HABER AKIŞI

Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları ve Badem Yağı ve Faydaları

 Tarih: 18-04-2018 09:44:49
Bugünkü yazı başlığımız Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları olacak vücudun değişik bölgelerinde ortaya çıkan özelliklede yüz, göz ve alın bölgelerinde ortaya çıkan yaşlılık belirtisi de denilen kırışıklıklardan kurtulmanın yollarını sizlere anlatmaya çalışacağız.

Bugünkü yazı başlığımız Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları olacak vücudun değişik bölgelerinde ortaya çıkan özelliklede yüz, göz ve alın bölgelerinde ortaya çıkan yaşlılık belirtisi de denilen kırışıklıklardan kurtulmanın yollarını sizlere anlatmaya çalışacağız.

 

Amerikada yapılan bir araştırmada yüz üstü uyuyan insanların birçoğunda ileriki dönemlerde yüzde kırışkılık ve uzun cizgilerin oluştuğu gözlemlenmiştir. Bu nedenle Kırışıklıklardan kurtulmak istiyorsanız buna baştan bir çözüm olarak yüz üstü yatmayı bırakın.

 

Genellikle yaş ilerledikçe yüz cehresinde ve gözler altında ortaya çıkan kırışıklıklardan tamamen kurtulmanın yolları doğal olarak mevcut değildir. Ama bu kırışıklıkları azaltmak sizin elinizdedir. Bunu için

 

Kırışıklıklardan kurtulmanın formülü

 

Papatya çayının bir çok etkisi vardır ama papatya yağının özellikle gözler altındaki çizgileri gidermede önemli bir etkisi vardır. Papatya yağı vücudu dinlendirir ve cilt hücrelerinin yenilenmesine ve cildin daha canlı bir görüntü kazanmasına sebep olur.

 

Gül yağı: Yıllardır ülkemizde olduğu kadar dünyada da bir çok bayan gül yağını yaşlılık izlerini azaltması ve cildinize daha canlı ve parlak bir görüntü sağlaması sebebiyle kullanıyorlar. Sizde bu konuda gül yağına güvenin

 

Jojobo yağı : Ciltteki nemlendirici etsi sebebiyle cildinizin hava almasını ve yenilenmesini sağlar, böylelikle cildiniz daha canlı ve güzel görünür.

 

Balık ve Ton balığı tüketmekde oldukça önemlidir içinde bulunan proteinler sayesinde vücudun daha canlı olmasını buna bağlı olarakda cildinizin canlanmasına yardımcı olduğunu sizlerde çok kısa bir zaman içinde fark edeceksiniz.

 

Meyvelerde cildinize bir çok yararı olan ve tüketilmesi size daha genç bir görünüş kazandıracak bitkiler arasındadır.

 

Cilt Çatlaması Nasıl Önlenir?

Günümüzde bir çok insanın ortak sorunu olan cilt çatlaması konusunda bu gün sizlere cilt çatlaması nasıl önlenir diyerek bir makale hazırladık umarım hazırladığımız bu makale sizlere faydalı ve yardımcı olur.

 

Vücutta çatlamalar genellikle ergenlik döneminde ortaya çıkar bunların sebepleri arasında hızlı kilo alıp verme aniden gerçekleşen boy uzaması gibi sebepler başta gelen sebeplerdir. Kalcalarda, bacaklarda, belde ve vücudun bir çok yerinde cilt çatlamalarına rastlanabilir.

 

Cilt catlamaları derinin haddinden fazla genişlemesinden meydana gelir. Kolojen dokularındaki tahribat bir tür deri yırtılması olarak bilinir. Çatlaklar genellikle ilk başlarda pempe rengindedir bu renk çatlamanın boyutuna göre ileriki dönemlerde mor renge doğru bir geçiş yaşar.

 

Genellikle ergenlik döneminde ortaya çıkan cilt catlakları aslında başka dönemlerdede sıklıkla görülürler, özellikle bayanların hamilelik döneminde hızlı kilo alıp vermeden dolayı uzun çizgiler halinde çatlaklar görmek mümkündür.

 

Cilt çatlaklarından kurtulmanın yolları

 

Dermabrazyon  (micro peling) yöntemi olarak bilinen yöntem avrupada bir çok ülkede bu hastalığın tedavisinde kullanılan etkin bir yöntemdir ama ciltteki çatlaklardan kurtulmada kesin bir çözüm değildir. Ufakta olsa bu yöntem sonunda yine cildinizde çatlak kalma olasılığı yüksektir. Bunların dışında catlakları kapatmak için değişik kürler uygulanır ve makyajlar yapılır bunlar ufak ve derin olmayan çatlakları kapatmada etkindir.

 

Ciltdeki çatlakları önlemek için öncelikle kilo alıp verirken dikkat etmeliyiz aşırı derecede kilo almak ve bir anda vermek bize oldukça zararlı sağlık sorunları yaşatabileceği gibi böyle vücudun bel, kasıklar, karın, gibi bölgelerindede derin çatlaklara sebep olabilir.

 

Badem Yağı ve Faydaları

Bugün sizlere Badem yağı ve faydaları hakkında bilgi vereceğim. Badem yağı badem ağaçlarından elde edilen yağlardar iki çeşit badem türü vardır acı ve tatlı olmak üzere.  Badem yağının cilde faydalarını saymakla bitiremeyiz.

 

Badem Yağı ile kirpik uzatma veya badem yağı ile saç uzatma gibi bir çok  unsurlar ortaya çıkıyor son zamanlarda peki doğrumu bu söylentiler gerçekten badem yağı neye iyi geliyor. Bu konuda sizlere kısa kısa bilgiler vereceğiz bu yazımızın içinde sizlerde bu bilgilerden umarım faydalanırsınız.

 

Bademin içerinsinde bol miktarda E vitamini, mağnezyum, kalsiyum, potasyum ve fosfat madenleri bulunur bu nedenlede gerçekten bir çok konuda çok etkili bir vitamindir badem yağı.  İçindeki yüksek kalorisi nedeniyle vücuda, gözlere ve beyne gerçektende badem yağı özel bir kuvvet verir ama kalorisinin yüksek olması kilo alınmasına neden olabilir.

 

Soğuk alğınlığı buna bağlı olarak gerçekleşen bronşite ve baş ve böbrek hastalıklarınada iyi geldiği içindeki vitaminler ve minareller bazında incelendiğinde kanıtlanmıştır. Özellikle acı badem yağı gerçekten böbrekler üzerinde çok etkilidir böbrekleri rahatlatır temizler ve buna bağlı olarakda kabızlık problemlerinize yardımcı olur.

 

Vücuda sürüldüğünde yanma, ağrı veya egzama gibi vücud hastalıkları olan yerlerde bu sorunların gitmesine yardımcı olur. Bunun yanında tatlı badem  yağıda gerçekten yıllardır kullanılan bir ilaçtır yüze sürerek yüzünüzü canlandırabilir ve daha canlı bir yüze kavuşabilirsiniz.

 

Badem yağı nasıl kullanılmalı diye bir soru ya ise şöyle cevap vermek gerekir bizce badem yağı kullanımının yanında bademde yeyin kuru badem yemekte gerçekten vücudunuza özellikle bağırsak, böbrek lerinize faydalı olacaktır. Bunun yanında badem yağını cildinize maske yaparak sürerseniz çok iyi olacak ve sizi gerçekten rahatlatacaktır.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Güncel HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
resim yok DİNİ BAYRAMLARIMIZ HAKKINDA! Toplumsal kültürümüzün önemli bir yansıması olarak kabul edilen dini bayramlar, ..
resim yok MOBESE KAMERALARI HAKKINDA! Sokaklarımızın caddelerimizi ve yaşam alanlarımızın daha emniyetli bir ortama dö..
resim yok JIMMY CHOO MARJİNAL SEÇİMİ HAKKINDA! Fantazi ayakkabı modasında en uçlarda tasarımları ile her zaman için insanları ..
resim yok DÜĞÜN DAVETİYELERİ HAKKINDA! Düğün heyecanı her zaman için düğün sahipleri tarafından daha çok yaşanırken, ö..
  Kocaeli HABERLERİ
 KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) Balıkesir ile özdeşleşen, Çanakkale’de de çokça sevilen ama Kocaeli’de bir başka..
Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Özellikle Kocaeli bölgesinden birçok mantar türü yetişmektedir.Birçok mantar tür..
Yöresel Lezzet - ( 1 ) Yöresel Lezzet - ( 1 ) Kocaeli denilince akla gelen ilk tariflerden biri dartı. Her sabah kahvaltısının..
KURU HELVA TARİFİ - ( 1 ) KURU HELVA TARİFİ - ( 1 ) Özellikle soğuk havalarda içi ısıtan tatlılar denildiğinde akla ilk helva gelir...
  Siyaset HABERLERİ
CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) Hain örgüt üyelerinin planladıkları darbe gecesinde yaşanılan olaylardan sonra t..
ERDOĞAN İLE PUTİN BULUŞMASI SONUÇLARI - ( 1 ) ERDOĞAN İLE PUTİN BULUŞMASI SONUÇLARI - ( 1 ) Geçen sene Suriye ordusu ile beraber işid terör örgütüne operasyon yapan rus ask..
ABD Eski Başkanı Obama'ya ilginç iş teklifi! ABD Eski Başkanı Obama'ya ilginç iş teklifi! Obama’nın hikayesi şudur: Bir gün köydeki obasına gitmek ister ama izin vermezle..
ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? Referandum nedir; referandum, halkın siyasi iktidarlarının belirlediği veya deği..
  Spor HABERLERİ
resim yok KANO SPORU HAKKINDA! Su sporları son derece zevkli ve eğlenceli bir etkinlik olurken, bu tür sporlar ..
resim yok SPOR ÇANTALARI HAKKINDA! Spor etkinliklerine katılmak her anlamda ve her yaş grubunda özel manalar taşır...
Türkiye de Sporcu Olmak ! Türkiye de Sporcu Olmak ! Evet sevgili okuyucular. Bugün ülkemizin dinmek bilmeyen sıkıntısından birini si..
Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Vulnerabilities Rewards Program (VRP) adlı programda ise Google ürünlerinde açık..
  Etkinlikler HABERLERİ
Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası yüzyıllarca buradaki köy insanının yaşamının önemli bir parçası ..
İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit Belediyesi uzun yıllardan beri atıl vaziyette olan Saat Kulesi ve çevresin..
Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Eşsiz doğası, mükemmel manzaraları, huzur veren atmosferi ile Sapanca yurt içi t..
GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) Gölkay Park’a ev sahipliği yapan Kocaeli, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine ba..
  Sosyal HABERLERİ
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
  Eğitim HABERLERİ
resim yok HİPERAKTİF ÇOCUKLAR HAKKINDA! Çok hareketli olması ve ele avuca sığmaz olması ile bilinen çocuklar ebeveynler ..
LAVUZDAN ÇIKARILAN ÜNİVERSİTELERDEKİ ÖĞRENCİLER NEREDE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDECEK - ( 1 ) LAVUZDAN ÇIKARILAN ÜNİVERSİTELERDEKİ ÖĞRENCİLER NEREDE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDECEK - ( 1 ) üniversite tercih kılavuzlarında bazı değerlendirilmelere gidildi.Bu değişiklikl..
KYK YURT ÖDEMELERİVE BAŞVURULARI/BURS BAŞVURU SONUÇLARI - ( 1 ) KYK YURT ÖDEMELERİVE BAŞVURULARI/BURS BAŞVURU SONUÇLARI - ( 1 ) Öğrencilerin üniversitelere gittiklerin de kalmak için başvuru yapacakları Kred..
ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERİN ACI SONLARI - ( 1 ) ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERİN ACI SONLARI - ( 1 ) Üniversitelerin belli bölümlerinden mezun olup hala iş bulamayan yada atamayan m..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Kolay Kat Kat Pasta Tarifi ve Yapılışı! Kolay Kat Kat Pasta Tarifi ve Yapılışı! Tatlı yemek tatlı yapmak için kendimize bahaneler yaratırız. Her özel gün, her k..
Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi Hiç tatmamış hatta adını bile duymamış çocuklarımız olabilir. O zaman kerevizi ç..
Tartolet Kremasının hazırlanışı - Meyveli Tartolet Nasıl Yapılır? Tartolet Kremasının hazırlanışı - Meyveli Tartolet Nasıl Yapılır? Bugün size hem çocuklarınıza hem de evinize gelen özel misafirlerinize ikram ede..
Ev Baklavası Tarifi ve Yapılışı Ev Baklavası Tarifi ve Yapılışı Güzel bir tatlı yapmak istediğinizde biraz emek vererek bu tatlı tarifini yapabi..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
15.02.2019 20:30 Evkur Yeni Malatyaspor 1 - 2 Beşiktaş
16.02.2019 13:30 Teleset M. Akhisarspor 0 - 0 Ankaragücü
16.02.2019 16:00 Bursaspor 0 - 2 Ç.Rizespor
16.02.2019 19:00 Fenerbahçe 1 - 1 Atiker Konyaspor
17.02.2019 16:05 Trabzonspor 0 - 2 Aytemiz Alanyaspor
17.02.2019 19:00 Kasımpaşa 1 - 4 Galatasaray
17.02.2019 16:00 Kayserispor 2 - 1 Göztepe
17.02.2019 13:30 Erzurum BB 4 - 2 Demir Grup Sivasspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı