HABER AKIŞI

YATIRIM HESABI NEDİR, BANKALARIN YATIRIM HESAPLARI NASIL AÇILIR?

 Tarih: 14-02-2018 09:29:10
Yatırım Fonu Nasıl Alınır ve Yatırım Fonu Komisyonları Ne Kadar? İşte detaylar...

Yatırım Fonu Nasıl Alınır ve Yatırım Fonu Komisyonları Ne Kadar? İşte detaylar...

 

Yatırım fonu nasıl alınır?

Borsada oynamanın riskli olduğunu düşünenler olarak az bir kitleye sahip olduğunuzu söyleyemeyiz.  Tam olarak bu sebepten dolayı daha az riskli yollara yönelmek isteyebilirsiniz. Ki bu konuda da son derece haklısınız. Bu aşamada da karşınıza son zamanların en gözde bir yatırım aracı olan yatırım fonları ön plana çıkar. Yatırım fonu bir nevi havuz gibi düşünülebilir. Bu fonlar bankalar ya da aracı kurumların aracılığıyla kurulur. Yatırımcılardan toplanan mevduat ve paralar bir havuzda bir araya getirilip toplanır. Bu havuzun ismine  portföy denir. Fonun kurucusu firma portföyünü de yönetir. Portföyde ki para farklı yatırım araçlarına (hisse senedi, hazine bonosu, devlet tahvili, repo) devredilerek getiri elde etmek ve bu yolla arada ki riski azaltmak en temel amaçtır. Bir yatırımcı olarak fonun sahip olduğu paranın bir kısmını temsil eden katılım belgesini alarak fona dahil edip ortak olabilirsiniz. Tabii bu aşamada kâr edebileceğiniz gibi zarara da uğrayabilirsiniz. Her iki ihtimali de göz önünde bulundurup, iki duruma da hazırlıklı olmanız sürecin işleyişi açısından şarttır.

Yatırım fonunu kimler kurabilir?

Önce bu soruyu yanıtlamayla başlayalım. Aracı kurumlar, bankalar, finans kuruluşları ve sigorta şirketleri ile emekli ve yardım sandıkları, yatırım fonunu kurup bu fonların yönetimini yapabilirler. İkinci sorumuz ise yatırım fonu nasıl gelir getirir? Katılım belgeleri aracılığıyla fonlara ortak olma hakkınız vardır. Katılım belgeleri bir nevi hisse senedine benzer, çünkü fona ortak olduğunuz payı oranını gösterir. Ancak fiziksel olarak diğeri gibi elden ele dolaşmazlar. Müşteri hesabınıza kaydı yapılmış olarak hazır olurlar. Yaptığınız yorum fon size 3 farklı biçimde para kazandırır; ilki yatırım fonu, diğeri sahip olduğu menkul kıymetler aracılığıyla kar payı, bu durumdan faiz olarak gelir elde eder. Elde edilen kazanılan gelir ya da fon portföy değerine yansır. Bu aşamada fonun sahip olduğu menkul değerlerin ücreti artar. Eğer yatırım fonu ücreti artan menkul kıymeti satıp elden çıkarırsa sermaye için kazanç elde eder. Elde edilen bu sermaye kazancı, fonun portföy değerine yansır. Eğer yatırım fonu ücreti artan menkul kıymeti elden çıkarıp satmıyor elinde tutuyorsa katılım belgelerinin ücreti artar. Yüksek fon portföyün hepsinin toplam değeri yatırım değerlerinizin yüksek değerli olduğunu gösterir. Eğer katılım belgenizi elden çıkarıp satarsanız kar elde edersiniz.

Neden ziraat yatırım?

Ziraat bankası aracılığıyla açılan yatırım hesabınızın Merkezi kayıt kuruluşunda aktif hale gelmesiyle, işlem yapmak istediğiniz kanal aracılığıyla hisse senede alım satım talimatlarınızı verip. İşlemlerinize yön verip, akışını takip edebilirsiniz. Ziraat bankası yatırım hesabı müşterilerinin hisse senetleri merkezi kayıt kuruluşu aracılığıyla kendi adı ve yatırım hesap numarası adı altında saklı tutulur. Hisse senedi işlemlerinizi Ziraat yatırım aracılığıyla işlemlerinize ait alt limit olmadan en avantajlı komisyon oranlarıyla hem zaman kaybı yaşamadan hızlı olarak hem de güven noktasında herhangi bir sıkıntı yaşamadan güvenilir olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat bankı tercih etmeden önce yaptığınız araştırmalarda da göreceğiz üzere komisyon oranlarında en kolaylık sağlayan banka ziraat yatırımdır.

Şimdi size biraz neden ziraat yatırım komisyonuna güvenmeniz gerektiğinden bahsedelim. Öncelikle hisse senedine yatırım yapmak senedini aldığınız şirkete ortak olmak demektir. Hiçbir şeye karışmadan sadece hisse senedi alarak ortaklık işleminizi başlatabilirsiniz. Ortağı olduğunuz şirketin kar payı ödemelerine ya da sermaye artışına katılma hakkına sahip olabileceğinizi unutmayınız.  Alım satım işleminizin gerçekleşmesinden iki iş gün önce takas işleminiz gerçekleştirilir. Üstelik bu süre zarfında paranız rehin durumda olmasına rağmen repo ya da fonla değerlendirip para kazanmaya devam edersiniz. Likit sermaye aracına sahiptir hisse senetleri.  Getirisi önceden belli değildir. Piyasada ki hareketlenmeye ve şirketin durumuna göre kazanacağı ya da kaybedeceği belli olur. Bundan dolayı riskte söz konusudur. Piyasaya hakim olup, ön görüde bulunup değerlendirme yapabilmek, değer kazanabilmek için oldukça önemli. Hisse senedi ile ilgili işlemler günde iki seansta takip edilir, ilk seans sabah 9.30 da başlar 12 arası gerçekleşir, ikinci seans ise 14 ile 17.30 arasında gerçekleşir. Hisse senedi işlemlerin de kullanılan birim lot’tur. Yani 1 lot 1 hisse senedine eş değerdir. Hisse senetlerini takas bank aracılığıyla kendi adı ve bu hesaba ait yatırım bilgileriyle hesap numarası adı altında saklanır. Bu fırsatlardan yaralanıp kazanmaya başlamak için başvuru esnasında birkaç alternatifiniz mevcuttur. Ziraat bankın internet şubelerinden yaralanıp başvuru işleminizi gerçekleştirebileceğiniz gibi, ziraat trader ile de telefonunuz üzerinden yüklediğiniz uygulama ile de bu kolaylığa erişebilirsiniz.  Ya da ziraat yatırım merkezleri aracılığıyla istediğiniz bilgileri banka şubesinde yer alan personelden alıp başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Görüldüğü üzere başvuru seçenekleri hem geniş hem de başvuru şartları oldukça kolay. Başvurun ve ziraat yatırım komisyon aracılığıyla kazanma fırsatına sizde dahil olun

İŞ BANKASI YATIRIM HESABI NEDİR?

İş Bankası'nın müşterilerine sunmuş olduğu yatırım hesaplarını incelemek gerekir ise iş yatırım olarak;

 • Yatırım Fonu
 • Yatırım Fonu Hizmetleri
 • Borçlanma Araçları
 • Eurobond: Bu yatırım arıcı uzun vadeli yabancı para cinsinden yatırım yapmak isteyen kişiler için oldukça uygun bir yatırım hesabıdır. Amerikan Doları, Japon Yeni, İsviçre Frangı ve Euro gibi döviz cinsleri üzerinden ihraç edilir. Bu yatırım hesabındaki vade genel olarak 5 ila 30 yıl arasında değişmektedir. Uzun vadeli oldukları için kuponlu bir şekilde ihraç edilmektedir. Kuponlar ise genellikle sabit faizlidir ve kupon ödeme dönemlerinde ise yatırımcıya düzenli olarak bir nakit akımı sağlanmaktadır. Anapara ile kupon ödemeleri ihraç edildiğinde hesaplamalar döviz cinsi üzerinden gerçekleştirilir. Dilerseniz vade sonunu beklemeyebilir, yatırımınızı piyasanın koşullarına bağlı olarak nakde çevirebilmenizde mümkündür.
 • Pay Senedi
 • Altın: Birikimlerini bu yatırım hesabı sayesinde altın olarak değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda dilediğiniz zaman altın alabilir, dilediğiniz zaman ise nakit ihtiyacınızı karşılamak için nakde çevirebilirsiniz. Tercih edeceğiniz Vadesiz Altın Mevduatı hesabı ile altınlarınızın çalınma ya da kaybolma gibi bir riski olamayacaktır. Güvenli bir şekilde yatırım hesabınızda birikiminizi değerlendirebilirsiniz.
 • Varant: Yatırımcılara dayanak varlıktan daha az bütçe ile aynı geliri elde etme şansı sağlar. Aynı zamanda piyasa düşerken bile yatırımcının kazanç elde etmesinin yolunu açmaktadır. Sadece aracı olan kuruluşlar tarafından ihraç edilebilmektedir. Ayrıca, Amerika ya da Avrupa tipi olarak iki çeşidi bulunmaktadır. Avrupa tipinde, varant dönüşümü sadece vade bitiminde gerçekleşmektedir. Amerikan tipinde ise dönüşümün gerçekleşmesi için vade bitiminin beklenmesine gerek kalmaz. Varant, yatırımcıya alım-satım hakkı sağlar. Fakat yatırımcılara; kar payı, yeni pay alma, şirket yönetimine katılma, oy hakkı ve bilgi alma hakkı, tasfiye bakiyesine katılma hakkı sağlamamaktadır.
 • Repo: 1 ila 45 gün arasında tercih ettiğiniz vadelerde ve gelişmelere göre sürekli bir şekilde güncellenen oranlar size kazanç sağlayacaktır. Bu yatırım hesabı sayesinde paranızı değerlendirebilirsiniz. İş Bankası tarafından belirlenen tüm vadeler için ise saat 14:00'e kadar repo talimatında bulunabilirsiniz.
 • VİOP: Ekonomik ya da finansal göstergelerle sermaye piyasası araçları ile düzenlenmekte olan vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri ile türev araçların elektronik olan bir ortamda alım-satım işlemlerinin yapılabildiği bir yatırım hesabı piyasasıdır.
 • Borsa İşlem Platformu: Bu yatırım hesabı aracını kullanarak sizde hisse senedi ve varant işlemlerini çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

