HABER AKIŞI

YATIRIM HESABI NEDİR, BANKALARIN YATIRIM HESAPLARI NASIL AÇILIR?

 Tarih: 14-02-2018 09:29:10
Yatırım Fonu Nasıl Alınır ve Yatırım Fonu Komisyonları Ne Kadar? İşte detaylar...

Yatırım Fonu Nasıl Alınır ve Yatırım Fonu Komisyonları Ne Kadar? İşte detaylar...

 

Yatırım fonu nasıl alınır?

Borsada oynamanın riskli olduğunu düşünenler olarak az bir kitleye sahip olduğunuzu söyleyemeyiz.  Tam olarak bu sebepten dolayı daha az riskli yollara yönelmek isteyebilirsiniz. Ki bu konuda da son derece haklısınız. Bu aşamada da karşınıza son zamanların en gözde bir yatırım aracı olan yatırım fonları ön plana çıkar. Yatırım fonu bir nevi havuz gibi düşünülebilir. Bu fonlar bankalar ya da aracı kurumların aracılığıyla kurulur. Yatırımcılardan toplanan mevduat ve paralar bir havuzda bir araya getirilip toplanır. Bu havuzun ismine  portföy denir. Fonun kurucusu firma portföyünü de yönetir. Portföyde ki para farklı yatırım araçlarına (hisse senedi, hazine bonosu, devlet tahvili, repo) devredilerek getiri elde etmek ve bu yolla arada ki riski azaltmak en temel amaçtır. Bir yatırımcı olarak fonun sahip olduğu paranın bir kısmını temsil eden katılım belgesini alarak fona dahil edip ortak olabilirsiniz. Tabii bu aşamada kâr edebileceğiniz gibi zarara da uğrayabilirsiniz. Her iki ihtimali de göz önünde bulundurup, iki duruma da hazırlıklı olmanız sürecin işleyişi açısından şarttır.

Yatırım fonunu kimler kurabilir?

Önce bu soruyu yanıtlamayla başlayalım. Aracı kurumlar, bankalar, finans kuruluşları ve sigorta şirketleri ile emekli ve yardım sandıkları, yatırım fonunu kurup bu fonların yönetimini yapabilirler. İkinci sorumuz ise yatırım fonu nasıl gelir getirir? Katılım belgeleri aracılığıyla fonlara ortak olma hakkınız vardır. Katılım belgeleri bir nevi hisse senedine benzer, çünkü fona ortak olduğunuz payı oranını gösterir. Ancak fiziksel olarak diğeri gibi elden ele dolaşmazlar. Müşteri hesabınıza kaydı yapılmış olarak hazır olurlar. Yaptığınız yorum fon size 3 farklı biçimde para kazandırır; ilki yatırım fonu, diğeri sahip olduğu menkul kıymetler aracılığıyla kar payı, bu durumdan faiz olarak gelir elde eder. Elde edilen kazanılan gelir ya da fon portföy değerine yansır. Bu aşamada fonun sahip olduğu menkul değerlerin ücreti artar. Eğer yatırım fonu ücreti artan menkul kıymeti satıp elden çıkarırsa sermaye için kazanç elde eder. Elde edilen bu sermaye kazancı, fonun portföy değerine yansır. Eğer yatırım fonu ücreti artan menkul kıymeti elden çıkarıp satmıyor elinde tutuyorsa katılım belgelerinin ücreti artar. Yüksek fon portföyün hepsinin toplam değeri yatırım değerlerinizin yüksek değerli olduğunu gösterir. Eğer katılım belgenizi elden çıkarıp satarsanız kar elde edersiniz.

Neden ziraat yatırım?

Ziraat bankası aracılığıyla açılan yatırım hesabınızın Merkezi kayıt kuruluşunda aktif hale gelmesiyle, işlem yapmak istediğiniz kanal aracılığıyla hisse senede alım satım talimatlarınızı verip. İşlemlerinize yön verip, akışını takip edebilirsiniz. Ziraat bankası yatırım hesabı müşterilerinin hisse senetleri merkezi kayıt kuruluşu aracılığıyla kendi adı ve yatırım hesap numarası adı altında saklı tutulur. Hisse senedi işlemlerinizi Ziraat yatırım aracılığıyla işlemlerinize ait alt limit olmadan en avantajlı komisyon oranlarıyla hem zaman kaybı yaşamadan hızlı olarak hem de güven noktasında herhangi bir sıkıntı yaşamadan güvenilir olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat bankı tercih etmeden önce yaptığınız araştırmalarda da göreceğiz üzere komisyon oranlarında en kolaylık sağlayan banka ziraat yatırımdır.

Şimdi size biraz neden ziraat yatırım komisyonuna güvenmeniz gerektiğinden bahsedelim. Öncelikle hisse senedine yatırım yapmak senedini aldığınız şirkete ortak olmak demektir. Hiçbir şeye karışmadan sadece hisse senedi alarak ortaklık işleminizi başlatabilirsiniz. Ortağı olduğunuz şirketin kar payı ödemelerine ya da sermaye artışına katılma hakkına sahip olabileceğinizi unutmayınız.  Alım satım işleminizin gerçekleşmesinden iki iş gün önce takas işleminiz gerçekleştirilir. Üstelik bu süre zarfında paranız rehin durumda olmasına rağmen repo ya da fonla değerlendirip para kazanmaya devam edersiniz. Likit sermaye aracına sahiptir hisse senetleri.  Getirisi önceden belli değildir. Piyasada ki hareketlenmeye ve şirketin durumuna göre kazanacağı ya da kaybedeceği belli olur. Bundan dolayı riskte söz konusudur. Piyasaya hakim olup, ön görüde bulunup değerlendirme yapabilmek, değer kazanabilmek için oldukça önemli. Hisse senedi ile ilgili işlemler günde iki seansta takip edilir, ilk seans sabah 9.30 da başlar 12 arası gerçekleşir, ikinci seans ise 14 ile 17.30 arasında gerçekleşir. Hisse senedi işlemlerin de kullanılan birim lot’tur. Yani 1 lot 1 hisse senedine eş değerdir. Hisse senetlerini takas bank aracılığıyla kendi adı ve bu hesaba ait yatırım bilgileriyle hesap numarası adı altında saklanır. Bu fırsatlardan yaralanıp kazanmaya başlamak için başvuru esnasında birkaç alternatifiniz mevcuttur. Ziraat bankın internet şubelerinden yaralanıp başvuru işleminizi gerçekleştirebileceğiniz gibi, ziraat trader ile de telefonunuz üzerinden yüklediğiniz uygulama ile de bu kolaylığa erişebilirsiniz.  Ya da ziraat yatırım merkezleri aracılığıyla istediğiniz bilgileri banka şubesinde yer alan personelden alıp başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Görüldüğü üzere başvuru seçenekleri hem geniş hem de başvuru şartları oldukça kolay. Başvurun ve ziraat yatırım komisyon aracılığıyla kazanma fırsatına sizde dahil olun

İŞ BANKASI YATIRIM HESABI NEDİR?

İş Bankası'nın müşterilerine sunmuş olduğu yatırım hesaplarını incelemek gerekir ise iş yatırım olarak;

 • Yatırım Fonu
 • Yatırım Fonu Hizmetleri
 • Borçlanma Araçları
 • Eurobond: Bu yatırım arıcı uzun vadeli yabancı para cinsinden yatırım yapmak isteyen kişiler için oldukça uygun bir yatırım hesabıdır. Amerikan Doları, Japon Yeni, İsviçre Frangı ve Euro gibi döviz cinsleri üzerinden ihraç edilir. Bu yatırım hesabındaki vade genel olarak 5 ila 30 yıl arasında değişmektedir. Uzun vadeli oldukları için kuponlu bir şekilde ihraç edilmektedir. Kuponlar ise genellikle sabit faizlidir ve kupon ödeme dönemlerinde ise yatırımcıya düzenli olarak bir nakit akımı sağlanmaktadır. Anapara ile kupon ödemeleri ihraç edildiğinde hesaplamalar döviz cinsi üzerinden gerçekleştirilir. Dilerseniz vade sonunu beklemeyebilir, yatırımınızı piyasanın koşullarına bağlı olarak nakde çevirebilmenizde mümkündür.
 • Pay Senedi
 • Altın: Birikimlerini bu yatırım hesabı sayesinde altın olarak değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda dilediğiniz zaman altın alabilir, dilediğiniz zaman ise nakit ihtiyacınızı karşılamak için nakde çevirebilirsiniz. Tercih edeceğiniz Vadesiz Altın Mevduatı hesabı ile altınlarınızın çalınma ya da kaybolma gibi bir riski olamayacaktır. Güvenli bir şekilde yatırım hesabınızda birikiminizi değerlendirebilirsiniz.
 • Varant: Yatırımcılara dayanak varlıktan daha az bütçe ile aynı geliri elde etme şansı sağlar. Aynı zamanda piyasa düşerken bile yatırımcının kazanç elde etmesinin yolunu açmaktadır. Sadece aracı olan kuruluşlar tarafından ihraç edilebilmektedir. Ayrıca, Amerika ya da Avrupa tipi olarak iki çeşidi bulunmaktadır. Avrupa tipinde, varant dönüşümü sadece vade bitiminde gerçekleşmektedir. Amerikan tipinde ise dönüşümün gerçekleşmesi için vade bitiminin beklenmesine gerek kalmaz. Varant, yatırımcıya alım-satım hakkı sağlar. Fakat yatırımcılara; kar payı, yeni pay alma, şirket yönetimine katılma, oy hakkı ve bilgi alma hakkı, tasfiye bakiyesine katılma hakkı sağlamamaktadır.
 • Repo: 1 ila 45 gün arasında tercih ettiğiniz vadelerde ve gelişmelere göre sürekli bir şekilde güncellenen oranlar size kazanç sağlayacaktır. Bu yatırım hesabı sayesinde paranızı değerlendirebilirsiniz. İş Bankası tarafından belirlenen tüm vadeler için ise saat 14:00'e kadar repo talimatında bulunabilirsiniz.
 • VİOP: Ekonomik ya da finansal göstergelerle sermaye piyasası araçları ile düzenlenmekte olan vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri ile türev araçların elektronik olan bir ortamda alım-satım işlemlerinin yapılabildiği bir yatırım hesabı piyasasıdır.
 • Borsa İşlem Platformu: Bu yatırım hesabı aracını kullanarak sizde hisse senedi ve varant işlemlerini çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

 İş bankası yatırım hesabı nasıl kapatılır?

Daha önce birçok yerde kapatılmayan banka hesaplarının ne gibi sıkıntılara sebep olacağını birçok yerde okumuşsunuzdur.  Bu konu üzerinde önemle durulmasının sebebi çok fazla insanın canının bu konuda yandığından dolayıdır. Bu yazıda ki bilgilere, yazılarıma daha doğrusu finans hakkında ki yazılarıma güvenebilirsiniz. Uydurma, oradan buradan toplanan yazılar değil bunlar, direk bankacının ağzından konu iyice öğrenilip öyle öğreniyorsunuz. Bankalardaki hesap kapatma olayı bankadan bankaya değişiklik göstermez. Hangi bankada hesabınız var ise bir basit bir talimat ile hesabınızı
kapatabilirsiniz. A bankası B bankası hiç fark etmez bir dilekçe yazmanız bu durumu çözmek için yeterlidir.

Ve en önemlisi müşteri hizmetlerini arayarak onların aracılığıyla hesabınızı kapatamazsınız. İnternet üzerinden, ATM den ya da şubeye giderek direk talimat vermeniz gerekmektedir.

Hesabımı nasıl kapatırım?

Şimdi gelelim temel konumuza; bankalarda artık kullanmadığınız adınıza ait vadesiz mevduat hesaplarınız var ve siz bunları artık kullanmadığınız için kapatmak istiyorsanız yapmanız gereken işlem çok basit. İş bank şubesine hesabınızın kapatılması ile ilgili bir dilekçe yazmanız. Bu yazıyı internette aramanıza gerek yok çok zor çok protokol isteyen bir yazı değil bu. O yüzden ben sizlere vadesiz mevduat hesabını kapatma dilekçesi örneği paylaşmayacağım burada. Nasıl yazabileceğinizi söylüyorum ama bakın çok kolay. Sağ üste tarihi yazıyoruz, sol üste önce banka adı ve altına şube ismini. Ondan sonra paragrafa giriş yapıp; İŞ BANK Şubeniz hesaplarında bulunan şu şu hesap numarasını ait hesabı kapatmak istiyorum veya bankanızın şu nolu hesabını kullanan müşterisiyim. Bu müşteri numarasına bağlı hesabımı kapatmak istiyorum. İşte bu kadar basit.

Altına isim soy isim onun da  altına imza atıldı mı bitti gitti. Yani burada esas önemli olan bankaya o talimatı verdiğinizde senin hesabına kolaylıkla ulaşabileceği, hesabınla ilgili kısa bilgilerden bahsedip yazman yeterli. Artık hangisini biliyorsanız işte, hangisi daha kolay geliyorsa.  İster T.C. numaranızı yazın, ister hesap numara bilgilerinizi yazın, isterseniz İŞ BANK hesabınıza ait İBAN numaranızı girin, ister Atm Kartınızın numarasını yazın, ya da isterseniz o bankadaki müşteri numaranızı girip cümleyi bağlayın gitsin. Şahsıma ait şu kartıma bağlı hesabımı diyebilirsiniz ya da şu T.C. kimlik numarasına ait hesabın sahibiyim vadesiz mevduat hesabımı kapatılmasını talep ediyorum demeniz yeter. Bu kadar büyütülecek, internette araştırılacak bir durum değil yani. Artık işlemi öğrendiğinize göre, hesabınızı kapatmak için banka şubenize başvurabilirsiniz.

Halk Bankası Yatırım Hesabı  Kapatma

Çocuk yaşlarda edinilmesi gereken bir alışkan birikim yapmaktır. Çünkü artık günümüzde birikimin önemi giderek artmaktadır. Oluşan zorunlu veya lüks ihtiyaçların karşılanabilmesi için kişinin bir birikimi veya yatırımı olması şarttır artık. Zaten son zamanlarda da katılım bankaları ve halk yatırım fonları isimlerine kulağımız iyice alıştı.

Peki nedir derseniz yatırım hesabı, yani kar ve zarara katılma hesabı,günümüz bankalarının toplamakta olduğu vadeli mevduatlara benzer ama hesap açtıranlara faiz veya sabit bir gelir vermek değil, kar payı ödemektir asıl fonksiyonu. Fon sahipleri yatırım hesaplarından kar edebilmek için en az 30 gün paralarını bu hesapta tutmak zorundadırlar. Yatırım hesabı saklama ücreti ve bakım ücreti bankalar tarafından alınmakta ve bu hesap işletim ücreti dahilinde olmaktadır.

Yatırım Hesabı Açmak Kolayda Kapatmak Zor Mu

Peki gelelim halk yatırım hesabı kapatılabilir mi sorusuna. Halk bankası yatırım hesabı açtırdınız uzun zaman veya kısa bir zaman zarfında kullandınız diyelim. Gelir sağladınız veya zarar ettiniz. İki durumda olabilir çünkü en başta ne demiştik yatırım hesabı faiz kazanabileceğiniz vadeli bir hesap değil demiştik. Katılım bankasının sizin yatırımlarınızla yaptığı işlerden veya yatırımlardan elde ettiği kar veya zarara katılmak demektir demiştik. Yani mesela zarara katıldınız ve hoşunuza gitmedi yatırım hesabı ve kapatmak istediniz. Kapatılma imanı olmakla birlikte bir takım işlemler de mevcuttur. Vadeli mevduat hesabı kapatılmadığı sürece yatırım fonlarının satış işlemleri gerçekleşmeyecektir. Yatırım fonları ancak vade sonunda ya da erken kapama durumunda tercihinize göre satılabilecektir.Hareketsiz olan yani sıfır bakiyeli hesaplarınızı Halkbank internet şubesinden, çağrı merkezinden veya şubelerden herhangi bir ücret ödemeden kapatabilirsiniz. Vadesiz hesabınıza bağlı olan fatura talimatı, otomatik ödeme veya düzenli ödeme talimatı, sigorta ödeme talimatı gibi hesaba bağlı ürün veya talimatlarınız varsa hesabı kapatmadan önce mutlaka bu otomatik ödemeleri iptal ettirmeniz gerekmektedir.

Yatırım Hesabı Kapatma Dilekçesi                                                 

Öte yandan Halk bankası hesabınızda alınması gereken paranın olması durumunda ise hesabı kapatmadan önce bu bakiyeyi diğer bir hesabınıza virman yaparak veya farklı bankalardaki hesaplarınıza transfer edebilirsiniz ya da nakit çekebilirsiniz. Şubeden kapatmaya giderken en önemli evrak olarak kimliğinizi de götürmeniz gerekecektir. Ayrıca şubeye yapılan banka hesap kapatma taleplerinde yazılı başvuru niteliğinde bir dilekçe verirsiniz.

Halk bankası yatırım hesabı  kapatma için şöyle bir örnek dilekçe yazınız. Halkbank …… şubesinden açtırmış olduğum …… numaralı yatırım hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim. İmza ve tarih.

.ŞEKER YATIRIM HESAPLARI NASIL AÇILIR

Bugüne kadar biriktirdiğiniz paraları değerlendirme zamanı geldi diye düşünenlerden misiniz? Ama tam olarak paranızı nasıl değerlendireceğiniz konusunda emin olamıyor musunuz? Tabi ki parayı değerlendirebileceğiniz pek çok seçenek vardır. Ama elbette ki burada en belirleyici nokta paranızın miktarıdır. Birçok kişi yüksek tutarlardaki paralarını gayrimenkul alarak veya işyeri açarak değerlendirme yoluna gitmektedirler. Ama özellikle küçük miktarda parası olanlar veya da hiç parası olmayıp yeni yeni birikimler yaparak para biriktirmeye çalışanlar için paralarını en iyi değerlendire bilecekleri nokta size en uygun gelen bir banka şubesine giderek yatırım hesabı açmaktır. Böylece açtığınız yatırım hesabı sayesinde paranızda kar katarak çoğalmasını sağlayabilirsiniz. Ama bugün biz şeker yatırım hesap nasıl açılır onu inceleyeceğiz.

Herhangi bir bankadan hesap açmak için T.C. Yasalarına göre reşit olmanız yani  18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. 18 yaşından küçük yani reşit olmayan kişilerin bankaya kanuni temsilcileri ile birlikte gidip, banka hesabı başvurusu yapabilirsiniz. Bankalar hesap açtırmak için aşağıda sırasıyla belirttiğimiz evrakları istemektedir. Sizden istenen belgeleri temin ederek hesap açabilirsiniz. Şeker yatırım ve Şekerbank Şubeleri ile temas kurarak ya da hesap açmak için gerekli formu doldurarak hesap açma başvurusunda bulunabilirsiniz. Şekerbank emir iletim aracılığı Şeker yatırım tarafından yapılmaktadır.

Tüm Müşterilerden İstenen

 • Yeni Bankacılık İşlemleri Sözleşmesi: Şekerbank da internet üzerinden yapacağınız işlemler için sizden doldurmanız istenilen sözleşmeyi eksiksiz doldurup imzalamanız tamamıyla sizin isteğinize bağlı bulunmaktadır. Fakat Şekerbank’ın vermiş olduğu bankacılık hizmetlerinin tamamından yararlanmak için sözleşmeyi imzalamak durumundasınız.
 • Risk Bildirim Formu
 • Nemalandırılmama Talimatı
 • Alım Satım Çerçeve Sözleşmesi

Gerçek kişilerden istenilen:

 • Kimlik fotokopisi (pasaport veya sürücü belgesi de olabilir)
 • Vergi kimlik belgenizin fotokopisi.

Firmalardan (Tüzel kişiler) istenilen :

 • Şirket sahibine veya ortaklarına ait kimlik belgesi fotokopisi
 • Şirketi temsile yetkili kişilere ait güncel imza sirküsü
 • Vergi levhası
 • Faaliyet belgesi.
 • Ticaret sicil gazeteleri (kuruluş ve son yayınlanan gazete)
 • Güncel tarihli Ticaret Odası Oda kayıt belgesi.
 • Üretici firma iseniz kayıtlı olduğunuz odaya ait güncel sanayi belgesi.
 • Bankalarda yatırım hesabı açılabilmesi ve yetkili kişinin kim olacağına dair alınan karar yazısının fotokopisi.
 • Karar defterinin noter tarafından onaylanmış ön yüzünün fotokopisi.

Hesap Açtırmak İçin Herhangi Bir Masraf Gerekiyor mu?

Şeker yatırım hesabı açmak için belirlenen bir takım masraflar dışında ayrıca bir ücret talep edilmektedir. Şeker yatırım internet sitesinden faydalanmak için ise müşterilerinden ayrıca bir ücret talep etmemektedir.

  DİĞER Ekonomi HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları ve Badem Yağı ve Faydaları Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları ve Badem Yağı ve Faydaları Bugünkü yazı başlığımız Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları olacak vücudun deği..
Yazlık Bebek Ayakkabısı Modelleri Yazlık Bebek Ayakkabısı Modelleri Değerli anne ve babalar bugün sizlere çok hoşunuza gidecek ama sizler için olmay..
Baharlık Bayan Elbise Modelleri Baharlık Bayan Elbise Modelleri Siz kıymetli bayanlar için birbirinden güzel yazılar ve görsellerle karşınızda o..
Kilim Mobiyla Oturma Grupları Kilim Mobiyla Oturma Grupları Size özel konularla yine sizlerin karşısındayız. Konumuz bugün yeni ev düzecekle..
  Kocaeli HABERLERİ
CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) Ticaret, sanayi, kültür ve turizm şehri Kocaeli’nin ünlü kayak merkezine ev sahi..
KANDIRA ( 3 ) KANDIRA ( 3 ) Sanayi, bilim, kültür ve turizm kenti olan Kocaeli’nin bir ilçesi olan Kandıra t..
 NARKÖY EKOLOJİK YAŞAM ( 3 ) NARKÖY EKOLOJİK YAŞAM ( 3 ) Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal hayatlar, şehir insanlarını farklı arayışla..
 YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! YENGEÇ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI! Günlük burç yorumları Şenay Yangel Rezzan Kiraz sizler için yorumladı. Burcunuz..
  Siyaset HABERLERİ
@fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) @fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) Kaynak Holding olayını duyuran Fuat Avni'nin kimliği ortaya çıktı mı? Fuat Avni ..
Aids Hakkında! Aids Hakkında! Kötü ününü oldukça hak eden henüz tedavisi bulunamamış ölümcül hastalıklardan bi..
Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Ruhani : Terör Virüs Gibi Yayılacak ! Yılbaşı gecesinde Ortaköy’de ünlü gece kulübü Reina’da yaşanan terör saldırısı i..
Başkan Donald Trump Kürtlere Hayran ve Erdoğana Güveniyormuş ! Başkan Donald Trump Kürtlere Hayran ve Erdoğana Güveniyormuş ! Başkanlık yarışını göğüsleyen isim olan Donald Trump'ın Türkiye ile ikili ilişki..
  Spor HABERLERİ
Seiko Saat Modelleri Seiko Saat Modelleri Bugün sizlere kalitenin, şıklığın ve hoşluğun en yoğun hissedildiği saat modelle..
Bayan Spor Ayakkabı Modeli Bayan Spor Ayakkabı Modeli Bayanlar için fırsat olan ve tarz anlamında da gerçekten harika şekilde trend o..
Digitürk Play Promosyon Kodu kullanma ! Bedava digitürk play promosyon kodu ! - ( 7 ) Digitürk Play Promosyon Kodu kullanma ! Bedava digitürk play promosyon kodu ! - ( 7 ) Cep Şubesi’ne wap.garanti.com.tr, iPhone, Android telefon ve tablet, iPad, Black..
Maç sonuçları Canlı Maç Sonuçları Sahadan Maçkolik- Canlı Skorlar. Live Skor - ( 7 ) Maç sonuçları Canlı Maç Sonuçları Sahadan Maçkolik- Canlı Skorlar. Live Skor - ( 7 ) Canlı maç sonuçları. Canlı Skorlar. Hangi maç kaç kaç bitti. Sahadan ve Mackolik..
  Etkinlikler HABERLERİ
Belgrad Tanıtımı Belgrad Tanıtımı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizesiz ziyaret edebildiği ülkelerden birisi..
Barselona Yılın Her Mevsimi Gidilebilen Bir Şehir Barselona Yılın Her Mevsimi Gidilebilen Bir Şehir Katalonya bölgesinin en büyük şehri olan Barselona ispanyanın ikinci büyük şehri..
KERPE - ( 3 ) KERPE - ( 3 ) Kocaeli Yaşam alanlarından en güzel yerlerinden biride , Kocaeli’nin Kandıra ilç..
  Sosyal HABERLERİ
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
 Nasıl Verimli Ders Çalışırım? Nasıl Verimli Ders Çalışırım? Bugün siz değerli okurlarımız için birçok arkadaşımızın korkulu rüyası haline ge..
Çoğunuzu Dinleyin! Çoğunuzu Dinleyin! Eğer çocuğunuzun sizi dinlemediğinden şikayetçi iseniz çocuğunuzun sizi dinlemes..
Devlet Okullarındaki Problemler Devlet Okullarındaki Problemler Bu yazımızda çocuğu olan yediden yetmişe herkesi ilgilendireceğini düşündüğümüz ..
Savaş ve Barış Kitap Özeti 22 Mart 2018 Perşembe Savaş ve Barış Kitap Özeti 22 Mart 2018 Perşembe Dünyaca ünlü Rus yazar Tolstoy’un klasiklerinden Savaş ve Barış, Napolyon savaşl..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
Fırında Mücver Tarifi Fırında Mücver Tarifi Bazılarımız mücveri çok sever fakat mücver kızartma şeklinde pişirildiğinden dol..
Milföy hamurundan sosisli parmak börek Milföy hamurundan sosisli parmak börek Hem kolay börek tarifi arıyorsanız, hem milföy böreği arıyorsanız bu tarif tam s..
Zebra kek tarifi Zebra kek tarifi Kek tarifleri içinde baş tacı bir tarif olan zebra kek tarifi ile karşınızdayız ..
Çikolatalı Sufle Tarifi Çikolatalı Sufle Tarifi Pastane ve cafelere taş çıkartan çikolatalı sufle tarifini mutlaka özel günlerin..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
 • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
 • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
 • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:45 İstanbul Başakşehir 1 - 0 Bursaspor
12.08.2017 20:00 Teleset M. Akhisarspor 1 - 0 Demir Grup Sivasspor
12.08.2017 21:50 Aytemiz Alanyaspor 1 - 3 Kasımpaşa
12.08.2017 20:00 Gençlerbirliği 1 - 1 Kardemir Karabükspor
12.08.2017 21:45 Göztepe 2 - 2 Fenerbahçe
13.08.2017 21:45 Beşiktaş 2 - 0 Antalyaspor
13.08.2017 20:00 Evkur Yeni Malatyaspor 3 - 1 Osmanlispor FK
13.08.2017 20:00 Trabzonspor 2 - 1 Atiker Konyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 20:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 21:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 21:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 19:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 19:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 21:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 19:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 21:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 16:30 Kocaeli Birlik Spor 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 16:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 16:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 16:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 16:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 15:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 16:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 16:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı