümler

Kim isterki sürekli dökülen saçlarının olmasını? Bir çok uğraşla yapılan saçlar, bakım yapılan, emek verilen saçlar zamanla enerjisini kaybederek tel tel dökülmeye başlamaktadır. Böyle durumlarda doktora danışmak uygun olabilir ancak kendi kendinize yapabileceğiniz pratik ve bilinçli işlemlerle de saç dökülmesinden kurtulmanız mümkün.

Saçların dökülmemesi için ne yapılmalıdır?

·         Saç derisinin olduğu tabakada kan dolaşımı yavaşladığı için saç dökülmesi problemi yaşanmaktadır. Düzenli olarak ellerle yapılan nazik masajlar derideki kan dolaşımını hızlandırarak köklerin güçlü olmasını sağlar.

·         Saçları kuru değilde nemli iken taramaya özen gösterin. Saç kuru iken tarandığında normalden daha fazla saç dökülecektir. Islak ya da kuru saç yerine saçlar nemliylen taramak en uygunudur.

·         Fön makinesi sürekli kullanıldığında saç köklerinde zayıflama meydana getirir ve deriye zarar verir. Mümkün oldukça saçları daha doğal kurutmak ve fön makinesinden uzak durmak gerekmektedir. Yüksek ısılar saç derisine zarar vererek saların güçsüzleşmesine bu sebeple dökülmesine neden olur.

Saç dökülmesini önleyen maskeler

Biberiye maskesi

Biberiye özel bir bitkidir ve ilaç olarakta kullanılmaktadır.Biberiye suyu saçların dökülmesini önleyici bir içeriğe sahiptir. Saçların köklerinin güçlenmesi için ve saçların dökülmemesi için her banyo yapıldığında bu suyu da kullanmak gerekmektedir. Böylece saçlar dökülmeyecek ve dökülen saçlarda çıkmaya başlayacaktır.

Isırgan maskesi

Isırganın saça faydasını bilmeyen yoktur. Toplaması zahmetli olsada bu mükemmel sonuç için biraz uğraşmaya değer. Isırganlar güzelce temizlendikten sonra kaynatılır suyu çıkarılır ve  her banyodan sonra saç derisi bu su ile masaj yapılır. Düzenli olarak bu suyla yapılan masaj saç köklerinin acayip sağlamlaşmasına sebep olur ve zamanla saç dökülmesi durur. Saç çıkartıcı özelliği olmasa da saç dökülmesini önlemek için en etkili doğal yollardan biridir.

Sarımsak maskesi

Sarımsak saç için en güçlü bitkilerin başında gelir. Saça olan faydalarını bilmeyen yoktur. Sarımsaklar ezildikten sonra saç derisine sürülür. Bir süre bekletilir ancak fazla bekletilmemesi gerekmektedir. İçerisindeki asitler uzun süre bekletildiğinde saç derisinezarar verir. Beş dakika uygundur. Sonrasında güzelce durulanır ve ayda bir kere tekrarlanır.

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Biliyorsunuz ki saçlarımızın yeterli bakıma ve korunmaya ihtiyacı oldukça fazladır. Bu da sizden vücudunuzdan bir parçadır ve canlıdır. Hepimizin vücudunun özelliklede yüzümüzün maskesidir. Çünkü saçlar ne kadar sağlıklı, parlak, gür ve güzel ise o kadar yüz çehremizde güzel olur. Saçlarımız güzel olduğunda bizler kendimizi çok daha sağlıklı ve çok daha güzel ve özel hissederiz. Ama saçlarımız cansız, bakımsız ve kötü olunca dökülmeler başlamaktadır. Özellikle saç diplerimizde büyük kellikler oluşabilmektedir. Kadınlarda genetik özelliğinden dolayı şakak kısımlarında ve ön tepede açılımlar oluşabilmekle beraber oldukça kötü göstermektedir. 

Saçların İnsan Psikolojisine Olumsuz Etkileri

Bakımsız saçlar kendimizi çok huysuz hissetmemize, kendimizi çirkin hissetmemize yol açabilmektedir. Bu yüzden giderek ruh sağlığımız bozulur. Çünkü kendini kötü hisseden insanlar motivasyonları düşerek gergin ve somurtkan bir hal alırlar. Yüzleri somurtkanlaşır ve asıklaşır. Aynaya bakmaya korkan ve aynaya çekinerek bakan bireyler zamanla kendilerini toplumdan da dışlayabilmektedirler. Bu yüzden iş hayatımız, aşk hayatımız ve aile yaşantımız çöküntüye uğrayabilmektedir. Demek ki güzel gözükmek her insanın ihtiyacıdır. Saç diyerek geçmemek gerekiyor. Ne kadar bakarsak o kadar güzel olur. Büyüklerimiz ne güzel de söylemişler “Bakarsan dağ olur. Bakmazsan bağ olur” Saçlarımızın bakımı ilk önce yıkamaktan geçer.

Saç Bakımına Yıkamaktan Başlayın!

Önce saçımızın kuru, yağlı veya normal saç tipi olup olmadığını bilmeliyiz. Çünkü kullanacağımız sabunların ve şampuanların saçımıza uygun olması gerekir. Saçımız kuru ise sade sabun ile yıkamalıyız. Bunun yanında yağlı şampuan da kullanabiliriz. Her ne kadar günlük fırçalanması temiz tutmaya yarasa da hiç olmasa bile saçların haftada bir defa yıkanması oldukça önemlidir. Saçların tiplerine göre yıkanması ise yağlı saçlar, kuru saçlara nazaran daha sık yıkanmalıdır. Normal saçlar haftada bir defa yıkanmalıdır.

Saçlarınızı Yıkamadan Önce!

Saçları yıkamadan evvel kafa derimize yapışmış ve gözenekleri tıkayan kuru deri zerrelerini iyice fırçalayarak gevşetip sonra saçımızı kireçsiz ve ılık su ile ıslatıp kırı akıtmamız gerekir. Bu işlemden sonra iyi şampuan veya saç tipinize uygun sabun ile kafa derimizi iyice ovuşturarak ılık su ile güzel bir şekilde durulamalıyız. Bu işlemi banyoda üç kez tekrarlamalıyız.  Saç tellerinin sabunlu ya da şampuanlı kalmamasını sağlamak içinde bol su ile durulayarak taramalıyız. Saçlarımızın bir süre yaş kalması bizim sinüzit gibi çeşitli hastalıklar ile boğuşmamızı sağlar.  Bu yüzden saçlarımızın çabuk kurumasını sağlamalıyız. 

Saçların Sağlıklı Bir Şekilde Işıldaması İçin Yapılması Gerekenler

Saçlar kadınların en önemli aksesuarlarından biridir. Kadını güzelleştiren en önemli şey saçlardır. Yaz günlerinin saçlar üzerindeki etkisi herkes tarafından bilinmektedir. Vücuda zarar verdiği gibi saçlara da büyük hasarlar vermekte ve saçların bakımlı halinden eser kalmamaktadır. Yaz günlerinde güneşin etkilerinden ve denizin yıpratıcı etkilerinden dolayıda saçlardaparlaklıklar yok olarak matlaşmalar oluşmaktadır. Parlak, dolgunve hoş görüntüsünün yok olması dolgun saçların yerini mat, renksiz saçların alması kişilerde moral bozukluğuna sebep olmakta ve yaz aylarında sokağa çıkmak istememektedir.Artık bu üzücü bir durum değil ve önceden parlak olup matlaşan saçları sonradan tekrar parlak hale getirmek mümkün.  Saçları doğal yollardan, evde yapılacak basit işlemlerle açmak, parlatmak mümkündür ve saçları işlem görmeden parlatmak için çevremizde bir çok mucizevi besin bulunmaktadır.