 İş bankası yatırım hesabı nasıl kapatılır?

Daha önce birçok yerde kapatılmayan banka hesaplarının ne gibi sıkıntılara sebep olacağını birçok yerde okumuşsunuzdur.  Bu konu üzerinde önemle durulmasının sebebi çok fazla insanın canının bu konuda yandığından dolayıdır. Bu yazıda ki bilgilere, yazılarıma daha doğrusu finans hakkında ki yazılarıma güvenebilirsiniz. Uydurma, oradan buradan toplanan yazılar değil bunlar, direk bankacının ağzından konu iyice öğrenilip öyle öğreniyorsunuz. Bankalardaki hesap kapatma olayı bankadan bankaya değişiklik göstermez. Hangi bankada hesabınız var ise bir basit bir talimat ile hesabınızı
kapatabilirsiniz. A bankası B bankası hiç fark etmez bir dilekçe yazmanız bu durumu çözmek için yeterlidir.

Ve en önemlisi müşteri hizmetlerini arayarak onların aracılığıyla hesabınızı kapatamazsınız. İnternet üzerinden, ATM den ya da şubeye giderek direk talimat vermeniz gerekmektedir.

Hesabımı nasıl kapatırım?

Şimdi gelelim temel konumuza; bankalarda artık kullanmadığınız adınıza ait vadesiz mevduat hesaplarınız var ve siz bunları artık kullanmadığınız için kapatmak istiyorsanız yapmanız gereken işlem çok basit. İş bank şubesine hesabınızın kapatılması ile ilgili bir dilekçe yazmanız. Bu yazıyı internette aramanıza gerek yok çok zor çok protokol isteyen bir yazı değil bu. O yüzden ben sizlere vadesiz mevduat hesabını kapatma dilekçesi örneği paylaşmayacağım burada. Nasıl yazabileceğinizi söylüyorum ama bakın çok kolay. Sağ üste tarihi yazıyoruz, sol üste önce banka adı ve altına şube ismini. Ondan sonra paragrafa giriş yapıp; İŞ BANK Şubeniz hesaplarında bulunan şu şu hesap numarasını ait hesabı kapatmak istiyorum veya bankanızın şu nolu hesabını kullanan müşterisiyim. Bu müşteri numarasına bağlı hesabımı kapatmak istiyorum. İşte bu kadar basit.

Altına isim soy isim onun da  altına imza atıldı mı bitti gitti. Yani burada esas önemli olan bankaya o talimatı verdiğinizde senin hesabına kolaylıkla ulaşabileceği, hesabınla ilgili kısa bilgilerden bahsedip yazman yeterli. Artık hangisini biliyorsanız işte, hangisi daha kolay geliyorsa.  İster T.C. numaranızı yazın, ister hesap numara bilgilerinizi yazın, isterseniz İŞ BANK hesabınıza ait İBAN numaranızı girin, ister Atm Kartınızın numarasını yazın, ya da isterseniz o bankadaki müşteri numaranızı girip cümleyi bağlayın gitsin. Şahsıma ait şu kartıma bağlı hesabımı diyebilirsiniz ya da şu T.C. kimlik numarasına ait hesabın sahibiyim vadesiz mevduat hesabımı kapatılmasını talep ediyorum demeniz yeter. Bu kadar büyütülecek, internette araştırılacak bir durum değil yani. Artık işlemi öğrendiğinize göre, hesabınızı kapatmak için banka şubenize başvurabilirsiniz.

Halk Bankası Yatırım Hesabı  Kapatma

Çocuk yaşlarda edinilmesi gereken bir alışkan birikim yapmaktır. Çünkü artık günümüzde birikimin önemi giderek artmaktadır. Oluşan zorunlu veya lüks ihtiyaçların karşılanabilmesi için kişinin bir birikimi veya yatırımı olması şarttır artık. Zaten son zamanlarda da katılım bankaları ve halk yatırım fonları isimlerine kulağımız iyice alıştı.

Peki nedir derseniz yatırım hesabı, yani kar ve zarara katılma hesabı,günümüz bankalarının toplamakta olduğu vadeli mevduatlara benzer ama hesap açtıranlara faiz veya sabit bir gelir vermek değil, kar payı ödemektir asıl fonksiyonu. Fon sahipleri yatırım hesaplarından kar edebilmek için en az 30 gün paralarını bu hesapta tutmak zorundadırlar. Yatırım hesabı saklama ücreti ve bakım ücreti bankalar tarafından alınmakta ve bu hesap işletim ücreti dahilinde olmaktadır.

Yatırım Hesabı Açmak Kolayda Kapatmak Zor Mu

Peki gelelim halk yatırım hesabı kapatılabilir mi sorusuna. Halk bankası yatırım hesabı açtırdınız uzun zaman veya kısa bir zaman zarfında kullandınız diyelim. Gelir sağladınız veya zarar ettiniz. İki durumda olabilir çünkü en başta ne demiştik yatırım hesabı faiz kazanabileceğiniz vadeli bir hesap değil demiştik. Katılım bankasının sizin yatırımlarınızla yaptığı işlerden veya yatırımlardan elde ettiği kar veya zarara katılmak demektir demiştik. Yani mesela zarara katıldınız ve hoşunuza gitmedi yatırım hesabı ve kapatmak istediniz. Kapatılma imanı olmakla birlikte bir takım işlemler de mevcuttur. Vadeli mevduat hesabı kapatılmadığı sürece yatırım fonlarının satış işlemleri gerçekleşmeyecektir. Yatırım fonları ancak vade sonunda ya da erken kapama durumunda tercihinize göre satılabilecektir.Hareketsiz olan yani sıfır bakiyeli hesaplarınızı Halkbank internet şubesinden, çağrı merkezinden veya şubelerden herhangi bir ücret ödemeden kapatabilirsiniz. Vadesiz hesabınıza bağlı olan fatura talimatı, otomatik ödeme veya düzenli ödeme talimatı, sigorta ödeme talimatı gibi hesaba bağlı ürün veya talimatlarınız varsa hesabı kapatmadan önce mutlaka bu otomatik ödemeleri iptal ettirmeniz gerekmektedir.

Yatırım Hesabı Kapatma Dilekçesi                                                 

Öte yandan Halk bankası hesabınızda alınması gereken paranın olması durumunda ise hesabı kapatmadan önce bu bakiyeyi diğer bir hesabınıza virman yaparak veya farklı bankalardaki hesaplarınıza transfer edebilirsiniz ya da nakit çekebilirsiniz. Şubeden kapatmaya giderken en önemli evrak olarak kimliğinizi de götürmeniz gerekecektir. Ayrıca şubeye yapılan banka hesap kapatma taleplerinde yazılı başvuru niteliğinde bir dilekçe verirsiniz.

Halk bankası yatırım hesabı  kapatma için şöyle bir örnek dilekçe yazınız. Halkbank …… şubesinden açtırmış olduğum …… numaralı yatırım hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim. İmza ve tarih.

.ŞEKER YATIRIM HESAPLARI NASIL AÇILIR

Bugüne kadar biriktirdiğiniz paraları değerlendirme zamanı geldi diye düşünenlerden misiniz? Ama tam olarak paranızı nasıl değerlendireceğiniz konusunda emin olamıyor musunuz? Tabi ki parayı değerlendirebileceğiniz pek çok seçenek vardır. Ama elbette ki burada en belirleyici nokta paranızın miktarıdır. Birçok kişi yüksek tutarlardaki paralarını gayrimenkul alarak veya işyeri açarak değerlendirme yoluna gitmektedirler. Ama özellikle küçük miktarda parası olanlar veya da hiç parası olmayıp yeni yeni birikimler yaparak para biriktirmeye çalışanlar için paralarını en iyi değerlendire bilecekleri nokta size en uygun gelen bir banka şubesine giderek yatırım hesabı açmaktır. Böylece açtığınız yatırım hesabı sayesinde paranızda kar katarak çoğalmasını sağlayabilirsiniz. Ama bugün biz şeker yatırım hesap nasıl açılır onu inceleyeceğiz.

Herhangi bir bankadan hesap açmak için T.C. Yasalarına göre reşit olmanız yani  18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. 18 yaşından küçük yani reşit olmayan kişilerin bankaya kanuni temsilcileri ile birlikte gidip, banka hesabı başvurusu yapabilirsiniz. Bankalar hesap açtırmak için aşağıda sırasıyla belirttiğimiz evrakları istemektedir. Sizden istenen belgeleri temin ederek hesap açabilirsiniz. Şeker yatırım ve Şekerbank Şubeleri ile temas kurarak ya da hesap açmak için gerekli formu doldurarak hesap açma başvurusunda bulunabilirsiniz. Şekerbank emir iletim aracılığı Şeker yatırım tarafından yapılmaktadır.

Tüm Müşterilerden İstenen

 • Yeni Bankacılık İşlemleri Sözleşmesi: Şekerbank da internet üzerinden yapacağınız işlemler için sizden doldurmanız istenilen sözleşmeyi eksiksiz doldurup imzalamanız tamamıyla sizin isteğinize bağlı bulunmaktadır. Fakat Şekerbank’ın vermiş olduğu bankacılık hizmetlerinin tamamından yararlanmak için sözleşmeyi imzalamak durumundasınız.
 • Risk Bildirim Formu
 • Nemalandırılmama Talimatı
 • Alım Satım Çerçeve Sözleşmesi

Gerçek kişilerden istenilen:

 • Kimlik fotokopisi (pasaport veya sürücü belgesi de olabilir)
 • Vergi kimlik belgenizin fotokopisi.

Firmalardan (Tüzel kişiler) istenilen :

 • Şirket sahibine veya ortaklarına ait kimlik belgesi fotokopisi
 • Şirketi temsile yetkili kişilere ait güncel imza sirküsü
 • Vergi levhası
 • Faaliyet belgesi.
 • Ticaret sicil gazeteleri (kuruluş ve son yayınlanan gazete)
 • Güncel tarihli Ticaret Odası Oda kayıt belgesi.
 • Üretici firma iseniz kayıtlı olduğunuz odaya ait güncel sanayi belgesi.
 • Bankalarda yatırım hesabı açılabilmesi ve yetkili kişinin kim olacağına dair alınan karar yazısının fotokopisi.
 • Karar defterinin noter tarafından onaylanmış ön yüzünün fotokopisi.

Hesap Açtırmak İçin Herhangi Bir Masraf Gerekiyor mu?

Şeker yatırım hesabı açmak için belirlenen bir takım masraflar dışında ayrıca bir ücret talep edilmektedir. Şeker yatırım internet sitesinden faydalanmak için ise müşterilerinden ayrıca bir ücret talep etmemektedir.

  DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
İkizler Burcunun Günlük Burç Yorumu - İkizler Burcunun Haftalık Burç Yorumu, İkizler Burcunun Yıllık Burç Yorumu İkizler Burcunun Günlük Burç Yorumu - İkizler Burcunun Haftalık Burç Yorumu, İkizler Burcunun Yıllık Burç Yorumu İkizler Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Bur..
Yengeç Burcunun Günlük Burç Yorumu - Yengeç Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Yengeç Burcunun Yıllık Burç Yorumu Yengeç Burcunun Günlük Burç Yorumu - Yengeç Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Yengeç Burcunun Yıllık Burç Yorumu Yengeç Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Burcu..
Aslan Burcunun Günlük Burç Yorumu - Aslan Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Aslan Burcunun Yıllık Burç Yorumu Aslan Burcunun Günlük Burç Yorumu - Aslan Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Aslan Burcunun Yıllık Burç Yorumu Aslan Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Burcun..
Başak Burcunun Günlük Burç Yorumu - Başak Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Başak Burcunun Yıllık Burç Yorumu Başak Burcunun Günlük Burç Yorumu - Başak Burcunun Haftalık Burç Yorumu, Başak Burcunun Yıllık Burç Yorumu Başak Burcunun Günlük Burç Yorumu - Bugün sizin burcunuzu neler bekliyor? Burcun..
  Kocaeli HABERLERİ
 YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! Günlük burç yorumları Şenay Yangel Rezzan Kiraz sizler için yorumladı. Burcunuz..
resim yok DERİNCE Derince, Cumhuriyet döneminin ortaya çıkardığı yeni yerleşim yeridir. Tarihi çok..
resim yok DONANMA KENTİ GÖLCÜK İzmit Körfezi’nin güney sahilinde yer alır. Gölcük, özgün bir donanma kenti nite..
resim yok GEBZE İş hayatı söz konusu olduğunda adını işitmenin kimseyi şaşırtmadığı Türkiye’nin ..
  Siyaset HABERLERİ
Kemal Kılıçdaroğlu İzmir programını Neden İptal Etti? Kemal Kılıçdaroğlu İzmir programını Neden İptal Etti? Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanları Zirvesi’ne ve İzmir’de düzenlenen ön..
Tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Yazarları, Tüm Suçlamaları Reddetti Tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Yazarları, Tüm Suçlamaları Reddetti Kısa bir süre önce Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik olarak düzenlenen operasyon ka..
Terör soruşturmasında son dakika! Terör soruşturmasında son dakika! Gülten Kışanak ve eş başkan Fırat Anlı; tutuklanmaları istemiyle adliyeye sevk e..
Terör soruşturmasında son dakika! Terör soruşturmasında son dakika! Gülten Kışanak ve eş başkan Fırat Anlı; tutuklanmaları istemiyle adliyeye sevk e..
  Spor HABERLERİ
Fenerbahçeden Mesut Özil ve Ben Arfa Atağı Fenerbahçeden Mesut Özil ve Ben Arfa Atağı Hürriyet Fenerbahçe muhabiri, Fenerbahçe ve Mesut Özil ile ilgili olay yaratacak..
Eurosportun Öncülüğünde Drone Yarışları Düzenlenecek! Eurosportun Öncülüğünde Drone Yarışları Düzenlenecek! Her gün daha da gelişen Droneler’den hiç beklenmedik adımlar. Günümüzde insansız..
CSGO Türk Milli Takımımız Dünya Şampiyonu Oldu CSGO Türk Milli Takımımız Dünya Şampiyonu Oldu Son yıllarda popülerliği artmaya başlayan e-spor oyunların başında gelen CS GO'n..
 YAŞAM KOÇU SİZE NE KATAR? YAŞAM KOÇU SİZE NE KATAR? Yaşam koçluğunu günümüzde koçluk kavramı üzerinde değerlendirilen diğer dallarda..
  Etkinlikler HABERLERİ
YAZ OLİMPİYATLARI ÜLKESİ:BREZİLYA YAZ OLİMPİYATLARI ÜLKESİ:BREZİLYA Yaz olimpiyatlarının gerçekleşeceği ülke olan Brezilya olimpiyatların yapılacağı..
Yazlık Ilıcası Yazlık Ilıcası Yazlık Ilıcası yüzyıllarca buradaki köy insanının yaşamının önemli bir parçası ..
İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi İzmit Belediyesi uzun yıllardan beri atıl vaziyette olan Saat Kulesi ve çevresin..
Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın Eşsiz doğası, mükemmel manzaraları, huzur veren atmosferi ile Sapanca yurt içi t..
  Sosyal HABERLERİ
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? Uzun süredir öğrencilerin heyecanla ve merakla bekledikleri DGS ek yerleştirme t..
DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı mı? Ek Tercih Süresi Ne Zaman Sona Erecek? Uzun süredir öğrencilerin heyecanla ve merakla bekledikleri DGS ek yerleştirme t..
Ders Çalışmada Süreklilik Ders Çalışmada Süreklilik Ders çalışmak bilindiği üzere sabır ve kararlılık gerektiren bir eylemdir. Bunun..
Gecelere Kadar Ders Çalışılır Mı ? Gecelere Kadar Ders Çalışılır Mı ? Birçoğunuzun sıkça duymuş olduğu cümlelerden bir tanesidir, gecelere kadar ders ..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Mercimek Köftesi Nasıl Yapılır? Mercimek Köftesi Nasıl Yapılır? Özellikle de günlerin vazgeçilmez ikramı arasında yer alan mercimek köftesi ya d..
ELMALI KURABİYE TARİFİ ELMALI KURABİYE TARİFİ Çocuklarımızın ve bayanların günlerinin vazgeçilmezidir elmalı kurabiye. Çok fa..
Perde Pilavı Yapılışı Perde Pilavı Yapılışı Pilav lezzetinin farklı bir yüzüne tanık olmak istiyorsanız perde pilavı uzun za..
Mantarlı Pilavı Yapılışı Mantarlı Pilavı Yapılışı Mantarlı pilav, sağlıklı beslenmeye dikkat edenler için en uygun besin tercihler..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 22 14 4 4 41 21 46 +20
2 Galatasaray 21 14 5 2 46 25 44 +21
3 Fenerbahçe 22 12 2 8 44 24 44 +20
4 Beşiktaş 22 11 3 8 41 21 41 +20
5 Kayserispor 22 9 5 8 30 25 35 +5
6 Sivasspor 22 10 8 4 30 33 34 -3
7 Trabzonspor 22 8 5 9 36 32 33 +4
8 Göztepe 21 9 6 6 35 32 33 +3
9 Yeni Malatyaspor 22 7 8 7 24 28 28 -4
10 Bursaspor 22 7 9 6 31 28 27 +3
11 Akhisarspor 22 7 9 6 28 34 27 -6
12 Kasımpaşa 21 7 9 5 32 36 26 -4
13 Antalyaspor 22 6 10 6 26 39 24 -13
14 Gençlerbirliği 21 5 9 7 26 35 22 -9
15 Atiker Konyaspor 22 5 11 6 23 30 21 -7
16 Aytemiz Alanyaspor 22 6 13 3 34 43 21 -9
17 Osmanlıspor FK 22 5 13 4 31 43 19 -12
18 Karabükspor 22 3 16 3 15 44 12 -29
Takım O G M B A Y P AV
1 Ümraniyespor 22 12 5 5 36 20 41 +16
2 Çaykur Rizespor 22 12 5 5 44 30 41 +14
3 MKE Ankaragücü 22 11 5 6 31 21 39 +10
4 Gazişehir Gaziantep FK 22 9 5 8 35 17 35 +18
5 İstanbulspor 22 10 7 5 25 22 35 +3
6 Altınordu 22 9 7 6 34 28 33 +6
7 Elazığspor 22 8 7 7 28 25 31 +3
8 Giresunspor 22 8 7 7 27 24 31 +3
9 Boluspor 21 9 9 3 26 20 30 +6
10 Balıkesirspor Baltok 22 9 7 6 39 34 30 +5
11 Adanaspor 22 8 8 6 26 34 30 -8
12 BB Erzurumspor 22 7 7 8 26 25 29 +1
13 Eskişehirspor 22 8 8 6 40 33 27 +7
14 Samsunspor 22 6 7 9 21 27 27 -6
15 Adana Demirspor 21 6 9 6 27 30 24 -3
16 Denizlispor 22 5 12 5 22 33 20 -11
17 Manisaspor 22 7 13 2 25 38 14 -13
18 Gaziantepspor 22 1 17 4 9 60 4 -51
Takım O G M B A Y P AV
1 Menemen Belediyespor 23 17 4 2 48 15 53 +33
2 Afjet Afyonspor 23 15 2 6 46 19 51 +27
3 Hatayspor 23 15 4 4 36 11 49 +25
4 Sivas Belediyespor 23 13 3 7 37 17 46 +20
5 Keçiörengücü 23 13 6 4 55 25 43 +30
6 İnegölspor 23 12 4 7 36 27 43 +9
7 Sancaktepe Belediyespor 23 11 4 8 33 19 41 +14
8 Sarıyer 23 11 9 3 34 27 36 +7
9 Kastamonuspor 1966 23 10 10 3 35 28 33 +7
10 Tokatspor 23 8 8 7 25 31 31 -6
11 Etimesgut Belediyespor 23 8 10 5 24 28 29 -4
12 Eyüpspor 23 7 12 4 32 44 25 -12
13 Amed Sportif 23 7 10 6 29 31 24 -2
14 Bucaspor 23 6 12 5 28 39 20 -11
15 Tuzlaspor 23 5 14 4 26 42 19 -16
16 Bodrumspor 23 4 13 6 17 35 18 -18
17 Kocaeli Birlikspor 23 2 18 3 17 49 6 -32
18 Mersin İdmanyurdu 23 1 22 0 11 82 9 -71
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 23 16 2 5 41 12 53 +29
2 Bayrampaşa 23 11 4 8 27 18 41 +9
3 Düzcespor 23 11 6 6 24 22 39 +2
4 Bayburt Grup Özel İdare 23 10 5 8 30 21 38 +9
5 Kemerspor 2003 23 9 5 9 39 30 36 +9
6 Halide Edip Adıvar SK 23 8 4 11 31 22 35 +9
7 Batman Petrolspor 23 8 5 10 27 18 34 +9
8 Erbaaspor 23 8 6 9 29 24 33 +5
9 Ofspor 22 9 8 5 27 20 32 +7
10 Kozan Belediyespor 23 8 10 5 28 31 29 -3
11 Yomraspor 23 7 10 6 17 29 27 -12
12 Yeni Altındağ Bld. 23 6 11 6 24 32 24 -8
13 Bergama Belediyespor 22 7 12 3 22 34 24 -12
14 Çanakkale Dardanel SK 23 5 10 8 26 33 23 -7
15 12 Bingölspor 23 5 10 8 20 30 23 -10
16 Çatalcaspor 23 5 11 7 18 27 22 -9
17 Erzin Belediyespor 23 6 13 4 17 32 22 -15
18 Orhangazi Belediyespor 23 3 10 10 20 32 19 -12
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
16.02.2018 20:00 Atiker Konyaspor 1 - 1 Beşiktaş
17.02.2018 16:00 Demir Grup Sivasspor 3 - 2 Osmanlispor FK
17.02.2018 13:30 Antalyaspor 2 - 1 Kayserispor
17.02.2018 19:00 Fenerbahçe 3 - 0 Aytemiz Alanyaspor
18.02.2018 13:30 Bursaspor 0 - 0 Evkur Yeni Malatyaspor
18.02.2018 13:30 Kardemir Karabükspor 0 - 3 Teleset M. Akhisarspor
18.02.2018 16:00 Trabzonspor 0 - 1 İstanbul Başakşehir
18.02.2018 19:00 Kasımpaşa 0 - 0 Galatasaray
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
16.02.2018 18:00 Altınordu 1 - 1 Samsunspor
16.02.2018 18:00 Ankaragücü 2 - 4 Ç.Rizespor
17.02.2018 15:30 Giresunspor 0 - 2 Denizlispor
17.02.2018 13:00 Balıkesirspor 1 - 1 Elazığspor
17.02.2018 15:30 Manisaspor 1 - 2 Adanaspor
17.02.2018 13:00 Erzurum BB 5 - 1 Gaziantepspor
18.02.2018 15:30 Gaziantep Bykşhr Bld. 2 - 0 İstanbulspor
18.02.2018 13:00 Umraniyespor 0 - 1 Eskişehirspor
18.02.2018 18:00 Adana D.Spor 0 - 2 Boluspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
18.02.2018 12:00 Eyüpspor 0 - 0 Sancaktepespor
18.02.2018 13:30 Mersin İ.Y. 0 - 4 Tokatspor
18.02.2018 13:00 4 Eylül Bld. 2 - 2 Hatayspor
18.02.2018 13:30 Bodrumspor 0 - 0 Kastamonuspor
18.02.2018 13:30 Etimesgut Belediyespor 1 - 0 Amed Sportif
18.02.2018 13:30 Menemen Bld. 2 - 0 Afjet Afyonspor
18.02.2018 13:30 Tuzlaspor 1 - 0 Keçiörengücü
18.02.2018 13:30 Kocaeli Birlik Spor 0 - 0 İnegölspor
18.02.2018 13:30 Bucaspor 1 - 3 Sarıyer
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
18.02.2018 13:30 Duzcespor 0 - 0 Batman Pet.
18.02.2018 13:30 Orhangazispor 1 - 3 Bayrampaşa
18.02.2018 13:30 Yeni Altindag Belediyespor 2 - 0 Kozan Belediyespor
18.02.2018 13:30 Dardanelspor 0 - 2 Manisa Büyükşehir Belediyespor
18.02.2018 13:30 Erbaaspor 1 - 1 Bayburt Genclikspor
18.02.2018 13:30 Tekirova Bld. 3 - 0 Yomraspor
18.02.2018 13:30 12 Bingolspor 1 - 3 Halide Edip Adivar Spor
18.02.2018 13:30 Erzin Belediyespor 1 - 3 Catalcaspor
19.02.2018 13:30 Ofspor - Bergama Belediyespor
resmi ilanlar
Yukarı