HABER AKIŞI

YATIRIM HESABI NEDİR, BANKALARIN YATIRIM HESAPLARI NASIL AÇILIR?

 Tarih: 14-02-2018 09:29:10
Yatırım Fonu Nasıl Alınır ve Yatırım Fonu Komisyonları Ne Kadar? İşte detaylar...

Yatırım Fonu Nasıl Alınır ve Yatırım Fonu Komisyonları Ne Kadar? İşte detaylar...

 

Yatırım fonu nasıl alınır?

Borsada oynamanın riskli olduğunu düşünenler olarak az bir kitleye sahip olduğunuzu söyleyemeyiz.  Tam olarak bu sebepten dolayı daha az riskli yollara yönelmek isteyebilirsiniz. Ki bu konuda da son derece haklısınız. Bu aşamada da karşınıza son zamanların en gözde bir yatırım aracı olan yatırım fonları ön plana çıkar. Yatırım fonu bir nevi havuz gibi düşünülebilir. Bu fonlar bankalar ya da aracı kurumların aracılığıyla kurulur. Yatırımcılardan toplanan mevduat ve paralar bir havuzda bir araya getirilip toplanır. Bu havuzun ismine  portföy denir. Fonun kurucusu firma portföyünü de yönetir. Portföyde ki para farklı yatırım araçlarına (hisse senedi, hazine bonosu, devlet tahvili, repo) devredilerek getiri elde etmek ve bu yolla arada ki riski azaltmak en temel amaçtır. Bir yatırımcı olarak fonun sahip olduğu paranın bir kısmını temsil eden katılım belgesini alarak fona dahil edip ortak olabilirsiniz. Tabii bu aşamada kâr edebileceğiniz gibi zarara da uğrayabilirsiniz. Her iki ihtimali de göz önünde bulundurup, iki duruma da hazırlıklı olmanız sürecin işleyişi açısından şarttır.

Yatırım fonunu kimler kurabilir?

Önce bu soruyu yanıtlamayla başlayalım. Aracı kurumlar, bankalar, finans kuruluşları ve sigorta şirketleri ile emekli ve yardım sandıkları, yatırım fonunu kurup bu fonların yönetimini yapabilirler. İkinci sorumuz ise yatırım fonu nasıl gelir getirir? Katılım belgeleri aracılığıyla fonlara ortak olma hakkınız vardır. Katılım belgeleri bir nevi hisse senedine benzer, çünkü fona ortak olduğunuz payı oranını gösterir. Ancak fiziksel olarak diğeri gibi elden ele dolaşmazlar. Müşteri hesabınıza kaydı yapılmış olarak hazır olurlar. Yaptığınız yorum fon size 3 farklı biçimde para kazandırır; ilki yatırım fonu, diğeri sahip olduğu menkul kıymetler aracılığıyla kar payı, bu durumdan faiz olarak gelir elde eder. Elde edilen kazanılan gelir ya da fon portföy değerine yansır. Bu aşamada fonun sahip olduğu menkul değerlerin ücreti artar. Eğer yatırım fonu ücreti artan menkul kıymeti satıp elden çıkarırsa sermaye için kazanç elde eder. Elde edilen bu sermaye kazancı, fonun portföy değerine yansır. Eğer yatırım fonu ücreti artan menkul kıymeti elden çıkarıp satmıyor elinde tutuyorsa katılım belgelerinin ücreti artar. Yüksek fon portföyün hepsinin toplam değeri yatırım değerlerinizin yüksek değerli olduğunu gösterir. Eğer katılım belgenizi elden çıkarıp satarsanız kar elde edersiniz.

Neden ziraat yatırım?

Ziraat bankası aracılığıyla açılan yatırım hesabınızın Merkezi kayıt kuruluşunda aktif hale gelmesiyle, işlem yapmak istediğiniz kanal aracılığıyla hisse senede alım satım talimatlarınızı verip. İşlemlerinize yön verip, akışını takip edebilirsiniz. Ziraat bankası yatırım hesabı müşterilerinin hisse senetleri merkezi kayıt kuruluşu aracılığıyla kendi adı ve yatırım hesap numarası adı altında saklı tutulur. Hisse senedi işlemlerinizi Ziraat yatırım aracılığıyla işlemlerinize ait alt limit olmadan en avantajlı komisyon oranlarıyla hem zaman kaybı yaşamadan hızlı olarak hem de güven noktasında herhangi bir sıkıntı yaşamadan güvenilir olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat bankı tercih etmeden önce yaptığınız araştırmalarda da göreceğiz üzere komisyon oranlarında en kolaylık sağlayan banka ziraat yatırımdır.

Şimdi size biraz neden ziraat yatırım komisyonuna güvenmeniz gerektiğinden bahsedelim. Öncelikle hisse senedine yatırım yapmak senedini aldığınız şirkete ortak olmak demektir. Hiçbir şeye karışmadan sadece hisse senedi alarak ortaklık işleminizi başlatabilirsiniz. Ortağı olduğunuz şirketin kar payı ödemelerine ya da sermaye artışına katılma hakkına sahip olabileceğinizi unutmayınız.  Alım satım işleminizin gerçekleşmesinden iki iş gün önce takas işleminiz gerçekleştirilir. Üstelik bu süre zarfında paranız rehin durumda olmasına rağmen repo ya da fonla değerlendirip para kazanmaya devam edersiniz. Likit sermaye aracına sahiptir hisse senetleri.  Getirisi önceden belli değildir. Piyasada ki hareketlenmeye ve şirketin durumuna göre kazanacağı ya da kaybedeceği belli olur. Bundan dolayı riskte söz konusudur. Piyasaya hakim olup, ön görüde bulunup değerlendirme yapabilmek, değer kazanabilmek için oldukça önemli. Hisse senedi ile ilgili işlemler günde iki seansta takip edilir, ilk seans sabah 9.30 da başlar 12 arası gerçekleşir, ikinci seans ise 14 ile 17.30 arasında gerçekleşir. Hisse senedi işlemlerin de kullanılan birim lot’tur. Yani 1 lot 1 hisse senedine eş değerdir. Hisse senetlerini takas bank aracılığıyla kendi adı ve bu hesaba ait yatırım bilgileriyle hesap numarası adı altında saklanır. Bu fırsatlardan yaralanıp kazanmaya başlamak için başvuru esnasında birkaç alternatifiniz mevcuttur. Ziraat bankın internet şubelerinden yaralanıp başvuru işleminizi gerçekleştirebileceğiniz gibi, ziraat trader ile de telefonunuz üzerinden yüklediğiniz uygulama ile de bu kolaylığa erişebilirsiniz.  Ya da ziraat yatırım merkezleri aracılığıyla istediğiniz bilgileri banka şubesinde yer alan personelden alıp başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Görüldüğü üzere başvuru seçenekleri hem geniş hem de başvuru şartları oldukça kolay. Başvurun ve ziraat yatırım komisyon aracılığıyla kazanma fırsatına sizde dahil olun

İŞ BANKASI YATIRIM HESABI NEDİR?

İş Bankası'nın müşterilerine sunmuş olduğu yatırım hesaplarını incelemek gerekir ise iş yatırım olarak;

 • Yatırım Fonu
 • Yatırım Fonu Hizmetleri
 • Borçlanma Araçları
 • Eurobond: Bu yatırım arıcı uzun vadeli yabancı para cinsinden yatırım yapmak isteyen kişiler için oldukça uygun bir yatırım hesabıdır. Amerikan Doları, Japon Yeni, İsviçre Frangı ve Euro gibi döviz cinsleri üzerinden ihraç edilir. Bu yatırım hesabındaki vade genel olarak 5 ila 30 yıl arasında değişmektedir. Uzun vadeli oldukları için kuponlu bir şekilde ihraç edilmektedir. Kuponlar ise genellikle sabit faizlidir ve kupon ödeme dönemlerinde ise yatırımcıya düzenli olarak bir nakit akımı sağlanmaktadır. Anapara ile kupon ödemeleri ihraç edildiğinde hesaplamalar döviz cinsi üzerinden gerçekleştirilir. Dilerseniz vade sonunu beklemeyebilir, yatırımınızı piyasanın koşullarına bağlı olarak nakde çevirebilmenizde mümkündür.
 • Pay Senedi
 • Altın: Birikimlerini bu yatırım hesabı sayesinde altın olarak değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda dilediğiniz zaman altın alabilir, dilediğiniz zaman ise nakit ihtiyacınızı karşılamak için nakde çevirebilirsiniz. Tercih edeceğiniz Vadesiz Altın Mevduatı hesabı ile altınlarınızın çalınma ya da kaybolma gibi bir riski olamayacaktır. Güvenli bir şekilde yatırım hesabınızda birikiminizi değerlendirebilirsiniz.
 • Varant: Yatırımcılara dayanak varlıktan daha az bütçe ile aynı geliri elde etme şansı sağlar. Aynı zamanda piyasa düşerken bile yatırımcının kazanç elde etmesinin yolunu açmaktadır. Sadece aracı olan kuruluşlar tarafından ihraç edilebilmektedir. Ayrıca, Amerika ya da Avrupa tipi olarak iki çeşidi bulunmaktadır. Avrupa tipinde, varant dönüşümü sadece vade bitiminde gerçekleşmektedir. Amerikan tipinde ise dönüşümün gerçekleşmesi için vade bitiminin beklenmesine gerek kalmaz. Varant, yatırımcıya alım-satım hakkı sağlar. Fakat yatırımcılara; kar payı, yeni pay alma, şirket yönetimine katılma, oy hakkı ve bilgi alma hakkı, tasfiye bakiyesine katılma hakkı sağlamamaktadır.
 • Repo: 1 ila 45 gün arasında tercih ettiğiniz vadelerde ve gelişmelere göre sürekli bir şekilde güncellenen oranlar size kazanç sağlayacaktır. Bu yatırım hesabı sayesinde paranızı değerlendirebilirsiniz. İş Bankası tarafından belirlenen tüm vadeler için ise saat 14:00'e kadar repo talimatında bulunabilirsiniz.
 • VİOP: Ekonomik ya da finansal göstergelerle sermaye piyasası araçları ile düzenlenmekte olan vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri ile türev araçların elektronik olan bir ortamda alım-satım işlemlerinin yapılabildiği bir yatırım hesabı piyasasıdır.
 • Borsa İşlem Platformu: Bu yatırım hesabı aracını kullanarak sizde hisse senedi ve varant işlemlerini çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

 İş bankası yatırım hesabı nasıl kapatılır?

Daha önce birçok yerde kapatılmayan banka hesaplarının ne gibi sıkıntılara sebep olacağını birçok yerde okumuşsunuzdur.  Bu konu üzerinde önemle durulmasının sebebi çok fazla insanın canının bu konuda yandığından dolayıdır. Bu yazıda ki bilgilere, yazılarıma daha doğrusu finans hakkında ki yazılarıma güvenebilirsiniz. Uydurma, oradan buradan toplanan yazılar değil bunlar, direk bankacının ağzından konu iyice öğrenilip öyle öğreniyorsunuz. Bankalardaki hesap kapatma olayı bankadan bankaya değişiklik göstermez. Hangi bankada hesabınız var ise bir basit bir talimat ile hesabınızı
kapatabilirsiniz. A bankası B bankası hiç fark etmez bir dilekçe yazmanız bu durumu çözmek için yeterlidir.

Ve en önemlisi müşteri hizmetlerini arayarak onların aracılığıyla hesabınızı kapatamazsınız. İnternet üzerinden, ATM den ya da şubeye giderek direk talimat vermeniz gerekmektedir.

Hesabımı nasıl kapatırım?

Şimdi gelelim temel konumuza; bankalarda artık kullanmadığınız adınıza ait vadesiz mevduat hesaplarınız var ve siz bunları artık kullanmadığınız için kapatmak istiyorsanız yapmanız gereken işlem çok basit. İş bank şubesine hesabınızın kapatılması ile ilgili bir dilekçe yazmanız. Bu yazıyı internette aramanıza gerek yok çok zor çok protokol isteyen bir yazı değil bu. O yüzden ben sizlere vadesiz mevduat hesabını kapatma dilekçesi örneği paylaşmayacağım burada. Nasıl yazabileceğinizi söylüyorum ama bakın çok kolay. Sağ üste tarihi yazıyoruz, sol üste önce banka adı ve altına şube ismini. Ondan sonra paragrafa giriş yapıp; İŞ BANK Şubeniz hesaplarında bulunan şu şu hesap numarasını ait hesabı kapatmak istiyorum veya bankanızın şu nolu hesabını kullanan müşterisiyim. Bu müşteri numarasına bağlı hesabımı kapatmak istiyorum. İşte bu kadar basit.

Altına isim soy isim onun da  altına imza atıldı mı bitti gitti. Yani burada esas önemli olan bankaya o talimatı verdiğinizde senin hesabına kolaylıkla ulaşabileceği, hesabınla ilgili kısa bilgilerden bahsedip yazman yeterli. Artık hangisini biliyorsanız işte, hangisi daha kolay geliyorsa.  İster T.C. numaranızı yazın, ister hesap numara bilgilerinizi yazın, isterseniz İŞ BANK hesabınıza ait İBAN numaranızı girin, ister Atm Kartınızın numarasını yazın, ya da isterseniz o bankadaki müşteri numaranızı girip cümleyi bağlayın gitsin. Şahsıma ait şu kartıma bağlı hesabımı diyebilirsiniz ya da şu T.C. kimlik numarasına ait hesabın sahibiyim vadesiz mevduat hesabımı kapatılmasını talep ediyorum demeniz yeter. Bu kadar büyütülecek, internette araştırılacak bir durum değil yani. Artık işlemi öğrendiğinize göre, hesabınızı kapatmak için banka şubenize başvurabilirsiniz.

Halk Bankası Yatırım Hesabı  Kapatma

Çocuk yaşlarda edinilmesi gereken bir alışkan birikim yapmaktır. Çünkü artık günümüzde birikimin önemi giderek artmaktadır. Oluşan zorunlu veya lüks ihtiyaçların karşılanabilmesi için kişinin bir birikimi veya yatırımı olması şarttır artık. Zaten son zamanlarda da katılım bankaları ve halk yatırım fonları isimlerine kulağımız iyice alıştı.

Peki nedir derseniz yatırım hesabı, yani kar ve zarara katılma hesabı,günümüz bankalarının toplamakta olduğu vadeli mevduatlara benzer ama hesap açtıranlara faiz veya sabit bir gelir vermek değil, kar payı ödemektir asıl fonksiyonu. Fon sahipleri yatırım hesaplarından kar edebilmek için en az 30 gün paralarını bu hesapta tutmak zorundadırlar. Yatırım hesabı saklama ücreti ve bakım ücreti bankalar tarafından alınmakta ve bu hesap işletim ücreti dahilinde olmaktadır.

Yatırım Hesabı Açmak Kolayda Kapatmak Zor Mu

Peki gelelim halk yatırım hesabı kapatılabilir mi sorusuna. Halk bankası yatırım hesabı açtırdınız uzun zaman veya kısa bir zaman zarfında kullandınız diyelim. Gelir sağladınız veya zarar ettiniz. İki durumda olabilir çünkü en başta ne demiştik yatırım hesabı faiz kazanabileceğiniz vadeli bir hesap değil demiştik. Katılım bankasının sizin yatırımlarınızla yaptığı işlerden veya yatırımlardan elde ettiği kar veya zarara katılmak demektir demiştik. Yani mesela zarara katıldınız ve hoşunuza gitmedi yatırım hesabı ve kapatmak istediniz. Kapatılma imanı olmakla birlikte bir takım işlemler de mevcuttur. Vadeli mevduat hesabı kapatılmadığı sürece yatırım fonlarının satış işlemleri gerçekleşmeyecektir. Yatırım fonları ancak vade sonunda ya da erken kapama durumunda tercihinize göre satılabilecektir.Hareketsiz olan yani sıfır bakiyeli hesaplarınızı Halkbank internet şubesinden, çağrı merkezinden veya şubelerden herhangi bir ücret ödemeden kapatabilirsiniz. Vadesiz hesabınıza bağlı olan fatura talimatı, otomatik ödeme veya düzenli ödeme talimatı, sigorta ödeme talimatı gibi hesaba bağlı ürün veya talimatlarınız varsa hesabı kapatmadan önce mutlaka bu otomatik ödemeleri iptal ettirmeniz gerekmektedir.

Yatırım Hesabı Kapatma Dilekçesi                                                 

Öte yandan Halk bankası hesabınızda alınması gereken paranın olması durumunda ise hesabı kapatmadan önce bu bakiyeyi diğer bir hesabınıza virman yaparak veya farklı bankalardaki hesaplarınıza transfer edebilirsiniz ya da nakit çekebilirsiniz. Şubeden kapatmaya giderken en önemli evrak olarak kimliğinizi de götürmeniz gerekecektir. Ayrıca şubeye yapılan banka hesap kapatma taleplerinde yazılı başvuru niteliğinde bir dilekçe verirsiniz.

Halk bankası yatırım hesabı  kapatma için şöyle bir örnek dilekçe yazınız. Halkbank …… şubesinden açtırmış olduğum …… numaralı yatırım hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim. İmza ve tarih.

.ŞEKER YATIRIM HESAPLARI NASIL AÇILIR

Bugüne kadar biriktirdiğiniz paraları değerlendirme zamanı geldi diye düşünenlerden misiniz? Ama tam olarak paranızı nasıl değerlendireceğiniz konusunda emin olamıyor musunuz? Tabi ki parayı değerlendirebileceğiniz pek çok seçenek vardır. Ama elbette ki burada en belirleyici nokta paranızın miktarıdır. Birçok kişi yüksek tutarlardaki paralarını gayrimenkul alarak veya işyeri açarak değerlendirme yoluna gitmektedirler. Ama özellikle küçük miktarda parası olanlar veya da hiç parası olmayıp yeni yeni birikimler yaparak para biriktirmeye çalışanlar için paralarını en iyi değerlendire bilecekleri nokta size en uygun gelen bir banka şubesine giderek yatırım hesabı açmaktır. Böylece açtığınız yatırım hesabı sayesinde paranızda kar katarak çoğalmasını sağlayabilirsiniz. Ama bugün biz şeker yatırım hesap nasıl açılır onu inceleyeceğiz.

Herhangi bir bankadan hesap açmak için T.C. Yasalarına göre reşit olmanız yani  18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. 18 yaşından küçük yani reşit olmayan kişilerin bankaya kanuni temsilcileri ile birlikte gidip, banka hesabı başvurusu yapabilirsiniz. Bankalar hesap açtırmak için aşağıda sırasıyla belirttiğimiz evrakları istemektedir. Sizden istenen belgeleri temin ederek hesap açabilirsiniz. Şeker yatırım ve Şekerbank Şubeleri ile temas kurarak ya da hesap açmak için gerekli formu doldurarak hesap açma başvurusunda bulunabilirsiniz. Şekerbank emir iletim aracılığı Şeker yatırım tarafından yapılmaktadır.

Tüm Müşterilerden İstenen

 • Yeni Bankacılık İşlemleri Sözleşmesi: Şekerbank da internet üzerinden yapacağınız işlemler için sizden doldurmanız istenilen sözleşmeyi eksiksiz doldurup imzalamanız tamamıyla sizin isteğinize bağlı bulunmaktadır. Fakat Şekerbank’ın vermiş olduğu bankacılık hizmetlerinin tamamından yararlanmak için sözleşmeyi imzalamak durumundasınız.
 • Risk Bildirim Formu
 • Nemalandırılmama Talimatı
 • Alım Satım Çerçeve Sözleşmesi

Gerçek kişilerden istenilen:

 • Kimlik fotokopisi (pasaport veya sürücü belgesi de olabilir)
 • Vergi kimlik belgenizin fotokopisi.

Firmalardan (Tüzel kişiler) istenilen :

 • Şirket sahibine veya ortaklarına ait kimlik belgesi fotokopisi
 • Şirketi temsile yetkili kişilere ait güncel imza sirküsü
 • Vergi levhası
 • Faaliyet belgesi.
 • Ticaret sicil gazeteleri (kuruluş ve son yayınlanan gazete)
 • Güncel tarihli Ticaret Odası Oda kayıt belgesi.
 • Üretici firma iseniz kayıtlı olduğunuz odaya ait güncel sanayi belgesi.
 • Bankalarda yatırım hesabı açılabilmesi ve yetkili kişinin kim olacağına dair alınan karar yazısının fotokopisi.
 • Karar defterinin noter tarafından onaylanmış ön yüzünün fotokopisi.

Hesap Açtırmak İçin Herhangi Bir Masraf Gerekiyor mu?

Şeker yatırım hesabı açmak için belirlenen bir takım masraflar dışında ayrıca bir ücret talep edilmektedir. Şeker yatırım internet sitesinden faydalanmak için ise müşterilerinden ayrıca bir ücret talep etmemektedir.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
resim yok DİNİ BAYRAMLARIMIZ HAKKINDA! Toplumsal kültürümüzün önemli bir yansıması olarak kabul edilen dini bayramlar, ..
resim yok MOBESE KAMERALARI HAKKINDA! Sokaklarımızın caddelerimizi ve yaşam alanlarımızın daha emniyetli bir ortama dö..
resim yok JIMMY CHOO MARJİNAL SEÇİMİ HAKKINDA! Fantazi ayakkabı modasında en uçlarda tasarımları ile her zaman için insanları ..
resim yok DÜĞÜN DAVETİYELERİ HAKKINDA! Düğün heyecanı her zaman için düğün sahipleri tarafından daha çok yaşanırken, ö..
  Kocaeli HABERLERİ
 KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) KOCAELİ USULÜ HÖŞMERİM - ( 1 ) Balıkesir ile özdeşleşen, Çanakkale’de de çokça sevilen ama Kocaeli’de bir başka..
Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Kocaeli Mantar Böreği Tarifi - ( 1 ) Özellikle Kocaeli bölgesinden birçok mantar türü yetişmektedir.Birçok mantar tür..
Yöresel Lezzet - ( 1 ) Yöresel Lezzet - ( 1 ) Kocaeli denilince akla gelen ilk tariflerden biri dartı. Her sabah kahvaltısının..
KURU HELVA TARİFİ - ( 1 ) KURU HELVA TARİFİ - ( 1 ) Özellikle soğuk havalarda içi ısıtan tatlılar denildiğinde akla ilk helva gelir...
  Siyaset HABERLERİ
CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) CUMHURBAŞKAN’I BÜSTÜ - ( 1 ) Hain örgüt üyelerinin planladıkları darbe gecesinde yaşanılan olaylardan sonra t..
ERDOĞAN İLE PUTİN BULUŞMASI SONUÇLARI - ( 1 ) ERDOĞAN İLE PUTİN BULUŞMASI SONUÇLARI - ( 1 ) Geçen sene Suriye ordusu ile beraber işid terör örgütüne operasyon yapan rus ask..
ABD Eski Başkanı Obama'ya ilginç iş teklifi! ABD Eski Başkanı Obama'ya ilginç iş teklifi! Obama’nın hikayesi şudur: Bir gün köydeki obasına gitmek ister ama izin vermezle..
ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? Referandum nedir; referandum, halkın siyasi iktidarlarının belirlediği veya deği..
  Spor HABERLERİ
Twitter düzenle butonunda ŞOK detaylar ! Twitter düzenle butonunda ŞOK detaylar ! Sosyal medya devi twitter gönderilen twitler üzerinde düzenle butonu yapacaktı ..
resim yok KANO SPORU HAKKINDA! Su sporları son derece zevkli ve eğlenceli bir etkinlik olurken, bu tür sporlar ..
resim yok SPOR ÇANTALARI HAKKINDA! Spor etkinliklerine katılmak her anlamda ve her yaş grubunda özel manalar taşır...
Türkiye de Sporcu Olmak ! Türkiye de Sporcu Olmak ! Evet sevgili okuyucular. Bugün ülkemizin dinmek bilmeyen sıkıntısından birini si..
  Etkinlikler HABERLERİ
Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası - ( 1 ) Yazlık Ilıcası yüzyıllarca buradaki köy insanının yaşamının önemli bir parçası ..
İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit’in Cazibe Merkezi, Kültür Tepesi - ( 1 ) İzmit Belediyesi uzun yıllardan beri atıl vaziyette olan Saat Kulesi ve çevresin..
Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Sapanca Gölü Kıyısında Bisiklet ve Kırkpınar’da Kahvaltı Keyfini Yaşayın - ( 4 ) Eşsiz doğası, mükemmel manzaraları, huzur veren atmosferi ile Sapanca yurt içi t..
GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) GÖLKAY PARK’TA WAKEBOARD - ( 1 ) Gölkay Park’a ev sahipliği yapan Kocaeli, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine ba..
  Sosyal HABERLERİ
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ - ( 1 ) Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
  Eğitim HABERLERİ
resim yok HİPERAKTİF ÇOCUKLAR HAKKINDA! Çok hareketli olması ve ele avuca sığmaz olması ile bilinen çocuklar ebeveynler ..
LAVUZDAN ÇIKARILAN ÜNİVERSİTELERDEKİ ÖĞRENCİLER NEREDE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDECEK - ( 1 ) LAVUZDAN ÇIKARILAN ÜNİVERSİTELERDEKİ ÖĞRENCİLER NEREDE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDECEK - ( 1 ) üniversite tercih kılavuzlarında bazı değerlendirilmelere gidildi.Bu değişiklikl..
KYK YURT ÖDEMELERİVE BAŞVURULARI/BURS BAŞVURU SONUÇLARI - ( 1 ) KYK YURT ÖDEMELERİVE BAŞVURULARI/BURS BAŞVURU SONUÇLARI - ( 1 ) Öğrencilerin üniversitelere gittiklerin de kalmak için başvuru yapacakları Kred..
ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERİN ACI SONLARI - ( 1 ) ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERİN ACI SONLARI - ( 1 ) Üniversitelerin belli bölümlerinden mezun olup hala iş bulamayan yada atamayan m..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Kolay Kat Kat Pasta Tarifi ve Yapılışı! Kolay Kat Kat Pasta Tarifi ve Yapılışı! Tatlı yemek tatlı yapmak için kendimize bahaneler yaratırız. Her özel gün, her k..
Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi Hiç tatmamış hatta adını bile duymamış çocuklarımız olabilir. O zaman kerevizi ç..
Tartolet Kremasının hazırlanışı - Meyveli Tartolet Nasıl Yapılır? Tartolet Kremasının hazırlanışı - Meyveli Tartolet Nasıl Yapılır? Bugün size hem çocuklarınıza hem de evinize gelen özel misafirlerinize ikram ede..
Ev Baklavası Tarifi ve Yapılışı Ev Baklavası Tarifi ve Yapılışı Güzel bir tatlı yapmak istediğinizde biraz emek vererek bu tatlı tarifini yapabi..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
22.02.2019 20:30 Göztepe 1 - 3 Trabzonspor
22.02.2019 20:30 Ç.Rizespor 3 - 0 Evkur Yeni Malatyaspor
23.02.2019 16:00 Aytemiz Alanyaspor - Kasımpaşa
23.02.2019 13:30 Demir Grup Sivasspor - Antalyaspor
23.02.2019 19:00 İstanbul Başakşehir - Bursaspor
24.02.2019 13:30 Ankaragücü - Erzurum BB
24.02.2019 19:00 Galatasaray - Teleset M. Akhisarspor
24.02.2019 16:00 Atiker Konyaspor - Kayserispor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı