HABER AKIŞI

Serenay Sarıkaya Kerem Bursini Anlattı! - ( 8 )

 Tarih: 15-03-2018 17:42:00
Serenay Sarıkaya ve Kerem Bursin aşkı dillerden düşmüyor.Serenay Sarıkaya bir röportajında Kerem anlattı.İşte detaylar...

Serenay Sarıkaya ve Kerem Bursin aşkı dillerden düşmüyor.Serenay Sarıkaya bir röportajında Kerem   anlattı.İşte detaylar...

 

Kerem Bürsin ile olan ilişkisiyle gündemden düşmeyen güzel oyuncu Serenay Sarıkaya, Hürriyet'ten Onur Baştürk'e konuştu.

Yemek keşfetmeyi seviyor. Gurme yazıları yazsa tozu dumana katar! Öyle ki, herkesin son zamanlarda bahsettiği Mest'te buluştuk, yemekleri çok başarılı bulmadı. Bugünlerde dingin, sevgilisiyle birlikte çıkacağı üç aylık Amerika seyahatine hazırlanıyor.

* Dizinin çılgın temposundan sonra şu an nasıl hissediyorsun? Hiçbir şey yapmamak iyi geldi mi?

- Epeydir durmaksızın çalışıyormuşum. İlk hissettiğim buydu. Bir de kendimi tekrar ediyormuşum duygusuna kapılmıştım. O yüzden durmak iyi geldi. Buna ihtiyacım vardı. Yenilenmek, kendime yeni bir şey katabilmek, bir durup "ne yapıyorum, ne istiyorum" diyebilmek, içime dönebilmek adına bu mola hep yapmayı istediğim bir şeydi. Dinginleştim. Plan program yapmaksızın akışa kendimi bırakmış durumdayım. Bakalım neler olacak? Güzel şeyler olacağına eminim. Ki evrene bir şeyi teslim edince o senin için doğru yolu buluyor. Ona inanıyorum.

KAYIP BİR DÖNEM YAŞADIM

* Evrenle aran iyi galiba?

- (Gülüyor) Evet. Bunun için bir totem defterim var.

* Nasıl yani?

- İstediğim bir şeyi o deftere sayfalarca yazıyorum! Bu defteri İstanbul'a ilk taşındığım zamanlarda tutmaya başlamıştım. Çünkü piyasaya bodoslama girmiştim ve ne yapacağımı çok iyi bilmediğim endişeli, kayıp bir dönem yaşıyordum. Annemle sabahtan akşama kadar İstiklal Caddesi'ndeki bir kafede oturup sadece çay içerek "Ne olacak?" diye düşündüğümüz bir dönemdi.

* O dönem dizi filan yok muydu?

- "Limon Ağacı" dizisi yeni bitmişti. O diziden sonra uzun süre bir işim olmadı. Beş-altı ay İstanbul'da belirsiz bir dönem geçirdim. İşte tam da o zaman bu defteri tutmaya başladım. Çok istediğim şeyleri yazdığım bir defter.

* En son o deftere ne yazdın?

- Bu film projesini yazmıştım. Mesela "Lale Devri"nde oynarken Ay Yapım'ın işlerinde yer almayı çok istiyordum. Ay Yapım'ı da deftere yazmıştım "Çok istiyorum" diye. Ondan önce ise Mavi kampanyasıyla ilgili çok şey yazdım. Öyle ki ertesi gün menajerim Ayşe Barım'ı arayıp, "Ya Ayşe, bir jean markasıyla ben çok yakışmaz mıyız? Böyle bir şey neden yapamıyoruz? Çok istiyorum" demiştim.

* Ayşe telefonu suratına kapatmış diyorlar...

- (Gülüyor) Benim heyecanıma karşılık, "Peki canım" demişti. Ama gerçekten de iki gün sonra Mavi'den bize telefon geldi. Ayşe bile inanamadı! "Resmen çağırdın Mavi'yi" diye. Böylece hayatıma Mavi girdi.

* Peki o deftere aşkla ilgili bir şey yazmadın mı? Hep kariyer hep kariyer...

- Bu defterim biraz gelecek biraz kariyer odaklı...

* Benim adımı da yaz bir dahakine bari...

- Zaten arkadaşlarım beni istek için arıyor, senin duaların tutar diye!

TÜM BUNLAR BENİ ERKEN OLGUNLAŞTIRDI* Madem öyle, spiritüel meselelerle aran nasıl? Farkındalık dozun yüksek mi?

- Şöyle bir insanım: Evreni "push" etmeyi sevmiyorum. Evrene kendimi full açmış durumdayım. Başıma gelen kötü bir şeyse, benim bundan almam gereken bir ders var diye düşünüyorum. O yüzden akışa engel olmam, değiştirmeye çalışmam. "Dur ve buradan bir ders çıkar" derim kendime. Eğer başıma iyi bir şey gelirse, bu benim ödülümdür diyorum. O yüzden yaşadığım şeylere bunu yaşamam gerekiyormuş gözüyle bakıp kabul ediyorum. Evren de bana bu nedenle iyi davranıyor gibi hissediyorum.

* Galiba bu yüzden olgun duruyorsun, ne dersin?

- Evet, hep olgun olduğumu söylüyorlar ama ben çocuk ruhlu olduğumu düşünürüm. Çok erken yaşta bu sektöre atılmam, annemle babamın ben küçükken boşanması, annemle benim kendimizi var etme çabamız... Tüm bunlar beni çabuk olgunlaştırmış olabilir. Düşün, ilk paramı kazandığımda 15 yaşımda filandım. O zamandan bu zamana olabildiğince ben göğüsledim evin yükünü. Dolayısıyla insan çarpa çarpa düzeliyor ve çabuk büyümek durumunda kalıyor. Peki mutsuz muyum? Asla! Yaşamak istediğim her şeyi yaşadım. Çok gezdim, eğlendim, gençliğimi de yaşadım. Bunların toplamı bugünkü beni yarattı. Mutluyum ve barışığım kendimle.

GENÇ ANNE OLMAK BENİM TARZIM MI BİLMİYORUM* Annen gibi genç yaşta çocuk sahibi olmak ister miydin?

- Avantajlı bir şey gibi görünüyor ama benim tarzım mı bilmiyorum. Öyle planlı programlı biri olmadığım için "Hadi erken çocuk yapayım da ileride onunla arkadaş olurum" gibi bir şey düşünmüyorum. Çocuk sahibi olmak çok küçümsense de büyük mesele. Bir insan dünyaya getirip onu iyi yetiştirmeye çalışmak bana şu an çok imkansız bir şey gibi geliyor. Öyle bir an gelmeli ki, "Tamam şimdi kendimi bir çocuğa adayabilirim" diyebileyim ve yapayım. Yoksa çocuğa da yazık.

KENDİMİ BAZEN ÇOK DOLMUŞ HİSSEDİYORUM

* Röportaj öncesi günübirlik Paris'e gider gelirim dedin, hiç üşenmem. Seyahat etmeyi çok mu seviyorsun?

- Genç bir oyuncu olarak insanlardan beslenmem, onları sürekli gözlemlemem çok önemli. Olabildiğince keşfetmeyi çok seviyorum. Vaktim varsa hiç üşenmem, Paris'te gün boyu bir kafede yazıp çizer ve sonra ülkeye geri dönerim.

* O kadar yazıyor musun gerçekten?

- Yazıyorum, evet. Totem defteri dışında bir günlük, bir de şiir defterim var. Üç ayrı defter var yani! Ne zaman eserse o zaman yazıyorum. Kendimi bazen çok dolmuş hissediyorum. Bu enerjiyi bir yere aktarmam gerekiyor. Yazmak beni çok rahatlatıyor. Sık sık yazıyorum. Hatta yazmaya bir yerlere gidiyorum. Hiç kimsenin olmadığı yerlere.

KEŞKE HÂLÂ MEKTUPLA HABERLEŞİYOR OLSAK!

* Senin yaşında biri için ilginç. Dışarıda yaşıtların dijital dünyaya kapılıp gitmişken sen tamamen eski moda usullerle kendini besliyorsun...

- Bu konuda biraz eski kafalıyım. Öyle ki eski Türk filmi müziklerini dinlemeyi çok severim mesela. Binlerce plağım var. Ajda'lar, Sezen'ler, Zeki Müren, Müzeyyen Senar... Hep böyle nostaljiyi tercih eden biriyim.

* Nasıl oluştu bu kültür? Aileden mi?

- Nereden oluştu bilmiyorum, ama annem öyle müzikle ilgili biri değil açıkçası. Kendiliğinden oldu. Bazı şeylerin eskisi gibi kalmış olması hoşuma gidiyor. Sosyal medya kullanımının ise insanları birbirinden uzaklaştırdığını, iletişimi böldüğünü ve kapalılaştırdığını düşünüyorum. Keşke hâlâ mektupla haberleşiyor olsak!

* O kadar yani...

- Evet, benim için mektup çok anlamlı. İşim gereği bir şekilde sosyal medyanın içinde olmak durumundayım. Fanlarla iletişim içinde olmayı da seviyorum. Bir yol gibi düşünüyorum sosyal medyayı. Ama bir yandan herkes sosyal medyanın ardına gizlenip vahşileşiyor. Ben teker teker yorum okuyan biri değilim. Kaldı ki herkes beni sevmek zorunda hiç değil. Herkesi ciddiye alarak bir hayat inşa etmek zaten mümkün değil.

PERVASIZ OLMAM MÜMKÜN DEĞİL!

* Milyonlarca genç takipçin var. Onlara rol model olmak gibi bir kaygın ya da isteğin var mı?

- Bu kadar genç bir kitleye hitap ettiğim için sorumluluklarım olduğuna inanıyorum. Pervasız olmam mümkün değil. İstiyorum ki onların hayatında bir farkındalık yaratabileyim. O yüzden kendi hayatımı güzel ve düzgün yaşamaya çalışıyorum. Çünkü ben ne yapsam onların nezdinde bir yansıması oluyor. Ne giysem, neyi tercih etsem ya da nereye gitsem... Dolayısıyla seçtiğim şeylerin onlara örnek olmasına gayret ediyorum. Onlara söyleyeceğim şu: Eğer bir şeyi başarabileceğinize inanıyorsanız asla inancınızı kaybetmeyin ve umutlu olun. Bir numaralı hayat felsefem bu! Bütün saflığınla bir şeyi kovalarsan karşılığında hep güzel şeyler gelir. Çok hırslı şeyleri de sevmiyorum.

BEN DÜŞTÜM ANNEM BENİ KALDIRDI, O DÜŞTÜ BEN ONU KALDIRDIM

* Annenle ilişkin çok önemli. Onu biraz anlatsana...

- Anneden ziyade yol arkadaşım. Aramızda çok az yaş farkı var, o şimdi 40 yaşında. Anneden çok daha öte bir şey benim için. Bu arada annem sekiz yıldır Cihangirci! Oradan koparamıyoruz. Bense onun tam tersi; uzakları seviyorum ve sakin hayatı.

Babanla iletişimin var mı?

- İmkan oldukça sürekli konuşuyor, görüşüyoruz. Ama yanımda hep annem vardı. Ben düştüm o beni kaldırdı, o düştü ben onu kaldırdım.

* Stres yaratmadı mı bu sende?

- Evet, ama başka seçeneğim yoktu, başarmak zorundaydım.

* Ya başaramasaydın?

- O anlattığım endişeli dönemde annem "Antalya'ya geri dönelim" demişti, ben ise "Hayır gitmeyeceğiz" diye diretmiştim. Geri dönseydik bile bu işi yapmadan duramazdım! Çünkü oyunculuğu yaptığım ilk anda dedim ki, bunu hep yapmam lazım! Hayatım boyunca beni bu kadar heyecanlandıran başka bir şey olamaz.

BU BİR ŞARKININ FİLMİ! DANSÇI KIZ BİR ŞARKI YAZIYOR, ERKEK POPSTAR ŞARKININ PEŞİNE DÜŞÜYOR

* Kerem'le beraber oynayacağınız filmin çekimleri ne zaman başlıyor?

- Nisan başında. Böyle bir film, uzun süredir yapmayı istediğim bir şeydi. Çünkü sinemada ya melodram ya da komediler var. Arada bir iş yapıldığını çok sık görmüyoruz. Gençlere hitap eden, insanların mutlu çıkacağı, müzik ve dansın ağırlıkta olduğu soft bir şey pek yok.

* Dansçıyı oynuyorsun filmde...

- Evet, ki ben uzun süre Latin dansı dersleri aldım biliyorsun. Filmdeki dans sahneleri için de Los Angeles'tan çok başarılı iki koreograf geldi, onlarla çalıştım.

* Biraz "Dirty Dancing" gibi bir şey canlandı gözümde...

- O kadar dans odaklı bir iş değil. Biraz dans, biraz müzik, biraz aşk. Bu bir şarkının filmi. Dansçı kız bir şarkı yazıyor. Erkek popstar bu şarkının peşine düşüyor ve bu şarkı sayesinde yeniden zirveye yükseliyor. Ve sonra aşk doğuyor. Ama tabii erkek karakter havalı olduğu için kızla aralarında ilk başta bir çatışma oluyor.

KEREM BENİ YATIŞTIRDI SAKİN BİR İNSAN YAPTI

* Üç sezondur Mavi'yle başarılı bir reklam kampanyası sürdürüyorsun. Ve şimdi yanına partner olarak Kerem Bürsin geldi. Onunla nasıl oldu kampanya sence?

- Mavi'yle uzun zamandır devam eden bir ilişkimiz var. Çok seviyorum onları. Kerem'in de bize katılmasıyla bu aile daha da büyüdü. Kerem çok disiplinli ve işine çok saygı duyan biri. Severek yapıyor işini.

* Kerem'i bize nasıl anlatırsın?

- Aslında bu konuda çok bir şey anlatmak istemiyorum, ama gerçekten çok mutluyum. Her şey yolunda. Özel hayatımın ortalıkta olmasından hoşlanan biri değilim. Konuşmaktan çekinmiyorum, ama konuşmamayı tercih ediyorum.

Peki... O zaman şöyle sorayım: Her ilişkide insan kendine dair yeni bir şey keşfeder ya. Senin bu ilişkide kendine dair keşfettiğin şey neydi?

(Düşünüyor)

* Hiçbir şey keşfetmediysen bırak derim...

- (Gülüyor) Yok, çok fazla şey var aslında. Beni daha sakin bir insan yaptı. Daha durmayı bilen, acele etmeyen bir insan yaptı. Çünkü tez canlıydım. İstediğim bir şey hemen olsun istiyordum. O anlamda Kerem beni bayağı yatıştırdı, ki bu çok hoşuma giden bir şey. Asıl mesele durabilmek ya. Hele ki her şey bu kadar hızlı akarken. Onu başarabildiğime seviniyorum.

* Şimdi beraber seyahat edeceksiniz. Rota belli mi?

- Kendi adıma keşfetmeye yönelik bir seyahat olsun istiyorum. Hayat bizi nereye sürüklerse oraya gideceğiz. Benim ilk uzun seyahatim olacak. 2-3 ay gibi bir süre. Önce Los Angeles'a gidilecek. Sonrasını planlamadık.

* İlişkide sürükleyen misin sürüklenen mi?

- Galiba ikisinden de yeterli miktarda! Dediğim gibi çok zor ikna oluyorum birini hayatıma almak konusunda. İkna olduğum zaman ise çok sahip çıkıyorum. Dolayısıyla bir anlamda hem sürükleyen ve sürüklenenim.

AZ VE ÖZ İNSAN VAR ETRAFIMDA

* İlişkilerinde nasılsın? Yine eski moda anlayışta mısın? İnsanlar artık birbirine tahammül edemiyor mesela...

- O konuda yine eski kafalıyım. Bir şeylerin çabucak gelişmesini sevmem. Karşı tarafı çok iyi tanıdığıma emin olmak için çok vakit geçiririm. Özellikle bizim işimizi yapanlar için o kadar çok yapay bir çevre var ki etrafta, gerçekten dostum diyebileceğin insanı bulmak kolay değil. O konuda kapalı bir insanım. Bu yüzden arkadaşlık ilişkilerim uzun ömürlü. Az ve öz insan var etrafımda. Kalabalık değilim.

  DİĞER Magazin HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Şortlu Bikini Modelleri Şortlu Bikini Modelleri Modanın etkisini her türlü giyecek ve aksesuarda görmemiz mümkün.
Zayıf Bayanlar İçin Giyim Önerileri Zayıf Bayanlar İçin Giyim Önerileri Zayıf bayanların en büyük şikâyetleri kendilerine uygun giysiler bulamadıklarını..
Gotik Makyaj Uygulaması ! Hızlı Makyaj Yapma Teknikleri Gotik Makyaj Uygulaması ! Hızlı Makyaj Yapma Teknikleri Bu makyaj türünde özellikle siyah renkler kullanılmaktadır. Gotik makyaj, kırmız..
Monokrom Nasıl Giyilir? Monokrom Nasıl Giyilir? Monokrom giyim denildiği zaman tek renk ve aynı desenlerden oluşan giyim tarzı a..
  Kocaeli HABERLERİ
CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) Ticaret, sanayi, kültür ve turizm şehri Kocaeli’nin ünlü kayak merkezine ev sahi..
KANDIRA ( 3 ) KANDIRA ( 3 ) Sanayi, bilim, kültür ve turizm kenti olan Kocaeli’nin bir ilçesi olan Kandıra t..
 NARKÖY EKOLOJİK YAŞAM ( 3 ) NARKÖY EKOLOJİK YAŞAM ( 3 ) Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal hayatlar, şehir insanlarını farklı arayışla..
 YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! Günlük burç yorumları Şenay Yangel Rezzan Kiraz sizler için yorumladı. Burcunuz..
  Siyaset HABERLERİ
@fuatavni  Fuat avni kimdir ? fuat avni  yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) @fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) Kaynak Holding olayını duyuran Fuat Avni'nin kimliği ortaya çıktı mı? Fuat Avni ..
Aids Hakkında! Aids Hakkında! Kötü ününü oldukça hak eden henüz tedavisi bulunamamış ölümcül hastalıklardan bi..
Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Yılbaşı gecesinde Ortaköy’de ünlü gece kulübü Reina’da yaşanan terör saldırısı i..
Başkan Donald Trump Kürtlere Hayran ve Erdoğana Güveniyormuş ! Başkan Donald Trump Kürtlere Hayran ve Erdoğana Güveniyormuş ! Başkanlık yarışını göğüsleyen isim olan Donald Trump'ın Türkiye ile ikili ilişki..
  Spor HABERLERİ
Digitürk Play Promosyon Kodu kullanma ! Bedava digitürk play promosyon kodu ! - ( 7 ) Digitürk Play Promosyon Kodu kullanma ! Bedava digitürk play promosyon kodu ! - ( 7 ) Cep Şubesi’ne wap.garanti.com.tr, iPhone, Android telefon ve tablet, iPad, Black..
Maç sonuçları Canlı Maç Sonuçları Sahadan Maçkolik- Canlı Skorlar. Live Skor - ( 7 ) Maç sonuçları Canlı Maç Sonuçları Sahadan Maçkolik- Canlı Skorlar. Live Skor - ( 7 ) Canlı maç sonuçları. Canlı Skorlar. Hangi maç kaç kaç bitti. Sahadan ve Mackolik..
Sahadan Mobil giriş için Canlı Skor Programı! Maçkolik ve sahadan mobil canlı skor uygulaması indir - ( 7 ) Sahadan Mobil giriş için Canlı Skor Programı! Maçkolik ve sahadan mobil canlı skor uygulaması indir - ( 7 ) Liglere verilen aradan sonra futbol dolü günlere geri dönen sporseverler canlı s..
Büyük Derbi Kaç Kaç? Fenerbahçe Galatasaray Maçı Büyük Derbi Kaç Kaç? Fenerbahçe Galatasaray Maçı Fenerbahçe Galatasaray derbisine saatler kala linkler haberimizde. İddaa oranlar..
  Etkinlikler HABERLERİ
Barselona Yılın Her Mevsimi Gidilebilen Bir Şehir Barselona Yılın Her Mevsimi Gidilebilen Bir Şehir Katalonya bölgesinin en büyük şehri olan Barselona ispanyanın ikinci büyük şehri..
KERPE - ( 3 ) KERPE - ( 3 ) Kocaeli Yaşam alanlarından en güzel yerlerinden biride , Kocaeli’nin Kandıra ilç..
Mavi Turla Türkiye Tatili Mavi Turla Türkiye Tatili Gelin bu yaz kendinize bir iyilik yapın.Türkiye'nin turkuvaz renkli denizinde mu..
  Sosyal HABERLERİ
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
Çocukların Gelişiminde Oyuncağın Önemi Çocukların Gelişiminde Oyuncağın Önemi Çocuğun gelişim süreci içinde onun bedensel, zihinsel, psiko - sosyal gelişimle..
Çocuklara Tuvalet Eğitimini Vermeye Hazır Mısınız? Çocuklara Tuvalet Eğitimini Vermeye Hazır Mısınız? Yazın gelmesiyle birlikte, çocuklara tuvalet eğitimini vermenin zamanı da gelmiş..
Gelişim Nedir ? Gelişim Nedir ? Gelişim, bireyin duygusal, zihinsel, sosyal ve bedensel yönden değişimini sürdü..
KHK İle FETÖ Kapsamında Görevden İhraç ve Göreve İade Edilen Öğretmen Listesi ! - ( 8 ) KHK İle FETÖ Kapsamında Görevden İhraç ve Göreve İade Edilen Öğretmen Listesi ! - ( 8 ) 679 sayılı KHK ile iade edilen 277 kişi. Yeni bir KHK çıkar mı diye beklenirken ..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Zebra kek tarifi Zebra kek tarifi Kek tarifleri içinde baş tacı bir tarif olan zebra kek tarifi ile karşınızdayız ..
Çikolatalı Sufle Tarifi Çikolatalı Sufle Tarifi Pastane ve cafelere taş çıkartan çikolatalı sufle tarifini mutlaka özel günlerin..
Akdeniz Mutfağından Sakız Reçeli Tarifi Akdeniz Mutfağından Sakız Reçeli Tarifi Ege ve Akdeniz’in özellikle tatlı tariflerinde bolca yer edinen sakızı siz de mu..
Akdeniz Mutfağından Dübari Çorbası Tarifi Akdeniz Mutfağından Dübari Çorbası Tarifi Fransız usulü muhteşem bir Akdeniz mutfağı tarifi her sofranın olmazsa olmazı aç..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 26 17 6 3 61 28 54 +33
2 Medipol Başakşehir 26 16 5 5 46 26 53 +20
3 Beşiktaş 26 14 4 8 47 23 50 +24
4 Fenerbahçe 26 13 4 9 49 30 48 +19
5 Trabzonspor 26 11 6 9 45 37 42 +8
6 Kayserispor 26 11 7 8 36 32 41 +4
7 Göztepe 26 11 8 7 39 39 40 0
8 Sivasspor 26 11 10 5 36 38 38 -2
9 Akhisarspor 26 9 10 7 36 40 34 -4
10 Yeni Malatyaspor 26 9 10 7 29 35 34 -6
11 Bursaspor 26 9 11 6 34 35 33 -1
12 Kasımpaşa 26 8 11 7 41 46 31 -5
13 Aytemiz Alanyaspor 26 8 14 4 41 47 28 -6
14 Antalyaspor 26 7 12 7 31 47 28 -16
15 Osmanlıspor FK 26 7 13 6 38 45 27 -7
16 Gençlerbirliği 26 6 11 9 31 39 27 -8
17 Atiker Konyaspor 26 6 14 6 26 36 24 -10
18 Karabükspor 26 3 20 3 18 61 12 -43
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 28 15 5 8 55 33 53 +22
2 MKE Ankaragücü 28 15 6 7 42 27 52 +15
3 Ümraniyespor 28 15 8 5 40 27 50 +13
4 Altınordu 28 14 8 6 48 38 48 +10
5 Gazişehir Gaziantep FK 28 13 7 8 50 25 47 +25
6 Boluspor 28 13 10 5 40 25 44 +15
7 İstanbulspor 28 12 10 6 32 31 42 +1
8 Elazığspor 28 11 9 8 38 31 41 +7
9 BB Erzurumspor 28 10 8 10 39 36 40 +3
10 Balıkesirspor Baltok 28 12 10 6 45 41 39 +4
11 Giresunspor 28 10 11 7 40 35 37 +5
12 Adana Demirspor 28 9 12 7 37 39 34 -2
13 Adanaspor 28 9 12 7 31 43 34 -12
14 Samsunspor 28 7 9 12 25 32 33 -7
15 Eskişehirspor 28 9 12 7 47 46 31 +1
16 Denizlispor 28 8 14 6 32 41 30 -9
17 Manisaspor 28 7 18 3 27 54 15 -27
18 Gaziantepspor 28 2 22 4 13 77 7 -64
Takım O G M B A Y P AV
1 Menemen Belediyespor 27 19 4 4 55 18 61 +37
2 Hatayspor 27 18 4 5 47 11 59 +36
3 Afjet Afyonspor 27 17 3 7 52 25 58 +27
4 Sivas Belediyespor 27 16 4 7 44 22 55 +22
5 Sancaktepe Belediyespor 27 13 4 10 44 24 49 +20
6 İnegölspor 27 14 6 7 42 33 49 +9
7 Keçiörengücü 27 14 7 6 62 32 48 +30
8 Sarıyer 27 11 12 4 37 33 37 +4
9 Kastamonuspor 1966 27 11 13 3 38 35 36 +3
10 Tokatspor 27 9 10 8 29 37 35 -8
11 Etimesgut Belediyespor 27 9 12 6 28 35 33 -7
12 Eyüpspor 27 9 14 4 39 52 31 -13
13 Amed Sportif 27 9 12 6 34 35 30 -1
14 Bucaspor 27 8 13 6 40 47 27 -7
15 Tuzlaspor 27 7 15 5 33 45 26 -12
16 Bodrumspor 27 5 15 7 25 46 22 -21
17 Kocaeli Birlikspor 27 4 20 3 20 54 12 -34
18 Mersin İdmanyurdu 27 1 26 0 14 99 18 -85
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 27 19 3 5 49 16 62 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 27 13 5 9 39 26 48 +13
3 Bayrampaşa 27 13 5 9 35 24 48 +11
4 Kemerspor 2003 27 12 5 10 50 33 46 +17
5 Düzcespor 27 12 7 8 30 27 44 +3
6 Erbaaspor 27 11 7 9 38 29 42 +9
7 Halide Edip Adıvar SK 27 10 6 11 38 27 41 +11
8 Ofspor 27 11 10 6 29 23 39 +6
9 Batman Petrolspor 27 9 8 10 33 26 37 +7
10 Kozan Belediyespor 27 9 13 5 32 39 32 -7
11 Yeni Altındağ Bld. 27 8 12 7 30 37 31 -7
12 Çatalcaspor 27 8 12 7 22 29 31 -7
13 Yomraspor 26 7 11 8 19 33 29 -14
14 Erzin Belediyespor 27 8 15 4 28 43 28 -15
15 Bergama Belediyespor 27 7 14 6 27 44 27 -17
16 12 Bingölspor 27 5 12 10 22 36 25 -14
17 Çanakkale Dardanel SK 26 5 13 8 30 40 23 -10
18 Orhangazi Belediyespor 27 3 12 12 22 41 21 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
16.03.2018 20:00 Kasımpaşa 2 - 3 Antalyaspor
16.03.2018 20:00 Kardemir Karabükspor 0 - 4 Osmanlispor FK
17.03.2018 13:30 Gençlerbirliği 1 - 1 Teleset M. Akhisarspor
17.03.2018 19:00 Fenerbahçe 0 - 0 Galatasaray
17.03.2018 16:00 Bursaspor 1 - 0 Demir Grup Sivasspor
18.03.2018 13:30 Atiker Konyaspor 2 - 0 Kayserispor
18.03.2018 16:00 Trabzonspor 4 - 1 Evkur Yeni Malatyaspor
18.03.2018 19:00 İstanbul Başakşehir 1 - 0 Beşiktaş
18.03.2018 13:30 Aytemiz Alanyaspor 1 - 1 Göztepe
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
16.03.2018 18:00 Adana D.Spor 0 - 1 Umraniyespor
17.03.2018 13:00 Gaziantepspor 0 - 3 Elazığspor
17.03.2018 13:00 Ç.Rizespor 1 - 1 Adanaspor
17.03.2018 15:30 Manisaspor 0 - 6 Gaziantep Bykşhr Bld.
17.03.2018 15:30 Altınordu 2 - 1 Denizlispor
18.03.2018 13:00 Erzurum BB 5 - 4 Giresunspor
18.03.2018 13:00 Balıkesirspor 0 - 1 İstanbulspor
18.03.2018 15:30 Samsunspor 0 - 0 Boluspor
18.03.2018 18:00 Ankaragücü 1 - 0 Eskişehirspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
17.03.2018 15:00 Sarıyer 1 - 2 Afjet Afyonspor
17.03.2018 15:00 Kocaeli Birlik Spor 2 - 0 Kastamonuspor
18.03.2018 15:00 Etimesgut Belediyespor 0 - 3 Hatayspor
18.03.2018 15:00 Bodrumspor 5 - 2 Mersin İ.Y.
18.03.2018 15:00 Tuzlaspor 2 - 0 4 Eylül Bld.
18.03.2018 15:00 Bucaspor 3 - 3 Sancaktepespor
18.03.2018 15:00 İnegölspor 2 - 0 Amed Sportif
18.03.2018 13:30 Eyüpspor 2 - 1 Keçiörengücü
18.03.2018 19:00 Menemen Bld. 2 - 0 Tokatspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
17.03.2018 15:00 Yeni Altindag Belediyespor 0 - 0 Bayrampaşa
17.03.2018 15:00 Halide Edip Adivar Spor 1 - 2 Manisa Büyükşehir Belediyespor
17.03.2018 14:30 Ofspor 1 - 0 Catalcaspor
17.03.2018 15:00 Erzin Belediyespor 5 - 1 Orhangazispor
18.03.2018 15:00 Bayburt Genclikspor 3 - 2 Kozan Belediyespor
18.03.2018 15:00 12 Bingolspor 0 - 0 Bergama Belediyespor
18.03.2018 15:00 Erbaaspor 2 - 1 Batman Pet.
18.03.2018 15:00 Duzcespor 2 - 2 Tekirova Bld.
20.03.2018 15:00 Dardanelspor - Yomraspor
resmi ilanlar
Yukarı