Saçların parlaması için gereken maskeler

Zeytinyağı maskesi

Malzemeler

·         Zeytinyağı

·         Badem yağı

Uygulanışı

Zeytinyağı ve badem yağı iyicekarıştırılıp saç diplerinden başlayarak saç uçlarına kadar sürülmelidir. Sürerken iyice ovalayarak yedirmek gerekiyor. Yaklaşık yarım saat bekleyen karışım zeytinyağlı bir şampuanla iyice durulanmalıdır. İyice durulanan saçlar şampuanın etkisiyle kuruma yapabilir. Durulanma sonucunda yıkanan saçlar nemlendirilirse daha etkili sonuç ortaya çıkacaktır. Düzenli olarak uygulanan bu maske hem saçların diplerinin güçlenmesini sağlayacak hem de saçların doğal bir parlaklık kazanmasına yardımcı olacaktır. Maskeden sonra saçlara yoğun ısı değdirmemek önemlidir. Yüksek ısılar maskenin verdiği nemi fazlasıyla almaktadır.

Avakado ve dut maskesi

·         Avakado

·         Dut

Uygulanışı

Avakado ve dut birlikte blenderden geçirilir yumuşak bir kıvama getirilir. Bu karışım bekletilmeden saçın tamamına iyice yedirilerek sürülür. Yaklaşık 20 dakika bekletilen bu karışım sonrasında iyice durulanır ve nemlendirilir. Avakadonun içerisindeki yağ asitleri saçların parlamasını sağlayacaktır.

Hinditan cevizi maskesi

Malzemeler

·         Hindistan cevizi sütü

·         Bal

Hindistan cevizi ve bal karışımı saçlara dipten uca kadar uygulanır. Bu mükemmel karışım hem saçları besleyecek hem de yoğun bir parlaklık kazandıracaktır. Haftada iki kez kullanılması önerilir. Durulamadan sonra mutlaka nemlendirilmelidir. Düzenli olarak kullanımda ışıl ışılsaçlarınıza kavuşacaksınız.

Saçlarınızı Tararken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Saçlar kadınların en kıymetli süsüdür. En kıymetli varlıklarından birisidir. Bu yüzden saç temizliği kadar saça şekil vermekte önem arz etmektedir. Saçlar yolunmadan taranır. Herkesin seyrek dişli bir tarağı olmalıdır. Başkalarının tarak veya saç penslerini kullanmak hiç doğru değildir. Başkalarında bulunan çeşitli hastalıkları bu yollar ile kendinize nakletmiş olursunuz. Saçlarımızı gelişi güzel yerler de taramamalıyız. Dökülen saçları toplayıp çöp tenekesine veya evde bulunan çöp kutusuna atmalıyız. Omuzlar üzerine dökülen saçlar çirkin ve kirli bir görünüm verebilmektedir.

Saçlarınız Etrafınıza Dökülmesin!

Bunlar vücudumuz hareket ettikçe bir iş ile meşgul olduğumuzda farkında olmadan yerlere, salona ve mutfak gibi alanlara dökülebilir. Ayrıca yemeklerimizin içine de düşebilirler. Bunları önlemek için ise saçlarımızı tararken bir havlu veya bir örtünün içine taramalıyız. Hem omuzlardaki saç kalıntılarının verdiği çirkin görüntüden hem de yere düşen veya yemeğimize saçlarımızın düşmesini önlemiş olacağız. Saçların fırçalanması yıkama kadar önemli değilse de ancak usulünce yapıldığı takdirde fayda vermektedir.

Asla Tel Fırça Kullanmayın!

 Saçların güzel görünmesinde saç fırçasının önemli bir payı vardır.  Asla tel fırça kullanılmamalıdır. Tel fırçalar saç tellerini kırar ve dağıtır. Kalın telli saçlar için sert fırça kullanmak şarttır. Naylon ve madeni fırçalar kullanılmalıdır.  Fırçalama işlemi saçları tenbih eder ve üzerindeki kepek, kir ve tozdan arındırır ve temizler. Yağ akımını normal hale sokmaktadır.

Saçlarınızı Bu Şekilde Taramalısınız!

Saçları küçük taksimlere ayırarak kökünden uçlara doğru fırçalanmalıdır. Sonra ise yatağımıza uzanarak başımızı yatağımızın kenarından sarkıtıp saçlarımızı fırçalamaya devam edelim. Bu vaziyette iken başımızdan gelen kan artar ve saçların beslenmesine faydalı olur. Hem kuru hem de yağlı saçlar için bu işlem faydalıdır. Saçları birde sağdan sola ve soldan sağa arkadan öne doğru fırçalamalıyız. Buda saç diplerimizin hava almasını ve diplerdeki gözeneklere sıkışmakta olan kepek ve kirlerden daha hijyenik bir şekilde arındırılmasını sağlar.

Saçlarınıza En Kolay Nasıl Bakabilirsiniz?

Biliyorsunuz ki günümüzdeki birçok insan saç bakımı konusunda yeterli bilgiye sahip değildir herkes her alanda yazar, çizer konuşur ama iş uygulamaya gelince nedense üşengeç bir hal alırız. Eğer bildiklerimizi bu konuda bilgi sahibi olan deneyimli bilim adamlarının, bu konuya gönül vermiş değerli doktorlarımızın bilgilerinden faydalansaydık ve uygulasaydık sıkıntılarımızı en aza indirebilirdik.

Çok Meşgulüz Veya Çok Şikayetçiyiz!

Ama nedense çok meşgulüz ve çok şikayetçiyiz. Vaktimizde yok veya sınırlı. Fakat günümüzdeki her şey kolaylaşmıştır! İş yerimizden, evimizden hatta yattığımız yerden, elimizin altında bulunan teknolojiden faydalanır, internet aracılığıyla değerli bilgilerini bizimle paylaşan, bu konuda uzman olan kişilerin fikirlerinden faydalanıp hayatımızda yenilikler yapabiliriz. Bilim adamları ve değerli doktorlarımızdan faydalanarak değerlendirdiğim bu yazıyı sizlere sunuyorum.

Canlı ve Parlak Saçlar İçin Ne Yapılmalı?

Saçlarımızın temiz, canlı ve parlak olabilmesi için bakım ve temizliğine önem vermeliyiz. Bakım ve temizliğini yaparken bunları bilinçli yapmalıyız. Her şeyden önce saçımızın yapısını bilmeliyiz. Saç aldığımız çeşitli proteinler ile oluşmakta ve kendine yapı katmaktadır. Bu bakımdan köklerinin devamlı protein alması gerekmektedir. Demek ki bunun için yiyip içtiğimiz de çok önemlidir.

Sinir ve Stres Saçımızı Olumsuz Etkiliyor!

Bu yüzden saçlarımızın bakımı aldığımız besinler ile yakından ilgilidir. Ayrıca hastalıklar, sinir ve streste saç köklerine giden proteini azaltır. Şimdi sizlere güzel bir yöntem söyleyeceğim:

  • 1 adet yumurta
  • 1 kahve fincanı sirke

Bu iki malzememizi bir su bardağına koyuyoruz. Koymadan önce yumurtanın beyazını alın ve başka bir yere koyun. Yumurta sarısı ve sirkeyi karıştırıyoruz. Bu karışımı şampuanımızın içine döküyoruz. Artık şampuanımız ile ne zaman saçımızı yıkarsak yıkayalım, saçımızın gereksinim duyduğu proteini de günlük olarak karşılamış olacağız. Bu sayede zamanla gür, parlak ve bakımlı saçlara sahip olacaksınız.

Bitkiler İle Saç Bakımı Maskesi

Günümüzde en önem verdiğimiz konuların başında saçlar gelmektedir. Saçlar çoğu zaman dökülmekte, kepeklenmekte ve istenilen canlılıktan uzak bir görüntü sergileyerek kişileri fazlası ile huzursuz etmektedir. Tüm bu sorunlar için en iyi çözüm yollarından birisi de bitkisel saç bakım maskeleri olduğunu söyleyebiliriz. Saçların istediği besin ve mineralleri saça nüfuz eden bitkisel maskeler ile arzu ettiğiniz güzelliğe kısa zaman içerisinde ulaşabilirsiniz. Saç deriniz oldukça fazla kaşınıyor ve aynı zamanda da kuruyor ise en iyi çözüm yollarından birisi de saçlarınızı elma sirkesi ile en iyi şekilde yıkamanızdır. Bu sayede saçlarınızı elma sirkesi ile yıkadığınız anda saçlarınızda ki kuruntu ve kaşıntıdan da bir an önce kurtulmuş olacaksınız.

Hint Yağı Maskesi

Kurumuş saçları tekrar canlandırmak için en iyi çözüm yollarından birisi de saça fazlası ile iyi gelen hint yağlarıdır. Saçlarınızın yağı emmesini sağlayarak saç derisine nüfus etmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca Hint Yağı maskesi için içerisine bir miktar zeytinyağı da eklemeniz saçlarınızın daha iyi görünmesine yardımcı olacaktır. Tarayacağınız saçları daha sonradan 15-20 dakika kadar bir süre içerisinde beklettikten sonra ılık suda yıkayarak saçlarınızın bitkisel yağdan arınmasını sağlayabilirsiniz.

Doğal Yollarla Bakım

Günümüzde kişisel bakımın olmazsa olmaz parçaları içerisinde saçlar geldiği için saçları canlı tutmaya yardımcı olacak unsurlardan birisi de saça herhangi bir zarar vermeyen bitkisel yağları kullanmanızdır. Badem yağı, zeytinyağı, hint yağı gibi doğal özlere Sahip olan yağlar saçları kuvvetlendirmeye yardımcı olur. Çabuk kırılan ve ince saçlara sahip olan kişiler için en güvenilir yollardan birisi de doğal yollarla bitkisel yağlar ile maskeler, saçın ideal güzelliğini ve sağlığını tekrardan geri kazandırmaktadır. Bitkisel yağlar ile yapılan bakımın ardından hemen ılık su aracılığı ile ve bitkisel şampuanları kullanarak da saçlarda ki kuruma ve kaşıntılarında bir an önce önlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Saçların dökülme sorunlarına en iyi çözüm yollarından biri olan bitkisel yağlar saç bakımı içerisinde olmazsa olmaz temel unsurlar içerisinde yer almaktadır. Bu sayede aradığınız doğal ve sağlıklı saçlara kavuşma şansına sahip olacaksınız. 

  DİĞER Magazin HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
DÜĞÜN SALONLARI HAKKINDA! DÜĞÜN SALONLARI HAKKINDA! Düğün salonları bizim kendi kültürümüze has bir yapı olup, toplumumuzun önemli b..
AT ÇİFTLİĞİ HAKKINDA! AT ÇİFTLİĞİ HAKKINDA! Hafta sonlarını değerlendirmek adına değişik etkinlik yapmaktan hoşlanan insanla..
ÇİM BİÇME MAKİNESİ HAKKINDA! ÇİM BİÇME MAKİNESİ HAKKINDA! Yeşillik konusunda her zaman insanların bir ilgisinin ve yeşilliklere düşkünlükl..
GÖÇMEN KUŞLAR HAKKINDA! GÖÇMEN KUŞLAR HAKKINDA! Göçmen kuşlar inanılmaz bir şekilde her yıl binlerce kilometre yolu kusursuz bi..
  Kocaeli HABERLERİ
Ucuz Tatil İçin Püf Noktalar ! Ucuz Tatil İçin Püf Noktalar ! İnsan ne kadar kazanırsa kazansın bütçesi kısıtlıdır. Ama yapılacak küçük bir ar..
İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri Bu yazımızın kosunu siz değerli bayanları yakından ilgilendirecek İğne oyası mas..
2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 kısa saç modelleri; Yaz mevsiminde, Sezonun trendi, asimetrik kesimli saçla..
Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Bütün bekar erkek ve kızların rüyalarını süsleyen hayellerini kurdukları hayırlı..
  Siyaset HABERLERİ
ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? Referandum nedir; referandum, halkın siyasi iktidarlarının belirlediği veya deği..
En İyi 10 Bireysel Protesto En İyi 10 Bireysel Protesto Kimliği ve yüzü bilinmeyen bu adam Çin Ordusu'nun tanklarına tek başına direnmiş..
@fuatavni  Fuat avni kimdir ? fuat avni  yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) @fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) Kaynak Holding olayını duyuran Fuat Avni'nin kimliği ortaya çıktı mı? Fuat Avni ..
Aids Hakkında! Aids Hakkında! Kötü ününü oldukça hak eden henüz tedavisi bulunamamış ölümcül hastalıklardan bi..
  Spor HABERLERİ
Türkiye de Sporcu Olmak ! Türkiye de Sporcu Olmak ! Evet sevgili okuyucular. Bugün ülkemizin dinmek bilmeyen sıkıntısından birini si..
Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Vulnerabilities Rewards Program (VRP) adlı programda ise Google ürünlerinde açık..
En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri Marka aslında bir İtalyan markası olmasına rağmen Türkiye'deki satılan ürünlerin..
Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Gözünüze çok basit bir tavsiyeymiş gibi görünse bile, olasılıkları hesaplayamad..
  Etkinlikler HABERLERİ
FESTİVALLER VE YAŞAM TARZI HAKKINDA! FESTİVALLER VE YAŞAM TARZI HAKKINDA! Bazı toplumların hem yöresel hem de toplumsal olarak, hem yaşam tarzları hem de ..
GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER: KAPADOKYA HAKKINDA! GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER: KAPADOKYA HAKKINDA! Hayatınızda bir değişikliğe gitmek veya bir şekilde rahatlamak istiyorsanız, siz..
Yaz Tatilinde Neler Yapılmalı? Yaz Tatilinde Neler Yapılmalı? Bütün bir yılın stresini atmak ve hem bedensel hem de ruhsal anlamda yenilenmek ..
Brezilya'da Eğlence Hayatı: Rio de Janeiro karnavalı Brezilya'da Eğlence Hayatı: Rio de Janeiro karnavalı Sambanın eklem ritmlerini hissetmek, kahvenin inanılmaz kokusunu duymak ve hayat..
  Sosyal HABERLERİ
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
Karne Kıskançlığının Sebebi Aileler! Karne Kıskançlığının Sebebi Aileler! Okul döneminde çok basit olarak adlandırılsa da ‘karne kıskançlığı’ çocuğun iler..
Cumhuriyet Öncesi ve Sonrası Tarih Anlayışı Cumhuriyet Öncesi ve Sonrası Tarih Anlayışı Ulu Önder Atatürk’ün temel politikası, milli duygularımızı ve kültürümüzü kaybet..
DOĞUŞTAN YETENEKLİLER İÇİN GÜZEL SANATLAR AKADEMİSİ DOĞUŞTAN YETENEKLİLER İÇİN GÜZEL SANATLAR AKADEMİSİ Eğitim konusunda insanların çok hassas olmaları ve hayatlarını kazanmak adına bi..
Ygs ve Lys Sistemi Hakkında ! Ygs ve Lys Sistemi Hakkında ! Lisans Yerleştirme Sınavlarında adaylar aldıkları puanlara göre tercih listeleri..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Çökertme Kebabı Tarifi - Yapılışı Çökertme Kebabı Tarifi - Yapılışı Kızarmış patateslerimizin üzerine sarmısaklı yoğurt gezdirelim. Son olarak da ka..
Düdüklü Tencerede Et Haşlama Yemeği Yapılışı - Tarifi Düdüklü Tencerede Et Haşlama Yemeği Yapılışı - Tarifi Bu aşamadan sonra kullanacağınız et, dana eti ise 50 dakika, koyun eti ise 30-40..
Salçalı Sosis Sote Nasıl Yapılır? Salçalı Sosis Sote Nasıl Yapılır? Sosisleri bir parmak enliliğinde yuvarlak yuvarlak doğrayın. Bir tencerede sıvı ..
Tavuk Büryan Tarifi - Yapılışı Tavuk Büryan Tarifi - Yapılışı Öncelikle tavuk bagetlerini üzerini örtecek kadar suda haşlıyoruz. Burada dikkat..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
18.01.2019 20:30 Teleset M. Akhisarspor 1 - 3 Beşiktaş
19.01.2019 19:00 Galatasaray 6 - 0 Ankaragücü
19.01.2019 13:30 Erzurum BB 1 - 2 Atiker Konyaspor
19.01.2019 16:00 Antalyaspor 0 - 0 Kayserispor
19.01.2019 13:30 Evkur Yeni Malatyaspor 3 - 2 Göztepe
20.01.2019 19:00 Trabzonspor 2 - 4 İstanbul Başakşehir
20.01.2019 16:00 Aytemiz Alanyaspor 2 - 0 Demir Grup Sivasspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı