HABER AKIŞI

Kepekler neden olur ve kepekten kurtulmak için neler yapılmalıdır? Maskeler

 Tarih: 24-12-2018 12:17:00  -   Güncelleme: 24-12-2018 12:41:43
Kepek deride oluşan kabuklanmalardır ve uzun süre sıcak hava ya da soğuk hava akımına maruz kaldığında oluşur. Saçları ne kadar yıkarsak yıkayalım kepekler kötü bir görüntü oluşmasına sebep olur. Kıyafetlerimizin üzerine dökülüp belli olan kepekler itici bir görüntü oluşturur. Kepeklerden kurtulmak artık zor değil. Evde yapılabilecek basit işlerle kepeklerden kurtulabiliriz.

Kepek deride oluşan kabuklanmalardır ve uzun süre sıcak hava ya da soğuk hava akımına maruz kaldığında oluşur. Saçları ne kadar yıkarsak yıkayalım kepekler kötü bir görüntü oluşmasına sebep olur. Kıyafetlerimizin üzerine dökülüp belli olan kepekler itici bir görüntü oluşturur. Kepeklerden kurtulmak artık zor değil. Evde yapılabilecek basit işlerle kepeklerden kurtulabiliriz.

Kepekler neden olur ve kepekten kurtulmak için neler yapılmalıdır?

·         D vitamini kepeğin en büyük düşmanları arasındadır. Bu vitamin güneş ışığı tarafından sağlanmaktadır. Güneşin olduğu saatlerde bir miktar güneş ışığı altında bekleme kepeklerin yok olması için etkili bir  yöntem olacaktır.

·         Beslenme şeklinin bozuk olması da kepeğin en önemli sebepleri arasındadır. Düzensiz yapılan kahvaltılar, düzensiz yenen yemekler eksik vitamin ve mineral alımına sebep olacaktır ve mineral, vitamin eksikliğinde saçta kepeklenme görülmektedir. Özellikle vücutta  çinko eksik olduğunda saçta yoğun kepeklenmeler olmaktadır. Çinko açısından yüksek besinler tüketildiğinde bir miktarda olsa kepeklenmenin önüne geçilmiş olur.

·         Teknolojik aletler kepeğin en iyi dostları arasındadır. Fön yapılması, saçlara maşa yapılması ve saçları düzleştirmek saçı uzun süre yüksek sıcaklığa maruz bıraktığı için kepek oluşumuna yardımcı olur. Daha az fön çekerek, daha az maşa yaparak ve daha az düzleştirerek kepekten kurtulmak mümkündür.

·         Kimyasal içerikli ürünlerde kepeğin dostları arasında yer almaktadır. Jöleler, saç köpükleri ve diğer kimyasal içerikli saç ürünleri saç diplerine zarar vererek saçlarda kepek oluşumunu hızlandırmaktadır. Bu kimyasallar az kullanılarak kepeksiz bir saça kavuşulabilir.

Kepekten korunmak için maskeler

Malzeme

·         Biberiye

·         Su

·         Elma sirkesi

·         Zeytinyağı

Biberiye, su ve elma sirkesi karışımı saç diplerine sürülür ve yaklaşık 20 dakika bekletilir. Saç derisindeki bakterilerin ölmesine yardımcı olduğu için kepek oluşumunu azalttığı görülmüştür. Bu karışım yıkandıktan sonra biraz zeytinyağı ile ovalamak elma sirkesinin deriye vereceği kuruluğu yok edecektir.

Malzeme

·         Badem yağı

·         Zeytinyağı

·         Tuz

Badem yağı, zeytinyağı ve tuzdan oluşan karışım kepek oluşumunu engellemek için kullanılan en etkili maskelerden biridir. Karışım saç diplerine sürülerek ovalanır ve sonrasında iyice durulanmalıdır.

Dökülen Saçlara Çözümler

Kim isterki sürekli dökülen saçlarının olmasını? Bir çok uğraşla yapılan saçlar, bakım yapılan, emek verilen saçlar zamanla enerjisini kaybederek tel tel dökülmeye başlamaktadır. Böyle durumlarda doktora danışmak uygun olabilir ancak kendi kendinize yapabileceğiniz pratik ve bilinçli işlemlerle de saç dökülmesinden kurtulmanız mümkün.

Saçların dökülmemesi için ne yapılmalıdır?

·         Saç derisinin olduğu tabakada kan dolaşımı yavaşladığı için saç dökülmesi problemi yaşanmaktadır. Düzenli olarak ellerle yapılan nazik masajlar derideki kan dolaşımını hızlandırarak köklerin güçlü olmasını sağlar.

·         Saçları kuru değilde nemli iken taramaya özen gösterin. Saç kuru iken tarandığında normalden daha fazla saç dökülecektir. Islak ya da kuru saç yerine saçlar nemliylen taramak en uygunudur.

·         Fön makinesi sürekli kullanıldığında saç köklerinde zayıflama meydana getirir ve deriye zarar verir. Mümkün oldukça saçları daha doğal kurutmak ve fön makinesinden uzak durmak gerekmektedir. Yüksek ısılar saç derisine zarar vererek saların güçsüzleşmesine bu sebeple dökülmesine neden olur.

Saç dökülmesini önleyen maskeler

Biberiye maskesi

Biberiye özel bir bitkidir ve ilaç olarakta kullanılmaktadır.Biberiye suyu saçların dökülmesini önleyici bir içeriğe sahiptir. Saçların köklerinin güçlenmesi için ve saçların dökülmemesi için her banyo yapıldığında bu suyu da kullanmak gerekmektedir. Böylece saçlar dökülmeyecek ve dökülen saçlarda çıkmaya başlayacaktır.

Isırgan maskesi

Isırganın saça faydasını bilmeyen yoktur. Toplaması zahmetli olsada bu mükemmel sonuç için biraz uğraşmaya değer. Isırganlar güzelce temizlendikten sonra kaynatılır suyu çıkarılır ve  her banyodan sonra saç derisi bu su ile masaj yapılır. Düzenli olarak bu suyla yapılan masaj saç köklerinin acayip sağlamlaşmasına sebep olur ve zamanla saç dökülmesi durur. Saç çıkartıcı özelliği olmasa da saç dökülmesini önlemek için en etkili doğal yollardan biridir.

Sarımsak maskesi

Sarımsak saç için en güçlü bitkilerin başında gelir. Saça olan faydalarını bilmeyen yoktur. Sarımsaklar ezildikten sonra saç derisine sürülür. Bir süre bekletilir ancak fazla bekletilmemesi gerekmektedir. İçerisindeki asitler uzun süre bekletildiğinde saç derisinezarar verir. Beş dakika uygundur. Sonrasında güzelce durulanır ve ayda bir kere tekrarlanır.

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Biliyorsunuz ki saçlarımızın yeterli bakıma ve korunmaya ihtiyacı oldukça fazladır. Bu da sizden vücudunuzdan bir parçadır ve canlıdır. Hepimizin vücudunun özelliklede yüzümüzün maskesidir. Çünkü saçlar ne kadar sağlıklı, parlak, gür ve güzel ise o kadar yüz çehremizde güzel olur. Saçlarımız güzel olduğunda bizler kendimizi çok daha sağlıklı ve çok daha güzel ve özel hissederiz. Ama saçlarımız cansız, bakımsız ve kötü olunca dökülmeler başlamaktadır. Özellikle saç diplerimizde büyük kellikler oluşabilmektedir. Kadınlarda genetik özelliğinden dolayı şakak kısımlarında ve ön tepede açılımlar oluşabilmekle beraber oldukça kötü göstermektedir. 

Saçların İnsan Psikolojisine Olumsuz Etkileri

Bakımsız saçlar kendimizi çok huysuz hissetmemize, kendimizi çirkin hissetmemize yol açabilmektedir. Bu yüzden giderek ruh sağlığımız bozulur. Çünkü kendini kötü hisseden insanlar motivasyonları düşerek gergin ve somurtkan bir hal alırlar. Yüzleri somurtkanlaşır ve asıklaşır. Aynaya bakmaya korkan ve aynaya çekinerek bakan bireyler zamanla kendilerini toplumdan da dışlayabilmektedirler. Bu yüzden iş hayatımız, aşk hayatımız ve aile yaşantımız çöküntüye uğrayabilmektedir. Demek ki güzel gözükmek her insanın ihtiyacıdır. Saç diyerek geçmemek gerekiyor. Ne kadar bakarsak o kadar güzel olur. Büyüklerimiz ne güzel de söylemişler “Bakarsan dağ olur. Bakmazsan bağ olur” Saçlarımızın bakımı ilk önce yıkamaktan geçer.

Saç Bakımına Yıkamaktan Başlayın!

Önce saçımızın kuru, yağlı veya normal saç tipi olup olmadığını bilmeliyiz. Çünkü kullanacağımız sabunların ve şampuanların saçımıza uygun olması gerekir. Saçımız kuru ise sade sabun ile yıkamalıyız. Bunun yanında yağlı şampuan da kullanabiliriz. Her ne kadar günlük fırçalanması temiz tutmaya yarasa da hiç olmasa bile saçların haftada bir defa yıkanması oldukça önemlidir. Saçların tiplerine göre yıkanması ise yağlı saçlar, kuru saçlara nazaran daha sık yıkanmalıdır. Normal saçlar haftada bir defa yıkanmalıdır.

Saçlarınızı Yıkamadan Önce!

Saçları yıkamadan evvel kafa derimize yapışmış ve gözenekleri tıkayan kuru deri zerrelerini iyice fırçalayarak gevşetip sonra saçımızı kireçsiz ve ılık su ile ıslatıp kırı akıtmamız gerekir. Bu işlemden sonra iyi şampuan veya saç tipinize uygun sabun ile kafa derimizi iyice ovuşturarak ılık su ile güzel bir şekilde durulamalıyız. Bu işlemi banyoda üç kez tekrarlamalıyız.  Saç tellerinin sabunlu ya da şampuanlı kalmamasını sağlamak içinde bol su ile durulayarak taramalıyız. Saçlarımızın bir süre yaş kalması bizim sinüzit gibi çeşitli hastalıklar ile boğuşmamızı sağlar.  Bu yüzden saçlarımızın çabuk kurumasını sağlamalıyız. 

Saçların Sağlıklı Bir Şekilde Işıldaması İçin Yapılması Gerekenler

Saçlar kadınların en önemli aksesuarlarından biridir. Kadını güzelleştiren en önemli şey saçlardır. Yaz günlerinin saçlar üzerindeki etkisi herkes tarafından bilinmektedir. Vücuda zarar verdiği gibi saçlara da büyük hasarlar vermekte ve saçların bakımlı halinden eser kalmamaktadır. Yaz günlerinde güneşin etkilerinden ve denizin yıpratıcı etkilerinden dolayıda saçlardaparlaklıklar yok olarak matlaşmalar oluşmaktadır. Parlak, dolgunve hoş görüntüsünün yok olması dolgun saçların yerini mat, renksiz saçların alması kişilerde moral bozukluğuna sebep olmakta ve yaz aylarında sokağa çıkmak istememektedir.Artık bu üzücü bir durum değil ve önceden parlak olup matlaşan saçları sonradan tekrar parlak hale getirmek mümkün.  Saçları doğal yollardan, evde yapılacak basit işlemlerle açmak, parlatmak mümkündür ve saçları işlem görmeden parlatmak için çevremizde bir çok mucizevi besin bulunmaktadır.

Saçların parlaması için gereken maskeler

Zeytinyağı maskesi

Malzemeler

·         Zeytinyağı

·         Badem yağı

Uygulanışı

Zeytinyağı ve badem yağı iyicekarıştırılıp saç diplerinden başlayarak saç uçlarına kadar sürülmelidir. Sürerken iyice ovalayarak yedirmek gerekiyor. Yaklaşık yarım saat bekleyen karışım zeytinyağlı bir şampuanla iyice durulanmalıdır. İyice durulanan saçlar şampuanın etkisiyle kuruma yapabilir. Durulanma sonucunda yıkanan saçlar nemlendirilirse daha etkili sonuç ortaya çıkacaktır. Düzenli olarak uygulanan bu maske hem saçların diplerinin güçlenmesini sağlayacak hem de saçların doğal bir parlaklık kazanmasına yardımcı olacaktır. Maskeden sonra saçlara yoğun ısı değdirmemek önemlidir. Yüksek ısılar maskenin verdiği nemi fazlasıyla almaktadır.

Avakado ve dut maskesi

·         Avakado

·         Dut

Uygulanışı

Avakado ve dut birlikte blenderden geçirilir yumuşak bir kıvama getirilir. Bu karışım bekletilmeden saçın tamamına iyice yedirilerek sürülür. Yaklaşık 20 dakika bekletilen bu karışım sonrasında iyice durulanır ve nemlendirilir. Avakadonun içerisindeki yağ asitleri saçların parlamasını sağlayacaktır.

Hinditan cevizi maskesi

Malzemeler

·         Hindistan cevizi sütü

·         Bal

Hindistan cevizi ve bal karışımı saçlara dipten uca kadar uygulanır. Bu mükemmel karışım hem saçları besleyecek hem de yoğun bir parlaklık kazandıracaktır. Haftada iki kez kullanılması önerilir. Durulamadan sonra mutlaka nemlendirilmelidir. Düzenli olarak kullanımda ışıl ışılsaçlarınıza kavuşacaksınız.

Saçlarınızı Tararken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Saçlar kadınların en kıymetli süsüdür. En kıymetli varlıklarından birisidir. Bu yüzden saç temizliği kadar saça şekil vermekte önem arz etmektedir. Saçlar yolunmadan taranır. Herkesin seyrek dişli bir tarağı olmalıdır. Başkalarının tarak veya saç penslerini kullanmak hiç doğru değildir. Başkalarında bulunan çeşitli hastalıkları bu yollar ile kendinize nakletmiş olursunuz. Saçlarımızı gelişi güzel yerler de taramamalıyız. Dökülen saçları toplayıp çöp tenekesine veya evde bulunan çöp kutusuna atmalıyız. Omuzlar üzerine dökülen saçlar çirkin ve kirli bir görünüm verebilmektedir.

Saçlarınız Etrafınıza Dökülmesin!

Bunlar vücudumuz hareket ettikçe bir iş ile meşgul olduğumuzda farkında olmadan yerlere, salona ve mutfak gibi alanlara dökülebilir. Ayrıca yemeklerimizin içine de düşebilirler. Bunları önlemek için ise saçlarımızı tararken bir havlu veya bir örtünün içine taramalıyız. Hem omuzlardaki saç kalıntılarının verdiği çirkin görüntüden hem de yere düşen veya yemeğimize saçlarımızın düşmesini önlemiş olacağız. Saçların fırçalanması yıkama kadar önemli değilse de ancak usulünce yapıldığı takdirde fayda vermektedir.

Asla Tel Fırça Kullanmayın!

 Saçların güzel görünmesinde saç fırçasının önemli bir payı vardır.  Asla tel fırça kullanılmamalıdır. Tel fırçalar saç tellerini kırar ve dağıtır. Kalın telli saçlar için sert fırça kullanmak şarttır. Naylon ve madeni fırçalar kullanılmalıdır.  Fırçalama işlemi saçları tenbih eder ve üzerindeki kepek, kir ve tozdan arındırır ve temizler. Yağ akımını normal hale sokmaktadır.

Saçlarınızı Bu Şekilde Taramalısınız!

Saçları küçük taksimlere ayırarak kökünden uçlara doğru fırçalanmalıdır. Sonra ise yatağımıza uzanarak başımızı yatağımızın kenarından sarkıtıp saçlarımızı fırçalamaya devam edelim. Bu vaziyette iken başımızdan gelen kan artar ve saçların beslenmesine faydalı olur. Hem kuru hem de yağlı saçlar için bu işlem faydalıdır. Saçları birde sağdan sola ve soldan sağa arkadan öne doğru fırçalamalıyız. Buda saç diplerimizin hava almasını ve diplerdeki gözeneklere sıkışmakta olan kepek ve kirlerden daha hijyenik bir şekilde arındırılmasını sağlar.

Saçlarınıza En Kolay Nasıl Bakabilirsiniz?

Biliyorsunuz ki günümüzdeki birçok insan saç bakımı konusunda yeterli bilgiye sahip değildir herkes her alanda yazar, çizer konuşur ama iş uygulamaya gelince nedense üşengeç bir hal alırız. Eğer bildiklerimizi bu konuda bilgi sahibi olan deneyimli bilim adamlarının, bu konuya gönül vermiş değerli doktorlarımızın bilgilerinden faydalansaydık ve uygulasaydık sıkıntılarımızı en aza indirebilirdik.

Çok Meşgulüz Veya Çok Şikayetçiyiz!

Ama nedense çok meşgulüz ve çok şikayetçiyiz. Vaktimizde yok veya sınırlı. Fakat günümüzdeki her şey kolaylaşmıştır! İş yerimizden, evimizden hatta yattığımız yerden, elimizin altında bulunan teknolojiden faydalanır, internet aracılığıyla değerli bilgilerini bizimle paylaşan, bu konuda uzman olan kişilerin fikirlerinden faydalanıp hayatımızda yenilikler yapabiliriz. Bilim adamları ve değerli doktorlarımızdan faydalanarak değerlendirdiğim bu yazıyı sizlere sunuyorum.

Canlı ve Parlak Saçlar İçin Ne Yapılmalı?

Saçlarımızın temiz, canlı ve parlak olabilmesi için bakım ve temizliğine önem vermeliyiz. Bakım ve temizliğini yaparken bunları bilinçli yapmalıyız. Her şeyden önce saçımızın yapısını bilmeliyiz. Saç aldığımız çeşitli proteinler ile oluşmakta ve kendine yapı katmaktadır. Bu bakımdan köklerinin devamlı protein alması gerekmektedir. Demek ki bunun için yiyip içtiğimiz de çok önemlidir.

Sinir ve Stres Saçımızı Olumsuz Etkiliyor!

Bu yüzden saçlarımızın bakımı aldığımız besinler ile yakından ilgilidir. Ayrıca hastalıklar, sinir ve streste saç köklerine giden proteini azaltır. Şimdi sizlere güzel bir yöntem söyleyeceğim:

  • 1 adet yumurta
  • 1 kahve fincanı sirke

Bu iki malzememizi bir su bardağına koyuyoruz. Koymadan önce yumurtanın beyazını alın ve başka bir yere koyun. Yumurta sarısı ve sirkeyi karıştırıyoruz. Bu karışımı şampuanımızın içine döküyoruz. Artık şampuanımız ile ne zaman saçımızı yıkarsak yıkayalım, saçımızın gereksinim duyduğu proteini de günlük olarak karşılamış olacağız. Bu sayede zamanla gür, parlak ve bakımlı saçlara sahip olacaksınız.

Bitkiler İle Saç Bakımı Maskesi

Günümüzde en önem verdiğimiz konuların başında saçlar gelmektedir. Saçlar çoğu zaman dökülmekte, kepeklenmekte ve istenilen canlılıktan uzak bir görüntü sergileyerek kişileri fazlası ile huzursuz etmektedir. Tüm bu sorunlar için en iyi çözüm yollarından birisi de bitkisel saç bakım maskeleri olduğunu söyleyebiliriz. Saçların istediği besin ve mineralleri saça nüfuz eden bitkisel maskeler ile arzu ettiğiniz güzelliğe kısa zaman içerisinde ulaşabilirsiniz. Saç deriniz oldukça fazla kaşınıyor ve aynı zamanda da kuruyor ise en iyi çözüm yollarından birisi de saçlarınızı elma sirkesi ile en iyi şekilde yıkamanızdır. Bu sayede saçlarınızı elma sirkesi ile yıkadığınız anda saçlarınızda ki kuruntu ve kaşıntıdan da bir an önce kurtulmuş olacaksınız.

Hint Yağı Maskesi

Kurumuş saçları tekrar canlandırmak için en iyi çözüm yollarından birisi de saça fazlası ile iyi gelen hint yağlarıdır. Saçlarınızın yağı emmesini sağlayarak saç derisine nüfus etmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca Hint Yağı maskesi için içerisine bir miktar zeytinyağı da eklemeniz saçlarınızın daha iyi görünmesine yardımcı olacaktır. Tarayacağınız saçları daha sonradan 15-20 dakika kadar bir süre içerisinde beklettikten sonra ılık suda yıkayarak saçlarınızın bitkisel yağdan arınmasını sağlayabilirsiniz.

Doğal Yollarla Bakım

Günümüzde kişisel bakımın olmazsa olmaz parçaları içerisinde saçlar geldiği için saçları canlı tutmaya yardımcı olacak unsurlardan birisi de saça herhangi bir zarar vermeyen bitkisel yağları kullanmanızdır. Badem yağı, zeytinyağı, hint yağı gibi doğal özlere Sahip olan yağlar saçları kuvvetlendirmeye yardımcı olur. Çabuk kırılan ve ince saçlara sahip olan kişiler için en güvenilir yollardan birisi de doğal yollarla bitkisel yağlar ile maskeler, saçın ideal güzelliğini ve sağlığını tekrardan geri kazandırmaktadır. Bitkisel yağlar ile yapılan bakımın ardından hemen ılık su aracılığı ile ve bitkisel şampuanları kullanarak da saçlarda ki kuruma ve kaşıntılarında bir an önce önlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Saçların dökülme sorunlarına en iyi çözüm yollarından biri olan bitkisel yağlar saç bakımı içerisinde olmazsa olmaz temel unsurlar içerisinde yer almaktadır. Bu sayede aradığınız doğal ve sağlıklı saçlara kavuşma şansına sahip olacaksınız. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Magazin HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
resim yok HIRDAVATÇILAR VE MALZEMELERİ HAKKINDA! Çok çeşitli ve değişik amaçlar için kullanılan eşyaların ve malzemelerin günlük..
resim yok BOĞAZ KÖPRÜLERİ HAKKINDA! Ülkemizde şu an itibariyle yalnızca İstanbul’da olan boğaz köprüleri her yıl mil..
resim yok ZİGON SEHPALAR HAKKINDA! Her eve lazım olan eşyalar arasında zigon sehpa, orta sehpası, vazo ve saksılar ..
resim yok GÜNÜMÜZDE PAYLAŞMAK VE İNSAN OLMAK ! Dünyada para altın ve değerli taşlar gibi son derece önem verdiğimiz ve belki de..
  Kocaeli HABERLERİ
resim yok HAFTA SONU TATİLİ HAKKINDA! Beş gün aynı saatte kalkıp deli gibi koşturmacanın içine katılarak iş hayatının ..
resim yok RESTORASYON VE TARİHİ ESERLER Türkiye konumu itibariyle en başta kendi geçmişimiz olmak üzere çok sayıda uygar..
 KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) Balıkesir ile özdeşleşen, Çanakkale’de de çokça sevilen ama Kocaeli’de bir başka..
Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Özellikle Kocaeli bölgesinden birçok mantar türü yetişmektedir.Birçok mantar tür..
  Siyaset HABERLERİ
Cumhurbaşkanı Erdoğanın Açıklamalarından Sonra Doların Yükselmesi Balon Gibi Söndü! Cumhurbaşkanı Erdoğanın Açıklamalarından Sonra Doların Yükselmesi Balon Gibi Söndü! Doların bugünkü alış kuru 5,3094 TL, satış kuru 5,3185 TL'dir. Dolar kuru en son..
resim yok BATI HAYRANLIĞI NEDİR? Özellikle son yüzyılla beraber toplumumuzun çok büyük bir kesiminde şiddetli der..
resim yok SEÇİM ANKETLERİ HAKKINDA! Konu ne olursa olsun ki başta seçimler olmak üzere insanların nabzını yoklamak v..
CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) Hain örgüt üyelerinin planladıkları darbe gecesinde yaşanılan olaylardan sonra t..
  Spor HABERLERİ
Canlı Bahis Oyununda Nasıl Kazanılır? Canlı Bahis Oyununda Nasıl Kazanılır? Kısa vadede kazanç elde edebileceğiniz bir bahis türü olan canlı bahisde dikkat ..
Twitter düzenle butonunda ŞOK detaylar ! Twitter düzenle butonunda ŞOK detaylar ! Sosyal medya devi twitter gönderilen twitler üzerinde düzenle butonu yapacaktı ..
resim yok KANO SPORU HAKKINDA! Su sporları son derece zevkli ve eğlenceli bir etkinlik olurken, bu tür sporlar ..
resim yok SPOR ÇANTALARI HAKKINDA! Spor etkinliklerine katılmak her anlamda ve her yaş grubunda özel manalar taşır...
  Etkinlikler HABERLERİ
Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası yüzyıllarca buradaki köy insanının yaşamının önemli bir parçası ..
İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit Belediyesi uzun yıllardan beri atıl vaziyette olan Saat Kulesi ve çevresin..
Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Eşsiz doğası, mükemmel manzaraları, huzur veren atmosferi ile Sapanca yurt içi t..
GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) Gölkay Park’a ev sahipliği yapan Kocaeli, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine ba..
  Sosyal HABERLERİ
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
  Eğitim HABERLERİ
resim yok YENİ OKUL FORMALARI HAKKINDA! Uzun yıllar boyunca okul kıyafetlerinde resmiyet göze çarparken, son derece iç k..
resim yok Elveda Haziran Roman Özeti Hakkında! Sarah Jio eserlerinden Elveda Haziran Arkadya Yayınları’ndan Duygu Parsadan çevi..
resim yok Anna Karenina Kitap Özeti Hakkında! Bir dünya edebiyatı klasiği olan Tolstoy eseri Anna Karenina İletişim Yayıncılık..
resim yok Kroyçer Sonat Roman Özeti Hakkında! Tolstoy eserlerinden Kroçyer Sonat, tarihi bir aşk romanıdır. Dünya edebiyatının..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
resim yok REÇEL İLE DAHA GÜZEL KAHVALTI SOFRASI HAKKINDA! Sofralarının vazgeçilmez tadı olan reçeller, kahvaltımızda bize hem enerji hem d..
Bayram Çorbaları ve Bayram Tatlıları Tarifi - Yapılışı ! Bayram Çorbaları ve Bayram Tatlıları Tarifi - Yapılışı ! Ramazan Bayramı’na sayılı gün kaldı ve birkaç ay sonra da Kurban Bayramı gelecek..
Dünya Mutfaklarında Patlıcanın Yeri ! Dünya Mutfaklarında Patlıcanın Yeri ! Fas mutfağına özel dondurulmuş patlıcan özel bir yemektir. Patlıcan, pirinç, kuş..
Danimarka Çöreği Tarifi ve Yapılışı! Danimarka Çöreği Tarifi ve Yapılışı! Danimarka soğuk ve mesafeli bir ülke de olsa mutfağı çok çeşitli ve zengindir. L..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
05.04.2019 21:30 Trabzonspor - Antalyaspor
06.04.2019 17:00 Demir Grup Sivasspor - Kayserispor
06.04.2019 17:00 Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor
06.04.2019 20:00 Galatasaray - Evkur Yeni Malatyaspor
07.04.2019 14:30 Kasımpaşa - Erzurum BB
07.04.2019 17:00 Göztepe - Teleset M. Akhisarspor
07.04.2019 20:00 İstanbul Başakşehir - Atiker Konyaspor
07.04.2019 17:00 Ankaragücü - Fenerbahçe
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı