HABER AKIŞI

Litecoin, Bitcoin ve Dogecoin Alım Satımı !

 Tarih: 15-02-2018 19:35:12
İnternet ortamında birçok coin çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında en iyi en popüler olan bitcoin olarak bilinmektedir. Bitocin bütün coinler içerisinde en pahalı olan coin çeşididir. Piyasa genelinde bitcoin'den sonra en çok tercih sebebi olan litecoin olarak bilinmektedir. Litcoin diğer coin çeşitlerine göre daha kolay ve basit bulunabilen bir çeşittir. Litcoin'in günümüzde pazar payı yaklaşık olarak 200 milyon doların üzerinde olduğu biliniyor.

İnternet ortamında birçok coin çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında en iyi en popüler olan bitcoin olarak bilinmektedir. Bitocin bütün coinler içerisinde en pahalı olan coin çeşididir. Piyasa genelinde bitcoin'den sonra en çok tercih sebebi olan litecoin olarak bilinmektedir. Litcoin diğer coin çeşitlerine göre daha kolay ve basit bulunabilen bir çeşittir. Litcoin'in günümüzde pazar payı yaklaşık olarak 200 milyon doların üzerinde olduğu biliniyor. Bu iş için iyi bir bilgisayara sahipseniz iyi

 

Coin çeşitleri satabilmeniz için herhangi bir bitcoin satış sitesi de tercih edebilirsiniz. Litecoin biriktirerek bunları daha sonra bitcoin alımlarında da kullanabilirsiniz. Herhangi bir bitcoin satış sitesine üye olarak işlem yapmaya hemen başlayabilirsiniz. Bitcoin ile birlikte litecoin son zamanlarda oldukça değer kazanarak önemli bir yatırım aracına dönüşmüştür. Litecoin piyasası bu kadar değerli olunca otomatik olarak litecoin madenciliği sayısı da hızla artmaktadır. Litecoin şuan piyasa değeri ilk piyasa değerinin 10 katı durumunda işlem görmektedir. Litecoin alım-satım işinden çok madencilik ile uğraşarak daha çok kar elde edebilirsiniz. Bunun içinde sizlerin elinde sağlam ve güçlü bir bilgisayar ile birlikte iyi bir donanım özelliği de bulunmaktadır. Önceleri bu işlem için bilgisayarların sadece işlemcileri göz önüne alınırdı. Ancak şimdi bir adım daha ileri gidilerek bilgisayarın ekran kartı çözünürlüğü ile madencilik yapılmaktadır. Günümüzde birçok güçlü ekran kartı bulunduğu için isterseniz ekran kartı değişimi yaparak sisteminizi daha güçlü hale getirebilirsiniz. Böylece madencilik ile kazandığınız coinleri satarak kazanç elde edebilirsiniz.

Lite coin Madenciliği

Bitcoin ne olduğunu hatırlarsınız. Hatırlamayanlar için hatırlatmam gerekirse, sanal ortamda kâğıt para yerine geçen dijital bir para birimidir. Yani bir tür madenciliktir. Bitcoin ile başlayan madencilik olayı, litecoin ile de devam etmektedir. Coin türleri arasına en iyi tür bitcoin olduğu bir gerçek. Dijital bir para birimi olarak bitcoini sanal alışverişlerde kullanabileceğinizi hatırlarsınız.

Bitcoin hakkında yaptığımız hatırlatmadan sonra esas konumuz olan Litecoin' e geçebiliriz. Tabi bundan önce litecoin ile bitcoini kıyaslar isek litecoin daha kolay bulunan bir madendir. Daha kolay bulunduğu içinde litecoin madenciliği daha çok tercih edilmektedir. Madencilik ile uğraşacak iseniz, bilgisayarınızın özelliklerinin yüksek olması gerektiğini söylememe gerek yok diye düşünüyorum. Madenciliği tek başına yapmak oldukça zor olduğu için litecoin madenciliğinde de aynı bitcoin madenciliği gibi havuzlar vardır. Bu havuzlara dâhil olmak suretiyle madencilik işini daha kolay yaparsınız.

Peki Havuzlar Nasıl Çalışıyor ?

Havuza dâhil olduktan sonra, bir gruba giriyor ve maden toplamaya başlıyorsunuz. Topladığınız Litecoin madenlerini, zamanla bitcoine çevirirsiniz. Ama her zaman söylüyorum ki bu işi yapacak iseniz, düzenli olarak bilgisayarınızın hızını arttırmanız şart yoksa belli bir süreden sonra tıkanıp kalırsınız. Havuz sisteminde kalıp, düzenli bir şekilde bilgisayarınızın hızını arttırdığının takdirde, bir de yanında güzel bir grup çalışması ile de madencilik işinden güzel paralar kazanmaya başlarsınız. Yani işin özü ekip çalışmasında yatıyor.

Yukarıda yazdığım gibi ama anlaşılır oldu mu bilmiyorum. Litecoini kullanmak için önce onu bitcoine çevirmeniz gerekmektedir. Litecoinin başka bir anılış ismi daha vardır. Alternatif kripto paraların en gözdesi olarak bilinir. Tabi ki litecoin madenciliği işinde de malum birçok işte yapılan, litecoin mining (maden) üreten, ücretli olarak satılan zararlı yazılım kitlelerinin de piyasaya sürüldüğünü bilmenizde fayda var.

Bitcoin Alım Satım

Öncelikle bitcoin alımı yapmak için ya istediğiniz miktar doğrultusunda belirlenen kur üzerinden takas yaparak ya da sadece bitcoin satan birinden nakit para veya para havalesi ile satın alabilirsiniz. Bitcoin alımlarınızı koyabileceğiniz bir cüzdan sahibi olmalısınız. Bitcoin içerisinde "wallat" adı bilinen bu cüzdanlar normal olarak internet üzerindeki çevrimiçi cüzdanınız olarak da adlandırılabilir. 2 tür bitcoin cüzdanı bulunmaktadır. Bunlardan biri hard disk üzerinden yönetebileceğiniz yazılımsa cüzdan, diğeri ise çevrimiçi olarak internet üzerinden kullanabileceğiniz web tabanlı cüzdan türüdür. Bazı durumlarda bitcoin cüzdanlar kullanıcı kaynaklı hatalar verebilir.

Hard disk üzerinden bitcoin depolayan kullanıcılar mutlaka hard DİSK’in çökme tehlikesine karşı yedekleme yapmaları gerekmektedir. Web tabanlı kullandığınız wallet çevrimiçi güvenlik seçenekleri ile sizlerin istediğine bağlı olarak bir güvenlik protokolü belirlenmektedir. Yurtiçi bitcoin alabileceğiniz 2 tane güvenilir site bulunmaktadır. Yurtdışında ise yine 2 site dışında alışveriş yapmak pek tercih edilmiyor. Değiş tokuş platformları sürekli değişmektedir. Bu da kullanıcılara birçok pazar data kasa girmek için iyi bir fırsat yaratmaktadır. Bazı siteler dijital ve fiyat diye adlandırılan para birimleri ile takas imkânı sunarken, diğer siteler ve firmalar bu seçeneği kısıtlayarak sadece belirli bir limitte işlem yapan bitcoin takası yaptırmaktadır.

Çevrimiçi cüzdan ile bitcoin piyasasında alım satım yaparak depolamak için en iyi tercih olarak bilinmektedir. Bazı durumlarda en iyi bitcoin seçenekleri ikametgâh adresinize göre değişerek sizlere sunulmaktadır. Hem bitcoin satın alabilirsiniz hem de satabilirsiniz. İsterseniz banka hesanızı ile cüzdanınızı birbirine bağlayarak banka hesabınızda bulunan parayı küçük bir ücret kesintisi ile cüzdanınıza transfer edebilirsiniz. Bitcoin işlemleri sizlere hiçbir sigorta güvencesi vermemektedir. Bunun nedeni ise birçok ülkede legal olarak işlem görmemesi olarak bilinmektedir.

Dogecoin Alım Satımı

Dogecoin piyasada yükseliş gösteren en iyi coinlerden birisi durumdadır. İlk zamanlar işlme olarak çok fazla rağbet görmese de daha sonra işlem sayısı açısından zirveye kadar tırmanmıştır. Şuan internet ve forex piyasalarında her ne kadar en çok alım yapılan coin bitcoin olaran bilinse de dogecoin de oldukça popüler bir kitleye sahip olan değerli coin türlerinden olmaktadır. Dogecoin inglizce dog yani Türkçe karşılığı köpek olan kelimeden türetilerek piyasaya yayılmıştır. Bu işe başlangıç için oluşturulan köpeğin iç sesi adlı komedi tarzı kelimeler ile birçok caps olayı yapılmasına rağmen herkesi şaşırtacak bir biçimde piyasada zirveye oynayan bir yatırım aracı konumuna gelmiştir. Kısa zamanda bu kadar çok değerlenen dogecoinler birçok yatırımcının ve büyük iş adamlarının da dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Dogecoin satın almak isteyenler için internet üzerinden dogecoin alımları site üzerinden yapılmaktadır. Çok kısa bir işlem ile sizlerde dogecoin sahibi olabilirsiniz. Dogecoin almak için site yöneticisi veya admin sizlere yardımcı olarak ne kadar dogecoin almak istediğinizi sorar ve karşılığında ödeyeceğiniz miktarı söyler. Sizler kaç dolar tuttuğunu öğrendikten sonra ödeme işlemini gerçekleştirdiğiniz takdirde birkaç dakika içerisinde dogecoin sahibi olabilirsiniz. Dogecoin alım ve satım işlem ihem basit hem de güvenilir bir site üzerinden oldukça zahmetsiz olarak yapılabilir. Genellikle risk oranı çok fazla değildir. Dogecoinleri sadece internet üzerinden alım ve satım yapabilirsiniz. Gün içerisinde kullandığınız paralardan bir farkı yoktur. Dogecoin ile istediğiniz zaman yatırım yaparak ileri de daha fazla kazanç sağlama imkanınız bulunmaktadır. Satmak yerine yatırım aracı olarak kullanan kullanıcılar birkaç eğitim ile tecrübe kazanarak coinleri yatırım aracı olarak kullanabilmektedir. Dogecoin alımı yaparken internet sitesinin güvenilir ve popüler olmasına dikkat ediniz.

  DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
İkizler Burcunun Günlük Burç Yorumu - İkizler Burcunun Haftalık Burç Yorumu, İkizler Burcunun Yıllık Burç Yorumu İkizler Burcunun Günlük Burç Yorumu - İkizler Burcunun Haftalık Burç Yorumu, İkizler Burcunun Yıllık Burç Yorumu İkizler Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Bur..
Yengeç Burcunun Günlük Burç Yorumu - Yengeç Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Yengeç Burcunun Yıllık Burç Yorumu Yengeç Burcunun Günlük Burç Yorumu - Yengeç Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Yengeç Burcunun Yıllık Burç Yorumu Yengeç Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Burcu..
Aslan Burcunun Günlük Burç Yorumu - Aslan Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Aslan Burcunun Yıllık Burç Yorumu Aslan Burcunun Günlük Burç Yorumu - Aslan Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Aslan Burcunun Yıllık Burç Yorumu Aslan Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Burcun..
Başak Burcunun Günlük Burç Yorumu - Başak Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Başak Burcunun Yıllık Burç Yorumu Başak Burcunun Günlük Burç Yorumu - Başak Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Başak Burcunun Yıllık Burç Yorumu Başak Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Burcun..
  Kocaeli HABERLERİ
 YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! Günlük burç yorumları Şenay Yangel Rezzan Kiraz sizler için yorumladı. Burcunuz..
resim yok DERİNCE Derince, Cumhuriyet döneminin ortaya çıkardığı yeni yerleşim yeridir. Tarihi çok..
resim yok DONANMA KENTİ GÖLCÜK İzmit Körfezi’nin güney sahilinde yer alır. Gölcük, özgün bir donanma kenti nite..
resim yok GEBZE İş hayatı söz konusu olduğunda adını işitmenin kimseyi şaşırtmadığı Türkiye’nin ..
  Siyaset HABERLERİ
Kemal Kılıçdaroğlu İzmir programını Neden İptal Etti? Kemal Kılıçdaroğlu İzmir programını Neden İptal Etti? Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanları Zirvesi’ne ve İzmir’de düzenlenen ön..
Tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Yazarları, Tüm Suçlamaları Reddetti Tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Yazarları, Tüm Suçlamaları Reddetti Kısa bir süre önce Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik olarak düzenlenen operasyon ka..
Terör soruşturmasında son dakika! Terör soruşturmasında son dakika! Gülten Kışanak ve eş başkan Fırat Anlı; tutuklanmaları istemiyle adliyeye sevk e..
Terör soruşturmasında son dakika! Terör soruşturmasında son dakika! Gülten Kışanak ve eş başkan Fırat Anlı; tutuklanmaları istemiyle adliyeye sevk e..
  Spor HABERLERİ
Fenerbahçeden Mesut Özil ve Ben Arfa Atağı Fenerbahçeden Mesut Özil ve Ben Arfa Atağı Hürriyet Fenerbahçe muhabiri, Fenerbahçe ve Mesut Özil ile ilgili olay yaratacak..
Eurosportun Öncülüğünde Drone Yarışları Düzenlenecek! Eurosportun Öncülüğünde Drone Yarışları Düzenlenecek! Her gün daha da gelişen Droneler’den hiç beklenmedik adımlar. Günümüzde insansız..
CSGO Türk Milli Takımımız Dünya Şampiyonu Oldu CSGO Türk Milli Takımımız Dünya Şampiyonu Oldu Son yıllarda popülerliği artmaya başlayan e-spor oyunların başında gelen CS GO'n..
 YAŞAM KOÇU SİZE NE KATAR? YAŞAM KOÇU SİZE NE KATAR? Yaşam koçluğunu günümüzde koçluk kavramı üzerinde değerlendirilen diğer dallarda..
  Etkinlikler HABERLERİ
YAZ OLİMPİYATLARI ÜLKESİ:BREZİLYA YAZ OLİMPİYATLARI ÜLKESİ:BREZİLYA Yaz olimpiyatlarının gerçekleşeceği ülke olan Brezilya olimpiyatların yapılacağı..
Yazlık Ilıcası Yazlık Ilıcası Yazlık Ilıcası yüzyıllarca buradaki köy insanının yaşamının önemli bir parçası ..
İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi İzmit Belediyesi uzun yıllardan beri atıl vaziyette olan Saat Kulesi ve çevresin..
Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın Eşsiz doğası, mükemmel manzaraları, huzur veren atmosferi ile Sapanca yurt içi t..
  Sosyal HABERLERİ
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? Uzun süredir öğrencilerin heyecanla ve merakla bekledikleri DGS ek yerleştirme t..
DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? Uzun süredir öğrencilerin heyecanla ve merakla bekledikleri DGS ek yerleştirme t..
Ders Çalışmada Süreklilik Ders Çalışmada Süreklilik Ders çalışmak bilindiği üzere sabır ve kararlılık gerektiren bir eylemdir. Bunun..
Gecelere Kadar Ders Çalışılır Mı ? Gecelere Kadar Ders Çalışılır Mı ? Birçoğunuzun sıkça duymuş olduğu cümlelerden bir tanesidir, gecelere kadar ders ..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Mercimek Köftesi Nasıl Yapılır? Mercimek Köftesi Nasıl Yapılır? Özellikle de günlerin vazgeçilmez ikramı arasında yer alan mercimek köftesi ya d..
ELMALI KURABİYE TARİFİ ELMALI KURABİYE TARİFİ Çocuklarımızın ve bayanların günlerinin vazgeçilmezidir elmalı kurabiye. Çok fa..
Perde Pilavı Yapılışı Perde Pilavı Yapılışı Pilav lezzetinin farklı bir yüzüne tanık olmak istiyorsanız perde pilavı uzun za..
Mantarlı Pilavı Yapılışı Mantarlı Pilavı Yapılışı Mantarlı pilav, sağlıklı beslenmeye dikkat edenler için en uygun besin tercihler..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

resmi ilanlar
Yukarı