HABER AKIŞI

Kredi Kartı İnternet Alışverişlerine Nasıl Açılabilir?

 Tarih: 15-02-2018 09:09:00
Sanal Kart Hangi Amaçlar Çerçevesinde Kullanılır? Sanal Kart Nedir Nasıl Çalışır?

Sanal Kart Hangi Amaçlar Çerçevesinde Kullanılır? Sanal Kart Nedir Nasıl Çalışır?

 

Kredi Kartı İnternet Alışverişlerine Nasıl Açılabilir?

Kredi kartı beraberinde internet üstünden alışveriş yapmak son derece uzun zamandır kullanılmakta olan yöntem çeşitlerindendir. Teknolojinin de sürekli olarak gelişmesi beraberinde sürekli olarak kol sarmakta olan bu sektör çeşitli sitelerin sürekli birbirleri ile kapışmalarına yardım etmektedir. Bu gün ise internet üstünden teknoloji, giyim, sağlık yiyecek ve benzeri alanlarda dilediğiniz ürünleri kredi kartı ve yine güvenlik numaraları beraberinde satın alabilmektesiniz. Bu gibi mağaza mağazalar dolaşmadan yine oturmakta olduğunu noktalardan dilediğiniz ürünleri satın alabilmektesiniz. Yine zamandan da tasarruf edebildiğiniz üzere beğenmediğiniz çeşitli ürünleri de teslim ederek geri de yollayabilme hakkınız saklıdır. Sizlerin de internet üzerinden yine alışveriş yapıyorken yasal haklarınız da mevcuttur. Yine elbette ki bu gibi işlemleri nakit para beraberinde gerçekleştiremezsiniz. Kredi kartı ile faydalanmakta olduğunuz e-ticaret ortamları açısından kredi kartınız internet alışverişlerine nasıl açılmaktadır?

Kredi Kartı Alışverişe Nasıl Açılıyor?

Kredi kartlarını internet üzerinde kullanma fikirleri vatandaşların birçoğuna adeta oldukça korkunç bir şeymiş gibi gelmektedir veya gözükmektedir. Belki de bunu birileri yapmak istiyor. Bunun temel nedenlerine gelirsek senelerdir internet ortamlarında dolandırılmış olan çeşitli insanların dramı olmaktadır. İnternet üzerinden alışveriş yapabilmeniz için çoğu siteler sakınca sayılabiliyor ve alışveriş yapmakta olan bireyler maddi zararlara uğrayabiliyorlar.  Fakat güvenilir olmakta olan çeşitli web sitelerden dolandırıcıların da açmış olduğu çeşitli web siteler son derece yüksek oranlarda.

Kredi kartınızı Web Sitelere Nasıl Açabilirsiniz?

Kredi kartınızı da yine web sitelerine alışverişe açabilmeniz son derece basit bir işlem. Bunun için de yapmanız gereken tek şey alışveriş yapacak olacağınız web sitelere girişinizi yapmanız olacaktır. Web sitelere girdikten sonra da satın almayı dilediğiniz ürünleri seçmektesiniz ve yine karşınıza çıkmakta olan ödeme şekillerinin verilerini gireceksiniz. Kredi kartı beraberinde ödeme yapacağınızı ve yine bildirmiş olduğunuz vakitten itibaren de karşınıza çıkmakta olan kredi kartı verilerinizi doğru bir biçimde girmeniz gerekmektedir. Özellikle de belirtmek gerekirse kredi kartlarının arkalarında olan beyaz şeritlerin son 3 haneleri yani kredi karıt güvenlik kodunu tam olarak CVV2 gibi girebilirsiniz. Aksi takdir de yine bu kartın kişiye ait olduğu fiziki bir biçimde tespit edilemiyor bu gibi durumlarda da yine dolandırıcılar yapmayı diledikleri şeyleri oldukça rahat bir biçimde yapabilirler. Kredi katından yine telefon ve faks ve yine internet yolları beraberinde alışveriş yapmayı dilediğiniz zaman da bu kod ile işlem yapabiliyorsunuz. Eğer kredi kartınızı da yine alışverişlere kapamayı istiyorsanız bankaya giderek yetkililer ile görüşmeniz gerekli.

İnternetten Alışveriş Yapmanın Zararları ve Faydaları

Dünya ülkelerine göre özellikle de bilgi teknoloji ve internet teknolojilerinin Türkiye üzerinde gelişiyor olması az yavaş olsa dahi sağlamış oldukları çeşitli avantajları beraberinde bu günlerde bu ürünler ile her türlü sektörün içinde kullanılabiliyor. Özellikle belirtmek gerekirse bu finans sektöründe hizmet sunan banka ve çeşitli kuruluşlar için oldukça güzel bir nimettir diyebiliriz. Bir döneme kadar yine AVM şeklinde nitelendirilmekte olan çeşitli alışveriş merkezleri bu günlerde bir tek hafta sonu değerlendirilebilmesi için gezilip görülmekte olan çeşitli mekanlar olmaktadır. Yine sadece alışveriş açısından AVM’leri kullanmakta olan çeşitli vatandaşları görmek günümüzde maalesef oldukça zor.

İnternetten Alışveriş Yapmanın Güven Oranı Nedir?

Her bireyin özenle meraklandığı çeşitli konuların başında yine çeşitli e-ticaret olarak bilinmekte olan internetten alışveriş gelmektedir. E-ticaret platformları yani internetten alışveriş yapılmakta olan çeşitli platformların güvenirlik dereceleri bir zamanlara kadar oldukça sorgulanmaktaydı. Ancak bu günlerde yapılan çeşitli incelemelere bakarsak, anket sonuçlarını da incelersek son derece yüksek bir kullanım yelpazesine sahipler. Özellikle de çeşitli bankaların mobil ve yine internet bankacılığı hesaplarında sağlamakta oldukları çeşitli güvenler beraberinde internetten alışveriş yapan web sitelerin kullanımlarını sağlamaya olanak tanımaktadır. Bu nedenle e-ticaret yapmanın avantaj ve dezavantajlarını öğrenerek bu platformları kullanmak önemlidir.

Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İlk olarak e-ticaret ile güvenli alışveriş yapılmasını istiyorsanız bireysel güvenliğinizi sağlamanız önemlidir. Buna ek olarak internetten alışveriş yine sürekli olarak yapılabilmesi, çeşitli ürünlerin mağazalara göre çok daha ucuz olması, ürün çeşitliliklerinin bir hayli yoğun olması ev veya yine iş ortamlarında siparişlerin verilebiliyor olması, ürünleri siparişlerinden sonra da incelenerek tekrar iade edilebiliyor olmaları ve yine alınan ürünlere oldukça ciddi taksit imkanlarının yapılabiliyor olması gibi çeşitli avantajları bulunmaktadır. Yine bunlara ek olarak sistemin bazı dezavantajlarına değinecek olursak; nakit anlamda para ödenmediği için tam bir çeşit alışveriş çılgınlığı da olabilmektedir ki bu nedenle kredi kartı borçların artmalarına da sebep olmaktadır. Bunlara ek olarak güvenliği sağlayamayan web sitelerden alışverişlerin yapılması en başta kredi kartı dolandırıcılığı beraberinde kullanıcıları mağdur edebilmektedir.

Sanal Kart Hangi Amaçlar Çerçevesinde Kullanılır?

Üstünde yaşamakta olduğumuz dünyadaki her şey sanallaşmaktadır ve yine artık oyunların ve çeşitli filmlerin çeşitli sanal kopyalarını satın almaktayız, arkadaşlarımız ile ortak olarak sanal alemde görüşüyor ve planlar yapmaktayız.  Bankalarımız da yine sanal alem içerisindeler ve internet şubeleri eşitli mobil uygulamalar ile birlikte olarak fiziksel bir şekilde olmasa dahi sanal alemde bankalarımız her daim bizlerle birlikte. Peki, bütün bu sistem sanallaşıyorken kartlarımız da sadece fiziksel olarak mı bizlere hizmet sunmaya devam edecekler? Kulağa pek mantıklı gelmiyor ki zaten bu anlamda çeşitli adımlar atılıyor bile.  Bankaların sunmakta olduğu yenilikler olarak artık kartlarımızın da sanal çeşitleri bulunmaktadır.

Sanal Kart Nedir?

Sanal kart bir çeşit kredi kartınıza bağlı bir biçimde çalışmakta olan fakat fiziki anlamda asla sahip olamadığınız bir çeşit kart biçimidir. Yine bu kartı kullanarak internet üstünden ve yine telefon üstünden alışverişlerinizi yapabiliyorsunuz. Bu kart bankaların sanal alışverişi çok daha güvenilir bir hale getirebilmek için yaptığı yenilik biçimlerindendir. Sanal kart numarası yine bankanız tarafınca talebinize göre yapılmaktadır. Yine bu kartın gerçek kartlar benzeri güvenlik kodu, kullanma tarihleri vs. bulunmaktadır. Bu kartın en önem arz eden fonksiyonu da limitsiz bir şekilde üretilebiliyor olmasıdır ki yani kartın verileri birinin eline geçti diyelim alış veriş işlemini gerçekleştirememektedir. Bunun sebebi o an kartta bakiye olmaz.

Sanal Kart Nasıl Çalışır?

Çeşitli alışveriş sitelerinden alışveriş yaptığımızda birçoğuna kredi kartı verilerimiz, kodları ve numaraları kayıt olmaktadır. Yine veri tabanına kayıt olan bu kredi kartımızın verileri eğer veri tabanı kötü niyetli kişilerin eline geçerse kolaylıkla kredi kartı bilgilerimiz kötü niyetli kişiler tarafından öğrenilebiliyor. Çünkü web sitelerine-ticaret sitelerinin veri tabanlarının birçoğu kartlarımızı kayıt ediyorlar. Kayıt etmeseler dahi kötü niyetli kişiler ele geçirdikten sonra kayıt etme özelliği ekleyebiliyorlar. Eğer gerçek kart verilerimiz kötü niyetli kişilerin ellerinde olursa bizim haberimiz olmadan kartımızı boşaltabilirler. Eğer ki sanal kart bilgilerimiz ellerinde olursalar kafalarına göre kullanamazlar. Çünkü siz bir siteden alışveriş yapacağınız zaman sanal kartınıza para aktarıyorsunuz bunu da bireysel bankacılık hizmetinizden ister telefondan ister bilgisayardan kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Bu aktardığınız para da sadece sizin belirlediğiniz saat kadar sanal kartınızın içerisinde durmaktadır. Yani birkaç saat duruyor ve siz zaten saate kadar harcamalarınızı yapmış oluyorsunuz. Saat dolduktan sonra da geri gerçek kartınıza aktarılıyor bu para birimi.

 

Kredi Kartı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Bankalardan ihtiyaçlarınız için talep ettiğiniz kredi kartları, sizlerin bütçenize uygun olmadığı zamanlarda çeşitli sıkıntıları da beraberinde getirmektedir.

 

 Kredi kartı nasıl alınır?

 

Kredi kartları, bankaların şubelerinde ve internet bankacılığından ön başvurular yapılarak, gerekli belgelerin temin edilmesi ile onaya sunulur. Talepleriniz doğrultusunda istemiş olduğunuz kredi kartlarınız olumlu ya da olumsuz olarak en fazla on beş gün içerisinde belirlenmektedir.

 

Kredi kartları alınırken istenilen belgeler

 

Kredi kartlarına başvurularınız esnasında, çalışma durumunuza göre çeşitli belgeler istenilmektedir. Maaşlı olarak özel sektörde çalışıyor iseniz, maaş bordonuz, nüfus cüzdan fotokopiniz, imza sirk ünüz gibi belgeler istenilmektedir. Serbest meslek sahibi iseniz, gelirinizi gösteren belgeler, vergi levhası, sicil gazetesi gibi resmi belgeler talep edilmektedir. Bu belgelerin başvuru esnasında banka çalışanına vermelisiniz.

 

Kredi kartları hangi şartlara göre onaylanır?

 

Başvuruda bulunmuş olduğunuz kredi kartlarınız, bankalar arasındaki finansal sicilinize göre değişmektedir. Geçmiş dönemlerden kalma herhangi bir ödeme gecikmeniz veya icra işlemleriniz var ise kredi kartı almanız mümkün olmayacaktır. Kredi notunuzun da en çok etki ettiği kredi kartı başvurularınız, sicilinizde ki durumlara göre değişmektedir. Kredi notunuzun yüksek olması ise sizlere kredi kartı verilmesine en büyük etkendir.

 

Kredi kartı alırken nelere dikkat edilmeli?

 

Kredi kartlarına başvurularınız esnasında, gelir belgenizi sunarak kredi kartı limitinize de etki etmiş olursunuz. Sizlerin istekleri haricinde gelişin bu olay kredi kartı limitinizin sizleri sıkıntıya sokacak durumlara ulaşmasına meydan yaratacaktır. Ödemekte zorluk çekebileceğiniz kart limitleri zaman içerisinde sizleri sıkıntıya sokabilir.

 

Kredi kartı alırken, kart aidatı olmayan kredi kartlarını tercih etmelisiniz. Ayrıca alış verişlerinizde sizlere ekstra bonus gibi özelliği olan kredi kartlarını da tercih edebilirsiniz. Kredi kartlarınızda bu özelliklerin olması, yapacağınız harcamalarınız da sizlere bonuslar ile belirli seviyelerde para kazandıracaktır.

 

  DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
İkizler Burcunun Günlük Burç Yorumu - İkizler Burcunun Haftalık Burç Yorumu, İkizler Burcunun Yıllık Burç Yorumu İkizler Burcunun Günlük Burç Yorumu - İkizler Burcunun Haftalık Burç Yorumu, İkizler Burcunun Yıllık Burç Yorumu İkizler Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Bur..
Yengeç Burcunun Günlük Burç Yorumu - Yengeç Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Yengeç Burcunun Yıllık Burç Yorumu Yengeç Burcunun Günlük Burç Yorumu - Yengeç Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Yengeç Burcunun Yıllık Burç Yorumu Yengeç Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Burcu..
Aslan Burcunun Günlük Burç Yorumu - Aslan Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Aslan Burcunun Yıllık Burç Yorumu Aslan Burcunun Günlük Burç Yorumu - Aslan Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Aslan Burcunun Yıllık Burç Yorumu Aslan Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Burcun..
Başak Burcunun Günlük Burç Yorumu - Başak Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Başak Burcunun Yıllık Burç Yorumu Başak Burcunun Günlük Burç Yorumu - Başak Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Başak Burcunun Yıllık Burç Yorumu Başak Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Burcun..
  Kocaeli HABERLERİ
 YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! Günlük burç yorumları Şenay Yangel Rezzan Kiraz sizler için yorumladı. Burcunuz..
resim yok DERİNCE Derince, Cumhuriyet döneminin ortaya çıkardığı yeni yerleşim yeridir. Tarihi çok..
resim yok DONANMA KENTİ GÖLCÜK İzmit Körfezi’nin güney sahilinde yer alır. Gölcük, özgün bir donanma kenti nite..
resim yok GEBZE İş hayatı söz konusu olduğunda adını işitmenin kimseyi şaşırtmadığı Türkiye’nin ..
  Siyaset HABERLERİ
Kemal Kılıçdaroğlu İzmir programını Neden İptal Etti? Kemal Kılıçdaroğlu İzmir programını Neden İptal Etti? Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanları Zirvesi’ne ve İzmir’de düzenlenen ön..
Tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Yazarları, Tüm Suçlamaları Reddetti Tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Yazarları, Tüm Suçlamaları Reddetti Kısa bir süre önce Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik olarak düzenlenen operasyon ka..
Terör soruşturmasında son dakika! Terör soruşturmasında son dakika! Gülten Kışanak ve eş başkan Fırat Anlı; tutuklanmaları istemiyle adliyeye sevk e..
Terör soruşturmasında son dakika! Terör soruşturmasında son dakika! Gülten Kışanak ve eş başkan Fırat Anlı; tutuklanmaları istemiyle adliyeye sevk e..
  Spor HABERLERİ
Fenerbahçeden Mesut Özil ve Ben Arfa Atağı Fenerbahçeden Mesut Özil ve Ben Arfa Atağı Hürriyet Fenerbahçe muhabiri, Fenerbahçe ve Mesut Özil ile ilgili olay yaratacak..
Eurosportun Öncülüğünde Drone Yarışları Düzenlenecek! Eurosportun Öncülüğünde Drone Yarışları Düzenlenecek! Her gün daha da gelişen Droneler’den hiç beklenmedik adımlar. Günümüzde insansız..
CSGO Türk Milli Takımımız Dünya Şampiyonu Oldu CSGO Türk Milli Takımımız Dünya Şampiyonu Oldu Son yıllarda popülerliği artmaya başlayan e-spor oyunların başında gelen CS GO'n..
 YAŞAM KOÇU SİZE NE KATAR? YAŞAM KOÇU SİZE NE KATAR? Yaşam koçluğunu günümüzde koçluk kavramı üzerinde değerlendirilen diğer dallarda..
  Etkinlikler HABERLERİ
YAZ OLİMPİYATLARI ÜLKESİ:BREZİLYA YAZ OLİMPİYATLARI ÜLKESİ:BREZİLYA Yaz olimpiyatlarının gerçekleşeceği ülke olan Brezilya olimpiyatların yapılacağı..
Yazlık Ilıcası Yazlık Ilıcası Yazlık Ilıcası yüzyıllarca buradaki köy insanının yaşamının önemli bir parçası ..
İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi İzmit Belediyesi uzun yıllardan beri atıl vaziyette olan Saat Kulesi ve çevresin..
Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın Eşsiz doğası, mükemmel manzaraları, huzur veren atmosferi ile Sapanca yurt içi t..
  Sosyal HABERLERİ
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? Uzun süredir öğrencilerin heyecanla ve merakla bekledikleri DGS ek yerleştirme t..
DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? Uzun süredir öğrencilerin heyecanla ve merakla bekledikleri DGS ek yerleştirme t..
Ders Çalışmada Süreklilik Ders Çalışmada Süreklilik Ders çalışmak bilindiği üzere sabır ve kararlılık gerektiren bir eylemdir. Bunun..
Gecelere Kadar Ders Çalışılır Mı ? Gecelere Kadar Ders Çalışılır Mı ? Birçoğunuzun sıkça duymuş olduğu cümlelerden bir tanesidir, gecelere kadar ders ..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Mercimek Köftesi Nasıl Yapılır? Mercimek Köftesi Nasıl Yapılır? Özellikle de günlerin vazgeçilmez ikramı arasında yer alan mercimek köftesi ya d..
ELMALI KURABİYE TARİFİ ELMALI KURABİYE TARİFİ Çocuklarımızın ve bayanların günlerinin vazgeçilmezidir elmalı kurabiye. Çok fa..
Perde Pilavı Yapılışı Perde Pilavı Yapılışı Pilav lezzetinin farklı bir yüzüne tanık olmak istiyorsanız perde pilavı uzun za..
Mantarlı Pilavı Yapılışı Mantarlı Pilavı Yapılışı Mantarlı pilav, sağlıklı beslenmeye dikkat edenler için en uygun besin tercihler..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

resmi ilanlar
Yukarı