HABER AKIŞI

Kredi ve kredi kartı borçları yapılandırma son durum! Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi - ( 8 )

 Tarih: 15-03-2018 17:42:00
Kredi kartında 72 ay vade ile yapılandırma işlemi yapılması için bakanlar kurulundan bazı resmi belgeler yayınlanmıştır.

Kredi kartında 72 ay vade ile yapılandırma işlemi yapılması için bakanlar kurulundan bazı resmi belgeler yayınlanmıştır. 

Kredi Kartında 72 Ay Vade İle Yapılandırma

Uzun yıllardır ülkemizde hizmet veren bankacılık sektörü firmaları, uzun bir süre boyunca tüm banka müşterilerine esnek kurallar dahilinde hizmet vermekteydi. Kişilerin gelirlerinin ne kadar olduğundan çok, başvuru yaptıkları miktarlar ile ilgilenen bankalar, kişilerin aylık toplam gelirlerinin neredeyse beş katına kadar limitleri bulunan kredi kartlarını onlara vermekteydiler. Durum böyle olunca, zaman zaman ortaya çıkan ekonomik krizler ya da kişiler için bir anda meydana gelen ihtiyaçların maddi karşılıklarından dolayı, borçlar ödenemez bir duruma gelmiştir. Bu sorun ile karşılaşan kişilerin sayısına baktığımızda ise, kredi kartı kullanıcılarının neredeyse yüzde kırkını örnek gösterebiliriz. Durum böyle olunca, 2016 yılının sonlarına doğru bazı devlet müdahaleleri gerçekleşmiş durumdadır. Bu müdahalelerin ilki de, kredi kartında 72 ay vadeli ile yapılandırmanın tüm bankalar tarafından yapılmasıdır.

Kredi kartı kullanıcılarının borçlarını ödeyemedikleri zamanlarda, banka sicillerinin ciddi bir şekilde bozulmaması amacıyla başvurdukları yapılandırma işleminde, belirli faiz oranları işleme alınarak, kişilerin toplam kredi kartı borçlarını taksitler ile ödemelerine imkan tanınmaktadır. Fakat, yapılandırma işlemlerinde vade sürelerinin kısıtlı tutulması, kişilerin yüksek tutarlı olan borçlarını ödemesinde yine güçlük çekmelerine neden olmaktaydı. Bundan dolayı da kredi kartında 72 ay vade ile yapılandırma işlemi yapılması için bakanlar kurulundan bazı resmi belgeler yayınlanmıştır. Bununla birlikte, Resmi Gazete’de de yayınlanan bu bildiride, kişilerin kredi kartı borçlarını ödeyebilmeleri için uygun koşulların sağlanacağı, kişilerin hayat standartlarını arttırabilmeleri adına, yapılandırma işlemindeki vade oranlarının düşürüleceği, başvuru yapmak isteyen kişilerin de talep etmeleri halinde anlaşmalı olunan bankalara gidilerek, borçlarını tamamen kapatabilmeleri için kredi desteği sağlanacağı bilgisi yer almaktaydı. Bu bildirinin ardından da kredi kartında 72 ay vade ile yapılandırma için birçok bankanın harekete geçtiği ve tüketiciler açısından da bu durumun çok olumlu karşılandığı görülmektedir.

 

27 Eylül 2016 tarihinde yayınlanan yeni yönetmelikle; kredi borçları ve kredi kartı borçlarını ödemekte güçlük çekenlere yönelik olarak yasal takibe düşmemiş borçları 72 aya kadar yapılandırma imkanı ortaya çıktı.

Yönetmeliğin ilk çıkması ile icra takibine düşmek istemeyen kullanıcılar ve ya  taksitlerini azaltmak isteyen kullanıcıların bankalara koşması ile; yönetmeliğe rağmen çoğu bankanın 72 ay yapılandırmayı kabul etmiyor olması ve ya fahiş faiz oranları teklif etmesi bir çok kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratmıştır. Tüketici derneklerinin olaylara müdahil olması sonucunda bankalar faiz oranlarını gözden geçirmiş ve daha mantıklı teklifler sunmaya başlamışlardır.

Hemen hemen her banka yasal takibe düşmemiş ve ya icra takibinde olmayan  kredi borçları için ortalama 1,22 ile 1,35 arası, kredi kartları borçları için ise ortalama 1,50 gibi teklif sunmaktadırlar.

Kredi borçlarınız ve ya kredi kartı borçlarınız 2 dönem gecikmeye girdikten sonra bankalar tarafından aranmaya başlarsınız, eğer bankalar sizi aramaz ise bankanızı telefon bankacılığı ile arayarak taksitlendirme ( yapılandırma ) istediğinizi söyleyebilirsiniz. Telefonla işinizi halledemez iseniz en yakın şubeye gitmenizde fayda olacaktır.

Düzenli ödenen kart ve kredi borçları içinde taksit düşürmek için taksitlendirme ve ya yapılandırma isteyebilirsiniz. Gecikmiş borçların yapılandırmasından daha avantajlı teklifler sunabilirler sizlere.

Tekrar üzerinde geçmek gerekirse ;

  • 27 Eylülden önce çekmiş olduğunuz bir krediniz ve ya kredi katı borcunuz varsa ve bu borcunuz icra takibinde veya yasal takipte değil ise bankanızı arayarak veya şubeye giderek bu borcunuzu yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz,
    • Eğer 2 veya 3 dönem gecikmede ise borcunuz bankalar size yapılandırma için ortalama 1,35 faiz orana sunabilir. Bu oran kredi kartları için 1,50 yi geçebilmektedir.
    • Herhangi bir gecikmiş borcunuz yok ise banka 1,19 larda bir teklifte bulunabilir. Bunun sebebi ise gecikmiş borcunuz varken başka bir bankadan kredi çekemezsiniz. Ama gecikmiş borcunuz yok ise A bankasında ki borcunuzu ödemek için gidip B bankasından kredi çekip A bankasında ki borcunuzu ödeyebilirsiniz.
  • Şu anki durum göz önüne alındığında yapılandırma ücretlerinin 1,19 un altına inmeyeceği değerlendiriliyor.
  • İcraya ve ya avukata düşmüş borçlar şu anda kapsam dışındadır.

 

Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi

Banka müşterilerinin en sık kullanmış olduğu bankacılık hizmeti olan kredi kartları, kişilerin gelir durumları ile doğru orantılı bir şekilde limitler ile belirlenmekte, kişilerin kullanımına sunulmaktadır. Kredi kartı kullanan bireylere baktığımız zaman, sahip oldukları bu bankacılık ürünü ile diledikeri yerden alışveriş yapabiliyor, nakit ihtiyaçları açığa çıktığı zaman, kartlarında bulunan kullanılabilir kredi kartı bakiyelerini nakit avansa çevirebiiyor ve bu işlemlerin tamamını da taksitli bir şekilde geri ödeme şansına sahip oluyorlar. Fakat, kimi zaman düzenli bir harcama yapılamaması ve gelir miktarlarına göre çok daha fazla tutarlarda harcama yapılmasıyla birlikte, kişilerin ödeme güçlüğü çektiği bilinmektedir. Bu durumlar ile karşılaşan kişilerin sayısı fazla olduğundan dolayı, bankalar artık kredi kartı borç kapatma kredisi adı altında, kredi paketleri hazırlamaktadırlar.

Borç kapatma kredisi veren bankalara baktığımız zaman ilk sırada QNB Finansbank’ı görmekteyiz. QNB Finansbank, ister çalışmış olduğu müşterileri olsun, isterse de ilk defa kendi bünyesinden hizmet alacak kişiler olsun, bu kredi paketini sunmaktadır. İçeriğine baktığımız zaman, normal kredi paketlerinden herhangi bir farkı bulunmayan kredi kartı borç kapatma kredisi, yalnızca birkaç gün gecikmeli olarak işleme geçmektedir. Çünkü, bankaya mevcut borçlarınızı kapatmak için kredi başvurusunda bulunduğunuz zaman, TC kimlik numaranız üzerinden bazı sorgulamalar yapıacaktır. Bu sorgulamalardan ilki, kredi notunuz ve banka sicil kaydı sorgulamanızdır. Bunun ardından başvurunuz sırasında sizlerin belirtmiş olduğu kredi kartı borçlarınızın ve hangi bankada bulunuyorsa, o bankada bulunan tüm borç listenize ulaşılacaktır. Toplam borcunuz hesaplandıktan sonra ise, belirlenmiş olan vade süresi ile krediniz işleme alınacaktır. Onaylanan krediniz sizlere nakit bir şekilde verilmeyecektir. Fakat, kredi onaylandıktan sonra, borcunuz bulunan bankalara gitmenize gerek kalmayacak ve QNB Finansbank üzerinden tüm kredi kartı borçlarınız otomatik olarak ödenecektir.

Kredi Kartı Kırıldığında Yapılacaklar

Günlük hayatta, yapılan tüm alışverişlerde neredeyse tamamen kredi kartına dönük bir işlem yapıldığını söylememiz mümkündür. Çünkü, kredi kartı kullanımı ile birlikte, kullanıcılar hem nakit taşıma zorunluluğuna takılmamış oluyor hem de yapacakları alışveriş gibi eylemlerde, kendilerini daha güvende hissetmektedirler. Bu duruma, kredi kartı ile yapılan alışverişlerde verilen puan uygulamasını da katarsak, kredi kartı ile yapılan harcamalarda, geri dönüş olarak sürekli bir gelir elde edildiğinden söz edebiliriz. Fakat, oldukça hassas bir yapısı olan kredi kartları, bazı durumlarda aşınabilmekte hatta kırılabilmektedir. Kredi kartı kırıldığında yapılacakları bilmeniz, bu gibi durumlar ile karşı karşıya kaldığınızda ne gibi önlemler almanız gerektiği konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Kredi kartı kırıldığında yapılacaklardan ilk adım, çalışmış olduğunuz bankaların müşteri temsilcisini aramaktır. Telefon bankacılığı ile bağlandığınız müşteri temsilcinize talebinizi iletmeniz birkaç dakikanızı alacaktır. Talebiniz işleme alındıktan en geç 30 iş günü içerisinde kartınız sistemde kayıt edilmiş olan adresinize teslim edilecektir. Resmi kayıtlarda 30 gün içerisinde teslim edileceğinden söz edilse de, kişilerin madur olmamaları ve kredi kartlarına da en kısa sürede sahip olabilmeleri adına, bu işlem genellikle bir hafta içerisinde gerçekleşmektedir. Eğer daha büyük bir gecikme meydana gelirse, bu durumun bankalardan dolayı değil, tamamen kurye şirketlerine bağlı olarak ortaya çıkan bir sorun olduğunu bilmelisiniz.

Kredi kartı kırıldığında yapılacaklardan bir diğeri de, banka şubelerine başvurmaktır. Fakat, banka şubelerine giderek yeni bir kart talebinde bulunduğunuz zaman, bankalar yeni kartınızı, kayıtlı olduğunuz şubeye gönderecektir. Bu şubeden kartınızı teslim alabilir ya da kartınız şubeye gittikten sonra, yakınınızda bulunan bir banka şubesine kartın iletilmesini talep edebilirsiniz. Bu işlemlerde herhangi bir sorun çıkma durumu söz konusu olmasa da, telefon bankacılığı ile yapacağınız başvurulara göre biraz daha geç işlem görüleceğini bilmelisiniz. Bir hafta kadar gecikmeli alacağınız kredi kartınız, yine aynı şekilde adresinize teslim edilecektir. Kredi kartınızı teslim alana kadar ise, harcama yapamayacağınızı bilmelisiniz. Manuel olarak yapılamayan harcamaların yerine, internet üzerinden kart bilgileriniz ile yapılacak alışverişleri tercih ederek, sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

  DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Şortlu Bikini Modelleri Şortlu Bikini Modelleri Modanın etkisini her türlü giyecek ve aksesuarda görmemiz mümkün.
Zayıf Bayanlar İçin Giyim Önerileri Zayıf Bayanlar İçin Giyim Önerileri Zayıf bayanların en büyük şikâyetleri kendilerine uygun giysiler bulamadıklarını..
Gotik Makyaj Uygulaması ! Hızlı Makyaj Yapma Teknikleri Gotik Makyaj Uygulaması ! Hızlı Makyaj Yapma Teknikleri Bu makyaj türünde özellikle siyah renkler kullanılmaktadır. Gotik makyaj, kırmız..
Monokrom Nasıl Giyilir? Monokrom Nasıl Giyilir? Monokrom giyim denildiği zaman tek renk ve aynı desenlerden oluşan giyim tarzı a..
  Kocaeli HABERLERİ
CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) Ticaret, sanayi, kültür ve turizm şehri Kocaeli’nin ünlü kayak merkezine ev sahi..
KANDIRA ( 3 ) KANDIRA ( 3 ) Sanayi, bilim, kültür ve turizm kenti olan Kocaeli’nin bir ilçesi olan Kandıra t..
 NARKÖY EKOLOJİK YAŞAM ( 3 ) NARKÖY EKOLOJİK YAŞAM ( 3 ) Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal hayatlar, şehir insanlarını farklı arayışla..
 YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! Günlük burç yorumları Şenay Yangel Rezzan Kiraz sizler için yorumladı. Burcunuz..
  Siyaset HABERLERİ
@fuatavni  Fuat avni kimdir ? fuat avni  yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) @fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) Kaynak Holding olayını duyuran Fuat Avni'nin kimliği ortaya çıktı mı? Fuat Avni ..
Aids Hakkında! Aids Hakkında! Kötü ününü oldukça hak eden henüz tedavisi bulunamamış ölümcül hastalıklardan bi..
Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Yılbaşı gecesinde Ortaköy’de ünlü gece kulübü Reina’da yaşanan terör saldırısı i..
Başkan Donald Trump Kürtlere Hayran ve Erdoğana Güveniyormuş ! Başkan Donald Trump Kürtlere Hayran ve Erdoğana Güveniyormuş ! Başkanlık yarışını göğüsleyen isim olan Donald Trump'ın Türkiye ile ikili ilişki..
  Spor HABERLERİ
Digitürk Play Promosyon Kodu kullanma ! Bedava digitürk play promosyon kodu ! - ( 7 ) Digitürk Play Promosyon Kodu kullanma ! Bedava digitürk play promosyon kodu ! - ( 7 ) Cep Şubesi’ne wap.garanti.com.tr, iPhone, Android telefon ve tablet, iPad, Black..
Maç sonuçları Canlı Maç Sonuçları Sahadan Maçkolik- Canlı Skorlar. Live Skor - ( 7 ) Maç sonuçları Canlı Maç Sonuçları Sahadan Maçkolik- Canlı Skorlar. Live Skor - ( 7 ) Canlı maç sonuçları. Canlı Skorlar. Hangi maç kaç kaç bitti. Sahadan ve Mackolik..
Sahadan Mobil giriş için Canlı Skor Programı! Maçkolik ve sahadan mobil canlı skor uygulaması indir - ( 7 ) Sahadan Mobil giriş için Canlı Skor Programı! Maçkolik ve sahadan mobil canlı skor uygulaması indir - ( 7 ) Liglere verilen aradan sonra futbol dolü günlere geri dönen sporseverler canlı s..
Büyük Derbi Kaç Kaç? Fenerbahçe Galatasaray Maçı Büyük Derbi Kaç Kaç? Fenerbahçe Galatasaray Maçı Fenerbahçe Galatasaray derbisine saatler kala linkler haberimizde. İddaa oranlar..
  Etkinlikler HABERLERİ
Barselona Yılın Her Mevsimi Gidilebilen Bir Şehir Barselona Yılın Her Mevsimi Gidilebilen Bir Şehir Katalonya bölgesinin en büyük şehri olan Barselona ispanyanın ikinci büyük şehri..
KERPE - ( 3 ) KERPE - ( 3 ) Kocaeli Yaşam alanlarından en güzel yerlerinden biride , Kocaeli’nin Kandıra ilç..
Mavi Turla Türkiye Tatili Mavi Turla Türkiye Tatili Gelin bu yaz kendinize bir iyilik yapın.Türkiye'nin turkuvaz renkli denizinde mu..
  Sosyal HABERLERİ
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
Çocukların Gelişiminde Oyuncağın Önemi Çocukların Gelişiminde Oyuncağın Önemi Çocuğun gelişim süreci içinde onun bedensel, zihinsel, psiko - sosyal gelişimle..
Çocuklara Tuvalet Eğitimini Vermeye Hazır Mısınız? Çocuklara Tuvalet Eğitimini Vermeye Hazır Mısınız? Yazın gelmesiyle birlikte, çocuklara tuvalet eğitimini vermenin zamanı da gelmiş..
Gelişim Nedir ? Gelişim Nedir ? Gelişim, bireyin duygusal, zihinsel, sosyal ve bedensel yönden değişimini sürdü..
KHK İle FETÖ Kapsamında Görevden İhraç ve Göreve İade Edilen Öğretmen Listesi ! - ( 8 ) KHK İle FETÖ Kapsamında Görevden İhraç ve Göreve İade Edilen Öğretmen Listesi ! - ( 8 ) 679 sayılı KHK ile iade edilen 277 kişi. Yeni bir KHK çıkar mı diye beklenirken ..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Zebra kek tarifi Zebra kek tarifi Kek tarifleri içinde baş tacı bir tarif olan zebra kek tarifi ile karşınızdayız ..
Çikolatalı Sufle Tarifi Çikolatalı Sufle Tarifi Pastane ve cafelere taş çıkartan çikolatalı sufle tarifini mutlaka özel günlerin..
Akdeniz Mutfağından Sakız Reçeli Tarifi Akdeniz Mutfağından Sakız Reçeli Tarifi Ege ve Akdeniz’in özellikle tatlı tariflerinde bolca yer edinen sakızı siz de mu..
Akdeniz Mutfağından Dübari Çorbası Tarifi Akdeniz Mutfağından Dübari Çorbası Tarifi Fransız usulü muhteşem bir Akdeniz mutfağı tarifi her sofranın olmazsa olmazı aç..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 26 17 6 3 61 28 54 +33
2 Medipol Başakşehir 26 16 5 5 46 26 53 +20
3 Beşiktaş 26 14 4 8 47 23 50 +24
4 Fenerbahçe 26 13 4 9 49 30 48 +19
5 Trabzonspor 26 11 6 9 45 37 42 +8
6 Kayserispor 26 11 7 8 36 32 41 +4
7 Göztepe 26 11 8 7 39 39 40 0
8 Sivasspor 26 11 10 5 36 38 38 -2
9 Akhisarspor 26 9 10 7 36 40 34 -4
10 Yeni Malatyaspor 26 9 10 7 29 35 34 -6
11 Bursaspor 26 9 11 6 34 35 33 -1
12 Kasımpaşa 26 8 11 7 41 46 31 -5
13 Aytemiz Alanyaspor 26 8 14 4 41 47 28 -6
14 Antalyaspor 26 7 12 7 31 47 28 -16
15 Osmanlıspor FK 26 7 13 6 38 45 27 -7
16 Gençlerbirliği 26 6 11 9 31 39 27 -8
17 Atiker Konyaspor 26 6 14 6 26 36 24 -10
18 Karabükspor 26 3 20 3 18 61 12 -43
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 28 15 5 8 55 33 53 +22
2 MKE Ankaragücü 28 15 6 7 42 27 52 +15
3 Ümraniyespor 28 15 8 5 40 27 50 +13
4 Altınordu 28 14 8 6 48 38 48 +10
5 Gazişehir Gaziantep FK 28 13 7 8 50 25 47 +25
6 Boluspor 28 13 10 5 40 25 44 +15
7 İstanbulspor 28 12 10 6 32 31 42 +1
8 Elazığspor 28 11 9 8 38 31 41 +7
9 BB Erzurumspor 28 10 8 10 39 36 40 +3
10 Balıkesirspor Baltok 28 12 10 6 45 41 39 +4
11 Giresunspor 28 10 11 7 40 35 37 +5
12 Adana Demirspor 28 9 12 7 37 39 34 -2
13 Adanaspor 28 9 12 7 31 43 34 -12
14 Samsunspor 28 7 9 12 25 32 33 -7
15 Eskişehirspor 28 9 12 7 47 46 31 +1
16 Denizlispor 28 8 14 6 32 41 30 -9
17 Manisaspor 28 7 18 3 27 54 15 -27
18 Gaziantepspor 28 2 22 4 13 77 7 -64
Takım O G M B A Y P AV
1 Menemen Belediyespor 27 19 4 4 55 18 61 +37
2 Hatayspor 27 18 4 5 47 11 59 +36
3 Afjet Afyonspor 27 17 3 7 52 25 58 +27
4 Sivas Belediyespor 27 16 4 7 44 22 55 +22
5 Sancaktepe Belediyespor 27 13 4 10 44 24 49 +20
6 İnegölspor 27 14 6 7 42 33 49 +9
7 Keçiörengücü 27 14 7 6 62 32 48 +30
8 Sarıyer 27 11 12 4 37 33 37 +4
9 Kastamonuspor 1966 27 11 13 3 38 35 36 +3
10 Tokatspor 27 9 10 8 29 37 35 -8
11 Etimesgut Belediyespor 27 9 12 6 28 35 33 -7
12 Eyüpspor 27 9 14 4 39 52 31 -13
13 Amed Sportif 27 9 12 6 34 35 30 -1
14 Bucaspor 27 8 13 6 40 47 27 -7
15 Tuzlaspor 27 7 15 5 33 45 26 -12
16 Bodrumspor 27 5 15 7 25 46 22 -21
17 Kocaeli Birlikspor 27 4 20 3 20 54 12 -34
18 Mersin İdmanyurdu 27 1 26 0 14 99 18 -85
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 27 19 3 5 49 16 62 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 27 13 5 9 39 26 48 +13
3 Bayrampaşa 27 13 5 9 35 24 48 +11
4 Kemerspor 2003 27 12 5 10 50 33 46 +17
5 Düzcespor 27 12 7 8 30 27 44 +3
6 Erbaaspor 27 11 7 9 38 29 42 +9
7 Halide Edip Adıvar SK 27 10 6 11 38 27 41 +11
8 Ofspor 27 11 10 6 29 23 39 +6
9 Batman Petrolspor 27 9 8 10 33 26 37 +7
10 Kozan Belediyespor 27 9 13 5 32 39 32 -7
11 Yeni Altındağ Bld. 27 8 12 7 30 37 31 -7
12 Çatalcaspor 27 8 12 7 22 29 31 -7
13 Yomraspor 26 7 11 8 19 33 29 -14
14 Erzin Belediyespor 27 8 15 4 28 43 28 -15
15 Bergama Belediyespor 27 7 14 6 27 44 27 -17
16 12 Bingölspor 27 5 12 10 22 36 25 -14
17 Çanakkale Dardanel SK 26 5 13 8 30 40 23 -10
18 Orhangazi Belediyespor 27 3 12 12 22 41 21 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
16.03.2018 20:00 Kasımpaşa 2 - 3 Antalyaspor
16.03.2018 20:00 Kardemir Karabükspor 0 - 4 Osmanlispor FK
17.03.2018 13:30 Gençlerbirliği 1 - 1 Teleset M. Akhisarspor
17.03.2018 19:00 Fenerbahçe 0 - 0 Galatasaray
17.03.2018 16:00 Bursaspor 1 - 0 Demir Grup Sivasspor
18.03.2018 13:30 Atiker Konyaspor 2 - 0 Kayserispor
18.03.2018 16:00 Trabzonspor 4 - 1 Evkur Yeni Malatyaspor
18.03.2018 19:00 İstanbul Başakşehir 1 - 0 Beşiktaş
18.03.2018 13:30 Aytemiz Alanyaspor 1 - 1 Göztepe
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
16.03.2018 18:00 Adana D.Spor 0 - 1 Umraniyespor
17.03.2018 13:00 Gaziantepspor 0 - 3 Elazığspor
17.03.2018 13:00 Ç.Rizespor 1 - 1 Adanaspor
17.03.2018 15:30 Manisaspor 0 - 6 Gaziantep Bykşhr Bld.
17.03.2018 15:30 Altınordu 2 - 1 Denizlispor
18.03.2018 13:00 Erzurum BB 5 - 4 Giresunspor
18.03.2018 13:00 Balıkesirspor 0 - 1 İstanbulspor
18.03.2018 15:30 Samsunspor 0 - 0 Boluspor
18.03.2018 18:00 Ankaragücü 1 - 0 Eskişehirspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
17.03.2018 15:00 Sarıyer 1 - 2 Afjet Afyonspor
17.03.2018 15:00 Kocaeli Birlik Spor 2 - 0 Kastamonuspor
18.03.2018 15:00 Etimesgut Belediyespor 0 - 3 Hatayspor
18.03.2018 15:00 Bodrumspor 5 - 2 Mersin İ.Y.
18.03.2018 15:00 Tuzlaspor 2 - 0 4 Eylül Bld.
18.03.2018 15:00 Bucaspor 3 - 3 Sancaktepespor
18.03.2018 15:00 İnegölspor 2 - 0 Amed Sportif
18.03.2018 13:30 Eyüpspor 2 - 1 Keçiörengücü
18.03.2018 19:00 Menemen Bld. 2 - 0 Tokatspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
17.03.2018 15:00 Yeni Altindag Belediyespor 0 - 0 Bayrampaşa
17.03.2018 15:00 Halide Edip Adivar Spor 1 - 2 Manisa Büyükşehir Belediyespor
17.03.2018 14:30 Ofspor 1 - 0 Catalcaspor
17.03.2018 15:00 Erzin Belediyespor 5 - 1 Orhangazispor
18.03.2018 15:00 Bayburt Genclikspor 3 - 2 Kozan Belediyespor
18.03.2018 15:00 12 Bingolspor 0 - 0 Bergama Belediyespor
18.03.2018 15:00 Erbaaspor 2 - 1 Batman Pet.
18.03.2018 15:00 Duzcespor 2 - 2 Tekirova Bld.
20.03.2018 15:00 Dardanelspor - Yomraspor
resmi ilanlar
Yukarı