HABER AKIŞI

Kredi İçin Kimler Kefil Olabiliyor? En Uygun Kredi Veren Bankalar

 Tarih: 15-02-2018 12:12:56
Kefalet sistemi yine kendi içerisinde ikiye ayrılıyor. Bunlardan ilki yine müteselsil kefalet diğeri ise adi kefalet sistemidir. Adi kefalet borcun tahsili açısından ilk olarak borçluya rücu edilir ve yine tahsil edilememesi unsurlarında da kefilden tahsil edilmeye çalışılır. Müteselsil kefalet unsurunda da bankanın kendi inisiyatifini kullanıyor ve asıl borçluya veya yine kefil başvuru esnasında tercihlerini yapıyor ve yine borcu tahsil ediyor.

Kefalet sistemi yine kendi içerisinde ikiye ayrılıyor. Bunlardan ilki yine müteselsil kefalet diğeri ise adi kefalet sistemidir. Adi kefalet borcun tahsili açısından ilk olarak borçluya rücu edilir ve yine tahsil edilememesi unsurlarında da kefilden tahsil edilmeye çalışılır. Müteselsil kefalet unsurunda da bankanın kendi inisiyatifini kullanıyor ve asıl borçluya veya yine kefil başvuru esnasında tercihlerini yapıyor ve yine borcu tahsil ediyor. Kefilin her iki unsurda da ödemiş olduğu tutarı asıl borçludan talep edebilme hakkı saklıdır.

 

Kefalet Sistemi İçin Kanundaki Düzenlemeler

Borçlar kanunda kefalet sözleşmeleri açısından gereken düzenlemeler başarılı bir şekilde yapılmış ve yine sözleşmelerin geçerli olabilmeleri açısından gerekmekte olan bazı özellikler belirlendi. Yine bu özelliklerden bir tanesi kefalet sözleşmesinin yazılı bir biçimde yapılmasıdır ve yine borca ait tutarların sözleşmede açıkça belirtilmesi gerektiğidir. Bu iki konuda ayrı hareket edilinmeye kalkışılırsa eğer sözleşme oldukça geçersiz bir durum alabilmektedir.

Muvafakat Alma Şartı Var Mı?

Medeni kanun çerçevesinde yapılmakta olan düzenleme çerçevesinde konut kredilerinde ipoteğe konu olmakta olan ev için yine kredilerin alınmaları durumunda eşin bu duruma yine muvafakat edebiliyor olması gerekmektedir. Velhasıl elden izinsiz yapılmakta olan kredi başvuruları geçerliliklerini yitirmektedir. Bunun bir benzeri şeklinde de bireyin kendisini hacir altına sokarak başkalarına ait borçlara kefil olmaları eş rızasına da bağlı olarak ayarlanmıştır. Dolayısı ile eş muvafakat olmadan yapılmakta olan kefalet sistemleri tam anlamıyla geçersiz sayılıyor.

Kimlerin Kefaleti Kabul Ediliyor?

Gelir durumu yine bu bahsi geçen krediyi karşılayabilecek biçimde olan bireyler, haciz gibi herhangi bir borç takibine maruz kalmayan bireyler, kurum garantisinin altında çalışmakta olan bireyler buradan maaş veya çeşitli ücretler talep ederek çalışmakta olanlar, bağ kur kaydı olan bireyler, ticaret ve sanayi odasında kaydı bulunan bireyler, mühendis, doktor, avukat gibi toplumda oldukça saygın olarak bilinen meslekleri yapan bireyler. Emekli, çiftçi gibi bireyler yine BAĞ-KUR’da kaydı bulunmadan işini ifa eden bireyler.

Kefil olmanın yine bir kişi üstünde çeşitli negatif unsurları da bulunmakta ve yine bu da gelecek dönemlerde yapılabilecek çeşitli başvurularda olumsuz yanıt almalara neden olabiliyor. Mevcut olan borca yine kefil olunmayarak bir an önce gelir durumlarının ve yine bu borçları karşılayıp karşılamayacağına da karar verilebilmektedir. Bütün bunların da yapılmamış olduğu bir durum çerçevesinde ödenmemekte olan borçlar sebebi ile kefillere rücu edilebilmektedir ve yine gelir durumları bu borcu karşılamaya eğer hiçbir şekilde yetmiyorsa haciz ve icra yollarına gidilebiliyor.

 

En Uygun Kredi Veren Bankalar

Birçok insanın değişik ihtiyaçlarından dolayı nakit para arayışı içine girmektedir. Nakit para temini konusunda ise en büyük desteği finansal kuruluş olan bankalar sağlamaktadır. Günümüzde bu desteği sağlayan finansal kuruluşların hizmet ve kalite politikaları genel olarak birbirine çok yakın olmalarına rağmen değişen kampanya ve ek hizmetler bazı bankaları diğerlerinden daha çok ön plana çıkarmaktadır. Nakit ihtiyacını gidermek için bankalara başvuran kişi için elbette en uygun olan ürün ve hizmeti alma konusunda bunları değerlendirir.

 

Durum böyle olunca siz nakit desteğine ihtiyaç duyanlar bankaların o an için en uygun kampanya ve ek hizmetleri için araştırma yaparsınız. Bu konuda teknoloji bize en büyük desteği sağlar. Bir bankadan kredi çekerken ne gibi faktörler hizmet talebini ön plana çıkarır? Bu soruya verilecek cevap bizleri en uygun kredi veren bankaları bulmamıza yardımcı olacaktır. Bir kredi ürününde en önemli faktör mevcut faiz oranının diğerlerine oranla düşük olması olarak belirlenmektedir. Bunlara ilave olarak esnek ödeme koşulları, dosya ve ek masrafların olmaması gibi sıralanabilir. Bu kriterler bir bankadan talep edilen kredi hizmet ve ürününü ön plana çıkarır. Kredi ürününü cazip kılan diğer seçeneklere baktığımızda örneğin bazı bankalar kuruluş yıldönümü, bayram kampanyası, yılbaşı kampanyası, ramazan ayı kampanyası gibi farklı kredi ürünlerini müşterisi olsun veya olmasın birçok tüketiciye birden fazla seçenek sunmaktadır. Tüm bunları değerlendirdiğimizde bir kredi ürünü talebiniz olduğunda nelerin sizlere kolaylık sağlayacağını görmüş olacaksınız. Siz de en uygun kredi ürünlerini tercih ederek bütçenizi sarsmadan ekonomik olan ürünleri seçebilirsiniz. Unutmayın ki her bankanın her tüketiciye sunacağı farklı kredi ürünleri bulunmaktadır. Kredinizi iyi günlerde kullanın.

  DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
İkizler Burcunun Günlük Burç Yorumu - İkizler Burcunun Haftalık Burç Yorumu, İkizler Burcunun Yıllık Burç Yorumu İkizler Burcunun Günlük Burç Yorumu - İkizler Burcunun Haftalık Burç Yorumu, İkizler Burcunun Yıllık Burç Yorumu İkizler Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Bur..
Yengeç Burcunun Günlük Burç Yorumu - Yengeç Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Yengeç Burcunun Yıllık Burç Yorumu Yengeç Burcunun Günlük Burç Yorumu - Yengeç Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Yengeç Burcunun Yıllık Burç Yorumu Yengeç Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Burcu..
Aslan Burcunun Günlük Burç Yorumu - Aslan Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Aslan Burcunun Yıllık Burç Yorumu Aslan Burcunun Günlük Burç Yorumu - Aslan Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Aslan Burcunun Yıllık Burç Yorumu Aslan Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Burcun..
Başak Burcunun Günlük Burç Yorumu - Başak Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Başak Burcunun Yıllık Burç Yorumu Başak Burcunun Günlük Burç Yorumu - Başak Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Başak Burcunun Yıllık Burç Yorumu Başak Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Burcun..
  Kocaeli HABERLERİ
 YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! Günlük burç yorumları Şenay Yangel Rezzan Kiraz sizler için yorumladı. Burcunuz..
resim yok DERİNCE Derince, Cumhuriyet döneminin ortaya çıkardığı yeni yerleşim yeridir. Tarihi çok..
resim yok DONANMA KENTİ GÖLCÜK İzmit Körfezi’nin güney sahilinde yer alır. Gölcük, özgün bir donanma kenti nite..
resim yok GEBZE İş hayatı söz konusu olduğunda adını işitmenin kimseyi şaşırtmadığı Türkiye’nin ..
  Siyaset HABERLERİ
Kemal Kılıçdaroğlu İzmir programını Neden İptal Etti? Kemal Kılıçdaroğlu İzmir programını Neden İptal Etti? Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanları Zirvesi’ne ve İzmir’de düzenlenen ön..
Tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Yazarları, Tüm Suçlamaları Reddetti Tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Yazarları, Tüm Suçlamaları Reddetti Kısa bir süre önce Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik olarak düzenlenen operasyon ka..
Terör soruşturmasında son dakika! Terör soruşturmasında son dakika! Gülten Kışanak ve eş başkan Fırat Anlı; tutuklanmaları istemiyle adliyeye sevk e..
Terör soruşturmasında son dakika! Terör soruşturmasında son dakika! Gülten Kışanak ve eş başkan Fırat Anlı; tutuklanmaları istemiyle adliyeye sevk e..
  Spor HABERLERİ
Fenerbahçeden Mesut Özil ve Ben Arfa Atağı Fenerbahçeden Mesut Özil ve Ben Arfa Atağı Hürriyet Fenerbahçe muhabiri, Fenerbahçe ve Mesut Özil ile ilgili olay yaratacak..
Eurosportun Öncülüğünde Drone Yarışları Düzenlenecek! Eurosportun Öncülüğünde Drone Yarışları Düzenlenecek! Her gün daha da gelişen Droneler’den hiç beklenmedik adımlar. Günümüzde insansız..
CSGO Türk Milli Takımımız Dünya Şampiyonu Oldu CSGO Türk Milli Takımımız Dünya Şampiyonu Oldu Son yıllarda popülerliği artmaya başlayan e-spor oyunların başında gelen CS GO'n..
 YAŞAM KOÇU SİZE NE KATAR? YAŞAM KOÇU SİZE NE KATAR? Yaşam koçluğunu günümüzde koçluk kavramı üzerinde değerlendirilen diğer dallarda..
  Etkinlikler HABERLERİ
YAZ OLİMPİYATLARI ÜLKESİ:BREZİLYA YAZ OLİMPİYATLARI ÜLKESİ:BREZİLYA Yaz olimpiyatlarının gerçekleşeceği ülke olan Brezilya olimpiyatların yapılacağı..
Yazlık Ilıcası Yazlık Ilıcası Yazlık Ilıcası yüzyıllarca buradaki köy insanının yaşamının önemli bir parçası ..
İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi İzmit Belediyesi uzun yıllardan beri atıl vaziyette olan Saat Kulesi ve çevresin..
Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın Eşsiz doğası, mükemmel manzaraları, huzur veren atmosferi ile Sapanca yurt içi t..
  Sosyal HABERLERİ
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? Uzun süredir öğrencilerin heyecanla ve merakla bekledikleri DGS ek yerleştirme t..
DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? Uzun süredir öğrencilerin heyecanla ve merakla bekledikleri DGS ek yerleştirme t..
Ders Çalışmada Süreklilik Ders Çalışmada Süreklilik Ders çalışmak bilindiği üzere sabır ve kararlılık gerektiren bir eylemdir. Bunun..
Gecelere Kadar Ders Çalışılır Mı ? Gecelere Kadar Ders Çalışılır Mı ? Birçoğunuzun sıkça duymuş olduğu cümlelerden bir tanesidir, gecelere kadar ders ..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Mercimek Köftesi Nasıl Yapılır? Mercimek Köftesi Nasıl Yapılır? Özellikle de günlerin vazgeçilmez ikramı arasında yer alan mercimek köftesi ya d..
ELMALI KURABİYE TARİFİ ELMALI KURABİYE TARİFİ Çocuklarımızın ve bayanların günlerinin vazgeçilmezidir elmalı kurabiye. Çok fa..
Perde Pilavı Yapılışı Perde Pilavı Yapılışı Pilav lezzetinin farklı bir yüzüne tanık olmak istiyorsanız perde pilavı uzun za..
Mantarlı Pilavı Yapılışı Mantarlı Pilavı Yapılışı Mantarlı pilav, sağlıklı beslenmeye dikkat edenler için en uygun besin tercihler..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

resmi ilanlar
Yukarı