HABER AKIŞI

Kısa Boylular İçin Doğru Kıyafet Aksesuar Çanta ve Ayakkabı Önerileri

 Tarih: 01-12-2018 19:53:40
Kısa boylu kadınların alışveriş yaparken dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Sizde ''Kısa Boylular İçin Doğru Kıyafet, Aksesuar, Çanta ve Ayakkabı Önerileri'' sayesinde olduğunuzdan daha uzun görünebilirsiniz.

 

Kısa Boylular İçin Kıyafet Önerileri

Kısa boylu kadınların alışveriş yaparken dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Sizde kısa boylular için kıyafet önerileri sayesinde olduğunuzdan daha uzun görünebilirsiniz.

Desenler: Desenli kıyafetler kullanmaktan korkmayın. Yalnızca küçük boyuttakileri tercih edin. Küçük desenler vücut yapınızı dengeleyecektir. Büyük desenler kullandığınız zaman vücudunuz daha geniş dolayısıyla da olduğunuzdan çok daha kısa görünürsünüz.

Omuz Hizası: Alışveriş yaparken en az dikkat edilen şeylerden biri omuz hizasıdır. Özellikle ceket ve bluz gibi kıyafetler satın alırken, kıyafetin omuz çizgisinin tam olarak omuzlarınıza oturduğundan emin olmanız gerekir. Kıyafetin omuz bölümünün kolları doğru düşmemeli, fazla dar olup boyna yakın bir mesafede durmamalıdır.

Yaka Seçimi: V yaka ve geniş yuvarlak yakalı kıyafetler vazgeçilmeziniz olmalıdır. Her ikisi de boyun bölgenizi açacağı için olduğunuzdan daha uzun görünebileceksiniz.

Bel Vurgusu: Kısa boylu kişiler vücut hatlarını doğru ifade etmelidir. Fazla bol ve salaş kıyafetler sizi daha basık ve kısa gösterecektir. Bu noktada seçeceğiniz kıyafetlerin en azından bel oyuntunuzu vurgulayarak ortaya çıkarmasını sağlayan kesimlere yönelmeniz gerekir.

Etek Boyu: Kısa boylu ve minyon vücut hatlarına en çok yakışan etek boyu dizin üstündeki boylardır. Özellikle mini etekler sıklıkla tercih edebileceğiniz bir modeldir. Çünkü mini etek bacak boyunuzu ortaya çıkarır ve daha uzun boylu görünmenizi sağlar. Mini etekleri kış aylarında opak çoraplarla kombin yapabilirsiniz. Çorabınızla aynı renk ayakkabı ya da bot tercih ederek bacak boyunuzun kesilmesini engellemiş olursunuz.

Paça Boyu: Pantolonlarınızın paça boyu ayak bileğinizin hemen üzerinde bitmelidir. Özellikle boru paça ya da skinny jean gibi vücuda oturan pantolon modellerini seçmelisiniz. Boyunuzu çok daha uzun göstermek istiyorsanız İspanyol paça pantolonları tercih etmeniz gerekir. Buradaki püf nokta ise ayakkabınızın topuğunu kapatacak şekilde paça boyunun ayarlanmasıdır. Tabi ki topuklu ayakkabılar ile İspanyol paçaları kullanmanız işinizi çok daha kolaylaştıracaktır.

Kumaş Seçimi: Kadife ve brokar gibi kumaşlar sizi olduğunuzdan daha kalın gösterecektir. İlla ki bu tip kumaşları giymek istiyorsanız, en ince yapılı olanları tercih etmeniz gerekir.

Ceket Boyu: Kısa ceketler sizin için sorun yaratmayacaktır, fakat uzun ceketler giyerken altınıza giydiğiniz şort ve etek gibi kıyafetler mutlaka kısa olmalıdır. Ya da pantolon modeli olarak skinny modeli tercih etmelisiniz. A kesim eteğiniz varsa bu seferde kısa ceketler tercih etmelisiniz. Vatkalı ceketlerin omuz çıkıntılarıyla denge sağlayarak göğüs kısmınızı olduğundan geniş gösterebilirsiniz.

Renk Seçimi: Boyunuzun kısa olduğunu düşünüyorsanız, aynı zamanda daha zayıf görünmek istiyorsanız sizin en büyük yardımcınız baştan ayağa aynı renk giyinmeniz olacaktır. Buradaki temel mantık alt ve üst parçalarda aynı renkleri ya da aynı rengin farklı tonlarını giyerek vücudunuzun iki parçaya bölünmüş gibi engellemeniz olacaktır. Bu sayede olduğunuzdan daha uzun ve daha ince görüneceksiniz.

 

Kısa Boylular İçin Doğru Aksesuar, Çanta ve Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

Kıyafetleriniz gibi üzerinizde taşıdığınız aksesuar, çanta ve ayakkabıda sizi olduğunuzdan daha iyi bir görünüme kavuşturabilir ya da kötü görünmenize neden olabilir. Peki, kısa boylular için doğru aksesuar, çanta ve ayakkabı seçimi nasıl olmalı?

Çanta Seçimi: Vücut tipinize uygun giyinmeniz elbette ki önemlidir, fakat tek başına yeterli değildir. Büyük boy yani tıpkı bir valiz gibi olan çantalardan uzak durmanızda fayda var. Bu yüzden vücut tipinize en uygun olan çanta modelini tercih etmeniz gerekir. Vücudunuzla orantılı, biraz daha küçük çantalar kullanarak çok daha iyi bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Takı ve Aksesuarlar: Üzerinizde taşıyacağınız ekstra büyük parçalar sizin, onun içerisinde adeta kaybolmuş gibi görünmenize neden olacaktır. Çanta seçiminde dikkat ettiğiniz gibi takı seçiminde de dikkat etmeniz gerekiyor. Çok büyük takılar üzerinizde hoş görünmeyebilir. Kemer tercihinde de dikkatli olmanızda fayda var. İnce model kemerleri tercih etmeye çalışın. Diğer yandan vücudunuzun bölünmüş gibi görünmesini engellemek için kemerinizi giydikleriniz ile aynı renk ya da tonlarda kullanmaya özen gösterin.

Ayakkabı Seçimi: Boyunuzun kısa olmasından şikayet ediyorsanız, elbette ki topuklu ayakkabıları kullanmanız gerekir. Topuk boyunun ne kadar olduğu çok önemli değildir. Asıl önemli olan kaba ayakkabıları tercih etmemenizdir. Eğer bacak boyunuzun uzun görünmesini istiyorsanız, teninize uyan bir ten rengi ayakkabı işinize yarayacaktır. Yüksek bel kıyafetler ya da uzun etekler ile kombin ayakkabılarınız görünmeyeceği için platform ayakkabılar sizin için doğru bir tercih olacaktır.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Magazin HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
resim yok DİNİ BAYRAMLARIMIZ HAKKINDA! Toplumsal kültürümüzün önemli bir yansıması olarak kabul edilen dini bayramlar, ..
resim yok MOBESE KAMERALARI HAKKINDA! Sokaklarımızın caddelerimizi ve yaşam alanlarımızın daha emniyetli bir ortama dö..
resim yok JIMMY CHOO MARJİNAL SEÇİMİ HAKKINDA! Fantazi ayakkabı modasında en uçlarda tasarımları ile her zaman için insanları ..
resim yok DÜĞÜN DAVETİYELERİ HAKKINDA! Düğün heyecanı her zaman için düğün sahipleri tarafından daha çok yaşanırken, ö..
  Kocaeli HABERLERİ
 KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) Balıkesir ile özdeşleşen, Çanakkale’de de çokça sevilen ama Kocaeli’de bir başka..
Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Özellikle Kocaeli bölgesinden birçok mantar türü yetişmektedir.Birçok mantar tür..
Yöresel Lezzet - ( 1 ) Yöresel Lezzet - ( 1 ) Kocaeli denilince akla gelen ilk tariflerden biri dartı. Her sabah kahvaltısının..
KURU HELVA TARİFİ - ( 1 ) KURU HELVA TARİFİ - ( 1 ) Özellikle soğuk havalarda içi ısıtan tatlılar denildiğinde akla ilk helva gelir...
  Siyaset HABERLERİ
CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) Hain örgüt üyelerinin planladıkları darbe gecesinde yaşanılan olaylardan sonra t..
ERDOĞAN İLE PUTİN BULUŞMASI SONUÇLARI - ( 1 ) ERDOĞAN İLE PUTİN BULUŞMASI SONUÇLARI - ( 1 ) Geçen sene Suriye ordusu ile beraber işid terör örgütüne operasyon yapan rus ask..
ABD Eski Başkanı Obama'ya ilginç iş teklifi! ABD Eski Başkanı Obama'ya ilginç iş teklifi! Obama’nın hikayesi şudur: Bir gün köydeki obasına gitmek ister ama izin vermezle..
ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? Referandum nedir; referandum, halkın siyasi iktidarlarının belirlediği veya deği..
  Spor HABERLERİ
Twitter düzenle butonunda ŞOK detaylar ! Twitter düzenle butonunda ŞOK detaylar ! Sosyal medya devi twitter gönderilen twitler üzerinde düzenle butonu yapacaktı ..
resim yok KANO SPORU HAKKINDA! Su sporları son derece zevkli ve eğlenceli bir etkinlik olurken, bu tür sporlar ..
resim yok SPOR ÇANTALARI HAKKINDA! Spor etkinliklerine katılmak her anlamda ve her yaş grubunda özel manalar taşır...
Türkiye de Sporcu Olmak ! Türkiye de Sporcu Olmak ! Evet sevgili okuyucular. Bugün ülkemizin dinmek bilmeyen sıkıntısından birini si..
  Etkinlikler HABERLERİ
Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası yüzyıllarca buradaki köy insanının yaşamının önemli bir parçası ..
İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit Belediyesi uzun yıllardan beri atıl vaziyette olan Saat Kulesi ve çevresin..
Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Eşsiz doğası, mükemmel manzaraları, huzur veren atmosferi ile Sapanca yurt içi t..
GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) Gölkay Park’a ev sahipliği yapan Kocaeli, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine ba..
  Sosyal HABERLERİ
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
  Eğitim HABERLERİ
resim yok HİPERAKTİF ÇOCUKLAR HAKKINDA! Çok hareketli olması ve ele avuca sığmaz olması ile bilinen çocuklar ebeveynler ..
LAVUZDAN ÇIKARILAN ÜNİVERSİTELERDEKİ ÖĞRENCİLER NEREDE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDECEK - ( 1 ) LAVUZDAN ÇIKARILAN ÜNİVERSİTELERDEKİ ÖĞRENCİLER NEREDE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDECEK - ( 1 ) üniversite tercih kılavuzlarında bazı değerlendirilmelere gidildi.Bu değişiklikl..
KYK YURT ÖDEMELERİVE BAŞVURULARI/BURS BAŞVURU SONUÇLARI - ( 1 ) KYK YURT ÖDEMELERİVE BAŞVURULARI/BURS BAŞVURU SONUÇLARI - ( 1 ) Öğrencilerin üniversitelere gittiklerin de kalmak için başvuru yapacakları Kred..
ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERİN ACI SONLARI - ( 1 ) ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERİN ACI SONLARI - ( 1 ) Üniversitelerin belli bölümlerinden mezun olup hala iş bulamayan yada atamayan m..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Kolay Kat Kat Pasta Tarifi ve Yapılışı! Kolay Kat Kat Pasta Tarifi ve Yapılışı! Tatlı yemek tatlı yapmak için kendimize bahaneler yaratırız. Her özel gün, her k..
Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi Hiç tatmamış hatta adını bile duymamış çocuklarımız olabilir. O zaman kerevizi ç..
Tartolet Kremasının hazırlanışı - Meyveli Tartolet Nasıl Yapılır? Tartolet Kremasının hazırlanışı - Meyveli Tartolet Nasıl Yapılır? Bugün size hem çocuklarınıza hem de evinize gelen özel misafirlerinize ikram ede..
Ev Baklavası Tarifi ve Yapılışı Ev Baklavası Tarifi ve Yapılışı Güzel bir tatlı yapmak istediğinizde biraz emek vererek bu tatlı tarifini yapabi..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
22.02.2019 20:30 Göztepe - Trabzonspor
22.02.2019 20:30 Ç.Rizespor - Evkur Yeni Malatyaspor
23.02.2019 16:00 Aytemiz Alanyaspor - Kasımpaşa
23.02.2019 13:30 Demir Grup Sivasspor - Antalyaspor
23.02.2019 19:00 İstanbul Başakşehir - Bursaspor
24.02.2019 13:30 Ankaragücü - Erzurum BB
24.02.2019 19:00 Galatasaray - Teleset M. Akhisarspor
24.02.2019 16:00 Atiker Konyaspor - Kayserispor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı